Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
Kad sam skinuo prvi grou, Big Bang, stavio sam pola grama u mleku, naravno prvo u vodu pa u mleko
se kuvalo 25-30 minuta, popio sam mleko i naravno nista, nisam se strpio za sacekam ni sat vremena i posle
pola sata od uzimanja mleka sam zapalio dzok, nisam stavio vise od 0.3, i nakon pola sata nisam mogao na nogama da stojim,
znaci fora u glavi kao da vam se vrti al opet nije to to, oduzeo sam se, lego sam u krevet i prespavao tri sata, kad sam se probudio
osecaj je bio kao kad vas pusta vutra, sledecu turu BB nisam smeo da stavljam u mleko al kontam da rad zavisi i od sorte :D
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
58
Svica
Probavni trakt kod ljudi se moze usporediti sa korjenjem bilo koje biljke,,,,crijeva imaju sa unutarnje strane mala vlakna,resice,, kojim upijaju sve hranjive tvari, ljudi imaju razlicit metabolizam tj,efikasnost probavnog trakta,,pa doza nije za sve ista,, NEBI REKO DA JE PUSENJE EFIKASNIJE OD ORALNOG UZIMANJA;;ONI KOJI SU PROBALI ZNAJU O CEMU PRICAM ;;;KAD POJEDES ILI POPIJES U USPOREDBi S PUSENJEM , puno je bolje od pusenja
inace sam kuhar,,,i u principu moze se svakom receeptu moze dodati Vutre ili Hascha,,,samo bi izbjegavo dugo kuhanje,,,jer vjerovatno umanjuje efekt,
u sve kolace,,pite,,kreme,,napitke,, salate,,,hladna jela,,topla jela,,,ma skoro svugde mos dodat THC-a
Dobar tek


edit-pol g. Hasa je bila moja doza po osobi,,,zavisi od kvalitete,.,.,. kolko traje dok te mlatne i koliko dugo imas High,,
,,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlapoviNiagare007

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
cekaj,pa ja sam negde procitao da kad se sprema bilo kakav recept,da temperatura ne sme da predje 150 stepeni,sve preko toga valjda unistava thc.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Dakle..sinoc san isla radit maslac prvi put.. na 100g maslaca stavila 5g trave, prosjecne.. bilo je lisca.. tila isprobat malo.. cila se uzivila, mešam ja mešam 20min , i usput citan.. i vidin neku sliku uz recept, vode nisan stavila onoliko koliko san tribala stavit.. i ulijen ja u casu vode i ubacin u tećicu naglo.. ka je to roknilo!bum!! Explozija, vatra, prska na sve strane, ja neznan sta cu, panika, opecen ruku.. ufff.. pola kuzine ki da je bomba pala.. reflexi su mi bili slabi..nije ni cudo nakon 3 frule.. eto..doslovno od poda do stropa je bilo te tamnosmede tekucine sa komadicima biljnog materijala .. ma rekla san, nikad vise.. biz ca.. aceton mi jos staja po metra od vatre.. mogla je kuca explodirat...

Uglavnom.. budite pazljivi djeco.. odo cistit kuzinu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: unicum
23.02.2008
1.048
1.455
188
ne razumem kako je moglo doci do 'eksplozije' ako radis maslac?
pominjes aceton, ne znam za sta si ga koristila.
a sto se tice vode i maslaca vode mozete kolko ocete staviti ona se i
onako odvoji od maslaca kad se isti ohladi...
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Hahaha ma kakvi.. :D

Weedicu, desia se boom jer san u pola kuhanja uvalila ledenu vodu u vruci maslac.. LOL.. a aceton je samo staja u blizini explozije .. :S moglo je biti svega..
 

Bubamara

Aktivan Član
26.08.2009
37
393
53
čardak ni na nebu ni na zemlji
Kanabis upotrebljavam jedino na ovaj način. Pošto su mi pluća slaba tačka, pre šest godina sam prestala pušiti cigarete, a koju godinu kasnije i travu. Ne pravim nikakvu mudrost od kuvanja trave. Uvek napravim na isti način kekse koje držim u kutiji i po potrebi grickam.

Cannabutter radim od 10-15g trave na 125g maslaca. (zavisi kakvog je kvaliteta trava, koliko ima lišća i sl.)

KEKSI
1 jaje
1/2 šolje šećera
cannabutter
1 kašika pekmeza
1 kašičica cimeta
3 šolje brašna
1 kašičica sode bikarbone

Jaje i šećer dobro izraditi mikserom, dodati maslac i mutiti dok se ne sjedini. Onda umešati pekmez i cimet i na kraju zamesiti sa brašnom i sodom bikarbonom. Ja koristim pekmez od crnih šljiva koji je malo tvrđi, a može se upotrebiti i bilo koji drugi, s tim da ako je ređi možda će trebati malo više brašna. Formirati kuglice veličine oraha i slagati ih u tepsiju u koju smo prethodno stavili papir za pečenje. Peći na 170-180[SIZE=12pt]º[/SIZE]C[SIZE=12pt] [/SIZE](zavisi od rerne).

Od ove količine dobije se oko 40 keksića, što meni traje bar 15 dana. Nisu mnogo jaki, ali meni ni ne treba pored, posla, fakulteta i malog deteta da budem razbijena ceo dan. Ko želi jače, neka napravi jači maslac.
Prijatno
:cvetak
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Trazio sam temu u koji bih stavio ove recepte,ali bez uspijeha. Nasao sam temu u koju ne mogu da pisem,Predpostavljam da je to nesto "iz starih dana" ovog foruma. Moderatori neka premjeste na adekvatno mjesto.
Ja sam samo jedan recept probao napraviti,a to je health drink sa jabukom i sljivom,nisam siguran koliko je bio uspijesan. Znam samo da sam se ubio ko niko. :)
Link na kraju posta.


UPOTREBA MARIHUANE(PRAVI RECPTI ZA KOLACE I PICA)PROVJERENO


Jos jedan efikasan metod upotebe drage nam biljke je KUVANJE odnosno unosenje u organizam oralnim putem. Pusenje je laksi,brzi i jeftiniji metod konzumiranja trave.

Organizam mnogo brze apsorbuje THC preko respiratornog sistema (tj. udisanjem dima),nego preko sistema za varenje,tako da je "lansiranje" mnogo brze i efikasnije. Smotati joint je u svakom slucaju brze i lakse nego pripremiti neko jelo.Naravno i kolicina potrebna za joint je daleko manja nego kada treba travu dodati nekom jelu.Medjutim,i trava u hrani ima nekih svojih prednosti.

Prvi korisnici,u primitivnim drustvima obicno su pripremali razne napitke koristeci lisce cannabis-a.Iako mi zivimo u tehnoloski najnaprednijem drustvu u istoriji,i dalje postoji mnogo onih koji nisu uspeli da raspoznaju i shvate okrepljujuca svojstva trave.Stoga je,totalno neosnovano i neopravdano, marihuana zabranjena u gotovo celom svetu ali i tu se stvari menjaju. No,da se vratimo temi.Na javnim mestima,travu je mnogo jednostavnije "jesti" nego pusiti,a to je takodje idealan metod konzumiranja za one koji ne mogu ili nece da puse.

Takodje mnogi tvrde da uzimanje ovim putem,iako dosta sporije deluje,ima mnogo bolji i snazniji efekat nego kad se pusi. Posto nas ima raznih,treba istaci i da je ovo mnogo higijenskiji metod od pusenja,naime necete navuci kijavicu koju vam preko joint-a neko od drugara moze preneti.

Pravi gurmani ce vam reci da je ishrana,koja je jedno od najculnijih iskustava poznatih coveku,vrlo slicna seksu(koji je takodje mnogo bolji uz travu).Zamislite kombinaciju ova dva culna zadovoljstva?!? Uzimajuci u obzir sve gore navedene cinjenice svako bi trebalo da bude dobro obavesten pre nego sto se upusti u extra troskove,vreme i napor koji su potrebni da bi se marihuana spremila za jelo.

Ljudima koji nisu svesni sastojaka tako pripremljene hrane,tu hranu ne treba ni davati ili ih treba obavezno bar upozoriti i objasniti o cemu se radi.Sve ostalo sto se tice trave i kulinarstva zavisi samo od maste i kulinarske vestine. E sad vecina ljudi tvrdi da marihuana ima odvratan ukus.Znaci od ideje da uzmete saku vutre i da je sazvacete bolje odustanite posto bi to moglo biti vrlo neprijatno iskustvo.

Ali problem loseg ukusa moze se resiti relativno lako. Marihuanu treba ocistiti i izdvojiti grancice i semenke.Semenke mogu posluziti za uzgajanje trave a grancice za spremanje ukusnog caja ili butera.Kada je sve ocisceno (podrazumeva se da je trava dobro osusena) travu treba samleti u najfiniji moguci prah.

Blender,tucak ili oklagija svejedno je,bitno je da se fino usitni. Sada se moze reci da je trava pripremljena za dodavanje jelima.Krajnji rezultat ce zavisiti od mnogo cega.Na prvom mestu od vrste i potencije biljke,zatim od nacina na koji je spremljeno,i na kraju naravno od onog ko konzumira. Znaci ako imate dovoljno trave,vremena i entuzijazma izvolite probajte. Evo jedan recept za napitak a kasnije ce biti jos dosta toga.

HEALTH DRINK

1 solja soka od jabuke

1/4 solje soka od sljiva

1/4 solje trave

3 ociscene i izdinstane sljive 1

jaje po zelji dodati malo secera

Staviti sve sastojke u mikser i mesati dok se ne ujednaci.



KOLAC OD SARGAREPE

2 solje secera

1,5 solja ulja

4 jaja

3 solje narendane sargarepe

1/2 solje oraha

1 kasicica cimeta

2 solje brasna

3 kasice sode bikarbone

1/2 solje trave

1 kasicica orascica

Dobro pomesati sve sastojke.Peci 45 minuta na 180 stepeni.



VOCNA SALATA

1 solja ananasa

1 solja pomorandze

1 solja jagoda,grozdja,banana ili bilo kog drugog voca

1 solja kokosa

1 solja belog sleza

1/3 solje trave

1-2 solje pavlake

Izmesati sve sastojke.Staviti u frizider i ostaviti 24 sata.Posle moze i da se jede.

Prijatno !



PARTY PUNCH

3 solje ohladjene slatke jabukovace ili soka od jabuke(bolje jabukovaca)

5 kasika cvetnog meda

3 solje brusnica

1 isecena banana

1/2 solje trave Sastojke mesati mikserom dok se sve ne ujednaci.

ZIVELI !



OATMEAL GOODIES

1,5 solja zobene kase

2 kasike pavlake

20-25 grama sto sitnije (po mogustvu prosejane) trave

3 kasike cvetnog meda

1 solja smedjeg secera

1 solja suvog grozdja brasno voda

Skuvati zobenu kasu u 2 solje vode.Dodati preostale sastojke i postepeno sipati i mesati brasno i vodu dok masa ne postane kompaktna.Masu ostaviti da se ohladi,a zatim je usuti u zamascen pleh i peci 20 minuta na 180 stepeni.



LESNIK VUTRA

cokolada

1 kasicica vanile

1/4 solje seckanih lesnika ili oraha

3/4 solje kondenzovanog mleka

1/4 solje trave Istopiti cokoladu na pari.

Polagano usuti vanilu,mleko i travu.Skloniti sa ringle i dodati lesnike.Sipati masu u pleh namazan buterom(najbolje onim sto je Toma spremao ).Ostaviti da se ohladi.



OD JULOVCA

Potrebno:

-200g šećera

-200g brasna

-200g margarina za kuvanje

-200g čokolade za kuvanje

-2 jajeta

-2 kashike kakaoa

-po želji seckanih lešnika, badema

-15g zelene radosti

Očistite travu od sementki i granja, i sameljite u mašinici za mlevenje kafe. Stavite da se sa margarinom kuva na pari, kad proključa kuvajte još 5-10 min, na umerenoj vatri.

To sve sipajte u jednu veliku vanglu, dodajte brašno, šećer, jaja, kakao, i 100g izdrobljene čokolade, i mešajte dok se ne dobije jednaka masa, i dodajte lešnike i bademe. Pleh podmažite margarinom, razvucite "testo", ne deblje od 1.5cm i pecite na 180ºC jedno 20 minuta.

Ostalih 100g čokolade rastopite sa par kašika mleka, i time premažite kolač kada ga izvadite. Secite na kocke.

NEMOJTE PRETERIVATI SA KOLAČIMA! Strašno su ukusni, nedajte se prevariti... Rad tek posle 45min-1.5h... Držaće vas nekih 3-5 sati, zato, pažljivo... Uživajte...
http://www.mojnet.com/korisnik/moby-dick/blog/upotreba-marihuane-pravi-recpti-za-kolace-i-pica-provjereno/97
EDIT:Izgleda da nisam dobro gledao,vidio sam temu recepti pa neka nadlezni prebace post i nek izbrisu temu. Unaprijed se izvinjavam zbog neugodnosti.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Mozes i suhe slame stavit... Hehehehe. :vb_kez:
:ludaci_lol:

E super,vidim da su moderatori stavili moju temu na pravo mjesto. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DrOrange