Trebam misljenje o konfiguraciji opreme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
Pozdrav svima.

Imam sljedecu konfiguraciju na raspolaganju:

1x set za osvjetljenje SPP System 400W
1x 400W GiB Flower Spectre XTreme Output NDL - za cvijetanje
1x 400W Venture Sunmaster MH - za vegetaciju
1x PK ventilator 2 brzine 230m³/h & 360m³/h 125mm
1x Filter sa aktivnim ugljenom ECO - Home Edition
1x aluminijski flexi shlauh Ø= 125mm

growbox (kucna izrada) 90duzina x 90 sirina x 200 visina

zemlja za cvijece: Compo Sana Qualitätsblumenerde 50L

6 posuda za cvijece volumen 9L

5 sjemenki: Royal AK Automatic (visina do 1m) royal queen seeds
1 sjemeka: Critical (visina do 60cm) royal queen seeds

sjemenke su feminized

e sad bi imao nekoliko pitanja. nikad u zivotu nisam ovo radio, da se zna :-D

1. : da li je netko od vas vec imao iskustva sa Automatics? Ako da, kakva? Dobra, losa?

2. da li za klijanje, odnosno za prve dane rasta biljke treban mozda nekakvu "laksu zemlju" koja je za klijanje predvidjena?

3. nesta sam citao po stranim forumima da se Automatic biljke (nakon izbijanja klice) odmah sade u konacne lonce za rast, da ih ne treba presadjivat. ima li sta u tome?

4. znam da trebam mali ventilator za biljke kad podju rasti. od koje velicine otprilike ili nakon koliko vremena trebaju indirektno strujanje zraka za jacanje stabljike?

5. molim vas za misljenje u vezi konfiguracije. jel se moze sta poboljsati? eventualno neki tip?

6. otkad se pocinje gnojiti biljka s obzirom da u zemlji ima gnojiva za prvih 8 tjedana (barem tako pise na pakovanju) i bio bi vam zahvalan na nekoj preporuci za gnojivo. imajte na umu da ne zivim u Hrvatskoj trenutno.

puno hvala unaprijed.

Jesse Pinkman
 
  • Sviđa mi se
Reactions: josipalisac

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
1. Automatik - jako dobra stvar
2. Ne treba lakša samo nek je kvalitetna i ona u kojoj če ostati do kraja
3. Sve skoro može odmah u velike posude. Predugo u malim posdama duši korjen onosno pa je kasnije nekad i đabe presađivanje
4. Ventilarot od početka. Ne kaže ni biljka vani vjetru "pričekaj da malo narastem pa puši"
5. Vidjeti češ s vremenom šta ti fali a uvijek nešto fali. A gdje je HRANA?
6. Hrana nakon 30 dana, a ako imaš dobru hranu i znaš šta radiš može odmah. Ako je prvi pu hrana nek čeka, kad zafali biljka pokaže.
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jesse Pinkman

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
oprema ti je dobra, sve super samo moras zagrijat stolicu i procitaj par dnevnika od iskusnih growera i dalje ide samo od sebe, samo citaj :) sve se nalazi tu,, pa kad pocmes i naletis na problem onda pitaj i dobt ces svoje odgovore (otvori dnevik uzgoja). dobrodosao! puno srece zelim :goldmaryjane: