Trebam ideju-pomoc..zapelo.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ovako..ovaj vikend sam krenula u konstruiranje povelikog boxa..trebao je biti 150x150 i visina 200.
odluchila sam se za lesonit 0,3 debljine ( sa okviom od letvica +jedna dijagonalna letvica kao pojachanje ).
uzela sam jednu lesonit plochu od skoro 6 kvadrata tj. dimenzije su joj : 285 x 207..prepilila sam ju na dva komada tj. 140X207 i 145x207..te che to biti dimenzije boxa.
( izorganizirala frenda sa kombijem da mi doveze te ploche jer, ne stanu u nishta manje od kombija )
kazhem dvije ploce jer, osnova che biti kut sobe...koji namjeravam zatvoriti sa druhim kutom-napravljenim od lesonit plocha..nadam se da kuzhite shto pricham..
uglavnom.doshlo je do problema..nemam dovoljno prostora za otvarati vrata. ( jedna plocha bi imala funkciju vrata ).
mislila sam chak pokushati napraviti neshto kao klizna vrata-da plocha klizi po nekoj shini...ali to nije izvedivo jer je moguche postaviti samo jednu shinu tj. onu koja bi bila na podu..jer, plocha je visine 207 tj ne dodiruje plafon-da bi na plafon mogla staviti josh jednu shinu...a.mislim kako jedna shina nebi bila dovoljna za stabilnost.

drugo rijeshenje ( chini mi se jedino moguche-za sada-pa chu se tome najvishe i posvetiti ) je slijedeche. imam prostora za otvaranje vrata na onoj strani na kojoj che mi biti izlaz od flexi cijevi..i tu trebam vash savjet-ideju/e
dakle..dvije su moguchnosti : 1. izbushiti rupu promjera 150 po sredini vrata ( lesonit plocha 145x207 ) -ali, ne znam koliko je to uopche praktichno i koliko che biti moguche otvaranje vrata obzirom da bi za njih bila nekako zakachena ta flexi cijev ( a znate shto sve ide uz to...visechi ct+vent+cijev od 2-3m ).ali..ako imate kakvu ideju...super.

2. varijanta bi bila da izbushim rupu na samom rubu vrata tj. onom dijelu koji je uza zid tj. uz sharke ( sharke na kojima su ta vrata )..mislim da bi se na taj nachin, pri otvaranju-zatvaranju vrata, cijev i sve skupa manje pomicalo..

rado bi vam nacrtala ..ali..nemam pojma uopche gdje? shta? kako?( nikada nisam nishta crtuckala na kompu...ma ni ovak-na papiru+apsolutno nemam talent ni feeling za crtanje ).ako skontam neshto u paintu ,a shto bi bilo koliko-toliko jasno i korisno za bolji prikaz ovog problema..dodat chu shemu..

dakle : kako postaviti flexi cijev od cca 2m + sve shto je sa njom povezano( ct+vent) , na vrata koja che biti u funkciji ?????

unaprijed se zahvaljujem na svim prijedlozima i idejama..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Stavi profil na kut (onaj di su rubovi ploča, ne u kut od sobe hehe) i na taj profil fiksiraj lesonit ploču broj 1 koja će biti fiksna i na njoj napravi rupu za vent.

Druga ploča nek ti budu vrata, i nju nemoj fiksirati za taj profil, nego za zid, stavi pante da se može pomicati, a možeš si instalirati kotač na dno da ti budu kao vrata na kotaču, al onda u tom slučaju još napraviš neki dole kao prag, štok da ti svjetlo ne curi (jer su ti vrata na kotaču). Sve to još dodatno možeš podebljati i magnetićima, da bude "klik" kad zatvoriš vrata.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Ja bi na jednoj od ploca prorezao vrata ..recimo 70x200 jer 140x270 je ploca nema smisla da su ti i tolika vrata a i stabilnije bi bilo_Onda nebi bilo problem postaviti pante(šarke)jer ih imas gdje staviti,svaki rub ojacas letvom.Tesko je to sve fiksirati, jedna od glavnih stvari je podnica bez koje je to li,la na nju se sve veze.Jer na koncu ipak to sve treba nesto povezati...a vrlo je jednostavno.Rupa za cijev je tu najmanji problem....to na kraju
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@zlo&naopako :da.tako neshto je i meni u glavi.ali, trazhim neku josh jednostavniju opciju-neshto chime bi cijev uchinila nekako flexibilnijom tj. flexibilnije vezanom za vrata tj. plochu..jer, malo je problem sa tim plochama shetati tamo amo..potreban je kombi ako ih zhelim nekoamo prebaciti-na rezanje npr. zato gledam nekako izbjech josh jedno rezanje..

@ tarki : shto je to profil?? jel to neka kao shina koju bi stavila na pod ,a u koju bi se umetnula plocha??
za tako neshto sam isto kontala-kao klizna vrata...ali..plocha je 207 visoka i ne dotiche plafon..dakle, ne mogu staviti jednu shinu na pod i jednu na plafon..

@opa cupa : shto je to podnica?? znam shto je podnica od npr. kreveta...ali, shto bi bila podnica u ovom sluchaju???

btw. ja sam i mislila , na podu, ucvrstiti plocu na nachin da ju nekako stisnem izmedju dvije duzhe letvice..
a cijev mora biti upravo na toj strani ,jer che na taj nachin biti odmah do prozora tj. mochi chu je chak isfurat da pushe van..
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Profil je komad metala koji se zabije na strop/pod/zid, i onda se na taj komad metala zabije nešto (najčešće se za knauf koristi). Znači komad metala (koji liči na šinu ali nije) u koji bi trebala zabušiti ploču (nosač za ploču).

Znači ako ti je 207 visina, uzmeš profil 207 dug i zabiješ ga na strop i u pod i onda po profilu zabiješ ploče.

Ne znam jesam li dobro objasnio :vb_kez:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
ovo ti je podnica.... ...znaci profili to ti je ovo crveno na slici ...oni se usarafe u zid i vezes ploce na njih.... Vrata i otvor za vent(cijev) je po izboru mozes sa bilo koje strane....nadam se da sam pomogao
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Lesonit je malo tvrđi od kartona :) Ja sam ga rezao sa skalpelom ;)
281800.jpg


Uzmi nešto jako oštro (skalpel ili nož), neko ravnalo, olovku i prvo povuci liniju po kojoj ćeš rezati. Zatim uz pomoć istog ravnala po toj liniji polako površinski poreži lesonit, ali što jaće možeš (par put povuci ako treba). Onda ispod postavi letvicu tako da ti linija koju si porezala stoji prema gore toćno na rubu letve ispod. Slomi ploču preko letve i još s nožem popravi rez :) That's all folks ;)

Edit:

A možeš i što opa cupa kaže, napravit vrata malo uža. Opet cijelu ploču po dužini prorežeš i napraviš bočno onaj fiksni dio za ventilaciju :) Samo, ja bih ipak šire od 70cm ostavio za vrata, kao što kaže Creative u postu ispod ;) Više manevarskog prostora :)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
zlo ti je dao najbolje i najjednostavnije rijesenje....a za prerezati to ti treba samo jedna ubodna pila ili rucni cirkular ( 5min posla)..nema svrhe da citavu plocu otvaras svaki puta vrlo neprakticno .....ako rezes moze i ono sto ti opa cupa kaze izrezi vrata ali kad je vec takva situacija ja bih napravio bas isto kao i zlo da mogu otvoriti citavu stranu da imam prostora za manevriranje u boxu a da nepokidam i nepovucem crijeva, ven i sve ostalo sebi na glavu...:vb_wave:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
stvar je u tome da je to lesonit.iz iskustva znam da ce otvarati boks bezbroj puta u samo jednom danu...tesko da ce uspjeti napraviti od toga dobra vrata koja ce trajati bar 3 mj. pogotovo od cijelog komada(cijela strana) vrata treba za nesto vezati....ali to je samo moje misljenje....
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hvala hvala.rijeshili ste moje dileme.
99% sam se odluchila na zlo varijantu...jer je najjednostavnija.
dodushe,.bez obzira na sve okvire i letvice koji che sluzhiti kao pojachanje za lesonit..i mene malo brine ovo shto kazhe opcup..
odluku chu prepustiti mami-jer je ona "sam svoj majstor" + ionak che 90% radova ona izvest... +mislim da joj se kosa dizhe na glavi pri samoj pomisli na mene u blizini njezinog predragog alata...
a ja chu ...sugerirat, pridrzhavat,dodavat i..na kraju balade..uzgajat.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Necu ni citat tekst samo cu opet reci: b/w folija :DDDDD

Ja sam si postaflao i omotao folijom, ako cu uzimt filter ici ce bez problema, na jednu poprecnu staflu i zatvorit s folijom... ovako si samo posla dala i plus veci poso ak ces morat skidat box a nikad ne znas, bolje je biti spreman, vec sam to negdje napisao...

Uglavnom, drago mi je da si se snasla, cekam dnevnik vec valjda mjesecima :))
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
opa sve ovisi koliki je majstor....ako stavi one sarke sto se stavljaju na starinska drvena vrata nema boga da ih iscupa....ali da imas pravo 140 cm su malo prevelika i teska vrata ....zato mora napraviti dobar i cvrst kostur da nosi to sve malo ojacati lesonit gdje su sarke i nema zime...ma sredit ce to mama vidjet ces samo tako ima da se mi veliki majstori posramimo jos na kraju ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
evo da javim rezultat.
danas sam vidjela mother vjeshticu i prezentirala joj kompletnu situaciju....
( cim je vidjela da izvlachim laptop iz ruksaka-odmah joj je bilo lakshe jer je pretpostavila da imam neki predlozhak...ali kada je skuzhila da je to forum sa ovih prostora..ostala je vishe nego ugodno iznenadjena. )
uglavnom.odluka je doneshena.. bii che to mjeshanac izmedju zlo&naopako i opa cupa..... tj. kao shto je zlo predlozhio ali, neche biti horizontalno prerezana plocha ,vech vertikalno...
tako chu dobiti i na cvrstochi konstrukcije + fixni dio krz koji che ichi cijev..a vrata neche biti premalena..tj. biti che dovoljno velika da mogu komotno baratati po boxu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
I sada krece onaj najljepsi dio ...sklapanje,zavidim vam....jedva cekam prepravke svog boksa na jesen:thumb:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
zlavjestica je napisao(la):
evo da javim rezultat.
danas sam vidjela mother vjeshticu i prezentirala joj kompletnu situaciju....
( cim je vidjela da izvlachim laptop iz ruksaka-odmah joj je bilo lakshe ... kada je skuzhila da je to forum sa ovih prostora..ostala je vishe nego ugodno iznenadjena. )
.odluka je doneshena.. bii che to mjeshanac izmedju zlo&naopako i opa cupa......

Rep+ za mother vjeshticu :dada
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
baš me zanima kako ti pala ideja za lesonit....neće mu smetat velika vlaga? .....ja imam box od knaufa i vrhunski je.....isto ko ti zatvoren sa dva zida.....bio je gotov za 45 minuta....a lesonit očvrsni na krajevima da ti se nebi "rascvijeto" ....sretno i uživate u izgradnji....
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
evo...
nabavila sam letve i letvice za pojachanje lesonita i za okvire..i mislim da sutra pochinjemo sa izradom..
+ nashla sam konachno i vrazhiju redukciju 150-125....zheljezariju sam vec bila uzela..mislim da imam sve potrebno..a ako ishta zafali...imam brico u blizini pa se lako zaletim.

vlaga nebi trebala biti prevelik problem jer nije sirovi lesonit nego je prefarban sa nekakvom plastichastom bijelom bojom a + box chu oblozhiti c/b i mylar folijom..tako che mi ga biti puno lakshe odrzhavat-higijenu boxa..

(+ mozhda odem sutra po josh jedan centifuga vent...danas nisam imala vremena puno gledat..a chini mi se da sam uochila jedan vents vent. koji 340kubika baca...pa mozhda sutra to uzmem )
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Srećo moja imaš muško čeljade da ti to sastavi? Možeš na youtube pogledati tutorijale kako gastrabajteri rade:)
 

weedweed

Banned
Banovan
28.08.2012
7
0
0
39
lesonit dobro pricvrsti i dobar okvir nek bude, imaces tezinu lampe vent i sve drugo sto okacis i pazi lesonit prima vlagu i preko te namazane boje sto imas ali mislim da moze da prodje sa dobru ramku zanima me kako ce to izgledati-pa ubaci sliku neku zanima me