Treniranje Automatic Kanabisa SUPER TOPIRANJE by CilI

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nije topirat ampak supertopirat. To nije isto.

Supertopirana i ne ST obadve rasti jednako /slicno / brzo.
Razlika je u tom, sto kod ST rastu tri glavne hrane, a kod one jedna.

Ako gledam druge, kako uzgajaju primjer TD od DP moja je bila veća
i ko žbun.

Vege, je bilo moje zapažanje, na 4 različitim sortama autosa.
Mišljenje imam, da je važno kada jih staviš out.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
05.04.2012
12
0
1
48
lapsus, u temi smo supertiporanje pa i kad kazem topiranje mislim na supertopiranje, pa posto pricamo o super topiranju jedan od glavnih ciljeva i jesu tri ili cetiri glavne grane sto opet podrazumeva zbunastiju biljku (ukapirao sam jedino da bezis od te cetvrte glavne grane i da budem iskren nije mi jasno zasto) drugi cilj je jaci koren sto podrazumeva i brzi i eksplozivniji rast i zato pitam da li takva biljka obilazi ne topiranu tokom faze vegetacije sa visinom, ovo sa krajnjom visinom sam pitao uz put nije mi toliko vazno, i da objasnim zasto te pitam, biljke sam danas stavio u rastvor slavola s
na klijanje (ne sve samo 5 kom jh) sto znaci da su za max 5-6 dana u njivi konkretno idu u kukuruze koji takodje ovih dana nice iz zemlje i ako budu isle normalnim rastom kao ne topirane niko ih ne moze primetiti (kukuruz i vutra u istim uslovima rasto skoro istim intezizitetom) ali ako krenu zbog super topiranja eksplozivnije to znaci da ce konstatno strcati i da sam pozurio za nekih desetak dana ili da ih ne smem super topirati
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nemam iskustva za sadzenje u kukuruzu, tu ti ne mogu pomoć.
Kukuruz neće prerast. Oče vutra napucati kukuruz, ćeš nam ti reci./u brzini rasta/

Mišljenje imam, da supertopirana vutra neće strsit van.
Ne treba, da se plasis
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
odrađen supercilltop na 3 auto super hash, svaki u svojoj fazi kasne jedan za drugim po nekoliko dana. Za sad šta vidim izgleda prekrasno, i gledajući druge dnevnike izgubio sam na visini, ali sam dobio brdo novih grana iz kojih baca nove hove. Ne znam kako bi trebale biljke bit na ovaj dan bez rezuckanja, ali vidjet ćemo na kraju.....
za sad samo pohvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
21.04.2014
59
129
33
jel mogu supertopirati auto purple jer pise da je manji od 80 cm bar mislim?
Dali se moze raditi supercroping na autima?
 
21.04.2014
59
129
33
Super! moje jos nisu izasle vani ali cekam pa cu to odmah napraviti ali prvo supertoping pa onda supercroping mislim da je logičnije ili obrnuto?Mislim zbog oporavka ili griješim!
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
CilI je napisao(la):
Bez obzira ako su tri ili četiri grane, uz dobru opskrbu/gnojivo, voda, substrat+10% kompost+20% lepe zemlje/
dobicete dvaput veći urod. To je za posude, ako je to u vanjskom uzgajanju i dobro osvetlenje
još vise od dvaput.
Ako nije bitno da li je 3 ili 4 grane, zasto ne ici na 4? Zbog razvoja korena?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada radiš Supertopiranje, od 10 automatika ti kod jednog ne uspe u potpunosti odstraniti zamjetak-nastavak
nove grane. Ako ne uspes nije nikakva šteta, zašto. Zbog toga sto imaš tri prava lista.
Oni so bitni, jer omogućavaju rastlini da grana i jača korijen. Do sada sam Supertopiral oko 15 različitih
automatika, kod svih sve 5,jedino kod jednog se uopće nisu pojavile tri grane, nego je nastavio sa centralnom granom.
sumnjam, da je fenotip/po specifikaciji nije/, pritlikavi automatik. Za koji mjesec cu vise znat. Drukčije supertopiram regularne sorte za out.

Meni nije cilj 4 grane, jer ima različitih genetika i u tom smjeru nemam potrebe pokušat. Bitno je
da tehnika radi ono sta se od nje očekuje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
E, jbg, sad mi opet više ništa nije jasno... Šta se očekuje i koja je razlika u tome da li će biti 3 ili 4 grane? Računam da je zbog uroda 4 bolje nego 3, ili ne?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Može se dogodit kod 4 grane;

Može počet cvjetet.
Može da zazna stres i pohermi.
Ne produži Vege fazu.

Moja ocjena je bila, da je optimum za automatike tri grane.

Možeš sam raditi Experiment pa nam javi kako ide.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Supertopirao sam Nothern Lights do Sensi Seeda, nisu narasle ni 40 cm već su počele cvjetati. Evo, nema par dana. Neznam zašto, ali izgleda da im se vege faza nije produžila.

Koristio sam slinu običnog puža, u velikoj količini. :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja sam Supertopiral 14 različitih automatika i sve je OK.

Sta si ti tacno radio neznam.

Malo sam pregledao genotip tvog automatika, meni izgleda da je iz prvog roda automatikov, koji
majo velik udeo ruderalis genov. Specifikacija, mali rastom, brze cvetajo, manje THC,
manji donos.

Može biti da genetika nije dosta stabilna pa si dobio takav fenotip.

Ja sam ove godine imao Budha seed syrup auto. Jedan normalan rastom, listovi sve a
drugi nikakav, retardiran, mali, patuljast, tako da cu videt sta ce od njega biti.
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Pozz. Evo i mog supertopiranog automatika,biljčica je White Widow od Pyramid Seeds-a,trenutno je stara oko mjesec dana,i na moju žalost krenula je cvjetati. Htio sam imati tri glavne grane,ali očito sam premalo odrezao pa sam dobio četiri:
http://tinypic.com/?t=postupload ...prije supertopa...
Očito još nisam svladao postanje slika, pa fotke stižu naknadno.
U svakom slučaju, sada imam tri (dva dana stare-fotke stižu naknadno) auto med gom 1.0, pa me zanima da li se isplati supertopirati s obzirom da na specifikaciji piše da izrastu 50-80cm,te da im je životni vijek samo 60 dana. Nema na forumu (a i šire) takvih info,pa molim savjet kako ih tretirati.
Izvinite na neznanju postanja slika. Lp

op4d2c.jpg
... prije supertopiranja...

migd3a.jpg
2cet94l.jpg


Dakle,zadnje dvije slike su AWW nakon supertopiranja i medicinski asistent.
Slijedi fotka tjedan dana nakon topa i današnje stanje (dva tjedna nakon topa):
amr24l.jpg
2dtdijp.jpg

A evo i fotki med gom 1.0 od CBD Crew & Grass o Matic:
2ztg7qw.jpg
24w7rjm.jpg

Dakle,kako i da li uopće da tretiram te tri bebe kad malo porastu? Imaće 8 sati čistog sunca dnevno,u posudi od 15l,zemlja composana itd. Hvala na razumijevanju. Lp
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja 7-9 dana, kada izadzu iz zemlje supertopiram, automatike i regularke, ne gledam vise specifikacije bredera
nego izgled biljke. Do sada jedino syrup od Budha seed 1 kom. nisam, jer je takav fenotip bio, da sedmicu nisam znao
oče bit ista od nje.

Automatik kada procvata još uvijek raste. Samo strpljenje. Ostalo, priprema substratov, presadzenje, gnojenje itd.
je u domeni svakog pojedinca tako je i donos od njega odvisan i njegovog iskustva. Za automatika indoor je
osvetlenje sve vreme 18/6, out-sto vise sunca = veća biljka i donos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.