Trajanje cijelog procesa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2019
2
1
3
36
Da li neko moze da mi kaze koliko treba vremena da prodje od klijanja pa do cvijetanja biljke?koliko traje taj cijeli proces mjeseci?jel uvijek isto ili?
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Moraš da napišeš, koje sjeme sadiš. Automatic ili Foto?
Automatici su brži.
Sve ovisi o uvjetima u kojima su biljke. kao i o strainu.
Automatici počinju cvjetati od oko mjesec dana. Sve skupa 60,70,80 dana a ako je bilo kakvih problema idu i 100 dana kao što je kod mene trenutno slučaj.
Sa fotoperidnim nemam iskustva. Njima možeš sam odrediti trajanje vegetacije (u indooru).
A da završe od početka do kraja treba minimum 3 mjeseca a 4+ je isto ok.
Znači trebaš li brzo, stavi automatika. ako imaš vremena stavi foto.
Ili kombiniraj, automatike da imaš dok ti foto ne završi. Foto će ti dati više i jače.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
24.03.2019
2
1
3
36
Puno hvala bar znam otprilike sta da ocekujem,mada sam poprilicno nova u ovome i nerazumijem to foto i auto i nemogu da nadjem nigdje na forumu sta to tacno znaci.a sto se tice sjemena ni to neznam koje je.neka raste pa cemo vidjeti...muska...zenska...otom-potom.hvala opet.ako se razumijes da postavim sliku?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Ako si kupovala sjeme onda ti je trebalo pisati, dali je foto ili auto. muško, žensko ili "random" (nasumično)
ako si sjeme stavila, iz "paketa" onda je foto i neznaš dali je muško ili žensko dok ne pokaže spol.
Što će pokazati kad počne cvjetati.
Više o razlikama auto/foto:
https://www.vutra.org/threads/autoflower-automatik.12384/
I ja sam tek u početcima, ali to su neke osnove.
slike ovdje vole, postavi nam da vidimo kako ti to radiš.! :thumb:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Fotoperiodna ili foto biljka, počima s cvjetanjem kad ulazino u doba godine s 12 sati dnavnog svjetla 12 sati mraka, dani postaju kraći i hormon cvjetanja se aktivira, dakle cvjett će ba minimum 12h mraka odnosno maximum 12h svjetla, a taj peeiod 12h mrak, 12 noći počima tamo negdje krajem 8mjeseca. Autoflower aka "auto" cvjeta neovisno o svjetlosnom režimu, već o starosti biljke, ugrubo za autoflower ti treba 80dana da zavrse od trenutka klijanja Kako koja sorta, neka ce i za 65 zavrsit, a neka mozda tek za 100 i nesto dana. Forum je prepun tih pojmova "foto i auto", sumnjam da ti bas nista nije izbacilo u tražilici, ukucaj na google autoflower kanabis plant i sve ce ti biti jasno:)