Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2014
5
0
0
Pozdrav, nov sam na forumu pa mi nemojte zamjerit ako sam u krivu temu ili nesto napisao :D
Vidim da je gore netko pisao da je sa onim gotovim muffinima radio samo je umjesto mljeka stavio maslac od trave. Ovaj vikend bi probao napravit nesto slicno pa nebi htio da propadne sve odnosno da nesto lose napravim (čitaj: da nas ne pukne :p) Vidim da se maslac od trave dosta lagano napravi, e sad mislili smo od negdje 5g napravit taj maslac, čitao sam po internetu čini mi se da na jedno ono najobičnije pakiranje maslaca ide negdje tako 5g trave. Pa me zanima jel mogu samo taj maslac bacit unutra i dodat jaja i sta vec treba u te muffine i stavit ih peć i to je to? Ima kakvih fora ili stvari na koje trebam pazit? Hoce li 5g bit dosta za tu smjesu cijelu (mislim da ispadne oko 12 muffina), nas ce bit 6-7 pa dal ce nam to bit dosta ili da vise uzmemo? Hvala unaprijed :rasta1:
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ako mozes vise uzmi vise, ako ne bit ce i tih 5g dosta (ako valja trava), nemoras raditi mufine mozes i neke kekse il nesto slicno, keksi su jos i laksi :)

stavis maslac pol case-casu vode, trave i kuhaj,kad pocne vriti onda malo smanji vatru, i tako nekih pola sata-sat kuhaj i onda procijedi i stavi na hladenje, za par sati se maslac stvrdne na vrhu, uz rub posude samo napravis rupu i istreses vodu, i to ti je to čarobni maslac je gotov :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: papojed

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
ne tako davno napravio sam i sam maslac, i to tako da sam stavljao kolko maslaca tolko "mase"( ostalo je nekih 30ak gr piljevine koja nije bila za pušenje).
i sad, došao kod frenda kao peći će mo kolače,al jadan nema pečnicu!!!
I šta sad??
google google on the wall
uglavnom jedan od recepata je rekao da ide u sladoled pa sam kupio gotovu smjesu za sladoled. Ubacio maslac, smjesu,štapiće vanilije...itd

Prvi dan ga nismo mogli probat(čekali smo da se smrzne) ali drugi dan... :)

Drugi dan smo došli kod frenda doma, upalili PES i rokaj malo po malo, nikom ništa....ajmo još ...... i opet nikom niš!!!
Nakon 45 min nas je odvaaaaaaaaaaaaaalilo na najjače, vrištali smo od smijeha, plakali i najbolje od svega nismo mogli više ni joypad u rukama držat.

Drugi put sam već bio pametniji, pa sam radio kolač koji nije potrebno peč. U ovom slučaju rafaello kuglice.

Recept skinut s neta, samo umjesto običnog maslaca "cannabutter", ekipa je bila oduševljena i jedva čekaju novu turu "mojih" kolača....
A naravno i JA!!!

Uskoro ću opet radit jedan od recepata (nadam se BOUNTY-u) pa Vam se javim sa updateom
a do tad


Živili!!!
 

Abstrakt

Aktivan Član
08.05.2014
72
302
53
Zamolio bih moderatora da premesti ovo u neki odsek za hranu, kuvanje, tj gde treba. Hvala :)

Jedna biljka Vanille Kush mi se prepolovila bukvalno. Nije se dalo krpiti i ono lisce i grane rekoh da iskoristim. Tako da skuvao sam caj od svih tih listova, a bilo ih je mozda 4 shake nisam merio.. A nije ni pocela cvetati.
Evo recepta kako sam ja pripremio caj:

1. u 1l dubljeg suda od prilike sam sipao 600ml vode i 200ml mleka.
2. Lisce sam sitno iseckao i ubacio u kipucu vodu
3. Ubacio nakon pola sata par listova sveze zalfije (radi lepseg ukusa).
4. Mesao sam sat 1h i 20min i na kraju procedio i lisce iscedio.
5. Lisce sam zadrzao jer se kasnije moze pusiti ali je loseg ukusa. No cisto da probam mozda ce me dim iznenaditi.

Ja sam sipao mleko, ali mozete mesati i sa canna oil, maslac, cokoladno mleko... Sva ta masnoca sluzi da bi se kristali negde vezali, a posto se voda i ulje ne mesaju, a voda isparava i .......
Ne ostavljajte da se kuva i odete u drugu sobu, mesajte caj na svakih par minuta. Sto duze kuvate vise ce ulja izaci ili dok voda ne ispari.







Inace vrlo mala doza cvetova 1/2gr moze vas zakucati, tako a ukoliko kuvate caj od cistih cvetova ne treba vam kao u slucaju lisca 20,50,100gr.
Gram ce vam biti dovoljan za jednu solju recimo. Ukus sa mlekom i zasladjeno je odlican, podseca malo na indijski masala caj.
Inace morao sam sacekati oko 35min da me hitne, a tako me je suptilno zanelo. Drugacije je nego kada se pusi, rad je lagan, plovidba. ali zato sam ceo ukocen vec 30ak minuta, trneo mi je svaki deo tela i upravo osecam u zubima.

Prijatno
 
03.10.2012
1
0
1
30
Imam pitanje, navodno, čuo sam da se može stavljat u smjese za kolače sirovo i ful sitno smrvljeno, znači bez izrade maslaca, pa me zanima ima li tko više informacija o tome i da li je to uopće isplativo?
 
18.09.2014
136
96
43
moj prvi grow bit ce skroman pa bi vlio iskoristit sve sta mogu znaci kod trimanja oni listici koje necu popusit a opet imaju thc-a kako bi ih vi iskoristila ima ko kakav fora recept?dali se moze uopce nesto od toga sklepat
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
moze kako ne.. odes u trgovinu i kupis maslac, stavis ga u lonac zajedno s trimom, ulijes casu vode.. kuhas pola sata-sat na laganoj vatri i stalno mijesas.. dobro procijedis smjesu po mogucnosti u neku plicu posudu (radi brzeg hladenja) bacis trim, tekucinu koju si dobio stavis u zamrzivac na par sati, kada je sve dobro ohladeno i maslac se odvojio od vode, probusis rupicu uz rub posude i istreses vodu.. ostao ti je vutra maslac ;) sada je jos potrebno pronaci neki slatki ili slani recept koji u sastojcima ima maslac/margarin, ti naravno stavis ovaj vutra maslac i to je to :)

https://vutra.org/threads/marihuana-puter.21/
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Nutela petit keks

Po meni jednostavno i dosta brzo, znaci petit keks smo namazali s nutelum i stavili smo malo vise od pola velike kasike vutre, po orginal receptu idu dvije kasike i neznam sta bi bilo da smo stavili dvije haha. Vutra je bila skank od sensi seeds i u glavnom to se peklo jedno 15 min.

Report: Haha kad se samo sjetim, ludaraa brate, razmislite kolko cete vutre stavit haha ne zelim ni razmisljat sta bi bilo da smo stavili dvije kasike :D moj savjet je da pojedete nesto konkretno prije keksa. Po jedan keks smo pojeli i iz pocetka ono nista i onda nakon otprilike 40-50 min kad je pocelo... o_O:confused: o_O:confused: Nakon 4 sata sam oso spavat razvaljen totalno....
Ako probate javite dojmove :)
Untitled-2.jpg Untitled-1.jpg image-4223c8fa5cfca638c0f304dff8c03f18116a552a14c206f3a993bfdfc90ea1dd-V.jpg image-d3998b041eef9c9186d20b1fba4552ef067e6ae2299742fdf8e2239d655d6ab3-V.jpg
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Da namazes keks, izmrvis i onak izmedu dva keksa istreses i zamotas u foliju, e da i okus mi je skroz ok onako vuce na zagoreno nesto...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ne izgleda lose. :)
Mozda bi bilo dobro da se ne przi bas toliko. Nego onako,samo da "dobije boju". Mozda bi i okus bio bolji. :)
EDIT: Ruku na srce,trava i nutela nije nikako losa kombinacija hehehehe.... ;-)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ma ok je to,al nije to,to kao da je sa rostilja. :)
Lijepo je nekad osjetit ukus mare... Znas... Sta ces sa njom kad je sprzis kao da je cevap. Mada,kao sto rekoh,recept ti je ok. ;)
EDIT (opet) : Sta,ne rade smajlici vise na standardne znakove? (jbg offtopic)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
ma osjeti se i mare :), postoji razlog zasto se mora toliko peci, po tvom onda mos i uzet dvije snjite kruha, izmrvit i bacit u mikrovalnu haha :D

stay hay
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.671
143
Malo tražim po forumu neke recepte za kolače s travom, međutim nisam našao baš previše, osim u ovom threadu, pa ću dodati jedan svoj...
Prije par dana sam ga radio, i mogu reći da je naišao na opće odobravanje, i to ljudi koji konzumiraju, a i onih koji ne konzumiraju travu redovito. Za svoj sam recept iskoristio budove Sugar Puncha iz mog prvog growa, koji se već 10-ak dana kjuraju u teglama - miris im postaje nemoguće sladak, svi ga uspoređuju s kavom, karamelom... Bolesno. Nije na odmet spomenuti ni postotak THC-a, za kojeg breederi kažu da ide do 24%.

(CANNA)BROWNIES

1. korak je priprema masla - cannabutter
250g masla
10 - 15 g izgrajndanih vrhova
Na početku moramo napraviti cannabuter - maslo u kojem smo otopili THC iz samljevenih vrhova. U veliki lonac stavimo vode do pola i zagrijemo dok ne prokuha. Na tu posudu stavimo staklenu posudu (ne smije biti u vodi) i u nju ubacimo maslo, dok se ne otopi. Stavimo travu i miješamo, po mogućnsti metalnom žlicom... Vatru stavimo na minimum i pustimo da krčka kojih sat - sat i pol. Procijedimo maslo s travom u manju posudu kroz cjediljku ili gazu i možemo ga staviti u frižider...

2. Recept za brownieje (ovaj sam skupio s Jutarnjeg ili nešto tako - uvijek ispadnu super):

Za cca 12 komada:
200 g čokolade (ja sam stavio 200g za kuhanje i još par žlica Nutelle)
175 g maslaca - u našem slučaju cannamaslaca ;)
200 – 250 g šećera u prahu (ja osobno stavljam smeđi - i to 150 - 200g)
130 g glatkog brašna
3 jaja

1) Obložite kalup veličine cca 33×23 cm papirom za pečenje
2) Ugrijte pećnicu na 170°C.
3) Rastopite čokoladu na pari i dodajte joj maslac. Maknite s vatre i pustite da se ohadi par minuta.
4) U tu smjesu umiješajte šećer pa zatim naizmjence po jedno jaje i malo brašna, miješajući nakon svakog dodavanja. Dobit ćete gustu i glatku smjesu.
5) Pecite 30-35 min (nije potrebno više od toga – browniesi trebaju ostati vlažni)
6) Pustite da se ohladi (ako ste karakter!) i poslužite sa sladoledom od vanilije.

I to je to... :) Samo još malo o okusu i efektima... Okus - nevjerojatan, osjeti se duboka nota Sugar Puncha koja se super slaže s čokoladom - dakle trava baš dođe do izražaja.
Efekti - nakon 10 - ak minuta su se svi počeli čudno gledat, i onda smo skužili da smo uništeni. Drukčiji high nego kad se udiše, nekako dolazi iznutra i izaziva valove "blaženstva" :) (u nedostatku bolje riječi), potiče na smijanje i razgovor... A i film je bio bolestan - ne sjećam se koji... :) I traje pun k.... Al ko se sjeća više...
Dobar tek! :)
Pogledajte prilog 8183


Brownie.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Vutra + Mleko + nescaffe 3/1 i 2/1


Poz ekipa,evo danas malo kulirao i uslikao :)
da ne pisem kako sta,evo slike govore sve... jos me drzi kafa ;)
2/3 mleka od pakovanja pola litre i naravno vutre od oka koliko zelite :)
rps20151020_213804.jpg rps20151020_213726.jpg kuvalo se oko 45min,mesao sam jer se stvara kajmak na vrhu,pa ublazio da ne bi doslo do vrenja rps20151020_213628.jpg rps20151020_213605.jpg kad je dobilo ovu boju,sipao sam u soljice,a koristio sam mrezicu od zenskih carapa(to se naslo ;) ) rps20151020_213513.jpg rps20151020_213428.jpg rps20151020_213328.jpg posle pola sata sam osetio rad,a nakon 1h ludilo ali bas ludilo... voznja duga oko 4-5h... sto se tice ukusa,nije nesto,al moze da prodje sa ovim nescafama... to je to,nadam se da nisam nesto promasio... peace
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Napih se mlijeka više neg beba koja sisa :), odlično je, tak da topla preporuka svima koji nisu još probali, može stajat u frižideru 3-4 dana, kasnije već poprima drugačija svojstva, zato se odlučih za drugačiju metodu, a to je trava sa svinjskom mašću.
Dakle od suhe trave sam pravio čaj, te da se ne baci tih cca 5g, nakon što se osušila, sam bacio u lončić (kuhanje na plinu) zajedno sa mašću, mješanjem, dok se mast nije počela topit i isparavat (cca 5-10min).
Travu sitom odvojio i bacio, a mast ostavio da se ohladi.
Konzumiranjem sam opet pretjerao:D o_O..Nakon 30-45min (ovo ovisi dali ste siti ili ne) lagan ulaz u film koji traje duuugo, ja sam otišao spavat i probudio se pod utjecajem..sretno

Ovo je količina..

P61104-210101.jpg

..a ovo je konzumirano;)

P61104-205904.jpg