trazim preporuku, prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
eto, dovoljno je bilo pusenja ulicnog korova..

box ce biti 70cm visok, 40cm sirok i 40cm dubok, planirao sam nabaviti cetiri Gro-Lux reflekta 75W zarulje, onaj gizmo iz chipoteke sto ima higrometar i termometar i takodjer nabavio sam i digitalni ph mjerač.

e sada.. s obzirom na mali box zanima me sto mi preporucate za relativno lak i uspjesan prvi uzgoj.. prvi mi je na pameti bio top44 no onda sam se jos predomisljao da uzmem Bubbelicious ili Ice.. Znam da su malo zahtjevniji pa me zanima sto vi mislite i jeli itko kada imao iskustva sa uzgajanjem Ice-a ili Bubbelicious-a? svi prijedlozi dobrodosli..
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
jesi racuno teglu i razdaljinu od lampe ? kolko ti biljke mogu bit visoke ? oces koristit hps/cooltube ? biranje sorte koju ces uzgajat je velik gust all imam feeling da ces ipak jos neko duze vrijeme pusit korov ; ( ja bi iso na lowrider, nemam pojma?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
box ce biti 70cm visok, 40cm sirok i 40cm dubok, planirao sam nabaviti cetiri Gro-Lux reflekta 75W zarulje

Premali je box a te sijalice su mnogo lose.

Mozda bi mogao sa 75w hps da gajis lowrydera.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
da, moram priznati da mi uvjeti nisu bas bajni.. to je u biti hifi zvucnik koji je dao svoje ali vec mi jako dugo stoji u sobi pa cu ga pokusati iskoristiti.. sto se hps-a tice.. bojim se da ce grijat previse makar sam svjestn da bi to bila bolja solucija. mislio sam uzgojit jednu -dvije zenke, pustit ih do kojih 30 cm visine i onda uzet klonove i popikat ih 6 komada u taj box, pustit njih do jedno 30ak cm i onda na cvjetanje. takodjer me zanima, moze li biljka apsorbirati svjetlo s donje strane lista? najvjerojatnije ce gore ici hps a dolje sam mislio staviti dvije grow lux 75W. dolje u kut i uperene prema gore. posto ce bilje biti gusto.. bi li to pomoglo? takodjer, mozda bi klonove pustio i malo vise da rastu ali bi svih sest vezivao po stijenkama boxa u spiralu prema gore.. neznam jesam li dobro objasnio.. ugl.. to su neke od mojih ideja pa me zanima sto mislite..
 
30.06.2007
21
1
0
40
Dobrodoso u grow komunu :).... samo bih mozda kao pocetnik da ti predlozim da ipak probas da nadjes malo vise prostora i uzmes neku manje zahtevnu biljku cisto da se ne smoris prvog puta pa kad skontas kako to otprilike funkcionise a tek ces videti koliko sitnica ima samom uzgajanju onda kreci sa experiimentisanjima .... e tu je tek uzitak :)

Best luck
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Pitao si za preporuku, evo i moje ...

IMHO, ako ikako možeš složi si neki veći box, ako ne, možeš uvalit 75W HPS i pobrini se oko ventilacije jer će se u tako malom prostoru grijat ko' ludo. Kad sve složiš, testiraj opremu sa nekim sjemenom od 'dobre' vutre, šteta je trošiti skupo sjeme a da nisi siguran u opremu, mogućnosti i svoje znanje ... svakim growom učiš nešto novo, i ljudi koji iza sebe imaju 20ak growova nauče nešto novo. Da ne dužim, učiti, učiti i samo učiti, znam da je fino naručiti sjeme iz vanka, gledati sve one fine sličice ali to je najmanji problem jednom kad sve složiš i kad budeš siguran u funkcionalnost.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
6 biljaka na 40x40? Nema šanse!

Jednu možeš i za to se treba potruditi jer ti je box nizak.
 
03.09.2006
34
4
0
Veruj mi i ja sam se zaludjivao sa malim boxovima i malim saksijama. Od toga nema nista. Treba ti minimum 140 do 150 cm visine.

Mozes da probas sa zivinom sijalicom do faze cvetanja, a za to vreme gledaj da pronadjes pare i kupis HPS.

P.S. Prodavci obicno neznaju da su HPS sijalice HPS sijalice. Udji u radnju i trazi natrijumske sijalice za ulicnu rasvetu. Procitaj oznaku i proveri je na internetu. A kad je kupis tek onda ide je**** Probaj da je povezes :)