Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.12.2007
6
1
0
37
Kad god sam susila grass bilo u rerni ili mikrotalasnoj,i efekat je bio takav-mikrotalasni.Izbegavam da je tako susim.Evo i jednog mog recepta,tj. improvizacije.Ovo je neka vrsta salate.Godinama sam ovo pravila bez grasa pa sam jednom ubacila par hedova i ispalo je ok:
u neku ciniju saspes konzervu tunjevine,saspes pola case pavlake(ili otprilike toliku kolicinu sira),stavis 100g majoneza,naseckas polovinu crnog luka i ubacis ga u ciniju,saspes kopar ili korijander ili neki drugi zacin(po zelji-ne mora,ali se meni tako vise svidja),dodas grass,so i biber,sve to mesas malo vise dok ne dobijes kompaktnu masu i to je to!Sastojke mozes da smesas po zelji,onako kako volis,trava se ionako stavlja na kraju-probas kako ti se cini,dodas vise pavlake ili neceg drugog,kako hoces,nije toliko bitan odnos kolicina.
Lako se pravi kao sto vidite,i brzo,za nekih 5-10 min. a super je ukus.Uzmes ciniju stavis u nju par parcadi hleba,uzmes kasiku ili viljusku i sednes za komp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlapoviNiagare007

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bezze znaš i sam da je bolja bilo koja kućno uzgojena kako god je sušio,nego ulična
ja bi za prvu pomoć ipak izabrao crt monitor gradelu :)
a da mi je frka (što mi se nije desilo)
ipak bi napravio ovu salaticu sa tunjevinom (ali manje majoneza:)
sa sve freškim cvjetovima,dobro malo bi ih ipak na gradele
 
  • Haha
Reactions: SlapoviNiagare007

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Opet da se nadovezem... da me neko pogresno ne shvati....
Zna se kako se susi vuva i tu nema neke mudrosti i prica... ja licno (vjerujem i dosta raje...) nisam neki "kuhar" :) LOL tako da mi sve furka da ne s***** bezze vuvu (ne bitno sta pravio... :))
Samo kazem, da tad nisam imao vuve bilo koje za pusiti, pa sam "morao" ovako, i u rerni isti vjerovatno efekat al duze bi sigurno moralo i na lagano zagrijano...

Naravno svaki put mi je bilo zao svakog (i onog najmanjeg "čička") sto sam skidao sa biljke, al' sta cu...!!! Prvo sam poceo odozdo (one lose prvo u nadi da ce biti vuve) skidati čičak po čičak.... Samo kazem da je meni pomoglo, tj. pusio sam dok nisam nasao bilo kakvu vuvu (da ne diram svoju naravno...) a do tada je jedna biljka zaplatila 80% (samo vrh glavni ostao...!!! :( ) i naravno kad sam nasao bilo kakvu vuvu na ulici, svoju sam ostavio!!! tj. da doceka kraj ...
Ja sam ovo iz ocaja radio,.... al' naravno iako tako "osusena" bila je xxx puta bolja nego na ulici...
'jah ostale su docekale rega kraj i normalno osusio, i kasnije mi krivo malo bilo sto sam onu obrstio, al' hebi ga, bolje i to nego da sam mahnit'o po kuci !!!!
Inace posto vjerovatno pola raje ne zna, al' ja vuvu koristim (u zadnje vrijeme 2-3 god. isključivo u med. svrhe!!!)
Necu da sad objasnjavam sta i kako jer svakako je OT, ipak ovo je tema "Trava u kulinarstvu" :) al da objasnim da raja ne misle da je bolje tako susiti
 
15.03.2008
10
1
0
43
Evo nešto fino iz moje domače kuhinje!!!!

url%5D

url%5D

url%5D

Evo link za sliku: http://www.postimage.org/image.php?v=Pqosoyi

Ne da se hvalim, totalno je dobra!

:bis:

C:%5CDesktop%5CBluetooth%20Exchange%20Folder%5CLjuta%20rakija
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Brr pila san ja takvu rakiju, jes' bubala u glavu, al zato i na želudac :S .. no ja ne volim rakiju pa ne mogu bit ni objektivna previše .. inače svi uvijek pričaju o maslacu pa mora da je to dobra stvar. Njega nisam probala, ali stavit malo trave u šug (=toć, umak), bilo od mesa, ribe ili povrća - uvik dadne super okus - paše i u juhu umjesto selena, i u krumpir-salatu umisto peršina, i sitno narezana u mliječne namaze/vrhnje, za napravit 'sir sa začinskim biljem' ...
 
15.03.2008
10
1
0
43
Ramona_Red je napisao(la):
Brr pila san ja takvu rakiju, jes' bubala u glavu, al zato i na želudac :S .. no ja ne volim rakiju pa ne mogu bit ni objektivna previše .. inače svi uvijek pričaju o maslacu pa mora da je to dobra stvar. Njega nisam probala, ali stavit malo trave u šug (=toć, umak), bilo od mesa, ribe ili povrća - uvik dadne super okus - paše i u juhu umjesto selena, i u krumpir-salatu umisto peršina, i sitno narezana u mliječne namaze/vrhnje, za napravit 'sir sa začinskim biljem' ...

A jeste probali punjenu patku?
Patku napunite sa 50 grama zelenog začina, zatim je spečete kao i obično u ulju, samo što ne bacate to ulje na kraju nego ga spremite za daljnu upotrebu, jer je pun THCa.

Ova travarica nije jaka, stvarno je fina jer sam dodao malo šečera, da popravi okus.
Tako stoji več otprilike 5 godina i stajat će još jako dugo!
 
  • Haha
Reactions: SlapoviNiagare007

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Mozes i svjeze i suho.. samo imaj na umu da dok radis sa svjezim taj puter ce pobrati puno vise nepotrebnih svari usput..

Al nema veze.. kanabis je u potpunosti jestiva biljka tako da osim eventualno neprijatnog mirisa/okusa dobivenog putera straha po zdravlje nema.
 
24.04.2008
7
2
0
36
hmm,ja sam si radio čaj od listova,uzmeš onu mrežicu kao loptica ti izgleda i napuniš je skroz i to staviš u vodu...al inačer thc ti je netopiv u vodi,on se apsorbira u mastima tako da ti čaj i nije baš neki high,osim što ima neko smirujuće djelovanje(iz iskustva)...nadam se da sam pomogao!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: medonjica

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
MOš pravit čaj ali trebaš stavljat maslaca u nejga a sumnjam da jet to ikom ukusno moš mlijeko radit ali kak sam čuo i to je odvratno ali radi, možeš napravit puding od mlijeka tog
možeš zasijati livadu cvijeća
 
27.04.2008
20
0
0
63
Uzela ja oko 100gr.vutre,suvo grozdje,zele bomone,keks ,mleveni,kokos,margarin,musli kuhinska cokolada........i sve to dobro razmuckala ,pa dosli meni goste i pojeli sve .ok je bilo ali mislim da sam stavila previse vutre tako da malo nam je bilo muka.ali za dr.put bice bolje.mislila ja da nije ok da se to ubaci u rernu,ali ima i sledeci put.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
margarin?
a jaoo..
Da si procitala kako se priprema jelo od vutre znala bi da na THC utjece samo mast zivotinjskog porjekla.. a margarin je biljno ulje koje je vrceno u centrifugi dok se ne ocvrsne.. zato je jako nezdravo, a osim toga nece na sebe uloviti NISTA THCa u usporedbi sa maslacem.

Ako igdje pise da se radi sa margarinom to je kriva informacija, i ako kao takva postoji na forumu moderatori moraju intervenirat i to ispravit.. jer margarin je krivac za toliko vutre doslovno bacene u smece da je to grijeh...

Vise srece sljedeci put. :)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sta ako se trava pojede onako bez ikakve pripreme???
Kao koza ono cap u usta i da se proguta?
Recimo onoliko koliko je to dovaljno za jedan singlic!
Tripujem da uzmem kapsulu ocistim je iznutra i u nju ubacim oko 0.1g i da progutam!!!
Ako moze naravno posto vidim da u prvom drugom postu ima neka salata vocna koja se termicki ne obradjuje pa ko velim isti djavo!!!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
može lakše i bolje i provjereno
očisti od grana (i sjemenki :balls: :ludaci_lol:)
isitni
paci malo maslinovog ulja ili bolje putera na tiganj
kad se rastopi bači travu
čim zamiriše skidaj i dodaj jaja i eto kajgane
ne pretjeruj da ne bude grozota od muke