Trebam pokoc/prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2021
0
4
3
32
Ne znam dali sam na pravom mijestu oce li itko pročitati a cak i odgovoriti,moja prica je ta da dugo godina vec konzumiram marihuanu i pojavila se neka zelja za uzgojem ( bar pokusaj) totalni sam početnik pokusavam pročitati forum Al svejedno ne mogu sklopit kockice( inace sam ( perfekcionista) pa ne zalim ovo odradit samo da odradim.Moj plan je vezan za Outdoor razmisljam o sadnji 5 stabljika jer posto mi je prvi put očekujem da ce bar jedna uspijeti.Iskreno ne znam koje je sijeme najbolje i kod toga bi volio neki komentar (https://seedsmafia.com/hr/feminizirano-sjeme-kanabisa/headshot-feminizirano-sjeme.html) mislio sam narucit preko interneta i radi se o ovoj vrsti navedenoj u linku, i sad me zanima dali ce me dobri ljudi ispratit u mom procesu od prvog do zadnjeg dana, jer imam puno nejasnih stvati, kao sto su koliko
Vode i kad? Kad gnojiti? Jel vidim da je svaka biljka prica sa sebe i nadam se da cete mi pomoc sa ispricam svoju pricu, hvala vam
Unaprijed i nadam se da ne kršim pravila

Dali mi savjetujete da to bude neki automat, jednostavno ne znam koje sjeme zasadit
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.626
256
Ne može ti niko tako odgovoriti, sigurno.
"Koje seme je najbolje? "
Jbg, koji fudbalski klub je najbolji? Koji auto je najbolji? Koji bilo šta je najbolji?
Previše parametara za odrediti, nejasnih, a pride stvar afiniteta i ličnog ukusa. U tvom slučaju, i još sijaset stvari :
Šta planiraš? Koliko ti trave treba? Svaki dan ili ponekad? Kakav ti je prostor? Koliku jačinu lampi planiraš? Zilion stvari moraš prvo skockati pre nego što udariš po biranju semena.
Ako si STVARNO perfectionista, uzmi čitaj forum, gledaj tutorijale prvo.
Odgovor će ti sam doći.
Ne može niko da ti prepričava na brzinu, nije stvar da nas mrzi ili smo seronje - prosto ne ide tako.
Čitaj prvo forum.

Koje god seme da izabereš za prvi put - dobro je. To je zapravo manje bitno. Sve ostalo (zalivanje, đubrenje, PH, PPFD, veličina potova...) ti je mnogo bitnije. Možeš imati najbolje seme na svetu koje daje kilogram po jednom hedu (hint : Ne postoji), ako ne znaš osnovu nećeš ni pet grama dobiti.
Ovaj hobi je trial & error.
Vidi samo da učiš na greškama drugih, a ne na svojim.
Vreme potrebno za grow ti niko ne može vratiti. A nema ništa gore nego da izgubiš mesece i plaćaš struju za slab rezultat, ako je pre toga trebalo samo malo zapnuti oko učenja. Ja sam pre prvog growa napamet naučio Servantesovu knjigu i video tutorijale.
Mora polako, nema žurbe.
Kad se skockaš, otvori dnevnik, uzmi mentora i samo napred
 
17.03.2021
0
4
3
32
Čitao sam forum,Al recimo
Problem nastaje kod tih banalnih stvari sa kojima nisam upoznat a nemam nikog bliskom da mi bar laički objsni i iz tog razloga sam se odlučio pisati tu,e sa tim sam se razlogom i javio da mi pomogne neko u odabiru sjemena,planiram vani saditi uz vodu je parcela, volio bi izvuc max iz njih jel mi je ekipa velika i stvarno dosta novaca trošimo to je neki razlog zbog kojeg i zelim uzgojit da mozemo uzivat koliko hocememo,
 
  • Haha
Reactions: serviser

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
507
2.224
163
Za out sjeme moraš odrediti prema klimi u kojoj živiš. Ako živiš negdje gdje je hladnije i ima manje sunca, automati i indike su ti bolja opcija zbog kraćeg cjelokupnog procesa.

Ali kako ti je već rečeno, sjedi i čitaj. Imaš rubrike o zemlji, vodi, nutrijentima, pripremi.... a nakon toga možeš pročitati nekoliko dnevnika iz kategorije vanjskog uzgajanja, potražiti mentora i ispričati svoju priču u svom dnevniku :D

Sretno :D

Nemoj to raditi zbog "slave" u ekipi, i jer ekipa ima duboka pluća....
Ekipa = više ljudi = više šanse za pasti
Ne treba ti da te jedan dan "frend" odkuca jer je on pao s 20g pa da on bolje prođe, vjeruj mi 100 ljudi 100 čudi
 
17.03.2021
0
4
3
32
Da vam se zahvalim na trudu i potrošenom vremenu pišajući poruke, puno mi znaci. Iskreno vise me brine oce poštar donjet sjemenke i oce li pasti na carini, o prijateljima se ne brinem jer nemam namjeru nikom spominjat nista dok ne bude gotovo,narucit cu pa cemo otvorit dnevnik kako vi kazete, i hvala vam jos jednom
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
507
2.224
163
Onda sretno :D
Svakako dobro prouči vodič za outdoor, ja tu nemam nikakvog znanja, al svakako ti mogu reći da je dobra priprema više od pola posla ;)