Trava u kulinarstvu [recepti]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
doors_of_perception je napisao(la):
da...al oni su il u obliku koncentrata (!) il u obliku veæe kolièine koja je u istom trenutku unesena...


Ne mora da znaci. Ja sam napravio puter jednom od kolicine za tri jointa. Nas cetvero smo pojeli sve to. Da smo popusili ta tri jointa naduvali bih se ali ni blizu koliko smo se sa kolacima razbili. Ja nisam cjelu noc mogao spavati tek oko 5 ujutro sam mogao zatvorit oci.

ZNACI PAZLJIVO!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: corzy
S

San Pedro de Peyote

Guest
jedna veza kupusa rashtana ( to je jedini kupus koji stvarno njam njam volim da njam njam )

- otprilike 5 - 6 listova moze i tako.
vrlo samlevena ( mlin za kafu recimo ) Canabisa, - 4 kashike, i to posoljeno...tj. rasuto ...

kore za pitu, tanke, vrlo malo ulja, i ne previshe ulja ( ja uzimam samo maslinovo hlado cedjeno )
vrlo malo soli...neko voli da uz zeljanicu pitu doda sira, moze ali nemojte puno masni sir jer ce da vas drzi danima, i sir i trava;)

dakle napravite pitu sa ovim kupusom, i travom...listove ku[pusa iseckati, na parcice...lakse se zvace...pre stavljanja u pitu, listove prokuvati u vreloj vodi ( iseckane prethodno ) , pa onda posto ste prokuvali, rasporedite ih u kore, kao kad pravite obicnu pitu...).
Ukus rashtana je neyamenjivo dobar, zbog jak ekoncentracije kalijumovih soli. I jos kojecega:)

i pecete pitu recimo 15 minuta na jakoj vatri...uostalom proveravajte na svakih pet minuta, i kad odozgo porumeni kora, zavrseno!

probajte ovakvu pitu.

delovanje iz stomaka je jako dobro, cak bolje nego od pusenja... jer sredjuje metabolizam.
 
23.12.2005
13
0
0
Ako je neko zainteresovan za kanabis-baklave evo recepta:

Ingredients
1 1/2 pounds chopped walnuts
2 cups sugar
1/2 teaspoon nutmeg
3 teaspoons cinnamon
3 sticks butter
1/2 ounce cannabis
16 ounces filo dough
1 1/2 cups water
1 1/2 teaspoons lemon juice
2 cups honey
1/2 teaspoon vanilla extract


Directions
Grind the cannabis into a fine powder and put in a microwave safe bowl with the butter. Microwave for 30 to 45 seconds, or until melted. Grease a 10x15-inch baking dish with melted butter. Lay 10 layers of filo dough down, coating each layer with liberal amounts of butter. You should have 1/3 of your butter left after doing this. The filo dough will be too big for the pan. Do not grease the sides, as you will want to cut off the excess filo dough so the dough just curves up slightly against the sides. Mix walnuts and 1 cup sugar. Pour into pan and spread evenly. Cut 5 more sheets of dough, just slightly bigger than the pan and repeat the same process in as before with the filo dough.

Preheat the oven to 300º F, and bake for 50 minutes. During the baking process, mix the remaining sugar with water, lemon, vanilla, and spices. Cook in a saucepan until it is a syrup, add honey and heat for another minute. When the baklava is done cooking, cut into 2x2-inch squares, and pour the honey-lemon sauce over the baklava. Let sit for 48 hours until the honey permeates everything
 
23.12.2005
13
0
0
Vutra shejk ko voli nek izvoli:

Ingredients
2 cups vanilla ice cream
1 cup whole milk
1 teaspoon vanilla extract
1 tablespoon instant coffee
2 grams cannabis


Directions
If you have the time, finely chop your cannabis and let it sit overnight in milk. In a blender, combine ice cream, milk and cannabis mixture, vanilla, and instant coffee. Blend until smooth. Pour into glass and serve. If you don't like coffee, use cocoa powder instead.
 
23.12.2005
13
0
0
Veoma dobro sranje lichno sam ga isprobao.

Ingredients
1/2 ounce cannabis
1/5 liter 95% ethanol (190 proof)


Directions
Grind the cannabis into a fine powder. Put into light-proof glass container with the ethanol and let sit for 2-10 weeks, shaking daily. For a unique zing, add 1 tablespoon of lemon or orange zest with the cannabis and ethanol. Serve chilled in a cold glass with 3 ice cubes, 1 shot of Green Dragon, 3 shots of citrus soda (like Sprite or 7UP), and a teaspoon of honey.
 
23.12.2005
13
0
0
KilaIzNargila je napisao(la):
Veoma dobro sranje lichno sam ga isprobao.

Ingredients
1/2 ounce cannabis
1/5 liter 95% ethanol (190 proof)


Directions
Grind the cannabis into a fine powder. Put into light-proof glass container with the ethanol and let sit for 2-10 weeks, shaking daily. For a unique zing, add 1 tablespoon of lemon or orange zest with the cannabis and ethanol. Serve chilled in a cold glass with 3 ice cubes, 1 shot of Green Dragon, 3 shots of citrus soda (like Sprite or 7UP), and a teaspoon of honey.

jos dosta ovakvih tripova na marijuana.com
 
08.06.2006
2
0
0
Vutragenjo je napisao(la):
doors_of_perception je napisao(la):
da...al oni su il u obliku koncentrata (!) il u obliku veæe kolièine koja je u istom trenutku unesena...


Ne mora da znaci. Ja sam napravio puter jednom od kolicine za tri jointa. Nas cetvero smo pojeli sve to. Da smo popusili ta tri jointa naduvali bih se ali ni blizu koliko smo se sa kolacima razbili. Ja nisam cjelu noc mogao spavati tek oko 5 ujutro sam mogao zatvorit oci.

ZNACI PAZLJIVO!

ja sam za kolaèe....
sad æemo napraviti jedan protvan,pa æu postat na koji naèin i kak smo leteli 8)
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
imam pitanje, prilikom spremanja buttera dal se trava nakon postupka odvoji od smjese ili se ostavi sve skupa. Jer mislim da ak se thc otopio da nema potrebe zvakati komadice.. :?: :?:
 

sally

Aktivan Član
02.06.2006
74
6
0
pa nema potrebe, procijedi.
doduse jednom je jedan poznanik (inace u siroj javnosti poznat ko vrstan kuhar) radio kolacice i u maslac je dodao totalno usitnjenu travu, samlio ju je u prah, tako da se nikakvi komadici nisu osjetili, a u isto vrijeme je sve iskoristio, nis nije bacao.
(jel moram napomenut da je to bio najluði obrok u mom životu? skoro pa rame uz rame gljivama u amsterdamu :) )
al za sve nas neeksperte, dovoljno je procijediti maslac dok je jos u tekucem stanju i to je to :)
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
zanima me dal se sa cajem spravljenim sa maslacem i normalnom vutrom (nemislim na grancice i ostatke) moze jednako zveknuti kao i sa hranom ?
ajd ako neko moze sto prije odgovoriti jer sam nestrpljiv da probam :twisted:
 
26.09.2005
8
2
0
k174 je napisao(la):
zanima me dal se sa cajem spravljenim sa maslacem i normalnom vutrom (nemislim na grancice i ostatke) moze jednako zveknuti kao i sa hranom ?
ajd ako neko moze sto prije odgovoriti jer sam nestrpljiv da probam :twisted:

u teoriji moze. pricaju ljudi, mada niko da potvrdi.
zato, sa mlekom je provereno. neko rece da je odvratan ukus, a mi imasmo potpuno suprotno misljenje, bas nam se svideo ukus.
pozdrav
 
30.08.2006
0
1
0
Od ovih silnih recepata sam dobio jednu strava poslovnu ideju.
Doma si fino organiziraš malu kuhinjicu za peæ kekse (s tajnim sastojkom,naravno). Prije toga s dogovoriš s nekim pekarom privatnikom da ti on prodaje te kekse. Malo proširiš vijest po gradu i eto posla. Ekipa dolazi u pekaru i koristi neku šifru tipa "molio bi malo onih vaših FINIH kolaèa" :wink: Pekar iz ðepa isfura par smeðih keksiæa i uživaj.
Koliko nam je murija tupa trebalo bi im bar dve trigodine da skuže o èemu se radi :D :D
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
jeste li kad jeli sjemenke od vutre???
nekidan sam ih probala i dobre su... ukus mi je super... posli smo ih jeli sa slanim stapicima i snikers sam prepolovila i napunila ga punog sjemena.... jaaaaako dobar okus.... hehehhehe.. probajte...

 
05.10.2006
0
2
0
P.P. je napisao(la):
jeste li kad jeli sjemenke od vutre???
nekidan sam ih probala i dobre su... ukus mi je super... posli smo ih jeli sa slanim stapicima i snikers sam prepolovila i napunila ga punog sjemena.... jaaaaako dobar okus.... hehehhehe.. probajte...

da predobro je trebate to probati. snikers + sjemenke moja preporuka :)