Trebam savet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2017
30
48
18
Cao ljudi,
Nisam znao gde da ovu temu postavim pa nadam se da je na dobro mesto.
Pisem ovo jer mi je stvarno hitno da mi neko kaze neki savet.

Da opisem moje stanje:
Otkrili su me moji da duvam vutru lani letos u julu. E od tad su poceli veliki stresovi i patnje kod mene. Nazalost, jos uvek to traje zato sto su moji roditelji debeli konzervativci i uplaseni ljudi od sveta i sad kako to ide, zele da mene oblikuju kako oni misle da je najbolje. Mogu da primetim da oni i ne znaju ko sam ja sada postao na 21god. i da sam u fazi adolescencije i da ce se to menjati dok ne udjem totalno u "svetu odraslih". Druga stvar je to sto je vec proslo godinu dana i sam se nadao da ce omeksati oko vutre i sve to, ali ne.. jos uvek im je utuveno u glavu da se od toga biva zavisan i da se moze lako preci na druge opasnije droge, da izgubim zdravlje i sve to. Sta god im pricao oni ostaju na to i nece da cuju za neko drugo misljenje. E sad tu pocinje stvar. Posto je u procesu da idem da radim ovo leto za nemacku preko faksa, oni jos uvek razmisljaju dali da mi daju pare za to. A treba nekoliko stotina eura. A pre neku nedelju su mi uradili test, i bio pozitivan, jer ako nisam zapalio odoh mentalno gde ne treba zbog skoro cele godine stresa i drugih njesra. I sada kad god mene da zaboli glava ili stomak oni misle da je to apstinencija ili kriza zbog vutre, i kad god poceo da pricam da nije to nego druge stvari i nervoze, nece da cuju, nego su oni u pravo sta god ja rekao. E sad isto tako i moj "brat",kojeg sad ne smatram za coveka uopste i necu da cujem za njega, svi oni su se uperili na mene: "kako se ja izleciti od trave". Koja ironija. A isto da napomenem da oni sebe smatraju educiranim ljudima iako su zavrsili fakultet,ali dzaba od toga kad su, nazalost moram da kazem, jako ograniceni i glupi ljudi, i da se od toga dive.
Sad preostaje stvarno da bezim iz kuce ako nesto krene jos gore, zato sto oslabeo sam psihicki totalno zbog takvih stvari. Da smenim nesto tesko ide, samo cekam da dodje da idem za nemacku da mi skroz bude bolje da se vratim sa svojim novcem i da produzim faks, a ako oni to sto razmisljaju da mi ne daju novac za tamo, planiram uzeti studentski kredit. Pa sad sta bude. Ali ja sam resen da odem.

Izvinite za negativnosti,ali stvarno nemam kome da se ispricam oko ovih stvari a da me razume kako treba, nadam se da ce neko ovde, a i ako hoce neki mudri savet da mi da, bio bih mu veoma zahvalan.
Hvala vam puno
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ajde bar da pokusamo... :razvaljen::

Begaaj ...
Za pocetak, pokusaj da se ne eksponiras i ne govoris nikome da konzumiras marihuanu jedno vreme.
Drugo, pokusaj cak i da je ne koristis jedno vreme, (nece ti skoditi) dok ne ubedis svoje ukucane da si prestao sa tim, da bi za pocetak pridobio njihovo poverenje, a samim tim i novac za odlazak u nemacku.


Kad to sve odradis (verujem da je tesko) do tada ces se dohvatiti nemacke, i onda mozes dalje po svom. :D
Pozzz!
Javi nam kako je proslo!


:vutra:
 
02.03.2017
30
48
18
@sale82ful hvala brate, makar jedini izlaz, sta je tu je
@Cupcupava a buraz, muka mi je vise od ovog stanja ovde, pa dok sam jos mlad koristim svaku priliku za putovanje i zaradu u drugim zemljama, sto eto svako leto bar mogu da otputujem. A jeste sad, nije da moji imaju nesto para ali i oni hoce da im se maknem glave, sto delimo isto misljenje :svadja:

Hvala vam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
hebiga:) strpi se do osamostalenja
nema ti druge :djede: kad su već tako tvrdi
pozdravi roditelje i reci im da nije sve tako crno
imam gerilca od 23 godine
za 18-ti rođendan sam ga počastio (znao sam da zapali tu i tamo)
i rekao mu ... pamet u glavu dijete drago
i evo,par godina kasnije
4 godine radnog staža,isto toliko iskustva,još par rata i otplatio yamahu,sišao nam sa grbače:D
(švabo plače za takvimasmiley9934)
u poplavi masovnih odlazaka preko 'grane'
njemu je mrsko i pričati o tome :D
keva sretna:ljubav:
 
02.03.2017
30
48
18
Bas tako, steta sto nemam takve roditelje, al je ipak neko srecan zbog toga. Blago tvog sina, sto ima takvog oca. Kad bi samo mene to pocastili moji, onda bi nemalo kraja srece. Ali sta je tu je. Svaka cast i hvala na savetu
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Samostalnost je neprocijenivo bogastvo,stav se stvara i samim time covijek.Odhebi konzervativne fore i pici u Njemacku..ja sam puko sa 21 godinom,uzeo dvije majice,gacice,carape..jedan ruksak i otisao sam u Spanjolsku...tri i pol godine.Nakon toga shvatis da mozes sve sto hoces;):thumb:
 
02.03.2017
30
48
18
E pa vako ljudi, desilo se bas to da ostanem sam na sebi. Posto sad sam nasao posao i moracu da vadim neki kredit da bi otisao za nemacku, vec zelim da ostanem duze od 3 meseca. A sa faksom mislim da ne mogu da produzim za sad. Hocu da pitam kakve sve mogucnosti postoje da se ostane vise od tri meseca?
Svakako planiram da trazim radnu vizu za duze od 3 meseca, ali ako ne bude to ispalo, jel ima nekih drugih opcija?
 
Poslednja izmena:
24.05.2015
45
27
18
za svaku drugu opciju treba mnogo para a predpostavljam sa ti nemas 10.000 za brak zbog papira ili bilo koju drugu verziju da bi legalno ostao da tamo radis, nadji nacin da se osamostalis i nastavis fax, poso vikendom ili tako nesto neznam sta da ti savetujem uglavnom sa zavrsenim faxom imas sanse za osamostaljenje u protivnom trpis roditeljski rezim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Begaaj