Tripovi tripova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2012
7
12
3
29
Svuda pomalo
Evo jedna tema za sve vas, pogotovo za omladince. Topic sam mozda fulio, svejedno.

Kao sto ssvi znamo, trava na internetu, forumima, k'o iz bajki. Uvjeravanja da jednim dimom svi problemi nestaju. Eh, ja sam onaj mali procenat, sto su imali lose iskustvo s travom. Tj. sam sam kriv, sam sam se doveo u tu situaciju, al' opet vjerujem da je trava isto uzrok da sam dosao do ovoga. Da iskreno kazem, trava je jedna od najboljih stvari sto mi se desilo, al' molim vas pospremite prvo zivote prije nego sto popusite prvu dzoju. Isto, ako vas nesto psihicki muci, trava vam nece rjesiti taj problem. Rjesite ga prvo sami, bez obzira koliko dugo vremena to uzelo, prije nego zapalite...

Eh sad, da vas operem malo. Prvi put sam zapalio ljet 2009. ko 15godisnjak. Znaci, sve dobro, jednom se istripovo, nista strasno. Inace, predobar svaki put kad sam pusio. Nakon toga sam vario jednom mjesecno, haman nikako. I to s rajom koju sam gotivio, al nismo se nesto druzili. Tih godina, malo prije nego sam poceo variti, i godinu poslije, zivot mi se okrece za 360 stepeni, selim se, slabo prijatelja, na dno padnes, sjeb za te godine. Tamo negdje 2010. sam pusio sedmicno jednom. I pri kraju godine nekad zapalimo mi pred vece, i sutra ja u skolu, cudno mi nesto, hajd reko after efekat. I dodjem iz skole, lose spavao i fino se naspavam. Kad sam se probudio, osjecam se malo high. Hajd reko, ne tripuj se, to od umora. Medjutim i dan poslije ista stvar. I mjesec psolije, i pola godine poslije isti mi *****. I na ljeto odlucim da ne varim vise, da odem psihologu. Nakanim se nakon godinu i po dana da mu odem, NIkako nisam vario u tom periodu. Medjutim on meni kaze, bezveze neka depresija mala, uredu si, dok ja njega pokusavam uvjeriti da emocionalno sam dobar, dok mi mozak ne vari dobro. Inace ovdje da odes psihijatru, moras imati uputu od psihologa. I tako, on meni, dadne mi bzvz neke brojeve da nazovem, grupe da pricam, tamo vamo. Pokusavo sam mu objasniti da hocu ljecenje, jer sam siguran da je rijec o psihozi ili nekoj kognitivnom poremecaju, al' helenejse. Sjebe me to skroz i jedino sto mi pomaze je to da varim svaki dan. Kad nisam high, jedino sam dobar dok je after efekat, dan poslije bez vuve sam ok, dok drugi hocu da poludim, sjebovi.

Evo, opr'o sam pravo. Sad ako ima iko da je procit'o, dali ste culi nekog kog je zadesilo nesto slicno, ili? Neka slicna tema na forumu? Zivot sam pospremio zadnje 2 godine, pogotovo zadnju godinu- Samo me jebe stvar, u pocetku puberteta sam bez problema mogu djevojku naci. DOk kasnije, pogotovo selidbom, taj dio me sjebe pravo. Evo vec 2 godine, bez djevojke, muci me pravo. Draze bi mi bilo da picke u zivotu nisam vidio, bolje bi se osjecao.

EDIT: I sto me najvise muci, niko iz moje okoline nije primjetio promjene na meni, ni pomislio da imam nesto. To me muci i tripuje dramaticno isto. Imam paranoju, da svi oko mene znaju da imam nesto, ali nece da kazu, da se ne sjebem, sizofrenija tipa haha, ma ludilo :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
maroons je napisao(la):
... al' molim vas pospremite prvo zivote prije nego sto popusite prvu dzoju. Isto, ako vas nesto psihicki muci, trava vam nece rjesiti taj problem. Rjesite ga prvo sami, bez obzira koliko dugo vremena to uzelo, prije nego zapalite...
nista novo nisi rekao al ipak za ovo :clap:

http://www.youtube.com/watch?v=sMZwZiU0kKs
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maroons
23.02.2008
1.048
1.455
188
evo da i ja nesto izjavim za dnevnik :D
ja sam u 19oj isto imao opasne paranoje, psihoze, znaci kaze neko na ulici neku rec i ja
mislim da se odnosi a mene i tako to, povezivao sam nepovezivo i to je samo meni imalo
smisla i sve se uklapalo u mozaik koji sam sam stvarao, bio sam i kod psihologa/psihijatra,
navodno adolecentska kriza. E sad dal je trava kriva ili godine, aj bi reko i jedno i drugo al
ako je trava kriva onda je zbog toga sto sam pusio svasta, nekad se tacno moglo osetiti da ista nije cista,
uglavnom resio sam da sa ulice vise nista ne varim.
Trava moze biti okidac al ne moze biti glavni uzrok problema. Trava moze biti lek, npr depresivan si,
zapalis neku sativu i ona te podigne al nece ona umesto tebe otici da prosetas po lepom vremenu,
da se druzis, to moras ti da uradis, ona moze samo malo da te pogura.
Evo sam kad sam stariji, pusim brendiranu travu i nikakve paranoje, psihoze nemam,
ako si vec odlucio da pusis uzgoji svoje i ne brini.
I nemas ti sizofreniju, to je vec zaebana stvar, mozda psihoze al to ce se resiti
s godinama, kad mozak "ocvrsne" za to ja nikad ne bi savetovao mladima da puse,
posle 21 godine a mozda i kasnije je pravo vreme za to posto se mozak razvija do 30 godine.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"I nemas ti sizofreniju, to je vec zaebana stvar, mozda psihoze al to ce se resiti s godinama"

opaska, shizofrenija = vrsta psihoze... psihoze se ne resavaju s godinama, mozda si mislio na neuroze
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe
23.02.2008
1.048
1.455
188
mislio sam za ove paranoje, "da svi znaju da imam nesto a nece da kazu", to ce
s godinama nauciti da iskulira, ako mu se javi ponekad, bar je meni tako bilo
a ovo za vrstu nisam bas znao al sizofenija je nesto drugo, nema on to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe and maroons

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Da se pridruzim.Ja bolujem od shizofrenije...Moj cjeli zivot je psihoza,ja bez dima ne mogu funkcionirat uopce,zapravo kad nemam dim osjecam se ko govno,paranoje upravljaju samnom,ne znam kom mogu vise vjerovat,prosao sam sito i reseto u zivotu i jedino mi dim pomaze.
Mozda si se samo probudio,vise nisi sljep,mozda sad stvari vidis iz drukcije perspektive.Neki to zovu psihozom,ja to zovem dobrim prijateljem.A ako nemas kontrolu nad njim mozes jako izludit a moze ti i jako pomoc.
Ne zavaravaj se da si sad psihicki bolestan,to su gluposti iz knjiga,i da jesi dim ce ti pomoc.
Ja sa tako osjecam od svoje 13 godine,ja sam puko do kraja.Kad se nadimim,vise se ni ne smijem,ne sjjecam se kad sam povraco,samo dobijem osjecaj da je sve ok,neku snagu da pocnem kontrolirat svoj um,a dok nemam dima previse sam preopterecen sa tim da ga nabavim i priustim si jos jednu dozu zadovoljsta u ovom usranom svijetu.
Sto se tice tolerancije donesi mi sav dim ja cu to satrat u vremenu koje mi sam zadas.
Nemoj se opterecivat sa tim stvarima,sve je u tvojoj glavi,nece ti nijedan psihijatar pomoc.Samo ces se jos navuc na kojekakva sranja od tableta i otices u k....tek onda.
Opusti se,disi usporeno,nemoj mislit o tom sta te pere,misli o tom zasto bas tebe pere,ima neki razlog sigurno...Probaj to iskoristit.
to je samo tvoja glava i sve sto ti osjetis i vidis je u njoj,a ako nemos sam svoju glavu kontrolirat nece je nitko drugi za tebe.
Mozes samo imat jako dobre prijatelje koji su isto tako sta prozivili i koji ce te potapsat po ramenu kad je potrebno i rec da se ne sekiras.Vjerovatno si i usamljen cim tako razmisljas,idi malo van...Ni ja ne idem van,znam tocno sta te pegla,samo sto sam ja izgorio ko siba,al zato ti mogu rec sta dati napravis da ne izgoris.
Ne opeterecuj se sa istinom ako znas da je neces moc podnjet,zivi za danas.Ako mislis o proslosti bit ces traumatican,ako mislis o buducnosti bit ces nemiran,anksiozan...Vecina osjecaja od toga i krece,i na kraju puknes...
Nije bitno tko si i sta si,ni tko ces bit,bitno je tko si sad.
Nijedna psihoza te nece unistit ako joj se sam predas.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Neorganizovanost je, uglavnom, najveci krivac za mnoge nedace u zivotu, pa zatim ide ljenost.
Ako postoji problem, postoji i rjesenje problema. Ako je problem prevelik i onemogucava racionalno razmisljanje i analiziranje samog problema, onda i trava zna da pomogne u pronalazenju rjesenja.
Ukoliko nismo ispunili ni minimum obaveza od kojih nam zavisi egzistencija, onda nam nista ne moze pomoci.

Opusti se, zapali i razmisli sta ti je ciniti da rijesis problem, jer sam treba da se organizujes, a ne neko drugi da te dovodi u red.
Zamisli situaciju u kojoj ti psiholog kaze sta ces i na koji nacin, naredna tri mjeseca da radis. On ti je rekao, al organizacija da to odradis kako treba je na tebi.
Umjesto da mislis da jedini imas problem, okreni se malo oko sebe i pazljivije osmotri druge ljude i pokusaj uociti njihovo stanje i raspolozenje. Mozda uvidis da su mnogi u vecem problemu od tebe.

Bitno je uviditi problem, poceti sa prvim korakom u rjesavanju istog i na kraju dana i ispunjenih dnevnih obaveza zapaliti. Ne vrijedi paliti i ostavljati problem za sutra, jer novo sutra nosi novi problem sa sobom, tako da ces imati dva problema, umjesto jednog.
Isplaniraj svoje dnevne obaveze za sutra i cim ustanes slijedi zadate ciljeve, a na kraju dana, nakon sto si ispunio plan, zapali.

Probleme ne trebamo rjesavati sami, jer nismo sami, pripadamo zajednici. Ma kakva zajednica bila, osnovana je da bi pripadnici te zajednice lakse zivili i lakse se nosili s problemima.
Odnos sa zajednicom ti je los, jer to sto ne primjecuju promjene na tebi nije do zajednice, vec do tebe. Nemoj kriti ako si u problemima, pozali se na probleme, mozda cujes kakav pametan savjet, koji cesto vise pomogne od neke konkretnije pomoci.

Da zakljucimo. Problem se prvo rijesi, ili ako je veci i trazi vise vremena i truda, prvo se pozabavi organizacijom u rjesavanju problema, izradi dugorocan plan za izvrsavanje obaveza po prioritetnosti, i tek po izvrsenju planirane dnevne obaveze zapali. Tada nema problema sa travom, jer se nema koga kriviti za neizvrsene obaveze.

Dzaba je umu umovati, ako umuje u lijenom tijelu :)
 
23.10.2012
7
12
3
29
Svuda pomalo
Papa Romeo je napisao(la):
Neorganizovanost je, uglavnom, najveci krivac za mnoge nedace u zivotu, pa zatim ide ljenost.
Ako postoji problem, postoji i rjesenje problema. Ako je problem prevelik i onemogucava racionalno razmisljanje i analiziranje samog problema, onda i trava zna da pomogne u pronalazenju rjesenja.
Ukoliko nismo ispunili ni minimum obaveza od kojih nam zavisi egzistencija, onda nam nista ne moze pomoci.

Opusti se, zapali i razmisli sta ti je ciniti da rijesis problem, jer sam treba da se organizujes, a ne neko drugi da te dovodi u red.
Zamisli situaciju u kojoj ti psiholog kaze sta ces i na koji nacin, naredna tri mjeseca da radis. On ti je rekao, al organizacija da to odradis kako treba je na tebi.
Umjesto da mislis da jedini imas problem, okreni se malo oko sebe i pazljivije osmotri druge ljude i pokusaj uociti njihovo stanje i raspolozenje. Mozda uvidis da su mnogi u vecem problemu od tebe.

Bitno je uviditi problem, poceti sa prvim korakom u rjesavanju istog i na kraju dana i ispunjenih dnevnih obaveza zapaliti. Ne vrijedi paliti i ostavljati problem za sutra, jer novo sutra nosi novi problem sa sobom, tako da ces imati dva problema, umjesto jednog.
Isplaniraj svoje dnevne obaveze za sutra i cim ustanes slijedi zadate ciljeve, a na kraju dana, nakon sto si ispunio plan, zapali.

Probleme ne trebamo rjesavati sami, jer nismo sami, pripadamo zajednici. Ma kakva zajednica bila, osnovana je da bi pripadnici te zajednice lakse zivili i lakse se nosili s problemima.
Odnos sa zajednicom ti je los, jer to sto ne primjecuju promjene na tebi nije do zajednice, vec do tebe. Nemoj kriti ako si u problemima, pozali se na probleme, mozda cujes kakav pametan savjet, koji cesto vise pomogne od neke konkretnije pomoci.

Da zakljucimo. Problem se prvo rijesi, ili ako je veci i trazi vise vremena i truda, prvo se pozabavi organizacijom u rjesavanju problema, izradi dugorocan plan za izvrsavanje obaveza po prioritetnosti, i tek po izvrsenju planirane dnevne obaveze zapali. Tada nema problema sa travom, jer se nema koga kriviti za neizvrsene obaveze.

Dzaba je umu umovati, ako umuje u lijenom tijelu :)
Svaka ti cast. Lijena sam osoba i kao sto sam naveo, moja traljavost me dovela do ovoga dje sam danas. Vraticu se na tvoj citat, samo da se nadovezem na ove prethodne postove.

@Weedic. To smijanje oko tebe, to mi je bio prvi od simptoma. Raja se smijala jeziku, nacinu na kojem sam pricao tj. gazili su me jedno duze vrijeme, iako malo prije toga sam ja gazio druge. I to je uzrokovalo, da kad naprimjer pricam i neko se smije u daljini, dobijem osjecaj da se meni smiju. To se inace zove socijalna fobija

Da se vratim na citat i diskusiju uopcenito. Da objasnim da trenutno imam 3 dobra jarana i malo veci krug s kojim partijam. Petak, subota, nedjelja se vidjamo, poneki radni dan. Nijedan od njih ne vari, tako da varim s nekim starim jaranima ili haverima iz razreda. Samoca i to su mi bili problem, prve godine preseljenja, dok je zivot toliko, koliko sredjen.

Eh, sad problem je, sto meni ovaj psihicki poremecaj jebe fokus. Npr, trenutno pisanje ili citanje na forumu, moram extra napeti da bi nesto fino procito, ko u stare dane. Uz nedostatak koncetracije, imam nedostatak snage.Isto tako, znam se iskljuciti koju sekundu. Najlakse receno ko da nisam u svom mozgu, ko da 100% nisam svjestan, ko da sam prethodno 5 piva popio. Tesko za objasniti, nekome ko nije dolazio u ssusret sa tim. Al eto imam osjecaj, da kad bi doso do te neke djevojke, da bi mi ona bila novi reaktor u zivotu Eh, sad na vuvi sam umovo. Dodjem do rjesenja, imam predobra razmisljanja i sve, ali cim me pusti vuva, zaboravim rjesenje problema. A i kad bi znao rjesenje, ne jebe me samo ljenost, jebu me muda. Uvijek sebi razloga nadjem, da izbjegnem susret s problemom.

Uglavnom, to sto si ti napis'o, meni je manje-vise jasno, da je to jedini izlaz iz ovog problema, al' me vise interesovalo, koji mi je ***** i ima li uopste izlaza :)

Hvala vam svima koji ste odgovorili, lakse je covjeku puno, a i Vama sto cete odgovoriti, nadam se :D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Nedostatak koncentracije znaci da su ti misli na drugom mjestu. Nemoj se maltretirati sa citanjem, jer i kada se zadubis u to sto citas postoji velika vjerovatnoca da ces pogresno shvatiti procitano. Pokusaj se opustiti i svjesno odlutati za mislima, jer one ce ti najbolje ukazati na probleme.

Da budem iskren. Znas ti dobro kakvi su problemi i kakav trud ti predstoji za pospremanje nereda. Na forumu si nasao po sta si dosao, potvrdu, i sada se lijepo uhvati posla :)

P.S. Sto se zena tice, tu nema nikakvih problema, samo sto si ti sebi umislio da je problem :)
Zene su, ma koliko cudno zvucalo, krajnje jednostavne.
Za oca svoje djece biraju muskarce koji su sposobni da im obezbijede egzistenciju, dok za druzenje biraju muskarce slicnih razmisljanj .
Da bi znao na koji nacin odredjena djevojka razmislja, moras poznavati njeno djetinjstvo. Ako se druzila sa muskarcima, imace malo muskih crta u psiholoskom profilu. S takvom mozes, cak, i o fudbalu da pricas, a da reakcija ne bude blesavo klimanje glavom.
Djevojkama, ako zelis da im se dopadnes, moras prici potpuno iskreno. Moras biti svjestan svojih vrlina, ali i mana i ne kriti im nista, jer prepoznaju kad nesto skrivas i stvaraju pogresne pretpostavke o tebi. Ako primijetis da je neraspolozena, da su joj obrve pale preko ociju, ni za zivu glavu ne zbijaj sale, jer si hebo cvorka.
Moras se opustiti sa zenama, jaro moj.
Obuci neku staru poderanu odjecu, izadji u neki prestizan klub, pridji najnapucanijoj sponzorusi koju vidis i nakon sto te podozrivo odmjeri reci joj da se nista ne brine, da neces da je zenis i da samo zelis da je kresnes.
Kada to uradis, a da ti srce ne zatrokira i grlo ne presusi, shvatices da je zivot jedna mnogo lijepa, ali zahebana igra. :)
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Nemaš ti psihozu, da imaš psihozu pričao bi gluposti. Znam kako je imat psihozu jer sam već imao nekoliko puta takvo luđačko iskustvo. No mislim da vutra nije tu kriva za ludilo, već upravo to o čemu se priča - najveći krivac su naši neorganizirani životi. Treba sebe prvo srediti, treba se znati kontrolirati, naučiti puno toga kako koristiti vutru, a kako ne. Iz moje perspektive, najveći krivac za sve je stres. Kad radiš nešto na silu, kad te šora stres i pumpa ti se adrenalin, a ne možeš to kanalizirati dobro dolazi do problema. Treba se znat opustit' i dozvolit da se život događa. No ipak, neki od nas mogu pregorit. Kad se to dogodi, oporavak je vrlo zajeban, ali uz ganđu stvarnost postaje lakša za podnositi kakva god da je.
:sun2:
 
30.04.2013
34
35
18
34
Kad imas neorganizovan zivot, nervozu non stop i ostala sranja, nikakva vutra ti nije kriva, nego je kriv zivot,koji je tada sranje.
Iako nema veze sa vutrom,trgnite se. Smajl na fejs i pici. Glavno je biti optimistican,vjeruj ti meni. Nadji neki posao, il studiraj, izlazi, nadji drustvo, ne uvlaci sebe jos dublje.
Nemamo mi po 70 godina, nego po 20,25,30. Dje bi mi svi bili kad bi se stresirali, nervirali oko svega,patili, i trosili zivot na to. MOVE ON...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe and maroons

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Svi problemi su samo proizvod naše svijesti, budući da sami kreiramo svoju realnost, bili mi svjesni toga ili ne...

Slušaj, znam ja čovjeka koji je prestao pušiti vutru, jer je mislio da mu je sve krenulo naopačke zbog nje. Svi problemi su mu jednostavno počeli isplivati na površinu kada bi pušio i htio je poludit. I što je napravio? Pokušao je zaboraviti to sve i praviti se da se ništa nije desilo i nastaviti živjeti onako kao mali čovječuljak i dalje, kao da nema nikakvih problema uopće, a bilo ih je. I kada se skockal napokon, i razgledao situaciju, što je zaključio. Vutra mu je prikazivala sve njegove realne probleme koje mora podhitno rješiti, počevši od onoga da previše zabrijava te si tako to zabrijavanje pretvara u realnost. Svaki put kad pušiš, vutra ti pokaže problem, i ti možeš biti zbediran, ali ona ti ga pokaže kako ga mogao rješiti, to si i sam rekao, i potrudiš se svim snagama da ga kao ratnik savladaš. I sretan si jako, i tako opet dođeš kod nje i da ti zadatak da ga rješiš... Tako počneš rješavati lijepo sve svoje probleme koje imaš i moraš shvatiti da ti vutra jednostavno možda želi pomoći u tome. Samo što to nije lako uvijek, ali zato i je quest. Inače bi svi bili papci. Zajebanost života nas čini "ratnicima". Moraš se skockat i dogovorit sam sa sobom, kaj tebe muči doslovno, realno, i ideš to rješit, jer sve se da rješit... I vjerujem da ćeš si nać prekrasnu curu koja će ti dati i prekomjerne količine motivacije za sve i da ćeš svaku sitnicu raditi savršeno... No prvo se dogovori sam sa sobom, da prestaneš zabrijavati da te cure manje žele, jer to si sam proizvodiš sa svojim konstantnim razmišljanjem o istome i tako to za tebe postaje stvarnost... I tak ujebeš sve, zato zasuj rukave i filaj se pozitivnom energijom za početak, sretno ti :icon_biggrin:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maSe and maroons
07.07.2013
2
7
3
maroons je napisao(la):
Svaka ti cast. Lijena sam osoba i kao sto sam naveo, moja traljavost me dovela do ovoga dje sam danas. Vraticu se na tvoj citat, samo da se nadovezem na ove prethodne postove.

@Weedic. To smijanje oko tebe, to mi je bio prvi od simptoma. Raja se smijala jeziku, nacinu na kojem sam pricao tj. gazili su me jedno duze vrijeme, iako malo prije toga sam ja gazio druge. I to je uzrokovalo, da kad naprimjer pricam i neko se smije u daljini, dobijem osjecaj da se meni smiju. To se inace zove socijalna fobija

Da se vratim na citat i diskusiju uopcenito. Da objasnim da trenutno imam 3 dobra jarana i malo veci krug s kojim partijam. Petak, subota, nedjelja se vidjamo, poneki radni dan. Nijedan od njih ne vari, tako da varim s nekim starim jaranima ili haverima iz razreda. Samoca i to su mi bili problem, prve godine preseljenja, dok je zivot toliko, koliko sredjen.

Eh, sad problem je, sto meni ovaj psihicki poremecaj jebe fokus. Npr, trenutno pisanje ili citanje na forumu, moram extra napeti da bi nesto fino procito, ko u stare dane. Uz nedostatak koncetracije, imam nedostatak snage.Isto tako, znam se iskljuciti koju sekundu. Najlakse receno ko da nisam u svom mozgu, ko da 100% nisam svjestan, ko da sam prethodno 5 piva popio. Tesko za objasniti, nekome ko nije dolazio u ssusret sa tim. Al eto imam osjecaj, da kad bi doso do te neke djevojke, da bi mi ona bila novi reaktor u zivotu Eh, sad na vuvi sam umovo. Dodjem do rjesenja, imam predobra razmisljanja i sve, ali cim me pusti vuva, zaboravim rjesenje problema. A i kad bi znao rjesenje, ne jebe me samo ljenost, jebu me muda. Uvijek sebi razloga nadjem, da izbjegnem susret s problemom.

Uglavnom, to sto si ti napis'o, meni je manje-vise jasno, da je to jedini izlaz iz ovog problema, al' me vise interesovalo, koji mi je ***** i ima li uopste izlaza :)

Hvala vam svima koji ste odgovorili, lakse je covjeku puno, a i Vama sto cete odgovoriti, nadam se :D
Ti imaš problem sa gljivicama Candida.

Sve što si naveo su simptomi od njih.

Uzmi si čašu vode ujutro kad se probudiš, napuni je do pola i skupi slinu iz usta i pljuc u čašu.

Ostavi da stoji 15 min. i onda pogledaj u čašu.

Vidjet ćeš što se dogodilo sa pljuvačkom.

Ili je potonula na dno.

Ili su iz nje kao konci prema dnu se napravili.

E to ti je pokazatelj pozitivne Candide.

I onda kak je se riješiti ?

Sodom - bikarbonom.

Čaša vode sa limunom jednim iscjeđenim i 2 dcl. vode, to popiti na eks.

I tako 3 puta dnevno.

Onda ima hrana koju nesmiješ nikako jesti, jer hraniš Candidu.

I hrana koju smiješ jesti.

I to ti je.

Dok gamad ne pokokaš.




A onda ćeš vidjeti da se energija vraća, nema više nikakvih simptoma i sve je super.


http://aktualno.hr/novosti/30291_anti+candida+dijeta++sto+jesti+a+sto+izbjegavati.html#.UeGlGqzeyDU


Jedan od načina za regulaciju candide u organizmu je kompletna promjena jelovnika.


Hrana koja se mora izbjegavati su:

  • Šećer, med, marmelada, džem
  • Keksi, kolači, bomboni, čokolada, šlag ili hole vrhnje
  • Mliječni proizvodi (mlijeko, sladoled), sir, maslac
  • Bijelo brašno i proizvodi od bijelog brašna (kruh, tijesto, toast)
  • Slatko voće (grožđe, lubenice, kruške)
  • Sušeno voće
  • Voćni sokovi s dodatkom šećera
  • Alkoholna pića (pivo, slatka vina, likeri)
  • Sušeno i dimljeno meso, riba, perad
  • Krumpir
  • Tjestenina
  • Riža
  • Kikiriki, čips, lješnjak, sjemenke
  • Čaj, kava
  • Svo povrće koje sazrijeva u zemlji ( naravno osim češnjaka )
  • Slatki napici
  • Paštete i ostali proizvodi koji u sebi sadrže visoku razinu konzervansa
  • Lisnato tijesto

Hrana koja se smije jesti:

  • Povrće (salata, rajčice, krastavci, kupus, kiseli kupus)
  • Jestive gljive, začinsko bilje
  • Luk, češnjak
  • Limun
  • Meso peradi i divljač, jaja
  • Riba, rakovi
  • Bistre juhe
  • Probiotički napitci na bazi soje i kravljeg mlijeka
  • Sokovi od povrća bez dodatka šećera
  • Maslinovo ulje
  • Namirnice s visokim sadržajem vlakana: cvjetača, brokula, kupus, poriluk, celer, mrkva, mahune, raženi kruh, zobene pahuljice i pšenične klice
  • Integralni kruh napravljeni s praškom za pecivo ( bez kvasca )
  • Kefir, mileram i acidofilno mlijeko
  • Sojino mlijeko
  • Biljni čajevi bez šećera (stolisnik, sljez, sikavica, kamilica, planinski čaj, zeleni čaj, menta, bijeli čaj)
  • Zelene jabuke (Granny Smith)
  • Avokado



Neurološke smetnje izazvane candidijazom

Simptomi: depresija, nervoza, malaksalost, vrtoglavica, gubitak koncentracije, opijenost bez alkohola, nedostatak mentalne i fizičke snage, razdražljivost, nesanica, bezvoljnost, panika, strah.
Uzroci: pad imuniteta, različite medikamentne terapije, neredovna i nezdrava ishrana,......
Veoma često ovi simptomi se vezuju za čisto depresivna ili anksiozna stanja, koja se tretiraju medikamentnom terapijom. Upotreba ovih lijekova komplikuje stanje jer lijekovi hrane lošu candidu i pojačavaju loše simptome nastale razvojem candidijaze, tako osobe gube nadu u poboljšanje. Kod ovih oblika candidijaze potrebno je da osoba razmisli koji su uzroci postojali koji su doveli do aktiviranja takvog stanja i odluči da pomogne sebi jer će početi borbu za poboljšanje svog psihičkog i cjelokupnog zdravlja.

http://www.eliksir.co.me/index.php/sr/candida


to ti je.

i zdravo^o. :dada