"Trava" štetnija od duhana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tražim pokusne kuniće da puše dnevno 3-5 frula
Heh,za to ne moraš ni počet radit studiju - toliko manje više svi na forumu dime :)
Nego daj ti 7-8 kom. dnevno,pa ćemo se dogovorit :rofl:
Ma šalu na stranu,ali vutra stvarno nije ni blizu toliko štetna koliko je korisna,kako i He-Man reće:sun2:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Tražim pokusne kuniće da puše dnevno 3-5 frula
Heh,za to ne moraš ni počet radit studiju - toliko manje više svi na forumu dime :)
Nego daj ti 7-8 kom. dnevno,pa ćemo se dogovorit :rofl:
Ma šalu na stranu,ali vutra stvarno nije ni blizu toliko štetna koliko je korisna,kako i He-Man reće:sun2:
 
08.06.2009
48
9
0
35
evo vam jedan filmic, kojeg ste vjerojatno vidjeli, ali doktor govori da na dolazi do promjena kao i kod cigareta ali kod pusaca marihuane se ne razvije rak...ili tako nesto...

http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_6pBw0bgmgA&feature=related

svaki dim je stetan bilo da gori kuca, trava, papir...ako se bojis raka kupi si vaporizator i nema dima...
uostalom kao sto i drugi kazu sve oko nas je stetno, a na legalne stvari nas rjetko upozoravaju kolko su stetne...
 
08.06.2009
48
9
0
35
evo vam jedan filmic, kojeg ste vjerojatno vidjeli, ali doktor govori da na dolazi do promjena kao i kod cigareta ali kod pusaca marihuane se ne razvije rak...ili tako nesto...

http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=_6pBw0bgmgA&feature=related

svaki dim je stetan bilo da gori kuca, trava, papir...ako se bojis raka kupi si vaporizator i nema dima...
uostalom kao sto i drugi kazu sve oko nas je stetno, a na legalne stvari nas rjetko upozoravaju kolko su stetne...
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Ja sam gledao kad su oni radili testiranja na mrkvi (vutri) ti ljudi znanstvenici nemaju poja o mrkvi ni o naćinima kako se konzumira.

Prvom testeru su dali direktan thc u krv kroz iglu wtffff to nije vutra niti pušenje vutre stoga fuck off (čak ni onda nisu ništa specijalno našli)
Drugom testeru su dali joint normalni ali smotan on mrkve i duhana (na ovo neču niti komentirati)
A treče... druge metode konzumiranja kroz tablete u medicini ili priko bonga i vaporizera nisu testirali (nisu niti kroz unošenje u organizam kroz želudac)

Stoga ja nevirujem nikome osim samom sebi i obićnim ljudima koje nefinancira vlada (kao naprimjer vama ljudi ili onome iz filma super high me jer to su ljudi koji neče lagat čak i da moraju)

so grow more pot and smoke more pot

Ja sanjam o danu kad če svi ljudi reč Fuck war, let`s go smoke some weed...
 

Pepinja

Banned
Banovan
24.02.2010
36
1
0
32
Ja sam gledao kad su oni radili testiranja na mrkvi (vutri) ti ljudi znanstvenici nemaju poja o mrkvi ni o naćinima kako se konzumira.

Prvom testeru su dali direktan thc u krv kroz iglu wtffff to nije vutra niti pušenje vutre stoga fuck off (čak ni onda nisu ništa specijalno našli)
Drugom testeru su dali joint normalni ali smotan on mrkve i duhana (na ovo neču niti komentirati)
A treče... druge metode konzumiranja kroz tablete u medicini ili priko bonga i vaporizera nisu testirali (nisu niti kroz unošenje u organizam kroz želudac)

Stoga ja nevirujem nikome osim samom sebi i obićnim ljudima koje nefinancira vlada (kao naprimjer vama ljudi ili onome iz filma super high me jer to su ljudi koji neče lagat čak i da moraju)

so grow more pot and smoke more pot

Ja sanjam o danu kad če svi ljudi reč Fuck war, let`s go smoke some weed...
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
i da je kancerogeno.... sto moguce je, barem s tim unistavas sam sebe a ne druge oko sebe (ukoliko u privatnosti svog doma konzumiras) za razliku od alkohola pa gledam kako idioti piju tuku se razbijaju, ili nedaj boze sjedne u auto i ubije par ljudi, to treba zabranit ili ogranicit
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
ma da vi vidite kad je danas u radioni lik počeo turirati stari viljuškar.......jedva sam dočekao da dođem kući i zapalim malog keca,jer fala dr. bogu pa je petak danas :)
 
06.11.2010
35
6
0
121
Svaki dim je kancerogen. Kad ti je neki određeni organ konstantno pod stresom (vrućina dima) normalno je da ce se razviti rak, recimo da stanice naprave pobunu.. Preporučujem pušenje preko nekog jebenog bonga koji skroz rashladi dim ili vaporizera. Al daleko su najbolji.. Muffini! - iako ih nisam probao :p
Doduše probao sam mlijeko, i mogu reći da je puno bolji osjećaj od pušenja. Ako neko oce vise informacija, recept ili tako nesto nek se javi.
 

validbuzzz

Banned
Banovan
14.03.2012
8
1
0
39
debilan svijet majko gospodnja... duvan je na izvol'te svima a trava u zatvor... i josh ima ovakvih gluposti po medijima... auuuuuuuuuuuuuuu
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Ovi kvazi znanstvenici sa ovakvim rezultatima nemaju nikakvu validnost. Isto također sajt znanost, sa svojim kvazi "novinarima istraživačima". Nigdje u tekstu nije argumentirana ni jedna tvrdnja već iznose gomilu bespotrebnih podataka da zbune čitaoca, koji kad pročita vodikov cijanid misli da je to otrov, no samo guglaj i otvori prvo. Prirodno lijeenje raka
Nigdje se ne navodi vodikov cijanid kao štetna tvar već samo dio spoja koji je pomogao u borbi protiv raka, te krivu pretpostavku da isti liječi. Većina ne zapazi neke stvari poput "...Istraživači tvrde da je..." TVRDE. TVRDE, kako jedan sajt koji u imenu ima znanost može ovako nešto staviti. Tvrde. Znači nemaju niti jedan pravovaljan argument da potkrijepe tvrdnju, već izvode sujektivne vlastite zakljucke, povodom možda nečijeg interesa, možda radi neznanja, ali apsurdno u svakom slučaju.
Nadalje, "...određeni aromatski amini", nerado dajem wikipediju kao izvor, ali da ne kopam duboko sada,
http://hr.wikipedia.org/wiki/Amin#Aromatski_amini , nigdje nije naveden kanabis/konoplja/marihuana. Jednako sa dušikovim plinovima, niti jedan je naveden, stoga nema smisla uopce komentirati. Mogu samo reci da isto tako dušikovi spojevi (neki) se koriste kada ideš kod zubara za anesteziju. Ništa čudno.
Mada pratim ovu apokaliptičnu stranicu, svaki me put razbjesni ovakva "novost". Ako ima tko volje da mi nađe članak, i časopis u kojem je objavljen, jer ovakav posprdni "eksperiment" nije vrijedan komentara. I da, da naglasim, najvažnije stvar kod eksperimenata, i donošenja ovakvih tvrdnji jest da rezultati tog eksperimenta moraju biti aproksimativno jednaki bilo gdje na planeti, svemiru, da bi moglo biti prihvaćeno od zajednice. 1. sat opće fizike se to uči, a dajem 10 000 kuna ako mi dopuste isti labaratorij i rad u njemu ako dobijem jednake rezultate.

Još kratko jedna stvar.
"To je zasigurno tužna vijest za sve strastvene pušače "trave", posebno ako se uzmu u obzir česta lažna uvjerenja kako je marihuana zdravija od duhana. Mnogi pušači marihuane su uvjereni kako se pušenjem "trave" pluća čiste od duhana. Takva i slična uvjerenja sada definitivno padaju u vodu. Potrebno je sa druge strane napraviti puno više u edukaciji javnosti o višestranim štetnostima vezanim uz konzumaciju cvjetova indijske konoplje."
Moram pohvaliti velebnog novinara koji svoj zakljucak donosi na osnovi NEdokazane tvrdnje. Svaka čast, sigurno imaš obješenu diplomu novinarstva na zidu.


*EDIT
Također, zašto nigdje nije navedeno ime znanstvenika, institut i izvor informacija ? Nije jednako cijenjen xy i Yale (primjera radi). Gluposti. Ovo se također može pravično goniti jednako kao kanabis.


 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Ljudi ne vjerujte svim "istrazivanjima", kao prvo bitno je tko je financirao istrazivanje, te kakve rezultate taj financijer zeli dobiti, jer ako ste radili najmanje pristrano istrazivanje o bilo cemu i sami ste mogli vidjeti kako se rezultati lako daju "nategnuti" na jednu ili drugu stranu, npr. ako zanemarimo ove X podatke onda Y podatci koje trebamo su van svih skala." i tome slično.

A sto se tiče štetnosti probajte jesti samo krumpir 6 mjeseci pa da vidimo kakvi ce te bit!

ne zabrijavajte lose filmove
peace !!!
:spliff:
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
sto se tice cigareta fumam kutiju ipo zimi,liti vise..da bi se mjerilo sto je stetnije trebalo bi se mirit u istim kolicinama,evo presta sam bogu hvala ima duze vrime pa ne ni zato sto je stetno nego nemam apsolutno nikake koristi ni efekta...a za te pare godisnje mozes si puno tega priustit..
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
evo ja ne pušim cigarete niti san ih ikad pušija, a travu cesce zapalin i nikad mi se nije cinilo da san fizicki ili psihicki propa...
jedinu istinu o stetnosti trave koju san otkrija kroz srednju skolu i na dalje je da trosim previse novaca na travu, previse se trudim da bi dosa do nje, kad san isa u skolu po cile dane san samo pusija i ni na iti jedan sat nisan isa, dok san prije bija dobar ucenik...
al kad se zbroje i oduzme sve dobre i lose strane trave moje je definitivno da cu je ostati pusit
a sto se tice ovih po TV-u sta lupaju gluposti da ko proba marihuanu, taj ce i heroin probati, to me najvise zivcira, sad bi onda po njima pola ex-yu bilo na heroinu, a druga polovica mrtva...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
haha si me nasmija:icon_lol:fizicki il psihicki propa,pa stavimo da fiizicki se i moze zakljucit al psihicki koliko osoba izgori da izgori uvik je sebi normalna i nije svjesna tega koliko je izgorena,mislim ovo je samo realnost...
 
21.03.2012
4
1
0
32
izgorio, kaj bi izgorio frende??? ako nisi znao marijuana ne uništava sive moždane stanice kao alkohol i cigareta več ih samo privremeno uspavljuje zato nekad kad se napušiš ko budala si nespretan ili izgubljen al kad taj efekt prođe ti si za sat do dva normalan koda nisi ništa konzumirao, a osječaš se nekako lakše i bolje. I opet zavisi o tome šta pušiš dali pušiš idicu ili sativu jel djeluju drugačije sativa ti više utječe na vugle dok indica opušta mišiče i pomaže kod jakih bolova ako je 100% medicinska.:eyebrows:
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
nisam na to misli znam ja sve sto si napisa,mislim opcenito izgori o ceg bilo da nemozes znat...
 
21.03.2012
4
1
0
32
pa je istina al kemija te najviše spali i sve te gluposti koje ti kak ti pomažu, a ubiti kad se navučeš nemožeš bez toga. Evo recimo u Češkoj su ti sad donijeli zakon o tome da ako ne uzimaš ljekove koje ti je doktor/doktorica propisali bit češ novčano kažnjen i suđen, znači na način koji su počeli kontrolirati ljude je prestrašan.