treba li nam (tele)vizija?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Postoji teorija da nas televizija sve deprimira.
...gurajuci stalno slike uspjesnih, lijepih, duhovitih ljudi u nase domove, tjera nas da usporedimo svoje monotone zivote s uzbudljivim zivotima zabavljaca s ekrana, cak i onih izmisljenih. Kako se stvarni zivot ne moze usporediti s zamisljenim, zavrsimo osjecajuci se nedoraslima i jadnima – i sto se osjecamo nedoraslijima i jadnijima, to vise gledamo televiziju i zivot nam postaje sve dosadniji. Uz to inertni smo, pa se pocinjemo debljati. Prije nego postanemo svjesni toga, prsti su nam predebeli da bismo uspjesno stisnuli tipku za gasenje na daljinskom upravljacu, i osuđeni smo provesti ostatak zivota klonuli ispred kutije kao napola ispuhan balon, i povremeno se oznojimo pokusavajuci otvoriti tridesetu kutiju keksa toga dana..
.... Jeli to stvarni razlog sto kreativnost sve vise pada, a svjetska zaliha zabave curi u kanalizaciju?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Zato kod mene gori samo National Geographic, Discovery i eventualno VH1.

Vijesti i Dnevnik ne pratim već duže vremena, novine ne čitam, sve potrebne informacije saznam preko interneta i tu odredim dozu. U svakom slučaju, otkad se ne izlažem dnevnoj politici i novinarskom žutilu osjećam se puno bolje ...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
TorcidaSpalato je napisao(la):
Zato kod mene gori samo National Geographic, Discovery i eventualno VH1.

Vijesti i Dnevnik ne pratim već duže vremena, novine ne čitam, sve potrebne informacije saznam preko interneta i tu odredim dozu. U svakom slučaju, otkad se ne izlažem dnevnoj politici i novinarskom žutilu osjećam se puno bolje ...

Moj čovjek :D ... također
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Koja je razlika izmedju novina, vijesti i interneta?
Isti k.. sam sto je nacin prenosenja informacija drugaciji..
I zutila i politike i ... ima i na netu, samo je pitanje sto ces izabrati kao informaciju vrijednu paznje.
Mislim da ipak net prednjaci pred svima s obzirom na ponudu nepotrebnih potrebshtina!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
JA sam skonto da tv izaziva najgori oblik dosade jer recimo dođem kuć i upalim tv nema ništ za gledat i onda trunem umireem
A u zadnje vrijeme ne palim tv tak kad dođem kuć nego si samo neku glazbu pustim i tak sjedim za kompom ili mal sviram i tak i nebude taj odvratni osjećaj dosade čak i ak mi je dosadno nije toliko ko kad mi je tv upaljen
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
nisam upalio tv malo više od jednu godinu.....čak niti neposjedujem tv.....a razlog zašto ga nepalim je upravo taj......vjerujte mi puno je ljepše bez tv..kada mi se gleda neki film skinem sa neta..kada mi se gleda neka serija skinem ih sve sa neta....sve više vremena sam samo sa curom i vani.....prije sam bio užasan...34 sata na kompu i tv..nebitno razlog[pomračina..]...i onda sam onako počeo ici van..i slično..sada sam samo na kompu tu i tamo..tv niti nediran i pokušavam sve više i više biti vani i sa curom...
 

UserName

Aktivan Član
28.10.2006
104
1
0
39
Jedino sto je zanimljivo, dobro i poucno za pogledati su one emisije koje je odabrao Đelo Hadžiselimović.. :D
i tu bi trebao biti kraj televizije kao medija koji se koristi kao nacin obmane svekolikog pucanstva!