Trajno banovanje clanova koji krse pravila preko chata i PP!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dobio sam nekoliko primjedbi da se odvijaju ponude i razmjene genetike i slicnih ilegalnih stvari preko chata i preko privatnih poruka. Clanovi koji budu uhvaceni bice trajno banovani po IP-u. Takodje da ne bi doslo do trajnog zatvaranja chata prijavite osobe koje to cine. Mozete kao dokaz da prilozite screenshot chata.

Izdrzali smo bez problema 11 godina nemojte sad da upadnemo u njesra.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne razumem.. nemoze se razmenjivati stvari a vi ovde prodajete opremu genjo razmisli malo pre nego sto lupis..

mislim da razmenjivanje nije nista nelegalno jer ni pusenje zakonom nije nelegalno jedino ako neko nudi da proda to je nelegalno...

mislimd a bi trebao da izbrises ovaj post jer je ovo cista glupost.. kolko meni postova stize za ramenu pola foruma bi trebao da banujse....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma ja i tako nekontam.. nije vazno. mislim da u rezmeni nema nista lose sem ako je prodaja...
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Slazem se sa Zokijem, mislim ako niko ne prodaje i ne radi to javno na ocigled svima zasto bi bio kaznjen ako se dozna da je nekome poklonio neko seme.


Tacnije, zasto bi neko platio alienu 60 evra za seme ako ima nekog sa foruma ko ce to isto seme da mu pokloni.

Ja licno sam se ubudjao na chatu i nikada nisam video da je neko nekome javno nudio na prodaju ili na razmenu semenki.
Tacnije nikada nisam procitao nesto nalik "e poslacu ti seme", "dacu ti ja" ili ista slicno.
Dobio sam nekoliko primjedbi da se odvijaju ponude i razmjene genetike i slicnih ilegalnih stvari preko chata i preko privatnih poruka.

Samo me zanima ko moze da lupa takve gluposti za privatne poruke, jer da bi znao da se razmena vrsi preko poruka mora sam da prima takve poruke, posto nema logike da je drugome citao poruke. (sto znaci da su to samo predpostavke, ljubomornih ljudi i drukara)

Da li bi isto bilo kaznjivano banom ako ja nekoga sa foruma preko chata pozovem da popusimo dzoint?
To je takodje krsenje pravila zar ne, jer drugima dajem?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Tacnije nikada nisam procitao nesto nalik "e poslacu ti seme", "dacu ti ja" ili ista slicno.
Ja sam pročitao nekoliko i komu sam stigao objasnio sam na pm.
Nemam veze s ovom odlukom ali se u potpunosti slažem s njom.
Samo me zanima ko moze da lupa takve gluposti za privatne poruke
evo zoki je spomenuo, i meni su znale stići
kolko meni postova stize za ramenu pola foruma bi trebao da banujse....

Da li bi isto bilo kaznjivano banom ako ja nekoga sa foruma preko chata pozovem da popusimo dzoint?
Pa realno gotovo da da. Ali, zar nije bolje takve stvari na privatne ako netko ne želi da puši sam. Forum je javan i chat je gotovo javan. Zašto da se privlači pažnja s nekim glupostima recimo da žandar čita, ili da moderatori moraju misliti o tome i brisati prema potrebi i davati negativne bodove u skladu s pravilima.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mislim da je genjo misleo na nesto drugo samo je napisao lose... mislim da je konkretno na prodaju misleo al mi to znamo vec da na forumu nesme da se pomiinje nikakva prodaja tako da sve je jesno...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Stavak (5) članka 173, Kaznenog zakona Republike Hrvatske.
(5) Tko navodi drugoga na trošenje opojne droge, ili mu dade opojnu drogu da je troši on ili druga osoba, ili stavi na raspolaganje prostorije radi trošenja opojne droge, ili na drugi način omogući drugome trošenje opojne droge,
kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.
Zna Genjo dobro o čemu priča.
Ionako smo korištenjem ovog foruma i razmjenom slika veoma blizu granice, nisu nam potrebne
još dodatne otegotne okolnosti radi kojih bi skočili prema gore na MUP-ovoj listi prioriteta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

xarabas

Aktivan Član
05.09.2005
161
8
0
40
A privatne poruke? Jel se sad i to ne smije dogovarati preko njih?

Nisam uopste u tom nit obavljam nesto slicno preko pm-a samo me zanima, naletim na forum par puta mjesecno pa ne bih da budem padobranac i napisem nesto sto je odskora nepozeljno pa dobijem ban
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
I privatne poruke se cuvaju u bazi podataka. Barem ove nove. Ja naravno nemam vremena ici okolo i provjeravati poruke clanovima ali vam savjetujem da ne vjerujete bas svakom. Ja ne govorim samo o policiji nego uopste ima raznih ljudi. ponekad kad nekome zelite pomoci ispadne da ste odmogli samom sebi. Sto se tice samog sajta mi smo ok inace bi nas odavno maknuli ali pazimo se...pazite se i vi jos malo jos par godina i nece biti ovo sve ovoliko sranje. Cjeli svijet se mjenja pa promjenit ce se i ovaj Balkan.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
neznam čemu sad filozofiranje, svi znamo kakvi su zakoni naših zemalja, pravilnik foruma je jasan i čuva forum
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Vutragenjo napisao si:"bice trajno banovani po IP-u".

Kad si ban,šta nisi odmah banovan po IP?Ako nisi šta sprećava tog korisnika da se rega.opet?

Znam da sam novi al evo šta košta da košta reći ću,možda bi trebao postojati popis banovanih ljudi zajedno sa razlogom bana,tako bi ljudi mogli po primjeru mogli vidjeti šta netreba raditi i zbog ćega konkretno budu ban.možda bi bilo manje neželjenih postupaka na forumu,toerija i pravila se znju al praksa je nešto drugo.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bila je tema i mislim da ima još...o članovima koji su banovani. Vjerujem kako se forum povečavao tako je dolazilo i mnogo forumaša da pokupe odgovor i da zaspamaju, da traže, da nude, bilo je i slika gdje su neki stavljali "crtice za šmrkanje" i te gluposti, a pravila su jasno napisana i forum je veliki protivnik antiprirodnih stvari točnije tvari. Ipak tu ne navrača baš običan "puk" a nitko nije banovan ili upozoren bez razloga.
Članovi koji dobiju ban radi radi nepošivanja pravila uglavnom nemaju zabranu po IP, pa mogu ako hoču na neki način pokušati ispočetka i predstaviti se u "boljem svijetlu", naravno i da ne pričaju "ja sam bio taj i taj nick", nitko neče iči provjeravati tko su ako ne rade probleme. Oni koji dođu glumiti i kenjati u tuđe dvorište dobiju zabranu za stalno.
Ako ljudi poštuju pravilnik nemaju razloga za brigu.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Tnx na odg,aposolutno je opravdano banat nekoga tko na bilo koji naćin promovira,podržava ili istiće pojmove poput "lajni za šmrk" istina je i to da su prvila i više nego jasna.