trebam pomoc ??? help

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2010
9
0
0
33
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?




1.
Iz sjemenki
2. 8 dana u zemlji
3. 3-4 cm
4. Tegle od cole one od 2 litre
5. Kupovna
6. Pa kad vidin da je zemlja suha, obicnu iz gradskog vodovoda
7. -
8. Jos nije gnojeno
9. 2 od 11W, 2 od 14W neznam za lumene jedino ako to nije ono K onda ove od 11 imaju 2500K 1 od 14W ima 4000K a za drugu neznam al mislim da je nesto mmalo jaca od 4000K
10. 8cm prije su bile oko 5cm
11. Visina 41cm, duzina 44cm i sirina 18cm
12. Temperatura je oko 21 C, za vlagu neznam
13. Ph zemlje je od 6.5-7.1 kad je kupljena
14. Ne
15. Prvi pokusaj

Imam pojavu da mi listovi zute i pocinju propadat al neznam razlog, trazio san i po forumu nebi li sam zakljucio zbog cega se to desava i nisam usppio i zato molim za vasu pomoc.
Evo par slika losije kvalitete: http://img140.imageshack.us/i/dsc00279w.jpg/ , http://img339.imageshack.us/i/dsc00278l.jpg/ , http://img813.imageshack.us/i/dsc00277w.jpg/ , http://img600.imageshack.us/i/dsc00276g.jpg/
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
zemlja je blato .. zalivaj samo kad se osusi i presadi to odmah u posude kojima ces gaiti do kraja..

svetla je malo potrudi se da bude bar 5000lm crvenog spektra pa pored koja plavog...
 
17.11.2010
9
0
0
33
A i misli sam da je do zemlje jer se slabo susi nisam stavio ni stiropora ni pijeska, pa sam danas prije nego li san napisao post presadio najvecu biljku.
Znam da mi je svijetlo slabo i mislim kupit sad za prvu ruku 2-3 stedne od 23W. Naci ti mislis da mi je radi zemlje biljka pocela venut. I iman pitanje dali se te moje biljke dobro razvijaju u odnosu na to kolko su stare
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav good
najpre,to 'K' sto ti pise na kutiji ti sluzi da bi odredio spektar boje koji baca sijalica.recimo da 6400k znaci da ta sijalica baca plavi spektar i on sluzi za vegetaciju,a 2700k ti je sijalica sa crvenim spektrom boja i sluzi za cvetanje. lumeni ti sluze da bi video jacinu i da bi znao koliko ti sijalica treba... (najprostije receno) logicno je da kako je sijalica jaca tako ce i vise lumena isijavati...ta philipsova od 23w ti daje 1450lu. a na 1m2 i ide 50000lu.
vidim da zalivas sa vodom iz vodovoda... bilo bi ti najbolje da ti voda odstoji bar 24h i onda da zalivas. ja recimo zalivam sa vodom koja je stara dva dana. i za ta dva dana je obogacujem kiseonikom sa vazdusnom pumpom,i drzim je na temperaturi od 23'c pomocu grejaca za akvarijum.
nadam se da si sad kad si presadjivao stavio stiropora??? moras da znas da u indoru ti kontrolises sve,i kada ti je sve ok onda i mozes da se nadas necemu...
 
17.11.2010
9
0
0
33
hvala slobodan
Trazio san to sta je K tj. cemu on sluzi i nisan mogao nikako naci, jedino sto san bio naso je da 1W daje otprilike 60 lumena. Ovaj slucaj sa vodom sam poceo prakticirat danas najprije je prokuham i stavim dan dva na balkon tako da mislin da mi ta voda nece sad stvarat problem. Znam da iman dosta propusta jer san to morao napravit sve na brzinu i nisam imao sav potreban materijalli pa sad polako pokusavan ispravljat pogreske sad cu napraviti odredena poboljsanja a za sljedeci cu se potrudit da to bude kolo tolko idealno. Box mi je relativno mali ali posto san dosta citao o tome mogao bi dobit neki urod iako to nije idealno al trenutno neman nesto vece,, ipak je to PC. Zamolio bi jos ako mi neko moze pomoc da odredim sortu, i ako mi neko moze odg. na predhodno pitanje dali su dovoljno velike u odnosu na to koliko su stare, znam da su slike nekvalitetne ali trenutno neman nista cime bi to bolje slikao.
HVALA jos jednom.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
mislim da je to pogrsena informacija,jer recimo philips master green power od 600w daje 90000lu.
sto se tice vode kad je prokuvas,sacekaj da se malo ohladi pa je onda procedi kroz neki filter koji sam mozes da napravis pomocu fate i tocira,al gledas da bude ona obicna a ne neka mirisljava...
nece da mi nesto otvori slike,ali ako ti je biljka mlada tesko da bilo ko moze da odredi koja je vrsta