TRAVA u Svicarskoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.06.2006
1
0
0
Pozdrav svima,
Evo prvi puta pisem na ovom forumu iz Svicarske u kojoj je pusenje vutre svakodnevnica svakog 6-7 teenagera. To je stvarno impresivna brojka.
Ali, prvo da kazem da sam ovdje u Svicarskoj 8 mjeseci, jos par pa se vracam u rodni grad- Tuzlu.
Poceti cu pisate od one strane koja nas sve na ovom forumu zanima-sa strane Grassa ili marihuane kako volimo reci.
Posto sam u Tuzli uvijek volio smotati koji joint ili pusiti s drustvom, tako sam volio i u Svicarskoj probati travu.
Ja sam ovdje u studentskom domu i od prvog dana kada sam uselio ovdje, na mom spratu se osjetio taj dim, sve je mirisalo na travu, a meni je bilo drago jer sam si rekao pa to je prilika da i ti probas s njim svicarsku travu.Tako sam nakon para dana upoznao momka koji voli zapaliti po neki joint.Tako sam gledali TV i on je izvadio travu i smotao jay-a i pitao me da li i ja zelim.Naravno, nisam mogao odbiti, pusio sam travu koja nije bila kao kod nas jednostvano je oborila s nogu, nesto mocno, poceo sam pricati tolika sranja ali bo sam pun energije, mislim da sam mogao podici sve u tom trenutko.Gianni me je pitao sta je northern light malo prejak decko.
Tako sam vremenom s njim pusio jednom sedmicno i uvijek me je obaralo.
Vremenom sam mu rekao da i meni donese 20 fr. (25 maraka) znaci dva grama indoora, koji je puno bolji od onih nasih domacih outdoora.
Tako sam se poceo interesirati za travu u Svicarskoj, pasam saznao da svugdje imas prodavnice koje ilegalno prodaju drogu!!!!!!!!Mocna Stvar!!!!!!
Tako je u Baselu, 2003 godine bilo vise prodavnica grassa nego pekara!!!( 64 prodavnice trave`!!!)
U mome gradu, Zürichu ih sada uopce nema puno, upoznao sam tri prodavnice trave i ako stvarno nemam drugih izvora, onda odem i tamo kupim indoora za 50 franka (65 maraka otprilike) i dobijem 4,5 grama indoora srednje kvalitete.Ali inace svi vise idu kod dilera, jer je veci izbor i ljudi oni stvarno imaju sve od indoora od Hindu Kusha, preko Big Buda, Black Domina, Orange Bud, NOrthern Lights, White Widow, Super Skunka, raznih Afhana pa do Jack Herrera. Ima i outdoora,no slabo se prodaje iako je cijena oko 4-5 fr. na gram (oko 6 maraka), ipak se slabije kupuje, jer je indoor ipak lijepse pusiti i vise ga osjetis sigurno :) .
Eto ja sam do sada najvise pusio orange bud i northern light, jer sam od njih i najvece kolicine kupio, ali sam probao i white widow (osobno meni mozda i najbolje pored orange buda i outsidera kada relaxiram), Skunk, Black Domina, Ruderalis Indica itd.
Mislim da treba istaci da ovdje stvarno mnogo ljudi usi travu i da iako je to illegalno, ne kontrolira se to, mislim u Zürichu u samom centru grada svugdje u bilo koje doba osjetis travu, pa cak i policija to ignorise, mislim totalno su tolerantni sto se toga tice.
Eto dosta sam napisao, pa mozda cu kasnije jos nesto dodat.
Evo danas sam uzeo po 4 grama od dvije outdoor vrste Ruderalis Indica i Guerillas Gusto za 30 fr.(40 maraka) od druga (sto je odlicna cijena :) ), ali ipak je samo outdoor.
Indoor je inace ipak 10-15 fr. na gram :)
Pozdrav
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Pozdrav prijatelju, drago mi je da pusis quality stvar... ja pusim vec 8 godina, i to ovu nasu outdoor domachicu ali od ove godine ce se sve promjenit... ali sve u svemu nebi nikad dao 20 franka za 1 gram.. radje bi kupio equipment i sam uzgajao Scrog u ormaru...

Eto, D 8)