Trihomi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2015
136
88
28
Pa kako se koristi. Sumnjam da postoji neka caka koju nisam mogao skuziti. :) ja imam od 60x slicnu, ali gubi fokus. Kao da ne moze toliko da ublizi koliko bi trebalo. :) Evo kako izgleda
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    403,4 KB · Pregleda: 71
09.03.2015
136
88
28
na listu hoce, na badu ne moze da uhvati fokus, mozda je do mene i verovatno jeste, izvinjavam se na losem savetu u pre par poruka gde sam rekao da ovako nesto ne valja. Dobro bi bilo obrisati ga. Tenk ju tu(dvojici) for sering dis vid mi. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Imam i taj koji imas na slici. Fokus na njemu je skoro pa beskorisan. Spusti fokus na najmanje. Kontra od ovog kak je na slici i tak ce se najbolji vidjet. Normalna pojava na mikroskopu je da ti stakalce bude ljepljivo od trihoma, posto bas moras nabit na staklo da bi vidio....al se vidi i to jako dobro :) Igraj se pa ces vidjet....osim ako stvarno nije pokvaren ili nesto krivo slozeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džoni Snežni
14.06.2016
66
200
33
Da li netko zna za sigurno? Ako uberes cvijet sa mlijecnim trihomima, da li oni tokom susena i/ili jos nakon odredjenog vremena stajanja u "spremniku" mjenjaju svoju strukturu i dozrijevaju dalje u CBD? Ako je tako, da li bi trebalo ubrati odmah po zamucenju trihoma ili..? Naravno, ako zelis jaci high..
 
02.04.2016
35
19
8
27
Ovisi o tome sto trebas.Ako hoces energeticnu smijalicu,uberi kad trichomi postanu mutni(mlijecni) , ako hoces couchlock pricekas dok ne postanu smeđi-najbolje je da uberes kad budu između
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mene ovi trihomi samo zbunjuju. Prije tjedan dana sve mliječno, čak i pokoji amber, prozirne jedva da bi uhvatio, a sad kao da opet ima viška prozirnih :mad: Do kad se oni misle tako vrtit u krug?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Upiši u google "usb mikroskop". Ako imaš dobru kameru na mobilnom telefonu, poslužiće fotografija u macro modu a posao završava i juvelirski mikroskop, takođe spominjan u ovoj temi.
 

Whacky Tobaccy

Aktivan Član
08.11.2020
66
371
53
Ja sam sebi htio uzet pa sam onak baš googlao da vidim šta je najbolje i mislim da sam za jedno 25$ pronašao jedan usb microscope 1080p koji ima i type C za mobitel, (znači mogućnost spajanja pc ili mob) uvećanje do 1000x, mogućnost slikanja i snimanja, rezolucija 640*480/1920*1080, 8 led lampica i tak te fore.
Uglavnom ima i onih što se spajaju samo na pc, ili wireless na mob ali ja sam znao imat sajtove u outdooru gdje nema signala i zamisli uzmem taj wireless dodem na sajt pogledat trihome i ne radi jer nemam signala haha
Evo u ovom videu čovjek koristi jedan sličan i mogu se vidjet slike trihoma pred kraj videa.