Trebam ideju za postavljanje svijetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.10.2013
1
0
0
Ovako odma da kazem, ovo mi je prvi post, dosta dugo citam forum ali do sada sam sve potrebne informacije nalazio u prijasnjim temama, pa nisam imao potrebu otvarati temu. Upravo zbog toga lako je moguce da sam napravio neke pocetnicke greske pri otvaranju teme, pa ako jesam molim vas da mi kazete kako da popravim.

Naime imao sam jedan jaaako mali probni grow i odusevio sam se, te sam tako odlucio napraviti pravi growbox tako da mogu imati i normalan grow. E sad dosao sam do problema sa sijalicama, sve sam poslozio fino jedino me muci to sto ne znam kako da postavim zarulje, naime ideja za rasvjetu je jedno 10-ak cfl-ki od 20W, sto me postavlja na 200W. Znam da ce biti onih koji ce mi reci da je bolje hps-icu stavit, ali trenutno je ovako kako je. Naime grla sam napravio tako da sam odrezao mali komad daske i na njih slozio 10 grla jedno do drugoga i to sve fino zamotao izolir trakom tako da drzi. Problem je sto nemam uopce ideju kako postaviti to na vrh boxa tako da budem siguran da ce to izdrzati citav grow a da ne padne. Isto tako htio bih sloziti da imam mehanizam tako da svjetlo mogu spustati i dizati po potrebi. Pa bih vas molio ako mi mozete predloziti neko dobro rjesenje za moj problem. Hvala.

PS: Growbox je stari ormar koji preuredjujem (materjal je drvo).
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Nosaci reflektora (Easy-Roller) i uz njis dobijes dva ovakva srafica
p1785035_l.jpg
i njih zavrsnes na dasku,a rolere mozes da dizes i spustas kako oces brzo i lako :D
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Po mojoj nekoj procjeni 10cfl = 12000 lumena,s tom luminažom nema govora o nekom ozbiljnijem growu...tako da...
Što se montaže tiće pa tu bar imaš mogučnosti od A do Ž od banalnih stvari da ravijeta visi na nekim žicama ili sajlicama ili lančićima pa to toga da kupiš nosiljke rasvijete poput ovih



A ovo što si izolirkom pricvrstio grla za drvenu letvu nisi se baš proslavio jer kad se to malo zagrije izolirka ce otpustit...
Bolje bi ti bilo da grlo visi na žicama nego da ga drži izolirka...stvarno nisi uspio ništa bolje smislit..i da tema je apsultno nepotrebna
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
One kukice iz rkj420 - ovog posta zasrafis za vrh boxa i odes do gvozdjare i kupis lanac odnosno 2 parceto duzine onoliko koliko ti treba da spustas reflekrtor. Kacis alke lanca za kukice na onu visinu kolko ti treba. Gledaj da alke lanca budu dovoljno velike da mogu da se okace na kuku tj. da alka bude sira od debljine kuke. Lanac 1m oko 2 eura, kukice oko 0,7 eura.

Izolirka tesko da ce da ti pomogne, al srafciger, par srafova i takozvana grla za plafonjeru koja imaju produzetak metalni sa rupom za sraf, pa vrlo malo truda i resis problem.

Za sijalice necu uopste da te gnjavim. Izgleda je to neko pravilo da svi moraju prvo da se malo sami muce pa tek onda da poslusaju nekog (isto vazi i za mene). Samo to lepo pricvrsti da ne padne i zapali nesto.

Pozdrav i srecan grow.