Trazim par misljenja i savjeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.04.2014
20
19
13
E ovako, tacno prije 7 dana sam presadio 2 biljke iz saksije na sajt.
Ali nekim cudom je pao snijeg dan poslje presađivanja, pao je par centi ali se odma istopio, iduca 2-3 dana je bilo hladno, puhalo je i padale su kiše ali vrijeme se stabilizuje i postaje toplije, ljeti u ovom kraju temperature budu i preko 40 C.

Sad me zanima kako ce taj snijeg utjecat na biljku jer je ona bila pod stresom nakon presađivanja.
Evo par slika..

Biljka prvi dan kada sam ju presadio: http://imagizer.imageshack.us/a/img842/9366/dmrhm.jpg
Biljka nakon 7 dana (kada je proslo ruzno vrijeme): https://imagizer.imageshack.us/v2/500x667q90/843/1x8d.jpg


1. Ja koliko vidim nema nekih vidljivi rezultata ali vi znate bolje od mene, znaci kad treba da zavrsi taj stres period ?
2. Kada bi trebala poceti rast, davat ostale listove ici u zrak itd..
3. Treba li da joj kupim neki proizvod, neku hranu ili nesto mada je tlo dosta plodno i vlazno ?
4. Koliko puta da ju obilazim dok je u ovom periodu ?


Znam da su glupa pitanja ali zelja mi je da naucim, pa da nekad u buducnosti ne budem trebao savjete vec ih budem dijelio :)

EDIT: nema veze s ovim gore ali evo kupio sam par obojeni rizli sa ukusima, da li vam se sviđaju ? https://imagizer.imageshack.us/v2/500x667q90/836/81rk.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1 Kakav crni stres period? :konjo
2 Biljka ce zapoceti razvitak i vegetaciju kad ce za to biti uvijeti znaci temp 18+ i sunce....
3 Ti znaš trebaš li kupiti proizvod ili ne..mi nemamo pojma kakvu ti zemlju imaš.
4 Ako ne misliš gnjojiti trenirati i sl...samo ju trebaš obilazit da zaliješ...opet ti znaš kad je to...ne mi..

Ako ti je želja uciti predlažem da se uhvatiš citanja dnevnika uzgoja i ugoja opcenito al najprije procitaj pravila...ja temu necu dirat naletit ce neki Moder pa odlucit sto s njom...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ma kao da sam negdje vidio ova govanca,pa sam rekao ,miči to :D no,nebitno to...
Bit će ok to,strpljenja samo :D
Biljka na slici dobro izgleda i samo čeka sunce...onda će da starta kao luda,no sikiriki.
Neznam kakvo društvo ima u neposrednoj blizini sajta,puževa,gusjenica,zečeva,skakavaca...ne bi ih bilo zgoreg zaštiti malo od hladnoće,kiše,snijega,društva na način prikazan na ovoj slici. Koristit će im sigurno dok su ovako male.Zaštit će ih.
Pri vrhu samo izrežeš 4 rupe da ima zraka i to je to.
Baš mi se sviđaju biljoze :thumb: a i rizle nisu loše :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Super izgleda sneg joj nece smetsti samo ce da stagnira do toplijeg vremena . Ja je nebi jos gonjio mala je al sta znam na tebije da biras pazi kolko stavljas da je ne sprzis

P.S. Stavi zastitu od puzica kad krene kisa duze vreme oce grickati .Nadji mentora dosta ce ti pomoci ;)
 
07.04.2014
20
19
13
Hvala na odgovorima, shvatio sam.

Sada jedina stvar koja me brine jeste to da li ce mi i jedna od te 2 biljke bit ženske, ili cak obadvije ... hmmm kolike su sanse da obe budu muske .. sta cu se patit mjesecima i na kraju duhan motat zbog muskih biljki -.-
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
e to neces znat dok ne procvjetaju :) moze bit svasta i muske i zenske i hermafroditi. Sanse bi trebale bit 50:50 al nemora bit...ovisi o svacemu. jbga...morat ces cekat....drugi put zasadi 10 pa ces imat zanskih garant ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ma 50 barem, 10 je ništa pogotovo ako si početnik. Računaš da će pola biti ženskih, od tih pola ženskih će ti nametnici uništiti pola, a od tih pola preživjelih će ti pljesan uništiti dobar dio i na kraju od 50 dovedeš uspješno do kraja 5-6 i super si ;)
Meni se prošle godine desilo odmah prve tri pa sve muške, tako da bolje saditi na šake kad je riječ o regularkama.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Sve je to stvar sreće,meni je prvi grow bio isto dvije biljčice i sjeme iz paketa pa kada su izbacile pistile nije bilo kraja sreći.A bila sam uvjerena da će biti muška bar jedna.Eto nikad se nezna,malo brige oko njih i puno ljubavi i bit će nešto sigurno.Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master
07.04.2014
20
19
13
No Joke je napisao(la):
Ma 50 barem, 10 je ništa pogotovo ako si početnik. Računaš da će pola biti ženskih, od tih pola ženskih će ti nametnici uništiti pola, a od tih pola preživjelih će ti pljesan uništiti dobar dio i na kraju od 50 dovedeš uspješno do kraja 5-6 i super si ;)
Meni se prošle godine desilo odmah prve tri pa sve muške, tako da bolje saditi na šake kad je riječ o regularkama.
Najbolje da odem na nogometni stadion i posadim 5.000 komada, nece niko skontati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: old schooll!

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
I ja cu oko 30 jer sam pocetnik, prvi put uzgajam hehe, pa racunao sam ako je pola zenki znaci 15, neka 10 prezivi ja zadovoljan :)
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
393
1.736
143
79
Sumarak
Hahahah, ja kad sam bio odlucio 100komada svi me sputavaju, sad ovdje momka nagovarate da ih baca sakama haha :spcartmanmad: , a sto se tice regular sjemena to je sve sreca, ja prvi out posadio 15menki, i sve ih priveo kraju + sve bile zenke, nit problema s napastima nit s bilo cim :signs053: al svakako izbaci malo vise, ako vec sadis makar 10ak, vece su sanse da ces nesto imati na kraju, a lahko je sakrit 10biljozi pogotovo na ovom nasem balkanu, ima mjesta gdje ljudska noga nije krocila od prvog svjetskog rata :popworm: eto druze sretan grow i obavezno ih zastiti flasom, neko ti je vec gore to objasnio, moras bas bit sretnik da samo 4 tako male izbacis van i da ti prezive :rasta1: :rasta1: :rasta1: :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vilette