trebam par savjeta u vezi boxa :-D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
Pozdrav svima,imam par pitanja,

naime,odlučio sam počet jedan indoor,jer mi nestaje polako marihuane od jesenske žetve.
e sad,mislio sam napraviti box ovih dimenzija, 1.5m (š) x 1.35(v) x 1m (d).

te su dimenzije jer sam nažalost ograničen prostorom,a što se visine tiče,ići će automatici tako da bi trebalo bit dosta. e sad,zanim me nešto u vezi konfiguracije osvijetljenja. Već par dana razmišljam što je bolje,stavit jednu 400w hps,ili možda 2 x 250w hps radi rasprostranjenosti svijetla, 2x150w hps i jedna 150w mh u sredini radi spektara boja ? Što kažete na AGRO lampe,mislim da imaju oba spektra?
Dalje,razmišljao sam,jeli moguće cooltube spojit na extractor fan koji je spojen na karbnski filtar,tako da mi uz to što hladi lampe,kroz cool tube ide i topli zrak iz boxa?

i zadnja stvar,jel ona fora da hep zove muriju ako su računi poveći istina? mislim da bi ovo trebalo trošit nekih 150 kn,stvarno neznam koliko je sad kWh.

hvala:smoke18:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Na te dimenzije bi ti super pasala Philips Master GreenPower 600W ,ali,to je malo skuplji komplet (na linku je samo žarulja,treba ti još i originalni philips balast i propaljivač).Međutim,sudeći po tome da si mislio stavljati 2,3,4 žarulje,ne kontam više :icon_lol: ali više njih...poanta,bolje onda jedan "pošten" komplet,nego 3-4 "loša" (nisu loši,ali nisu ni do koljena ovom philipsovom...)
Za ventilaciju ti mogu reći da ide tako bez problema,kako si ti mislio...u vrh boxa okačiš filter,sa flex. cijevi ga spojiš na CT i sa CT-a opet sa flex. cijevi na vent koji ispuhuje topli/"zagađeni" zrak iz boxa.(meni ovo ima smisla,ali to je subjektivno :icon_lol: )
Vent obavezno neki jači...preko 400 m3/h...600W jako grije :icon_lol:
Eto,nadam se da sam pomogao :vb_kez: :joint2: :signs046:
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
e zakon,budem vidio...ovo za ventilaciju si skužio odlično,točno tako ću i napravit,a velim ovo za lampe sam razmišljao tak o nekim kombinacijicama,al ću se držat minimalizma,600w će bit sasvim ok...
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
i sad sam tražio balast i propaljivač za ovu phillipsovu žarulju,al nigdje nisam uspio naći,na stranicama koje prodaju opremu za grow,se prodaju ove lampe u kitovima,ali sa drugim balastima,jel to ok?

i fakat me zanima ova stvar za policiju,jel to istina?jako mi je bitno to...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nemaju oni kak je red komplete sa philips žaruljama,na žalost...Te žarulje (SON koncept) mogu radit na drugim balastima,ali naj bolje rezultate daju sa orig. predspojem.Zaboravio sam ti napomenuti da to nije sad nužno i da jedino sa time dobiješ vrhunske rezultate.Ima i drugih žarulja koje su super.
Osram Plantastar,Sylvania Grolux,a ima i GIB lightning kompleta koji su također namjenjeni za uzgoj bilja,samo za kvalitetu ne znam (nahvaljeni su na stranim forumima).
Poanta,ne zamaraj se ako ne ide,kupi neku od navedenih :)
Za muriju pitaš!? A šta će ti murija!? Ja imam 400w i ne sekiram se ni naj manje jer ima ljudi koji imaju po nekoliko kilovata pa im nije murija pokucala na vrata :) Jezik za zube i oprez! To je recept za ostat neprimjećen :)
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
hm,super,vidjet ću za to osvijetljenje još..A ovo za muriju,ok...nebrini,jedini koji znaju za ovo ste vi na forumu,a i taj box će bit dosta neprimijetan,tako da ono...super...pitao sam jer sam čuo da su ljudi navodno imali problema s tim računima i murijom,makar nikad iz prve ruke,jebeni gluhi telefon...očito je bilo nešto treće posrijedi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.