Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Jos jedan efikasan metod upotebe drage nam biljke je KUVANJE odnosno unosenje u organizam oralnim putem.

Pusenje je laksi,brzi i jeftiniji metod konzumiranja trave.Organizam mnogo brze apsorbuje THC preko respiratornog sistema (tj. udisanjem dima),nego preko sistema za varenje,tako da je "lansiranje" mnogo brze i efikasnije.

Smotati joint je u svakom slucaju brze i lakse nego pripremiti neko jelo.Naravno i kolicina potrebna za joint je daleko manja nego kada treba travu dodati nekom jelu.Medjutim,i trava u hrani ima nekih svojih prednosti.

Prvi korisnici,u primitivnim drustvima obicno su pripremali razne napitke koristeci lisce cannabis-a.Iako mi zivimo u tehnoloski najnaprednijem drustvu u istoriji,i dalje postoji mnogo onih koji nisu uspeli da raspoznaju i shvate okrepljujuca svojstva trave.Stoga je,totalno neosnovano i neopravdano, marihuana zabranjena u gotovo celom svetu ali i tu se stvari menjaju.

No,da se vratimo temi.Na javnim mestima,travu je mnogo jednostavnije "jesti" nego pusiti,a to je takodje idealan metod konzumiranja za one koji ne mogu ili nece da puse.Takodje mnogi tvrde da uzimanje ovim putem,iako dosta sporije deluje,ima mnogo bolji i snazniji efekat nego kad se pusi.

Posto nas ima raznih,treba istaci i da je ovo mnogo higijenskiji metod od pusenja,naime necete navuci kijavicu koju vam preko joint-a neko od drugara moze preneti.Pravi gurmani ce vam reci da je ishrana,koja je jedno od najculnijih iskustava poznatih coveku,vrlo slicna seksu(koji je takodje mnogo bolji uz travu).Zamislite kombinaciju ova dva culna zadovoljstva?!?

Uzimajuci u obzir sve gore navedene cinjenice svako bi trebalo da bude dobro obavesten pre nego sto se upusti u extra troskove,vreme i napor koji su potrebni da bi se marihuana spremila za jelo.Ljudima koji nisu svesni sastojaka tako pripremljene hrane,tu hranu ne treba ni davati ili ih treba obavezno bar upozoriti i objasniti o cemu se radi.Sve ostalo sto se tice trave i kulinarstva zavisi samo od maste i kulinarske vestine.

E sad vecina ljudi tvrdi da marihuana ima odvratan ukus.Znaci od ideje da uzmete saku vutre i da je sazvacete bolje odustanite posto bi to moglo biti vrlo neprijatno iskustvo.Ali problem loseg ukusa moze se resiti relativno lako.

Marihuanu treba ocistiti i izdvojiti grancice i semenke.Semenke mogu posluziti za uzgajanje trave a grancice za spremanje ukusnog caja ili butera.Kada je sve ocisceno (podrazumeva se da je trava dobro osusena) travu treba samleti u najfiniji moguci prah.Blender,tucak ili oklagija svejedno je,bitno je da se fino usitni.

Sada se moze reci da je trava pripremljena za dodavanje jelima.Krajnji rezultat ce zavisiti od mnogo cega.Na prvom mestu od vrste i potencije biljke,zatim od nacina na koji je spremljeno,i na kraju naravno od onog ko konzumira.
Znaci ako imate dovoljno trave,vremena i entuzijazma izvolite probajte.

NAPOMENA : Posto THC ne moze da se razlaze u vodi obavezno od vutre napraviti buter(ima recept na ovoj temi) ili nesto slicno,kako bi se postigao zeljeni efekat. ~~

Evo jedan recept za napitak a kasnije ce biti jos dosta toga.

HEALTH DRINK
1 solja soka od jabuke
1/4 solje soka od sljiva
1/4 solje trave
3 ociscene i izdinstane sljive
1 jaje
po zelji dodati malo secera
Staviti sve sastojke u mikser i mesati dok se ne ujednaci.

ZIVELI!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: uDubravaSam

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
KOLAC OD SARGAREPE
2 solje secera
1,5 solja ulja
4 jaja
3 solje narendane sargarepe
1/2 solje oraha
1 kasicica cimeta
2 solje brasna
3 kasice sode bikarbone
1/2 solje trave
1 kasicica orascica
Dobro pomesati sve sastojke.Peci 45 minuta na 180 stepeni.

PRIJATNO
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
VOCNA SALATA

1 solja ananasa
1 solja pomorandze
1 solja jagoda,grozdja,banana ili bilo kog drugog voca
1 solja kokosa
1 solja belog sleza
1/3 solje trave
1-2 solje pavlake

Izmesati sve sastojke.Staviti u frizider i ostaviti 24 sata.Posle moze i da se jede. :D

Prijatno !
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
PARTY PUNCH

3 solje ohladjene slatke jabukovace ili soka od jabuke(bolje jabukovaca)
5 kasika cvetnog meda
3 solje brusnica
1 isecena banana
1/2 solje trave

Sastojke mesati mikserom dok se sve ne ujednaci.

ZIVELI ! :pivo
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
OATMEAL GOODIES

1,5 solja zobene kase
2 kasike pavlake
20-25 grama sto sitnije (po mogustvu prosejane) trave
3 kasike cvetnog meda
1 solja smedjeg secera
1 solja suvog grozdja
brasno
voda

Skuvati zobenu kasu u 2 solje vode.Dodati preostale sastojke i postepeno sipati i mesati brasno i vodu dok masa ne postane kompaktna.Masu ostaviti da se ohladi,a zatim je usuti u zamascen pleh i peci 20 minuta na 180 stepeni.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
LESNIK VUTRA

cokolada
1 kasicica vanile
1/4 solje seckanih lesnika ili oraha
3/4 solje kondenzovanog mleka
1/4 solje trave

Istopiti cokoladu na pari.Polagano usuti vanilu,mleko i travu.Skloniti sa ringle i dodati lesnike.Sipati masu u pleh namazan buterom(najbolje onim sto je Toma spremao ~) ).Ostaviti da se ohladi.
 
A

Anonymous

Guest
Ja ove recepte nisam probo ali prilikom upotrebe "trave" u kulinarstvu naviše volim ulje dobijeno uz pomoè HONEY BEE EXTRACTOR-a jer zadrži najlepši ukus ako je sorta specifièna po ukusu a i to ulje je vrlo lako uklapti u sva jela a posebno u slatkiše.
Ako kome nije jasan ovaj naèin pridobivanja ulja, neka se javi ja èu objasniti a on èe zauzvrat naložiti fotke, jer ja ih neèu nalagati-smara
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ja sam taj gost koji se zaboravijo logirati
Anonymous je napisao(la):
Ja ove recepte nisam probo ali prilikom upotrebe "trave" u kulinarstvu naviše volim ulje dobijeno uz pomoè HONEY BEE EXTRACTOR-a jer zadrži najlepši ukus ako je sorta specifièna po ukusu a i to ulje je vrlo lako uklapti u sva jela a posebno u slatkiše.
Ako kome nije jasan ovaj naèin pridobivanja ulja, neka se javi ja èu objasniti a on èe zauzvrat naložiti fotke, jer ja ih neèu nalagati-smara
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Meni je stvarno zao sto se nisam mogao pohvaliti da sam probao neki od ovih recepata ali stvarno sam krizan sa parama trenutno tako da mali headic koji drpim od cimera moram raspodjeliti na nekoliko dana.


A mozda je i bolje sto sam broke posto imam milion posto imam pet ispita u slijedecih mjesec dana. ::zidoglav
 
S

StarChild

Guest
Ja ne znam da li je jedan od ovih recepata, ali cokoladni kolaci sa ganjom su odlicni. he he
Najeo sam se ko krme i nista, tek posle sat i po je krenulo loodilo ::histerija
 
M

mg_peace

Guest
Ja stvarno dugo pušim vurtu, ali što se tiæe preživanja iste - tu sam tutmez...
Neko veæe Marica i ja uzmemo šibu (sad je nemogu nikako prežaliti) i ajd šta æemo - poješæemo je! Usitnimo je u prah, pomješamo sa jogobelom (voæni jogurt) po pola šibe svakom, pojedemo... i èekaj, èekaj, i poslije sat i po malo ugrijalo oko oèiju, ali nikakvo odvaljivanje.
Da smo je èitavo ispušili, nebi nas nigdje bilo ~) , a ovako ništa...

U èemu je problem? U kolièini, naèinu konzumiranja???? ~~ ::placko
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Pa, ako je ta tvoja siba bila dobra - sigurno je kolicina problem.
Mada, nije isti osecaj kada pojedes i kada ispusis. Ni sa vaporajzerom nije isto...
Za mene - dzoint je dzoint (neprevazidjen)!
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako siba znaci sibica onda je problem verovatno kolicina.Kad se tako unosi potrebna je dosta veca kolicina.Najbolje je napraviti Marijuana Puter (ima ovde na temi recept) pa to koristiti kao dodatak umesto obicne vutre posto se THC,CBD i ostalo jako slabo ili nikako (tvrdi se i jedno i drugo ali rezultat je isti) ne razlaze u vodi i sl.Znaci koristiti puter,mleko,alkohol i sl. u toku pripreme.I caj od vutre kad se kuva dodaje se puter ili mleko da bi se dobilo na snazi,tj. da bi se THC,CBD i ostalo rastvorili i da bi dobili zeljeni rezultat.
 
18.02.2005
1
1
0
Ljudi svaka èast na forumu...
Priložio bi svoj, isprobani recept...

Potrebno:
-200g šeæera
-200g brasna
-200g margarina za kuvanje
-200g èokolade za kuvanje
-2 jajeta
-2 kashike kakaoa
-po želji seckanih lešnika, badema
-15g zelene radosti

Oèistite travu od sementki i granja, i sameljite u maÅ¡inici za mlevenje kafe. Stavite da se sa margarinom kuva na pari, kad prokljuèa kuvajte joÅ¡ 5-10 min, na umerenoj vatri. To sve sipajte u jednu veliku vanglu, dodajte braÅ¡no, Å¡eæer, jaja, kakao, i 100g izdrobljene èokolade, i meÅ¡ajte dok se ne dobije jednaka masa, i dodajte leÅ¡nike i bademe. Pleh podmažite margarinom, razvucite "testo", ne deblje od 1.5cm i pecite na 180ºC jedno 20 minuta. Ostalih 100g èokolade rastopite sa par kaÅ¡ika mleka, i time premažite kolaè kada ga izvadite. Secite na kocke.

NEMOJTE PRETERIVATI SA KOLAÈIMA! Strašno su ukusni, nedajte se prevariti... Rad tek posle 45min-1.5h...
Držaæe vas nekih 3-5 sati, zato, pažljivo...
Uživajte... ::super
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corzy