Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
DA čuo i ja ali nebi reko da je istina ja sam čuo da ih nevalja pušit ali od sjemenki konoplje se može jako kvalitetno ulje radit pa nebi reko da sterilnost izaziva neg da je to onak kao mit neki
 

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
------------------------------------------
Potrebno:
-200g šeæera
-200g brasna
-200g margarina za kuvanje
-200g èokolade za kuvanje
-2 jajeta
-2 kashike kakaoa
-po želji seckanih lešnika, badema
-15g zelene radosti

Oèistite travu od sementki i granja, i sameljite u maÅ¡inici za mlevenje kafe. Stavite da se sa margarinom kuva na pari, kad prokljuèa kuvajte joÅ¡ 5-10 min, na umerenoj vatri. To sve sipajte u jednu veliku vanglu, dodajte braÅ¡no, Å¡eæer, jaja, kakao, i 100g izdrobljene èokolade, i meÅ¡ajte dok se ne dobije jednaka masa, i dodajte leÅ¡nike i bademe. Pleh podmažite margarinom, razvucite "testo", ne deblje od 1.5cm i pecite na 180ºC jedno 20 minuta. Ostalih 100g èokolade rastopite sa par kaÅ¡ika mleka, i time premažite kolaè kada ga izvadite. Secite na kocke.

NEMOJTE PRETERIVATI SA KOLAÈIMA! Strašno su ukusni, nedajte se prevariti... Rad tek posle 45min-1.5h...
Držaæe vas nekih 3-5 sati, zato, pažljivo...
Uživajte... ::super

--------------------------------------------------------

E Julovac.... SUPER RECEPT....

Isti takav.... ISTI... mi je moja baka prenjela.

Rekla je "Evo ti Mihalje, kao sto je moja baka meni odala tajnu a njoj je njena baka"

Ne sad ozbiljno
Uglavnom ista stvar, malo manje brasna i secera al sve ostalo je isto.

Pravio sam vise pokusa s tim i otkrio da uopce ne treba pravit THC maslac, jer u kolacu ima mlijeka i maslaca... a rerna ide na dovoljnu i temparaturu i vrijeme da se sve fino absorbira.
Samo mixerom smjesas sve sastojke (bademe i dodatke ne stavljam)

I peces na 150 C jer preko palis THC. Naravno ostavi duze... znaci 45min... probas cackalicom ubost kolac i ako nista ne ostane na cackalici, kolac gotov.

Cak mi se cini da bolje radi ako nije prije pravljen malsac. Kao da pri pravljenju maslaca neki canabioli ostanu i ne predju u maslac... To govorim iz osobnog iskustva iako se na netu kunu da nije. Probao sam na oba nacina s raznim kolicinama i kvalitetama (osim s hedovima... nemam srca)

Evo probaj, neces bacit travu... samo pazi da nema sjembi i grana je ce bit ruskavo.


(sjebo sam quote.... sori nov sam"
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Spremao sam 2002e napitak sa ganjom...u paradajz sos sam ubacio jedno 5-6 grama prethodno na maslacu spremljenih, samlevenih hedova....Mene i dvojicu ortaka je flash krenuo tek posle 2 ili 2 ipo sata....ali je trajalo i trajalo...ko kad te gazi buldozer....od 18h popodne pa celu noć...i najjače, kad sam se sutra probudio, popio kafu, flash se vratio, samo sa manjim intenzitetom....zbog procesa varenja, valjda....Uglavnom, čudim se i sam sebi, toliko marihuane kroz ruke mi je prošlo tokom svih ovih godina, a samo sam je jednom upotrebio u hrani/piću....e moram da poradim malo na tome :)))))))))
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
jel itko probao jesti "brownies" od marice i uz to kakve halucinogene gljivice? bolje da pitam jel se itko usudio jesti? što mogu očekivati od takve kombinacije (naravno da neću pretjerivati), osim da me zgazi?

hvala :b_splits:
 
22.06.2007
2
0
0
40
Fondu s cokoladom
Sastojci:
3,4 plocice cokoladom
10gr putra
6 zlica slatkog vrhnja
50gr grozdica
500gr voca
Piskote ili slicni keksi

Vrijeme pripreme 15-20 min

Postupak:
1.otopimo cokoladu, dodamo margarin pomijesan sa zizom, te vrhnje te stavimo na lagani plamen
2. U smjesu od cokolada umijesamo grozdica, a mozete dodati i malo ruma
3. pripremite peciva,piskote, voce i namacite u vrucu cokoladu, ako vam radi vutre bude gorkije dodajte jos otopljene cokolade
4. Uzivajte

Za vutra puter stavite ocisceno stavite 10gr (panj) tako nesto i bit ce dovoljno ako vas je vise stavite vise:banana_rasta:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
E jel iko zna jel bi valjalo recimo da se mužjaci biljaka nakon što se odstrane znači da nisu još skroz procvjetali, jel bi valjala to isjeckat na sitnu i napravit maslac od toga i onda od maslaca neki kolači?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AutomaticKillah

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa navodno u mužjacima ima thca ali dosta malo a sad kad bi cijele biljke se isjekle i zakuvale možda bi nešt i valjalo znam da aje netko pisao o pušenju mužjaka i da je djelovalo sam neznam kolko su ti mužjaci bili stari
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
ima tu super recepata svaka cast
tema je predobra jel stvarno svega se moze napravit od trave
steta sta nije legalizirana svima bi bilo lakse..eheheh
al tko zna dal bi mnogi toliko uzivali u njoj da je dozvoljena :)
najbolje ja ipak mislim od mnogih pripravaka su kolaci, cokolada i namaz od trave(koji nazalost jos nismo probali pravit ali morat cemo)...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Šaman Šandor je napisao(la):
Pa navodno u mužjacima ima thca ali dosta malo a sad kad bi cijele biljke se isjekle i zakuvale možda bi nešt i valjalo znam da aje netko pisao o pušenju mužjaka i da je djelovalo sam neznam kolko su ti mužjaci bili stari
jedan grower je ostao par muških, onak iz zajebancije, i na kraju ispalo da dobro rade, nije ko ženke, ali rade
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
...evo da se i taj grower javi LOL
Ima u muskima THCa ali samo dok su mladi (do pocetka cvjetanja, i onda sve manje). Itekako se osjeti rad, pogotovo kod nekih jacih vrsta. Kazem opet to nije kao hedovina, ali kolaci bi se dali napravit.
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
eo za 2-3 dana cu sa svojima radit mal kolaca pa eto zanima me ak bi netko nesta preporucio da napravimo kad vec radimo kolace a da je i sam probao i zna da valja...eheh....(osim pusenja)..:)
hvala
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
vec sam prije rekao da cemo ja i moji probati napraviti kolaca...
i jesmo...i mou reci da je veoma uspijelo ehehhe....vecina mojih prijatelja se prebila...
par komada i dosta je da ti je taman lijepo...pravio sam po receptu koji sam uzeo od nekoga tko je ostavio na forumu...svaka cast na receptu...
nabudite lijeni napravite kolacaaaaa !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corzy
24.05.2007
9
0
0
43
Evo baš sam s frendovima napravio putar jučer navečer i sad idemo radit kolačiće,a nabavio sam dobar recept pa ako nekome treba nek se posluži...:icon_lol:

TIJESTO:14 dag margarina
14 dag šečera u prahu
1 vanilin šečer
7 dag naribane čokolade(za kuhanje)
4 žumanjka
10 dag brašna
1/2 praška za pecivo
7 dag sjeckanih badema/oraha(ista stvar)
2-3 žlice mljeka
snijeg od 4 bjelanjka

Priprema:Pjenasto izmiksati maslac, šečer, vanilin šečer, čokoladu i žumanjke. Dodati brašno pomiješano s praškom za pecivo, sjeckane bademe/orahe, mlijeko i na kraju lagano umiješati snijeg od bjelanjaka. Uliti u namašten(ali ne sa maslacom koji smo se mučili raditi)i pobrašnjen kalup. Peći na srednjoj temperaturi oko 35 minuta.Pečeni kolač preliti čokoladnom glazurom

GLAZURA:15 dag čokolade
10 dag margarina

Priprema:Čokoladu i margarin rastopiti i preliti kolač...


Uživajte...mi čemo uskoro..-:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Evo sta sam ja probo i radi(nevjerovatno mala kolicina) nije placebo jer je i curi radilo a ona ce prije dozivjet antiplacebo.

Trava je bila frisko ubrana.

Recept-malo maslaca zagrijes pa u to travu malo mjesas,pa par kockica cokolade pa mjesas,pa vrlo malo maljeka,pa ak oces jos cokolade i tak......

Ja sam kuho nekih 15 minuta mozda 20.

Ima dobar okus i komadici trave uopce ne smetaju ko vruca cokolada s okusom Marihuane.

RAD:pocelo je nakon nekih 45 minuta trajalo pravo 1-2 sata.Drukciji efekti nego kod pusenja-blaži(vjerovatno jer je mala kolicina),nekako slicnije pijanstvu nego kod pusenja.......
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja sam u vodu stavio maslac i kad se otopio u to dim i kuvo jedno pola sata onda u zamrzivač i kada se ohladilo pokupio maslac od gore i radi fino ali nema mi baš dobar okus treba se to u neki kolač napravit nije ovako baš ukusno
Djelovanje me potsjeća nekako na muškatne orašćiće ali dok još ne počnu skroz lupati