Trudnoća i duvka?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
razvukli ste ovu temu ajme meni. demjana je SAMO zanimalo jel moze da utjece pusenje dok nije znala da je trudna. MOZE i ne mora...posto nitko ovdje nema 100% tocnu cinenicu a i u medicini je sve relativno.

naravno da ce sve biti ok, i to ces saznati na prvom ultrazvuku :) ako ni prvi ne umuri dusu to ce srediti drugi pregled a i postoje testovi kojima mozes 100% utvrditi da nije doslo do neke anomalije ili problema. sve se da provjeriti, ali vjerujem da to sto je pusila nece utjecati na fetus/bebu.

mislim da nema smisla uopce davat ljudiam neke savjete, zeni u trudnoci pogotovo, jer na kraju krajeva ona ce postupiti kako ona zeli, svjesna svih rizika. zna Ona, uvijek. a sada oce duvat i pusiti duhan, oce piti i jesti junk food, ah to je njoj na dusi.

jedino sto znam a to je da su zene koje puse u trudnoci sklonije roditi djete sa zecijom usnom, sto se desilo mojoj prijateljici, ali niti to nije neki problem jer je danas estetska kirurgija napredovala ohoho..pa se oziljak vise niti ne vidi.

ne brini/te, sve ce biti OK, samo vi njega volite, pricajte i pustajte mu muziku i bit ce pravi :)))
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
koji vam je Ku-rac malo previše hvalite marihuanu

Kanabinoidi se apsorbiraju i u ženske spolne organe. Dovode do smetnji pri ovulaciji, a time utječu na fertilitet. Mogu biti toksični i uzrokovati pobačaj, mrtvorođenje i ranu postnatalnu smrt. Fetalni marihuanski sindrom (FMS) karakteriziran je niskom tjelesnom težinom i razvojnim abnormalnostima. Kanabinoidi se prenose kroz majčino mlijeko na dojenče i mogu uzrokovati smetnje razvoja spolnih obilježja muške djece.

Mothers who smoke marijuana on a regular basis have been reported of having babies with a weak central nervous system. These babies show abnormal reactions to light and sound, exhibit tremors and startles, and have the high-pitched cry associated with drug withdrawal. Occurring at five times the rate of Fetal Alcohol Syndrome, Fetal Marijuana Syndrome is a growing concern of many doctors. Furthermore, doctors worry that children born to "pot-head" mothers will have learning disabilities, attention deficits and hormonal irregularities as they grow older, even if there are no apparent signs of damage at birth. Pregnant or nursing mothers who smoke marijuana should talk to their doctors immediately.
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
tako je doktori su budale ko jebe njihove silne škole koje su završili i njihova istraživanja sve je to zavjera američke vlade da nebi pamučna i drvna industrija propala jer cannabis daje bolja vlakna i bolji papir.
najbolje znaju neobrazovani napušeni jamjčani i američki reperi pa njima se djeca rađaju za jointom u ustima i bolja i pametnija od drugih.

kakva zabrana trebaju trudnice svaki dan bit napušene napijene i nafiksane da bi rodile super pametno djete.
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
trudnicama se ne preporučuje čokolada zbog mizerne količine kofeina u njoj i čaj od mente zbog mentola a kako neće marihuana
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
brate mili da nisi trudan pa puziraš ? pa neka nervoza daleko bilo :hippy:
ne trebaju trudnice da duvaju to je svakom normalnom jasno
većina drugih istraživanja su prevara
evo skoro su ameri objavili da su ustanovili da je jabukovo sirće štetno za zdravlje
ko da vjeruje debilima što truju ljude

a ko je debilan da duva dok je trudan stvarno mu treba m.u.d.a okinut:vb_smash:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
zorg555 je napisao(la):
tako je doktori su budale ko jebe njihove silne škole koje su završili i njihova istraživanja sve je to zavjera američke vlade da nebi pamučna i drvna industrija propala jer cannabis daje bolja vlakna i bolji papir.
najbolje znaju neobrazovani napušeni jamjčani i američki reperi pa njima se djeca rađaju za jointom u ustima i bolja i pametnija od drugih.

kakva zabrana trebaju trudnice svaki dan bit napušene napijene i nafiksane da bi rodile super pametno djete.

Kako si jadan i zloban ...

Ko' je (osim tebe) spominjao alkohol i kemiju ?
Uostalom svi se slažu da NIJE poželjno konzumirati cannabis u toku trudnoće.

P.S.
vutra.org ne 'hvali' travu niti potiče na ilegalne radnje, vutra.org pruža informacije i tehničku podršku, a sadržaj kreiraju korisnici.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Alo Zorg, kako brat? :hehe:

Trudnicama se skoro ne da ni disat, da nebi nešto...
Niko ne preporučuje duvku za vrime trudnoće. Ovde je bilo pitanje, trudnoća i duvka, a iz treda se da zaključit slijedeće:

Pušenje Marihuane u trudnoći definitivno nije preporučljivo, ali koliko se da primjetit nije baš da je strogo zabranjeno zbog mogučih malformacija ploda.

Normalno da će svaka normalna mater stat pušit u trudnoći jer nekako neide bit upušen 24/7 (iako niko nije ni spominja 24/7 udimljavanje), ali neće ni smetat da, ako se dobro osjeća i trudnoća teće normalno, eventualno zapali.
Jebote, imaš trudnica koje dime duvan, po kutiju-kutiju ipo dnevno i opet je sve OK. A ti se tu uvatija prolaska kanabinoida kroz bla,bla,bla koja svara bla, bla...

Kanabinoidi se apsorbiraju i u ženske spolne organe. Dovode do smetnji pri ovulaciji, a time utječu na fertilitet. Mogu biti toksični i uzrokovati pobačaj, mrtvorođenje i ranu postnatalnu smrt.

Zanimljivo...samo mi nije jasno, kakva ovulacija u trudnoći? I, čisto onako, iz života...neznan ni jednu konzumenticu marihuane koja je imala problema sa začećem i trudnoćom.
Zadnja rečenica počinje sa "MOGU BITI", tako da to nije pravilo, a i sta stvar je i sa duvanom, nekim ljekovima, nekim vrstama hrane i pića...Ali kao upozorenje, ne kao pravilo.

Nemoj me krivo shvatit, ne preporučavan ja pušenje u trudnoći. Dapače, svaki oblik pušenja bi bilo dobro u trudnoći prekinit samo radi udisanja dima. A i kako je to "drugo stanje", ni trava ne radi ka i obično, počne smetat; to je kolko san moga primjetit, od okoline.

A Google je dobar; masa informacija je dostupna, ali treba ih i filtrirat; a za to filtriranje, služi mozak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
EXARP je napisao(la):
A Google je dobar; masa informacija je dostupna, ali treba ih i filtrirat; a za to filtriranje, služi mozak.

potpis.


zorg, mislim da pretjerujes... ljudi su ocito mladi, to im je prvo dijete i boje se sto je normalno. mozda vise u ovom sjebanom svijetu i nije normalno ali je svakako za pohvalu. ljudi se brinu vec sad sto pokazuje da ce se brinut za to dijete i dalje. i reko je covjek u prvom postu da je cura prestala pusit, ali se boji da ce dijete bit retardirano, bolesno ili imat neke druge teske posljedice. ja ne vjerujem da hoce. isto tako su i drugi napisali sto misle. kao sto RedSh, nitko nemoze garantirat da ce tako i bit.

damjane, tebi i curi cestitam na bebi, zelim vam sve najbolje, pravite bebe i dalje, to vam je najbolje sto mozete od zivota... i beba ce bit zdrava, a ako nedaj boze nebude, ima srece sto ce imat roditelje koji ce je voljet i pazit i dalje ce bit sretnija nego mnogi drugi.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
ej a to što si rekao da su američki reperi neobrazovani to ti nije u redu stvarno :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
07.12.2008
4
0
0
43
E ljudi moji nema me neko vrijeme(kompjuter mi nešto šteka)a vi se poklali.Draga je bila na kontroli i bebač je super srce kuca,on ili ona raste i to je to.......
Btw i ja znam neke trudnice koje su duvale i to skoro tokom cijele trudnoće i ništa im nije,ali kako je netko rekao iznimke ne dokazuju ništa.Inače cura naravno NE puši a i nije ovisna tako da joj nije ni teško palo.
Ljudi sretna vam 2009-a i ne svađajte se nego zapalite jednu i smijte se skupa
pozdrav.
 

Chehehe

Aktivan Član
03.01.2009
343
14
18
42
Go Damjan....
Ma eto i meni je zena prestala pusit u pola trudnoce i sve super ispalo...
A nego sretna i tebi 2009 i sretno sa bebom.
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Jedino znanstveno istrazivanje na ovu temu koje je relevantno provela je doktorica Melanie Dreher.

"Despite political pressure to have it otherwise, Dr. Dreher's research reveals that pot-smoking moms can have smart, healthy babies."

"Jamaica was a great place to study because these men used marihuana every day for eight to ten years, unencumbered by cocaine or other drugs, and just a little bit of tobacco or alcohol, so you could really measure how marihuana affected them. "

" Most of the studies done in North America had serious confounds and results which just did not hold up under scrutiny."

"most studies which examined marijuana use during pregnancy were flawed by serious methodological problems. They couldn't control for so many variables, and the negative effects they blamed on marijuana could well have been caused by other things."

"My studies are among the few which actually measured how much marihuana a woman has consumed.
We know how much marihuana, and what type and potency, they are consuming. "

Nakon hrpe gluposti procitanih u ovom topicu, mislim da je najbolje da svi procitamo o istrazivanju dr. Dreher, a ne da tu iznosimo nekakve stavove utemeljene na predrasudama i dezinformacijama.
Takodjer, imajte na umu da se ovakva tematika ne uci na fakultetu, te da ako je netko procitao 2 medicinske knjige ne znaci da je popio svu pamet svijeta.
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
one imaju bolju travu, domacu neprskanu... a ne kojekakva sranja sto kod nas imaju..

A sa trudnocom ide ovako - dok se ne dokaze da je zdravo smatra se da je nezdravo :vb_whip:....

inace na skoro svim ljekovima pise da se treba konzultirat ljecnik ako se namjerava konzumirati u trdudnoci i vecina zapravo ne izaziva neku stetu djetetu... pa cak ti i na vitaminima pise da trebaju trudnice prije upotrebe konzultirat ljecnika...

ja sam siguran da je prilicno bezopasno, u svakom slucaju sigurno ni blizu opasno kao alkohol(pijenje majke u trudnoci je jedan od najcescih uzroka retardacije djeteta) i duhan..
kako god bilo svaka majka za dobrobit djeteta moze 9mj bez trave bez obzira sto je vrlo malo vjerojatno da znacajniju stetu nanosi :lock:.....