Trava i shizofrenija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

winergy2013

Aktivan Član
06.04.2013
110
394
63
Za depresiju je najbolje nešto trenirati ili neku rekreaciju pronac... trčanje,dizanje utega... tako se dize nivo seorotnina prirodno... znam hrpu ljudi koji se uopce ne bave fizickim aktivnostima i svi su depresivni i bez energije... Nema boljeg od toga, rasteš i fizički i psihički tako, osjecas se ko zmaj nakon treninga, a od ovih tableta i gluposti koje bi trebale kao ljecit depresiju bježite, sve je to u glavi, nema magične pilule od koje ce te bit sretni...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Imao sam prijatelja kojemu je dijagnosticirana shizofrenija nakon sto su mu se pocele dogadati paranoje,razmisljanje o samoubojstvu,a to mu se desavalo kada bi uzeo neku kemiju.Ali jednom prilikom su mu se isti simptomi pojavili nakom uzimanja vutre.Sigurno je da mu je bio okidac bilo kakva promjena mentalnog stanja tako da se tu nemoze reci kako samo nesto to pokrece..Pokrece sve sto mjenja stanje svijesti.
nema magične pilule
Mrzim tablete vise od ikoga medutim ljudi koji imaju dijagnosticiranu shizofreniju definitivno moraju piti terapiju za odrzavanje jer jednostavno drugacije ne finkcioniraju bez obzira na zdravi nacin zivota.Iako se slazem kako bez obzira treba sve pokusati:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240
09.11.2016
73
105
33
37
Sada se zna da je shizofrenija bioloska bolest i da ju uzrokuju mnogi faktori. Osnovna stvar je neravnoteza pojedinih neurotransmitera u mozgu osobito dopamina. I zaista lijekovi koji suzbijaju visak dopamina ili osjetljivost receptora smanjuju psihozu. To je jako bitno jer ti lijekovi umanjuju paranoju, nerealna vjerovanja i vracaju logiku. Nazalost imaju nuspojave. A poslije smirenja trebala bi biti neka psihoterapija. Druzenje sa ljudima. Radi suzbijanja moguceg povrata bolesti lijekove treba uzimati i onda kada ti je dobro. Otvoreno je pitanje upotreba ili neupotreba marihuane. Ona sama po sebi kod zdravih ljudi ne moze uciniti stetu. Medutim dokazano je da je stres jedan od okidaca za ovu bolest. E sada kod preosjetljivih ljudi, dali je ili nije upotreba marihuane stres za organizam pogotovo ako su u pitanju vece kolicine
to mislim da je otvoreno pitanje. Zatim cesta je zabluda da psihoticni ili i depresivni ljudi mogu snagom volje pobijediti to svoje stanje. Mogu pokusati i ja im zelim sve najbolje no naglasavam da oni u fazi bolesti nemaju volje ni snage. Tek im lijekovi daju sansu, snagu,volju i energiju, da se vrate u ovaj svijet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
I ja sam proživio pakao na kemiji u više navrata ali kad sam došao sebi isto sam bio protresen tjedan dva. Možda takve situacije se ukorjene u psihu pa sada i kada zapalim malo više od svoje mikrodoze me opere paranoja i slična ludila. Ali stvarno pakao sam proživio, akutno stanje teške paranoidne shizofrenije... hvala bogu da su mi prijatelji bili tu i čuvali me. Tu sam shvatio riječ "pakao"...

Slažem se s time sve što utječe na svijest utječe i na tu komunikaciju između svjesnog, podsvjesnog i nesvjesnog ako ćemo tako ugrubo podijelit. Bilo tko kome iz nesvjesnog skoči u svjesno izgledat će kao da je poludio. Pa masu šamanskih obreda se radi tako da se pod vodstvom ulazi u svoj "pakao" uz pomoč psihoaktivnih supstanci.

Same vježbe disanja utječu na promjenu rada mozga i mogu biti opasne jer dovode drukčije količine energije do mozga u drukčijim intervalima. Cijela naša psiha ima svoj način disanja u kojem je našla status q. Nešto kao planeti u centrifugalnoj i centripetalnoj sili...
Danas je psihijatrija u brončanom dobu... hvala bogu šta je znanost detektirala određene receptore i ostale kemikalije pa su se smislili načini kako da se relativno utječe, ali sve je to u teškim povojima.

Treba isprobavat terapije, nači nešto što paše i idemo dalje... osluškivat sebe i pustit neka vrijeme djeluje. Ako treba se i isplakat ko prase... i što kaže ekipa. Bavit se stvarima, a ne čekati da budeš spreman... drž se i nedaj se ;)

edit: nema se tu šta pobijedit kad si ti sa obe strane :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Greenland
01.09.2014
71
163
33
ako pričamo o vutri vs psiho bolesti, onda je koristan jedino CBD visoki strain
bolje je praviti ulje i tako unositi lek. konkretno preporučujem CBD Therapy strain.

Fizički rad vs psiho bolesti, pa još ako je u prirodi (cepanje drva, radovi u polju) je najjefikasniji jer drži pacijenta "na zemlji".

Meditacije i avanture u duhovno su štetne ukoliko nema vođstva i tada provereno može koristiti, kao i kvalitetan razgovor uostalom.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Rekao bih da nemam shizu ali bude razdoblja kad odjednom pocnem umisljat te stvari pa uzmem tabletu i smirim se, a usporedno s tim uzimam mjesecno injekciju za sizofreniju al doktor mi je rekao da nemam sizofreniju to je samo preventiva

Sizofrenia nije gripa, pa da ti neko spuca vakcinu preventive radi.
Svi smo mi pomalo sizofrenicni. Radimo jedno, a zelimo nesto drugo, bivamo na jednom mjestu, a zelimo da smo na nekom drugom - ljepsem, zelimo spokoj, a namecu nam se strahovi. Normalno je to tako, takav zivot jbg., sto likova u jednoj glavi.
Problem nastaje kad ostane samo jedan, jedini lik. Slab da se bori, plasljiv na sve sto ga okruzuje, sumnjicav prema svemu, asocijalan i nepovjerljiv, bezidejan, izgubljen u vremenu i prostoru, bez ikakve vizije sta bi sa vlastitim zivotom.
Ne trazi nacin kako ce egzistirati, prepusti taj problem drugima na brigu. Ne trazi posao, jer ga nista ne privlaci. Suvise lijen da bi nesto i pokusao raditi, a besposlen um je djavolje igraliste.
Na takvom terenu svi gube, osim gore pomenutog.

Procitah u jednom od komentara kako dijagnoza nije bitna, bitna je terapija! Znaci, ako ne znas sta te svrbi mozes da se ceses kud hoces. Sin nekih doktora napisao. Toplo preporucuje nekakve psihodelike, tvrdi da sljakaju bez greske. Gase neurone koji nam ne pasu, a pali one fine, koji nam najvise odgovaraju. Sizofrenija kao rukom odnesena.
Evo, i moj komsija, sizofrenicar, kad kljukne lijek sav hepi. Jebes strumpfetu kad skakuce po livadici i pjevusi - ti dam ti dam ti dam, koliko je on presretan. (oprostite na sarkazmu)
Istina je da je komso, nakon tablete, najblaze receno - zombi. Ma, kakav zombi, bar oni iz filmova imaju zelju da se napapaju necijeg mozga, komso nema zelju ni za cim. Pogled tup, trunke zivota u oku mu se ne nazire, a ni tijelo nista bolje ne izgleda. Omlitavljeno i gojazno od "hepi" tableta.

Zajebancija je to, kad covjek ne vidi svrhu svog bivstvovanja. Ne vidi sam sebe, vidi samo bolesnog covjeka kojeg treba lijeciti, a sam ne zna od cega boluje.
Mozda se bolest zove ljenost?! Ako je to, onda postoji jedna terapija, koja nije ni malo laka - tezak fizicki rad, bez asistiranja mozga. Samo osnovne funkcije, koje treba da pokrenu tijelo na napor, nista vise. Terapija ne ide dobrim putem, ukoliko mozak poslije rada ima zelju za igrankom. Jedina misao poslije rada mora biti krevet i to je jedino za cim covjek, koji boluje od ljenosti, treba da cezne. Nakon godinu dana takve terapije ni "S" od sizofrenije nece biti.
Radna terapija nije neki problem, ako se krene s njom, problem je odluciti se na nju. Lakse je kljuknuti tabletu i biti bolestan citav zivot.

Jos jedna prednost radne terapije lezi u tome da, za razliku od tableta, moze da donese koju crkavicu, umjesto da se zivi od socijale.
Jedina mana joj lezi u tome sto je ogranicena vremenom kada se moze poceti s njom. Ako onaj plasljivi lik, s pocetka, predugo opstane ugrozice fizicku egzistenciju, sto za posledicu ima suicid ili kreiranje totalno suprotnog lika, superheroja koji sve moze, pa cak i da se od suicida izbavi. Lik koji je najjaci, najspretniji, najpametniji, najneustrasiviji.., i koji nece da zna za nesigurnog i plasljivog suparnika. Dva totalno drugacija lika, koji se bore za prevlast nad jednim tijelom. E, to je vec malo veci problem.

Zato, brate, lopatu u ruke. Ako te lopata ne smori do mjere da ti je samo krevet na pameti, onda poslije lopate kramp, cekic, motika, vile, sjekira, testera.., sve je ljekovito.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
09.11.2016
73
105
33
37
rocitah u jednom od komentara kako dijagnoza nije bitna, bitna je terapija! Znaci, ako ne znas sta te svrbi mozes da se ceses kud hoces. Sin nekih doktora napisao
To sam napisao i stojim iza toga jer sve F dijagnoze od F20-30 pa i vise, imaju SLICNU terapiju koja se sastoji od jednog novijeg antipsihotika - koji djeluje na tkzv pozitivne i negativne simptome- + eventualno antidepresiva sedativa itd. S obzirom da nema testa za psihozu kao npr vadenje krvi,rentgen i drugo vec samo promatranje od strane psihijatra treba utvrditi pribliznu dijagnozu- obicno se pocinje sa
F29 Nespecificirana neorganska psihoza, a tek onda nakon vise mjeseci lijecenja i promatranja postavlja se konacna dijagnoza. To je tako a ja sam samo htio rec ida ne treba previse razmisljati i cekati vec ako je psihoza u pitanju treba ju odmah udariti iz svih oruzja a ostalo u hodu. Ispricavam se ako sam krivo shvacen. Lijepi pozdrav.
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.050
163
kažeš život ti je siv ???? život je jedinstven i neponovljiv zato baci hemiju u obliku tableta i ispuni dan nekakvim radnim obavezama , nećeš imati vremena za vanzemaljce ...
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
obicno se pocinje sa
F29 Nespecificirana neorganska psihoza, a tek onda nakon vise mjeseci lijecenja i promatranja postavlja se konacna dijagnoza.
pa tu je i najveci problem, da li bio hospitalizovan ili ambulantno posmatran, covek pukne cisto iz samoodbrane, ili mu se smuci takozvana politicka korektnost i daju mu neku desetu dijagnozu i zombiraju na kraju hipnoticima ili cime vec.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Dijagnosticirana shizofrenija nije sala.Imam susjeda sa sizofrenijom,pricali otvoreno o svemu.Covijek jak kao bik u glavi i tijelu ali jednostavno nemoze kontrolirati napadaje.Pokusao je stvarno na sve nacine..od zdrave prehrane do zdravog i mirnog zivota u selu daleko od civilizacije,radi cijeli zivot ali kaze da jednostavno treba piti tablete jer inace dolazi do napadaja.Cak sam mu ponudio vutru,zapalio je ali sve u svemu bolest ostaje.On kaze kako mu je takav nacin zivota(prehrana,zrak,sport,rad) poboljsalo da suzbije nuspojave ljekova i "normalno" zivi.Znaci covjek potpuno realno razmislja,svijestan problema ali bez tih tableta nemoze.Tako da se slazem da treba mjenjati navike po pitanju ljenosti ali ovo je ipak jedna specificna bolest.
I da...trava mu nikada nije odmogla.Svakih dva,tri dana prode do mene na kavu i prirodnu "viagru";)kako mu nebi patila bracna duznost..
A sa druge strane frend koji je isto imao shizo se na kraju ubio..strasno.Sa 27 godina,a susjed ima preko 50.Jednostavno bolest.