Trebam preporuke...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.02.2009
42
1
0
34
ovako...nov sam u ovome...

i imam par pitanja....

kad bi bilo najbolje zasaditi travu...

ja bi htio posaditi biljčicu u polje kukuruza tako da nitko ne pronađe slućajno :icon_cool:...

samo me zanima dali bi imala biljka dovoljno svjetlosti
(a i da nema, to se uvjek da srediti)

i koliko bi ja puta morao obići biljku tjekom tjedna, radi zaljevanja i ostalog?...

e, da...i koju vrstu da posadim i dali mi se to više količinski isplati od normalnog kupovanja trave, jer je sjeme skuplje?..

...ostalo znam kolko treba, samo me zanima taj dio...
:pat:...
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
nabolje sadit kad vani temp nebude manja od 10-15 stupnjeva... znaci kraj 4 pocetak petog... al nije kasno ni 6 ili7 mjesecu ali onda ce biljka bit zamjetno manja
svjetla bi bilo dosta.
obilazit ju ak kisa nepada i dok je mala cesce. ak ne on opce nemoras.
ima vec neki gro u kukuruzu izrasto čovjeku mamut od biljoze al je kukuruz zavrsio prije wu ta kda ju je kombajn pokupio...
ja sam imo istu ideju prosle godine..pa nisam jel kontam da je banana.
a ti sad znas najbolje sta tebi pase i kako sta modjes
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Druze nebih ti preporucio da to radis u kukuruzu,bolje nadji neki zavucen site - gdje nema ljudi.

Sadjnju outdoor mozes poceti krajem 3 mjeseca -pocetkom cetvrtog. Ako zelis iz growa izvuci maximum.

Biljka dok je mala treba da je obilazis svakodnevno.Kasnije mozes rjedje :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mozes cak i pre saditi al to bi ja odradio tj. tako i radim ja sadim uvek 1 marta tj da je tad vec isklijala i drzim na prozoru caki menjem pozicije kako sunce ide veoma mi je vazno da billjka bude mnogo veca nego kukuruz .. ...
al i ja bi ti preporucio da sadis negde gde nije kukuruz .. da napravis mesto gde ljudi nece ici cak i neko moze obrati pre kukuruz nego sto biljka bude.. al ako znas da je gazda lenj onda nije frka :) taj ce brati kad padne sneg ja sam jednom imao takvo mesto gde gazda nije baro kukuruz :)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Super su mi ovi, 'ostalo znam, samo mi recite kad da posadim' :pat: ... kao 'odlično ronim, ali ne znam još dobro plivat', ko' da je sramota pitat ili nedajbože pročitati.

E, da se predstavim, ja sam ti dežurni serator ovde ... i babadroga.

:signs046:
 
05.02.2009
42
1
0
34
pitam iz tog razloga što sam prije posadio u sobi, na prozoru pa poslje presadio pokraj šume...pogodnosti šume, odlićna zemlja(puna humusa), rjetko tko baš pe u šumu, svjetlosti ima puno jer je dosta rjetka šuma...al jedino to kaj mi se biljka nije prilagodila kad sam ju presadil...i onda *****...zato pitam za kukuruz...

a u svemu tome je jedna smješna prića...
ovako...ja posadio u sobi i mama skuži da sam neke posadi...pita me kaj je to, ja joj velim da lubenica,,,,i onda mi je to ona zaljevala kak sam joj rekel...i tak sve dok nije bila oko 5 do 10 cm....
kad sam ju presadil onda sam joj rekel da mi je slućajno pala kroz prozor...:rofl:...
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Kad kazes da je zemlja ok onda i provjeri jer je mozda prekisela bila, ali bi bilo najbolje da nesto sitno para odvojis za zemlju. Kazes da je imala 5-10cm, nije se niti korjenje sigurno razvilo kako treba da bi ju presadivo.
Citaj vise pa ces vise i znati!
 
05.02.2009
42
1
0
34
danas smo ispostavili da budemo posadili uz jedan potok...
a sad neznam kak preporučate....odma posijati tam ili presaditi iz tegle...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa posadi par semenik direktno tamo .. ako nijsu kupljene.. ako su kupovne onda obavezno iz tegle, kako ti kazes.. jer nebi se zezao sa kupovnim pa da propadnu..
a zasadi i u tegle ako one koje si direkt zasadio slucajno propadnu...
ja sam to tako radio sa onima koje sam direktno sadio, da sam zabo semenke negde krajem februara i kad dodje vreme oni same izniknu majka priroda se pobrine za to..
samo ti nadji dobro mesto za sadnju i bice sve ok...
 
05.02.2009
42
1
0
34
...imam mjesto, i sve osim sjemenki...
...imam tekučinu za rast biljke, i za cvjetanje...
OSTALA PITANJA..na koja najvjerojatnije znam odgovor..al...nikad se nezna dal je točan...
...imam mineralnu zemlju i stiropol...ali nemam one kamene vune...
...dal bude kakve promjene bez nje?...nemrem ju nigde nabaviti...
kad ja biljku sadim negdje vani dali da promjenim zemlju?...
kolko izađe sjemena iz biljke ako ne odstranimo muške cvjetove...?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
čovječe ak e autodoor znači vani bez kuglica stiropora i kamene vune čiribu čiriba svakakih sranja sta se koristi u indoru da se nadomjesti priroada... sam se pobrines da je zemlja ok. ak je zemlja dobra ond ju ostavis ono ak nije neki krš il sta ja znam kamen na kamenu od treaš zemlje dost... a ak vec tam ima zemlje... hmmm.. iskoristi ju.. ono kka se kaze da je tlo u dolinama rijeka plodno... i sam ju pikneš unutra il doneses u potu iskompas rupu i bacis unutra.
tadah!:costumed-smiley-027
(iako sajtovi koji su blizu neke vodene povrsine budu ranije provaljeni):2flip:

edit:
izadje po kile ak ne izvadis svo seme vanka...:sick:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Druze moj ako ces saditi vani potrebno ti je samo sigurno mjesto gdje ces da sadis i dobra zemlja.

Uzmi fino kod tog potoka prekopaj zemlju, pocupaj korov i sve travke na izabranom mjestu. Ubaci taj svoj humus, pomjesaj sa zemljom ostavi da stoji tako dok ne budes sadijo.
Ne treba ti stiropol niti rock wool!
Osim ako ne mislis saditi u saksiji ili klonirati...

Za pocetak nabavi sebi dobro gnojivo za listanje i pesticid(koji ce ti sigurno trebati)
To je sve sto ti je potrebno, uz naravno dosta paznje prema biljci i volje da odradis to kako treba.

Malo citaj po forumu, mozes dosta korisnih stvari da saznas...

pozz
 
07.02.2009
3
0
0
35
Hvala vam na savjetima ... Još ćemo ja i freakx čitat po forumu, ja i on to skupa radimo.....
On ima nekog iskustva ali moramo jos malo naučit...
Posadit ćemo negdje početkom 4 mjeseca kad će biti više sunca ....
Ako imate još kakav savjet samo napišite...

I da još me zanima kolko bi to se ukupno trajalo??
Za kolko bi mogli ubrat i sušit biljku?