Treci pokusaj by Glupson

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Evo i ja se skoro registrirao pa reko' da i ja podelim nesto sa vama!:icon_biggrin:

Prvo da pohvalim ceo forum i organizaciju itd.itd. DO JAJA STE!!!!!!!!!( izvinte za jaja, drugacije ne mogu docarati)

Ovako, iskustva bas i nemam, imao sam dva propala growa,al da ne smaram sad.

GROW BOX
kartonski je, od kutija za pc, dve kutije stavljene jedna na drugu i spojene, izrezane sa bocne strane da bi dobio vise mesta...

visina oko 110cm,sirina i dubina oko 50cm, oblozen je Mylarom i tako nesto...





marihuana: NEPOZNATA NEKA DOMAJA ILI STA VEC....

SVETLO
koristim 200w cfl(oko 13650lumena(za cvetanje)) i za veg. cfl 125w(valjda) oko 13000 lumena, i po dve stedne, dve crvenog i dve plavog spektra, ne znam koje su 827 a koje 826 ako je to uopste to.:icon_lol: e da imam nine fold reflektor.

ZEMLJA: ja sam je mixovao i mislim da je u redu..ono stiropor, kamencici,pesak itd.

GNOJIVA: koristim Floravit za cvetanje jednom nedeljno i zalivam ih sa vodom u koji stavim hidrogen 3%

TEMP. I VENTILACIJA:
TEMP. je uvek oko 28-30c a u box, 5 ventilatora ubacuje vazduh a po meni topao vazduh izadje sam po sebi gore, naravno ne kao sa ventovima ali mislim da je dovoljno.

posadjene su 24 dec.2008.i bile mesec dana u vegu.(18/6) ovo su jedine dve slicice iz vegetacije.






a na cvetanje su stavljene 20 jan.2009.(12/12) i evo kako izgledaju posle 5 punih nedelja na 12/12

tri vrha


i druga tri


primeni sam lst. i imam 6 devojcica:b_evil: a pedercici su otisli na deponiju,
bilo ih je dosta...

sve kupa





i vrhici naravno:icon_lol:


i za uporedjivanje


Moje PITANJE je: jel se tripujem ili izgledaju malo za 5 nedelja cvetanja?
Nadam se da nisam previse smorio......
i valjda sam dobro stavio slike................................:icon_lol:

JOS JEDNOM POZDRAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Pozdrav, Glupsone!
Lepe su ti devojchice!
Ono sto bih ja uradio da sam na tvom mestu:

Stavio barem dva venta od tih 5 da izbacuju vazduh, temperture su ti ok, ali bi ceo box bio bolje provetren...

Chini mi se lampe nisu dobro rasporedjene... Kao da vrhovi dobijaju svetlo samo sa strane, a da su daleko od lampe(glavne)

Inache, svidja mi se

Keep it up, pozdrav!
:sun2:
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
E, domino ili ko vec.. slazem se sa tobom i oko ventova i oko lampi, ali ako mozes mozda da mi das neku ideju: da stavim ventove za izbacivanje skroz gore ili negde sa str. a za raspored lampi stvarno
ne znam, ali stvarno ne znam kako da ih rasporedim.

pozz.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Najbolje bi bilo da ventove stavish na sam vrh, najdalje od onih koji ubacuju vazduh...
A sto se lampi tiche, mozda da malo savijesh bilje pa stavish direktno ispod ove glavne lampe...

nadam se da sam pomogao...
Srecno!
pozdrav
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Nisam jos nista uradio, soba mi SMRDI nevidjeno pa sam razmisljao da napravim filter, pogleado sam onaj filter od Stonera i onaj sto bongash postovao a neki lik odradio nesto slicno.

Ljudi jel moze neka pomoc oko izrade tog filtera, mislim da ne treba da bude prevelik, ono sto je bongash postovao(jos ranije) mislim da meni odgovara al' bas i ne razumem kako je sve to odradjeno...

i ne znam gde da nabavim taj aktivni ugljen, saznao sam da ima neki u apoteci koji je vljda u tableticama ili nesto tako..
verovatno nije to to, ali isto sam razmisljao da li moze neki cumur(ne znam da li je aktivan) :eek:hno: ili oni stapici od ugljena za crtanje

nadam se da me razumete, od jutros sam poceo da se gusim, otvorim prozor na sekud i posle satima ne mogu da zagrejem sobu pa se smrzne cak i box.......:sick:


Help me, PLEASE!!!:sad2: :sick:
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Ljudi jel moze neka pomoc oko izrade tog filtera
Moze...zasto ne bi moglo​


Trebaju ti sledece stvari:
ugljeni filter
ventilacijske kape
aluminijumska mrezica
jaka lepljiva traka


Iseci alu mrezicu,ali tako iseci da moze 3-4 puta da se obmota.
Ako ti je precnik ventilacijske kape 25cm,treba ti 75-90 cm mrezice.

1-5.jpg

2-3.jpg

Namotao si?Sada samo dobro ucvrsti krajeve mreze sa jakom lepljivom trakom.

3-3.jpg

4-2.jpg

Sada treba da obmotas ugljeni filter na skalameriju i spojis krajeve sa trakom.
Nemoj celom duzinom jer filter nece funkcionisati kako treba.

5-2.jpg

Kraj.Napravio si ugljeni filter kao dobar dan.Sad samo da znas da ga koristis i nema problema.

6-1.jpg


Ako te mrzi da pravis ovu skalameriju ima jos jedna sprava koja ubija mirise.
Zove se JONIZATOR-OZONIZATOR.
Besuman je,ima elektrostaticki filter koji jednom u mesec dana obrises,trosi 3w/h.
Ja ga koristim zadnje dve-tri nedelje cvetanja kada se bas oseca miris.(ne smrad...vec miris:icon_biggrin:)
Ali ima jednu manu.......na donji deo jonizatora su postavili lampicu i taj deo svetli.Kao neko nocno svetlo...ma batali lampicu i samo nabaci preko izolir trake i zbogom nocno svetlo.

xj_201.jpg
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
E hvala ti brate ko bratu,brate! lol:icon_lol:

videcu da uradim nesto, ako ne uspem sa jonizatorom,imam ga u sobi ali dok miris (upravu si nije smrad nego miris hehe) dodje do njega cela soba vec MIRISE:icon_lol:
na sveze procvetalu Maru!!!!! hahahahahahahahahaha:vb_devil:

pitanjce: jel ti jonizator stoji u boxu ili van, posto onda moram da odradim stuju u boxu i roknem jonizator unutra........................
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
E hvala ti brate ko bratu,brate!
:thumb:

Jonizator stoji okacen zajedno sa produznim kabelom na najvisljoj tacki boxa.
Nekako sam zalepio produzni da oni utikaci stoje vertikalno(uz box).
Nemoj ga stavljati unutra jer visoko jonizovan prostor nije dobar za biljke,a ni za ljude.

Sretno sa mirisima...:maryjane:
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Dobro, hvala u svakom slucaju, al mi se neda, mrzi me mnogo da se bakcem oko toga svega.........

veceras stizu nove slicice...verovatno, pa da mi kazete da li napreduju....hehehehe:watchplant:
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Evo slike, pa posto ih ja gledam svaki dan ne vidim neku razliku ali vi cete valjda videti...:icon_lol:

ovo je 6 punih nedelja 12/12



















 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Samo da pitam, koliko od prilike traje indoor bez vegetacije..gledao sam nekog lika koji je gajio neki K2 i koristio hesi gnojiva i ne znam koje svetlo.. i cvetanje mu je trajalo 8 nedelja.

a mene zanima koliko je meni jos od prilike ostalo posto i ja cvetanje gledam po nedeljama, pa ako mozete da mi kazete, 10.03. ce biti 7 punih nedelja, cisto da znam zbog gnojenja......

kako vam izgledaju?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Dobre su ti biljkie
imas joj jedno 3 tjedna ja bih ovako odokatovno reko
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Evo danas im je 7 punih nedelja 12/12.
Juce sam ih poslednji put gnojio i sad samo voda(mozda sa hidrogenom)
Mislio sam da ih ostavim jos najvise 7 dana, ako gresim ispravite me, mada kolko sam shvatio ako je previse smedjih onda je STONDARA a ja to bas i necu tako da cu ih malo ranije, na zalost ubiti:eek:hno: ali opet:b_evil:hehehehhehehehhee
i by the way ima malo novosti, tri vrha desno sam lst-irao a posto mi je jedna sa desne str.boxa pukla onda sam sve tri biljoze, nazovimo to kao neki super croping ili kako se vec pise. e smorio sam se neznam ni sta pisem.....lololololololololololol...................

evo slicica:

















TREBA MI VASE MISLJENJE, ZAHVALAN UNAPRED :rofl:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Melange Reflections je napisao(la):
Ako te mrzi da pravis ovu skalameriju ima jos jedna sprava koja ubija mirise.
Zove se JONIZATOR-OZONIZATOR.
Besuman je,ima elektrostaticki filter koji jednom u mesec dana obrises,trosi 3w/h.
Ja ga koristim zadnje dve-tri nedelje cvetanja kada se bas oseca miris.(ne smrad...vec miris:icon_biggrin:)
Ali ima jednu manu.......na donji deo jonizatora su postavili lampicu i taj deo svetli.Kao neko nocno svetlo...ma batali lampicu i samo nabaci preko izolir trake i zbogom nocno svetlo.

xj_201.jpg



sad malo spamam tudji dnevnik ali na koju foru radi ovo...i zasto onda drugi ne koriste tu spravicu..

i koja cijena i gdje se moze kupiti :)

stoji ti u boxu ili van njega?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ta ti spravica proizvodi ozon- jedan od najačih oksidansa. Ozon oksidira terpene i ine mirisne molekule i tako ih neutralizira, isto tako na neki način sterilizira prostor jer ubija klicei ostalu mikroskopsku gamad. Bolje ga je stavit van boksa jer bi mogao dobiti travu bez mirisa ili otrovati svoje biljke. Visoke koncentracije ozona ( 100 ppb- djelova na milijardu) su otrovne za čovjeka.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
otvaram novu temu da ne spamam ovdje...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
glupsone nezelim te bedirat ...ali ovkvi hedovi su bili na jednoj mojoj biljci prije nego je postala hremich....
smede dlake ispod a nove bijele gore ... ako ti se formira neki zbulj na vrhu tih novo izraslih cvijetova ...jbg , a ako ne ...super bit ce masnih hedova
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Pa sta mi onda preporucujes, ovo mi je prvo cvetanje i period pri kraju celog growa tako da nemam bas nikakvog iskustva oko svega toga......

ne znam sta da uradim, dal da cekam jos(a to mi nesto ne pase) ili da idem onako kako sam gore napisao.....
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
E ovako, meni sad nesto pukao film i skroz sam u bedu....haze video sam onaj tvoj grow u kom si imao hermije.....slicno se desava kod mene ali su jos uvek mali ti sta su vec...........

ja sam odlucio da ih sada lepo isperem (zemlju naravno) i da idu u mrak 48h........ne mogu vise jbg....sav sam se smorio nesto

:sick::sick::sick::sick::sick::sick::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.