Trihomi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
evo, pošto nitko nije znao odgovoriti, ubrao sam sa svoje biljke jedan manji hed za probu...
po računici bi mi biljka trebala završiti sa cvjetanjem tek za kojih 3-4 tjedna...

dakle svi su prozirni trihomi, možda je koji mliječni, nisu se hedovi niti napunili kako treba, rjetki su...

nisam ništa niti očekivao od svega toga jer sam čitao da ovakvi hedovi nisu dozrijeli i ništa se ne osjeti...

sušio sam par dana ubrzano, i reko ajde stavit ću veću dozu nego inaće, jer pretpostavljam da će biti slabo da neću ni osjetiti, i kad sam zapalio iznenadilo me, usta su mi se brutalno osušila, cjeli sam se osušio, oči su mi bile suhe, neki trnci su mi po licu prolazili, oderalo me pošteno.. takav neki čudan osječaj do sada nisam osjetio... izbilo me iz cipela.. tako da ne vjerujem u taj speedy high jer nisam mogao hodati, ali isto tako vidim da nisu niti bili oni u pravu koji su rekli da nema nikakvoga efekta dok je trihom proziran

a ako če biti još jače nego što je sad, ja neznam šta da kažem onda, počet ću pušiti po 0.1 gram :punch:
neka tanka čistaka, filter fi 1mm, dužina 5 cm, više osjetiš rizlu neg vutru :punch:
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
ja isto pušim čistaka, ne podnosim duhan, naučio sam se ultra tanke motati kad je kriza

nisam mislio brati sada, nego više za eksperiment, da odgovorim sam sebi na ono pitanje što sam postavio par postova prije... i da ne dobije na potenciji dobit će na količini, tako da normalno da neću brati nego ćekam još 3-4 tjedna...

isto tako mi govori kakva sranja ima na ulici, kad je ova sjemenka koju sam izvadio iz iste te vutre i sam je uzgojio dosta jača, a nisam niti gnojio, nije non stop obasjana suncem jer je u šumi, uvjeti nisu idealni, jedino je zemlja bilavrlo dobra po mojem mišljenju, i sa kvalitetnom vodom iz bare je zaljevano i redovito.....
ali dobro, gledano, čim je imala sjemenke, nije ni ćudo, a ova moja nije cvjetala..
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
dali je tko to probao?


šta se dobije time?
po mojoj nekoj logici se dobije isto ko kad bi se popušilo pola đointa umjesto cjelog jer ima manje thc-a ili se varam?

šta je onda taj energetic i speedy high? to ja nikad nisam iskusio.. :icon_confused:
ili me uspavalo, il me udarilo u mozak da sam toliko razmišljao il me derala paranoja da je to bilo nevjerojatno :icon_lol:



o_O pola dzidza umjesto cijelog o_O ne kontam logiku...

slika ti je sve pojasnika, bar sam je ja razumio
energetic high ti je kad te digne, ono radio bi svasta, druzenje zezanje, smejanje,... nije kauc varijanta higha, sto ti daje indica pogotovo sa trihomima kada su smedji kada imaju vise CBN. A "energetic high".. Jbga prouci sliku malo..

a radi te kako ti znas kontrolisati svoj high, nije bit pusiti i napusiti se
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA


Rastline zrele za zetev.


Prozirni, transparent. Nije dovoljno razvit THC u trihomima. Se ne obira.


Trichomes%2012.PNG


Mlecni trihomi, najviši stupanj thcja.

Milky%20trichomes.PNG


Amber, gdje se THC pretvara u cbn i vise narkotični djeluje.

Amber%20trichomes.PNG
 
Poslednja izmena:
09.11.2014
134
80
43
Gledam ove mlečne trihome što je Cill okačio i kontam kako me podsećaju na one duhove iz animea ''Princess Mononoke'' :D haha
izvinite na spamu :)
mononoke-2.jpg
edit: Znači kad su mlečni tad su najbolji za završetak cvetanja i vreme je za skidanje? :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Kapisla

Neće ti se nikad desiti da imaš sve mliječne na biljci. Isto tako niti da imaš sve prozirne. Za amber ne moram niti govoriti. A što se tiče skidanja, ako pratis trihome onda je preporuka kada je 20 % amber cca da se skida. S tim da je to opet moja preporuka, s obzirom da se meni tako svidja. Ciljas sam, moras probati ovako i onako da bi znao kako ti je bolje.

U svakom slucaju

edit: Znači kad su mlečni tad su najbolji za završetak cvetanja i vreme je za skidanje?

Može biti i točno i netočno :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Postoje kontradiktornosti na forumu. Bilo je rijeci da ako ostavi da bude sto vise amber trihoma da se povecava thc i da u slucaju da radimo ulje da je najbolje ostavit cim dulje(cim vise amber) da se cbx pretvori u delta 9 i delta 8 thc. E sad pak tu pise da se thc pretvara u cbn. Jos sad tu pise da nakon thc ode u cbd koji djeluje narkoticki. A na forumu pisemo da je thc taj koji djeluje narkoticki a cbn i cbg nema psihoaktivnog ucinka. GHS mjeri sve kanabinoide kroz cvjetanje pa se na njihovim videima moze vidjet razvoj istih tj kako rastu i padaju tokom cvjetanja.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prozirni trihomi.
Ako skidas biljku, kada ima prozirne trihome, to znaci nedozorele, ima u trihomima
surov, nedozoreo THC. Kada to pusis, konzumiras/ to se dogadza kod sative ili
hibrida koji ima veći udeo sative/ je verovatnoca, da te baci u paranoju, pojača
se lupanje srca, neugodno se osjecas i druge neuspojave.

Mlečani trihomi.
Tada biljka ima najviše dozorelog thcja u trihomima.
Skidas biljke koje so indica ili hibrid sa većim udeom indike.

Mlečani trihomi sa 20- 50% Amber trihoma.
Tada biljka ima najviše thcja i deo cbdja.
Skidaj biljke koje so sative ili hibrid sa većim udeom sative.
To je poželjno, jer sative so jače nego indica sorte i fino je, da je neki udeo
Amber trihoma. Zato, jer ako prije uberes moze doći do neuspojava,
sličnih onima koji so kod prozirnih trihoma.

Amber trihomi.
Biljka je završila svoje i veći deo thcja se je pretvorio u cbn/ ne pretvori se u cbd ! / i
druge canaboide.

Kod medicinske upotrebe se berba radi malo kasnije nego kod
rekreativne upotrebe.
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
šta se i kako pretvara jedno u drugo?

nekako mi nema logike da se THC pretvara u neki drugi kanabinoid, jer zašto bi onda breederi stvarali strainove koji imaju veći % CBD-a ? po toj logici bi mogli biljku samo ostaviti koji tjedan dulje i eto ga, a svi znamo da to ne ide baš tako...

inače, ako ćemo o genetici, Haze sorte i slične (čiste sative ili sa većinskim udjelom sative) je najbolje ubirati dok su trichomi još dijelom prozirni, tj. kad se počnu mutiti ali dok još nema smeđih zato jer je onda high upravo onakav zbog kakvoga su sative cijenjene.

ako se radi o nekom hibridu 50/50 ili približnih omjera, nema nekog pravila šta je bolje ili nije, najbolje je isprobati tako da neke grane skinete prije, a ostale ostavite da sazriju više, pa vidite što vam bolje odgovara.

indica dominant sorte u pravilu ostavljamo da što više posmeđe, jer onda daju duboki i jaki couchlock efekt, uz najjača analgetička svojstva.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Količina cbdja je genski predodredzena u rastlini.
Cbn je pretvorba thcja zbog oksidacije, upliva svjetlosti.
Možemo reći zbog staranja. To se dogodi na biljci a
i u staklenom kozarcu kod curinga. Približno 6-7% na godinu.

Ostalo se načelno slažem sa tobom. Znaš i sam, različiti ljudi, različiti
ukusi rada.

Haze genetika ima tri različite faze djelovanja, glede na vreme berbe,
koje variraju glede na boju trihoma,
listova i obliku calyxa i boju stigmas.
calyx-jpg.351160
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
CBD je komponenta koja daje onaj pravi couchlock. Pošto je CBD bio u modernih strainova potpuno iskorijenjen oni koji su željeli couch-lock efekt prilikom pušenja morali su posegnuti za metodom čekanja da thc oksidira (amber boja trihoma) i time se gubi i pretvara u manje psihoaktivnu supstancu CBN koji zapravo izaziva lažan couch-lock efekt. I to je činjenica. Znači, da se postigne full efekt straina koji se uzgaja potrebno je odraditi berbu sa najvećom mogućom količinom mliječnih trihoma. Ako se želi pravi couch-lock onda se uzgaja strain sa određenim postotkom CBD-a.
Ovo je više onako znanstveno, naravno da svatko preferira sebi raditi berbu kako njemu najviše odgovara.
A sad malo o svakom ponešto.
CBD
cbd.jpg
Ovaj kanabidiol nije psihoaktivan i u početku se mislilo da nema nikakvih utjecaja na psihoaktivnosti THC-a. Nedavni dokazi ipak pokazuju da kod pušača kanabisa je manje vjerojatno da će doživjeti simptome paranoje/shizofrenije, ako postoji veći omjer CBD-a naprema THC-u. Eksperimenti pokazuju da su sudionici imali manje intenzivne psihotične učinke kada bi intravensko dobivali THC zajedno s CBD-om. Postavljena je hipoteza da CBD djeluje kao antagonist na alosteričko djelovanje prema CB1 receptoru i time mijenja psihoaktivne učinke THC-a, čime rezultira u lakšem podnošenju njegovog high učinka. CBD se općenito smatra da ima više ljekovitih svojstava nego THC. Čini se da pomaže u popuštanju konvulzija, upala (a time i migrena), kod tjeskoba i mučnina. Zato strainovi s visokom koncentracijom CBD-a su pogodni za upotrebu u medicini. Iako CBD ima svoju posebnu ljekovitu vrijednost nije važniji od THC-a kada je riječ o liječenju raznih nevolja. Naime interakcija između njih dovodi do učinka koji ponekad ublažava simptome raznih bolesti.
CBD ima veći afinitet prema CB2 receptoru nego prema CB1 receptoru, što znači da se njen učinak osjeća većinom u tijelu, a ne toliko u glavi. CBD dijeli svojstvo prethodnika s THC-om i glavni je kanabinoid u sortama kanabisa sa niskim udjelom THC-a poput konoplje. Izvorne sorte (landrace), obično indica baštine, sadrže veće koncentracije CBD-a od današnjih sorta koje se upotrebljavaju u rekreativne svrhe pa tako i uzgajaju prema višoj koncentraciji THC-a. To je razlog zašto sorte koje sadrže visoke omjere CBD-a može biti teško pronaći ili je bar tako bilo do nedavno.

CBN
cbn.jpg
Za razliku od ostalih kanabinoida ovaj kanabinol je primarni i isključivi proizvod razgradnje THC-a i koncentracija mu se povećava u starosti biljke. Koncentracija ovog proizvoda u cvijetu puno ovisi o vremenu berbe. Žetva cvijetova u kasnoj fazi također znači da je koncentracija CBN u odnosu na THC veća nego u trenutku najveće THC proizvodnje.

CBN se povećava kako se THC smanjuje. CBN je samo blago psihoaktivan i može izazvati "fuzzy head", dezorijentiranost i pospanost kod pušača, svojstva koja se mogu smatrati neugodnim u usporedbi na čisti THC high. Navodno isto ima analgetska medicinska svojstva. Njegov afinitet za CB2 receptore je veći nego za CB1 receptor, što znači da uglavnom djeluje na tijelo.
Isto ako su cvijetovi izloženi ultraljubičastom svjetlu tijekom duljeg vremenskog razdoblja, THCA će se pretvoriti u CBNA. CBN se zatim dobije dekarboksilacijom CBNA.

THC
thc.jpg
Tetrahidrokanabinol, također poznat kao delta-9-tetrahidrokanabinol je glavni psihoaktivni sastojak u biljci kanabisa. Prvi put je izoliran od Raphael Mcchoulama, Yechiel Gaonia i Habib Ederya iz Weizmann Institute of Science u Rehovot, Izrael, 1964.
On je glavni sastojak koji izaziva "high" koji je toliko čvrsto povezan s biljkom kanabisa. Utječe na nekoliko područja mozga istovremeno i zbog toga može dovesti do cijelog asortimana iskustava, u rasponu od promijene percepcije vremena i sebe, osjećajima euforije do opuštajućeg osjećaja u cijelom tijelu. Medicinski, čini se da je analgetik, sposoban za ublažavanje čak i jakih bolova. Također je danas poznato da djeluje zaštitno na nervni sustav, što isključuje mogućnost oštećenja mozga poput mnogih nagađanja ranije vezana za povećanu upotrebu. THC ima približno jednaku sklonost za CB1 i CB2 receptore. Vezanjem na CB1 receptore (one u mozgu) proizvodi high koji svi tako dobro poznajemo. To je razlog zašto su učinci THC-a više cerebralni, od učinka CBD-a, koji kao da imaju veći afinitet za CB2 receptore.

THC BIOSINTEZA
biosinteza thc.jpg

harvest trihomes.jpg
 
09.03.2015
136
88
28
Bravo za temu, odlicna je. Cini mi se da mikroskop od 60x uvecanja nije dovoljno dobar za gledanje trihoma. Ja imam ono cime se mikroskop se adaptira na telefon ali nisam uspeo uhvatiti fokus, verovatno zbog toga sto je kineskih 60x realnih 30 ili 40x uvecanja. Moja preporuka da ukoliko kupujete kupite mikroskop sa vecim uvecanjem. :)