Treniranje Automatic Kanabisa SUPER TOPIRANJE by CilI

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sve se moze samo treba znat kako. Ima razlicitih puteva do istog cilja. Najbolja resenja su najjednostavnija.

1/ Klijanje;

Stavis seme u pvc teglicu i nasujes 3-4 mm vode. Moze iz pipe, samo da odstoji 1 dan.
Za 24 sata nadalje kontroliras na 12 sati dal je seme ispustilo klicu.

IMG_1107.jpg


2/A Presadivanje u posude proklijane semenke.

Presadivas u posudu ne manju od 0.5 litara. Ja koristim od veceg jogurta. Napravis na dnu rupe, da
moze voda odtec. Upotrebljivam ASEF zamlju za sejanje i pikiranje. Napunis posudu i zalijes, da dole
procuri voda. Upotrebljavam vodo iz pipe, 5l i dodam kap octa ( kisa )Posadis 3-4mm duboko, klica obrnuta
dolje, prekrijes substratom.Svetlo stavis na rezim 18/6
IMG_1124.jpg

IMG_1062.jpg

IMG_1096.jpg

Ne sme biti posuda od 2dl jogurta zato sto je premala. To je jako vazno.

Po forumima pisu, da se automatica ne sme presadivat. To nije istina ampak odraz neznanja. Mozes ga
presadjivat kolko hoces. Paziti moras jedino ( najvaznije ) kad u posudi 0.5 litara naraste do 1 kata, da ga
odmah presadis. zasto? Zbog toga, da korenje na dnu i sa strane ne pravi krugove. Ono mora da se
slobodno siri. Presadivas ga kad je substrat vecim delom suv.

2/B Presadivanje u posude male biljke visoke sa klicnim listovima i prvim katom.

Presadivas u posudu velicine 18 litara ( standard ) neki strejnovi trebaju i 25 litara.

Substrat za presadivanje ( teramagma, plantela balkonia, composana, neuhaus n8 ), nikad ne koristim
samo substrat. Uvjek dodam suv kompost 10% (ako je prekrupan ga istučem u manju granulaciju)
i presejane zemlje 20% i izmesam.
IMG_1059.jpg

IMG_1055.jpg

3/ Vegetacija, gnojiva i treniranje: SUPER TOPIRANJE by CilI

Trening pocinjes kada rastlina napravi mali drugi kat. Sjeces nastavak treceg kata i jednu bocnu granu
drugoh kata. Ostaju ti dve grane prvog kata i grana drugoh kata. Sa time si napravio tri glavna topa i
sporedne grane. Crveno seces, plavo ostaje.
super_topiranje.jpg


Sjeceno mesto premazi slinom puza ( zbog sline biljka ne zazna stresa i nema okuzbi ), tad biljka misli, da ima
samo dva ovalna listica( kotiledona ) i pocne bujno rasti i siriti vecje korjenje ( ako ne bi napravili super topiranja, biljka
bi imala manje korenje, bila bi manja i imala manji donos ) za hranu treh topova. ( mozemo rec, da se
je biljka reprogramirala )
IMG_1058.jpg

IMG_1074.jpg

Sada si ovom metodom produzio vegi fazu za priblizno 14 - 21 dana. Tri glavna topa kad malo porastu razsiris zicom
i za 14 dana to ponoviš. Gnojiva; N:p:K razmerje za vegetaciju je 3:2:1 N:p:K
SWEET_M_GHS_2.jpg

SWEET_M_GHS_3.jpg

SWEET_M_GHS.jpg

SWEET_M_GHS_4.jpg

4/ Cvijetanje

Cvijetanje traje, dok biljka nije zrela za berbu. 14 dana prije berbe se biljke ne gnoji. Zadnje zalivanje vodo je jako.
( ispiranje, posuda 18 litara - vode 50 litara ) Gnojiva; N:p:K razmerje za cvetanje je 1:2:3 N:p:K
IMG_1077.jpg

IMG_1078.jpg

IMG_1090.jpg

IMG_1087.jpg

5/ Berba
Berba pocinje kad su trihomi mliječni i amber.
sm10.jpg

sm11.jpg

sm12.jpg

sm13.jpg

sm14.jpg

sm15.jpg

Biljku se tad stavi u tamu za 48 sati. Zato, da u tami potrosi zalihe hrane u biljci, sve u svrhu kvalitetnog i boljeg
dima.

6/ Sušenje

Susenje traja 5 - 15 dana, tolko da grancica lepo suvo pukne.

7/ Cure

Radi se za kvalitet konacnog produkta.
sm18.jpg

sm19.jpg

8/ Opombe

Super treniras automatike koji so po specifikaciji veci od 80 cm u visinu. Donos na biljko je predvidoma 2x veci.
Zgornje slike so od Sweet Mango GHS. Gnojeno organski. Donos suhega je bio 140g. Budovi su bili jako nabijeni i tvrdi. Miris je eksotican, mjesavina citrusa, ananasa, manga. Dim je lagan, ne grebe odtenak sladkast. Rad je vise na
osjetilima, krasan za izlazak i druzenje sa djevojkom.

Osobno vise koristim bio gnojenje, pa ce to pocekat za neku drugu temu.

Super topirani automatiki blue mammoth bf, critikal rapido bf, think diffrent dp sve po dve biljke.
Blue_Mammoth_1.jpg


Blue_Mammoth_2.jpg


Critical_Rapido.jpg


Critical_Rapido_3.jpg

Critical_Rapido_3.jpg
 

OpremaPovoljno

Aktivan Član
13.02.2013
55
4
8
35
Super svaka cast,
samo mi nije jasna jedna stvar (mozda je pitanje i glupo al sta je tu je) zar nije prednost automatika to sto stize ranije s obzirom na to da produzavas vege za 14-21 dan ovim treningom (ako zanemarimo veci prinos naravno)?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Brada96

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prvi automatiki sto su ih napravili su imali Vegetacju oko 14 dana. Sad se to vreme pomice od 21 do 35 dana. Ostalo je vreme Cvijetanja,
koje varira od streina. Namen je bio na početku, da automatiki sto brze zavrse i da dozore do berbe streinovi koji imaju jako dugo Cvijetanje.
Onda su videli, da je donos mali i poceli su izvajati jaku selekciju, da produze vegetaciju. Ako gojis napolju mozes na istome mestu imati
dve sadnje bez problema. Pocnes 15.4, uberes 1 -15.7, 1.7 proklijes druge semenke i uberes 15.9-1.10
 

OpremaPovoljno

Aktivan Član
13.02.2013
55
4
8
35
Posto nikad nisam probao automatike kakav je odnos kvaliteta npr. jednog istog straina regular i automatik. Jer sam planirao orang bud (snow storm2) da palo probam? Pa ako je velika razlika da negubim vreme...


I da zaboravo sam da te pitam i to da li kada pocne cvetanje automaticima ostaje rezim svetla kao u vege (18/6) ili se prebacuje kao i kod regulara na 12/12?
Jbg ako je glupo pitanje ali sam trazio i trazio i nisam mogao da pronadjem odgovor na to pirtanje . Pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PsyLove

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ako mogu samo zamoliti, da mi objasniš ovo mazanje puževom sluzi?
jel važno od kojeg puža? (onaj s kućicom ili onaj odurni crveni)?
Sluz odozgo ili odozdo?
hvala
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
svaki puz je dobar. Ti ga samo malu stisni, nemoj rukama sto se sluz tesko opere.
Mozes uzet stipaljku za donje rublje kad susis.. premazes mesta gdje seces.

u vrtu puz jede listove, biljnu masu. zbog sluzi
na listovima ne dolazi do infekcija, susenja, nekih problema. sluz ti je ko dezinfekcija i hanzaplast.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Think Different izgleda zanimljivo,još jedan različiti fenotip. moje su bile niske i zbijene kao neka indica...
 
01.04.2013
44
64
18
onda sam grdo zakasnio jer sam na 6. katu a imam fruit auto od dinafema (on daje od 20-50) ali nema veze ici ce scrog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Koliko je bitna sluz od puža?
Ja bih to izbjegao ako je moguce pa ako ima kakva alternativa puževoj sluzi?
+ ako sam ja to dobro shvatio normalno topnemo vrh kao za classik top + granu drugog kata i to je to?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
658
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
Jack upravo to, pogledaj moj dnevnik sa 5x automatika jet47, topirao sam 4 na vreme i sve regularno, al nije produzena vegetacija, pokazala spol na 21 dan, znaci kod mene ta prica 14-21 nije uspela, doduse nije za svaki automatik isto, evo pogledaj chilieve automatike sto je uradio..
A sto se tice rezanja, prvi kat ne diras, sporednu granu drugog kata i ceo treci kat, tako treba. :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Monster je ljepo reko.

Slina puža, koliko bitna. Time ideš, da si 99% da ne dodze do neke upale.
Nisam radio bez sline. Po logiki, bez sline bi isto moralo da se super topira, ako ide topiranje
može i to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.