Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

triorio

Aktivan Član
07.11.2007
51
6
0
53
DirtyDeeds je napisao(la):
Evo sta sam ja probo i radi(nevjerovatno mala kolicina) nije placebo jer je i curi radilo a ona ce prije dozivjet antiplacebo.

Trava je bila frisko ubrana.

Recept-malo maslaca zagrijes pa u to travu malo mjesas,pa par kockica cokolade pa mjesas,pa vrlo malo maljeka,pa ak oces jos cokolade i tak......

Ja sam kuho nekih 15 minuta mozda 20.

Ima dobar okus i komadici trave uopce ne smetaju ko vruca cokolada s okusom Marihuane.

RAD:pocelo je nakon nekih 45 minuta trajalo pravo 1-2 sata.Drukciji efekti nego kod pusenja-blaži(vjerovatno jer je mala kolicina),nekako slicnije pijanstvu nego kod pusenja.......

super recept.............

to se poipije ili namaže na kraju?
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
P.P. je napisao(la):
jeste li kad jeli sjemenke od vutre???
nekidan sam ih probala i dobre su... ukus mi je super... posli smo ih jeli sa slanim stapicima i snikers sam prepolovila i napunila ga punog sjemena.... jaaaaako dobar okus.... hehehhehe.. probajte...

i sta vam je bilo od sjemenki?samo ste ih pojeli i to je to?ili vas je nesta i puklo?
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
pa dal se to onda isplati?bolje ostavit te sjembe pa zasadit nekad a ne ih pojest,a kad vec oces jesti sjembe kupi one od suncokreta ili od bundeve!jeftinije su a sad dal su zdravije neznam al u svakom slucaju su zdrave!ali nema veze,koliko ljudi toliko cudi!
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ne! Isplati se.... citiracu Weedrana: "Sjeme cannabisa je jedno od najzdravijih plodova inače u prirodi, i stoji rame uz rame soji koja je poznata po bogatstvu proteina i ostalih sastojaka bitnih za zdravlje. Nekim starim narodima je sjeme cannabisa bila glavna hrana."
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ako oces jesti/piti treba ti ili masnoca ili alkohol.

Caj se tradicjonalno nigdje ne pravi.Zapravo pravi se na Jamajci ali od mladica koje ionako gotovo ne sadrze THC a cilj nije napusit se nego se pije zbog zdravlja.

Vidi THC se ne "topi" ni na 100 stupnjeva a kamoli na 30,pa zar ne znaš da možeš travu osusit u pecnici ili mikrovalnoj i ništa osim vode nece isparit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa možeš ako ti je hitno i osuši se onako dosta dobro ali za grlo onda para i smrlja se onako dosta se kvaliteta tak oslabi ali probo i ja i možeš

E zanima me jel itko zna jel se thc veže na kiseline ili tako nešto tj. jel bi valjalo recimo uzet deci limuna iscjeđenog i tu rastopit malo vutre štajaznam
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
DirtyDeeds je napisao(la):
Ako oces jesti/piti treba ti ili masnoca ili alkohol.

Caj se tradicjonalno nigdje ne pravi.Zapravo pravi se na Jamajci ali od mladica koje ionako gotovo ne sadrze THC a cilj nije napusit se nego se pije zbog zdravlja.

Vidi THC se ne "topi" ni na 100 stupnjeva a kamoli na 30,pa zar ne znaš da možeš travu osusit u pecnici ili mikrovalnoj i ništa osim vode nece isparit.

THC može da izdrži 20minuta na 60 stepeni i ne gubi ništa,sve ostalo ga slabi,manje/više
mikrovalna samo molekule vode grije,zato samo voda ispari
da li si siguran da se čaj niđe ne pravi tradicionalno ?

trava se ne suši u mikrotalasnoj

ne širite dezinformacije
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Dosta sam to proucavo i nema caja nigdje osim u Jamajci i to ne da bi bio high.
Ima puno tradicjonalnih napitaka posvuda ali ne i caj.

Ne kužim,pa nije dezimformacija da se susi u mikrovalnoj.Sasvim o.k metoda ako zelis odmah nakon berbe isprobati polodove svog truda.Ja sam si osusio 1 vrh na nacin koji netko na forumu napiso ne mogu se sjeti tko,svako malo gasis mikrovalnu i okreces travu,temperatura na najmanje i tako 15-ak minuta.Bilo je 100x bolje za pušit nego dosta ulicne trave.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Marihuana se MOZE konzumirati oralno bez prethodne obrade.Jednom sam u nemogucnosti da pusim ili napravim jelo sa travom jednostavno pojeo vrh,onako sirov,cjeli i djelovalo je ali jako slabo.Netko je pisao,dok je bio pomorac da je ekipa na brodu jela vrhove da budu high.Mislio sam,et ono moje je bilo placebo,ovima isto.
Ali nije tako,THC naravno djeluje i oralno uzet,hasis se može jesti(navodno izvorni nacin konzumacije) a trava takodjer djeluje ako se samo pojede ali onda se vecina THC "baca" tj. samo ga poseres......nema smisla tako konzumirat ali ako se nadjete na pustom otoku s puno trave ali bez vatre,masti ili alkohala ne ocajavajte,samo ju pojedite :chef2:.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
NE VALJA U MIKROTALASNOJ !!!!
utiče na molekule vode extremno negativno,ne valja ništa ni zagrijat u tom...
to je napravljeno da prsotina od roba ovog društva kupi kese sa ručkom i spremi za 5 min
i naravno da sjebe zdravlje pa šta je zaradio da puca na doktore i ljekove ili pogrebno prije vremena
a prouči malo bolje za čajeve
ako ostaneš pri svome,ja ću ti reći ko sve pije čaj i kako i zašto
i molim te pojasni mi `tradicionalnih napitaka`
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
DirtyDeeds je napisao(la):
Dosta sam to proucavo i nema caja nigdje osim u Jamajci i to ne da bi bio high.
Ima puno tradicjonalnih napitaka posvuda ali ne i caj.

Ne kužim,pa nije dezimformacija da se susi u mikrovalnoj.Sasvim o.k metoda ako zelis odmah nakon berbe isprobati polodove svog truda.Ja sam si osusio 1 vrh na nacin koji netko na forumu napiso ne mogu se sjeti tko,svako malo gasis mikrovalnu i okreces travu,temperatura na najmanje i tako 15-ak minuta.Bilo je 100x bolje za pušit nego dosta ulicne trave.

Ja sam napisao taj post!!! Balcan je mislio na komplet susenje, to susenje u mikrovalnoj, mozes naravno, osusit i pusiti, (tako sam ja radio kad nije bilo na ulici vuve...) i extra je bila, samo moze se na novije mikrovalne koje imaju ono kao odledjivanje mesa, najslabije.... staviti na 5min, i svaki krug (kad se vrti) okrenuti...malo ce pucketati (voda koja isparava) i nakon par krugova, ostaviti po 1min naredna 3 minuta, i okretati redovno (najbolje je vise vrhova, staviti jedan na drugi, nego ih rasporediti po onom tanjuru u mw sto se okrece...regularno se vidi kako se bud sužava, eh sad kad je pomirises jos se osjeti hlorofil, al kad se zapali nista se ne osjeti, extra rad imala....(jos olja je kad se osusi tako, i ostaviti na novini preko noci na stolu...) i ujutro imas extra vuvu (rega suha za mrviti) za pusiti....
Ovo je nacin samo onda kad nemate vuve, pa od biljke (koja je pri samom kraju...) cjepnuti čičak i u mw...
Balcan je mislio na komplet urod garant, tj. da bude spremna za pakiranje odmah....:) Naravno da ne, jer jos nije to dovoljno suho, da bi se spremilo (u teglu npr. jer ubudjala bi se...) al' za pušiti (odmah) extra!!!

balcan_smoke je napisao(la):
NE VALJA U MIKROTALASNOJ !!!!
utiče na molekule vode extremno negativno,ne valja ništa ni zagrijat u tom...
to je napravljeno da prsotina od roba ovog društva kupi kese sa ručkom i spremi za 5 min
i naravno da sjebe zdravlje pa šta je zaradio da puca na doktore i ljekove ili pogrebno prije vremena
a prouči malo bolje za čajeve
ako ostaneš pri svome,ja ću ti reći ko sve pije čaj i kako i zašto
i molim te pojasni mi `tradicionalnih napitaka`

Nećeš vjerovati, al bolja je ta haveru (koju sam ja cjepnu i u mikrovalnu...) nego ijedna vuva na ulici (u to vrijeme...) ne znam koja je vrsta bila jer se izmjesalo sjeme....
Al je moguce, evo imam slike... upravo te...
Osusena u MW i prenocila na papiru (navece cjepnuo, osusio za joint-a a ostalo ostavio)...
Extra je bio rad... samo miris je bezze bio (dok nisam zapalio...). Tako sam jednu biljku obrstio skrooz... :)

Evo slika:



Samo da napomenem, da suha vuva je tek onda kad grancice mogu se prelomiti odmah, ako bolje pogledate, na ovim slikama grancice su zelene, i nema sanse da ih prelomis... i za joint potrebno kidanje (osim kad ostane ovako kao na slici preko noci, npr: na stolu, onda ne treba kidanje...al grancice se ni tad ne mogu lomiti !!!!!)
Naravno da sam ovo normalno susio, vise bih dobio .... Ovdje sam imao za nekih 4-5 dzoja, (masna i ne treba mnogo) a da sam rega susio (laganice) troduplo bi mogao smotati
Sto se tiče ukusa, jes malo "grdan" al moze proci, (bolje 10x nego od "uličarke"...al' rad je extra bio, ja nisam mogao vjerovati .... a ovu caku mi isto rekao jedan grower koji sadi godinama (indoor samo...)