Trudnoća?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.01.2008
7
0
0
38
:family1:
Zanima me koliko ranije bi trebalo prestat pušit ako se želi ostati u drugom stanju? Da li THC u krvi smeta za trudnoču... općenito o ta dva pojma...ništa nigdje nema napisano
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
THC nebi trebao smetati tvojoj plodnosti, jedino kod muškarca za vrijeme djelovanja 'usporava' spermije, tako da, ako je on 'čist' za vrijeme seksa, veće su šanse za trudnoću. Ako si već u trudnoći, prestani pušiti, sve do prestanka dojenja :wave:
 
20.01.2008
7
0
0
38
Nije još trudna, ali želi biti pa ne zna da li bi trebala prestat neko vrijeme prije.

Slično kao sa nekim ljekovima recimo. Prije planirane trudnoće treba prestati kako nebi utjecalo na zdravlje ploda.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Na zdravlje ploda neće utjecati ali se usporava reproduktivni sistem (samo za vrijeme utjecja THC-a). Pa bi bilo dobro nepušiti par dana prije, a bilo bi dobro da ne puši uopće za vrijeme trudnoće i kao što brain kaže sve do prestanka dojenja.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Studije humanih trudnoća nisu tako jednoznačnog karaktera, a oprečni rezultati ispitivanja izazivaju mnoge nesigurnosti glede stvarnih oštećenja uzrokovanih uživanjem marihuane tijekom trudnoće. U nekim ispitivanjima(procitao sam pre par nedelja na nekom sajtu) nađeni su ubrzani kucaji čedinjeg srca te povećana učestalost prijevremenih poroda i niža porodna težina bebe uz ostale probleme pridružene ovim stanjima: neonatalne infekcije ili poteškoće s disanjem prijevremeno rođenih beba.Svakako ne bi zelela se se to desi detetu...Mislim da osoba moze izdrzati da ne pusi 1god zarad dobra koje detetu cini time...
Debela,nadam se da ce ta osoba ispravno postupiti,veruj mi jedna godina uzitka nije vredna tuge celog zivota zbog toga...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Debela mislim da možeš poprilično vjerovati vutrogascima i plučima organizacije ali svejedno kod takvih stvari nebudi lakovjerna.

Lucid THC i biljka cannabis opčenito je priča za sebe i siguran sam da je ovo što si iznio veliko pretjerivanje i neistina korumpiranih ljudi kao i njihova ostala sranja koja govore za marihuanu, ali ok. U svakom slučaju ja nebi preporučio duvanje u trudnoći, ali budite sigurni da ako su mogli naći bilo kakvu potvrdu direktne štetnosti to bi odzvanjalo u svim medijima na veliko...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
lucid je malo ograničenih savjetnih sposobnosti i ima potrebu da odgovori na svaku temu iako nema pojma,samo googla
lijepo predhodnik reče
da ima štete bilo bi na sva zvona
treba izostaviti iz drugih razloga pored toga što nije ispravna odluka pušiti bilo šta u trudnoći
ako sama ne uzgajaš travu koja je organski uzgojena
može ti se desiti jako lako da pušiš travu koja je tretirana raznim pesticidima i sličnim glupostima koje su otrovne za ljudski organizam samim tim i za plod
zato ako ne pušiš svoju travu očisti organizam prije začešća jer lako je moguće da imaš već spomenute
grozote u organizmu
i u poljoprivrednim proizvodima ima takođe otrova istih ali se drugačije unose i izbacuju
jer nijedan pesticid nije predviđen za pušenje
da ne spominjem duvan,svi znamo da je otrovan sa njihovim primjesama koje mu dodaju i čime ga tretiraju dok raste
 
20.01.2008
7
0
0
38
ovo su več konkretni postovi!
pušenje u trudnoći ne dolazi u obzir, nego ju zanima koliko prije planirane trudnoče se preporuča "čistiti", kako i balcan_smoke kaže u zadnje postu.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Samo da nadodam o pušenju za vrijeme trudnoce:DEFINITVNO NE.Nema tu nije dokazano...je dokazano je!!

Dim sadrži pun ***** otrova i "guši" ti krv tako da krv s manje kisika a više otpada dolazi do djeteta a tad smo najosjetljiviji na take promjene.Mi možemo pušit i pušit i tjelo sve to prilicno lako podnosi.Naš mozak nije više tolko osjetljiv na promjene,zapravo je no tjelo je u stanju održati kemijsku ravnotežu poprilicno dugo i u lošim uvjetima.

Trava ima efekte na tijelo koji nisu nesto ekstremni ali nisu ni za zanemarit:mjenja tlak,puls,ponekad blago tijelesnu temperaturu.....a ovisno o travi efekti uzrokuju manje ili vece uzbudjenje koje se ocituje u nasem tijelu manifestira slicno kao i stres a to nikako ne može biti dobro za dijete.Zatim paranoja....pa bla,bla,bla mislim da je svima jasno da to sve utjece na plod.

THC-to nije otrov,ne razara da bi djelovao ali efekti na djecu mogu biti razarajuci-primjer:
netko je napisao u temi kad ste prvi put zapalili,mislim da je on sa 12g i da ga je tad pucalo ko danas trip.Zamislite kakve posljedice na mentalno zdravlje može(a nemora) ostaviti djetetu THC.Nema govora da THC ne utjece na djete u trudnoci(jebote pa glazba utjece kako nece THC),a sad zajebavat se s tim pa eksperimentirat oce djete bit maštovitije ili tupavije od trave stvarno bi bilo kretenski.


DEBELA dobro je reko balcan_smoke-sto je losiju travu pusila to nek period ciscenja bude duži.Ako želi biti 100% sigurna,tj. ako nije uvjerena da to ne može škoditi djetetu onda neka to potraje par tjedana.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Mozda,ali samo tako sam procitao...
Ali ja mislim da niko(razuman) ne bi eksperimentisao s tim,da ugrozi zivot deteta zarad malo zadovoljstva...Svako radi na svoju ruku a od samog sebe zavisimo...Da li ce ta osoba Debelu poslusati njena je stvar,mi smo se samo potrudili da odgovorimo na pitanje...Peace:goldmaryjane:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa ne misli ona zatrudnijeti nego njezina frendica. I naravno da ne valja pušiti u trudnoći, da nije za zajebanciju, debela je ionako dobro rekla da pušenje u trudnoći ne dolazi u obzir, i to je pametno, nego je pitala koliko prije bi trebala prestati... i dobila je odgovor...
 
20.01.2008
7
0
0
38
DirtyDeeds je napisao(la):
ako nije uvjerena da to ne može škoditi djetetu onda neka to potraje par tjedana.

ma super!! mi smo mislili da treba puno dulje. Znači, organizam se očisti za par tjedana?! nisam napomenula da puši cca 3 godine skoro svakodnevno, osim što u zanjih par mjeseci nema pa 3 dana pusi, pa cca 6 ne...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Treba cca 5 sati proći, znači kada prestaje djelovanje THC-a, thc ne postoji u tijelu poslije dok se više ne osjeti djelovanje, ostaju drugi metaboliti ali to nije bitno...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ma nema tu sta.. tjedan dana maximalno i u super stanju si..

Dok za pusace cigareta nisam siguran radi nikotina u krvotoku.. i radi stresa koji na organizam uzrokuje ovisnost o nikotinu..

Dakle po mojem sudu pusaci cigareta imaju puno goru situaciju u slucaju "trudnoce" od konzumenata marihuane.. posto thc ne uzrokuje fizicku ovisnost, a ponekad treba i vise od godinu dana da se osoba "skine" sa nikotina.