Trudnoca, prolaktin i marihuana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Pozdrav ljudi.Novi sam clan na ovom prekrasnom forumu gdje provodim puno svoga vremena iz razloga sto me ljubav prema vutri i growanju cini potpunim covjekom.Ovo mi je prva tema pa sam svoje iskustvo zelio podjeliti sa vama i nadati se da ce moja prica biti pomoc pri rjesavanju slicnih problema.
Ovako pocinje;
Moja supruga i smo dugo vremena pokusavali dobiti bebu medutim koliko god se trudili nije bilo uspjeha tako da smo isli potraziti uzrok problema kod doktora.Napravili smo sve moguce nalaze i dosli do toga da problem lezi u povisenom prolaktinu kod moje supruge tj. doktorski je "hiperprolaktinemija".Naravno kako to biva doktorica je supruzi prepisala terapiju tablete "bromergon".Prolaktin je hormon koji se nalazi u mozgu i njegove normalne referentne vrijednosti se krecu od 50 do 560 jedinica.Prolaktin se jos naziva "hormon stresa" jer ga uz ostalo povezuju sa puno stresa tokom zivota.Uglavnom mojoj supruzi je prolaktin bio povisen tj. nekih 950 jedinica pa je propisanu terapiju bromergon pila devet mjeseci kako joj je doktor napisao.Nakon devet mjeseci nikakav pomak nego se jos povecao na 1350 jedinica.Nakon toga je jos sest mjeseci pila po preporuci doktora i opet nista,sve je ostalo na 1300,1400 jedinica.Moram napomenuti kako je bromergon bas onako jaka tableta sa hebenim nuspojavama kao sto su mucnina,nesanica...Ali moja supruga je to izgurala jer nada za bebom je stvarno jaka.Zaboravio sam napisati kako poviseni prolaktin u zena ne dozvoljava da spermij dode do maternice pa tako i neplodnost.Nakon te dvije ture bromergona i kada su doktori predlozili trecu nismo pristali jer smo smatrali da stvarno nema smisla.
E sad,ja pusim travu svaki dan nakon posla i navecer i to je nesto sto je dio moje svakodnevnice,zivota.Moja supruga bi znala dva,tri puta mjesecno uzeti po par dimova samnom i to je sve.Nakon svega ovoga sa prolaktinom je pocela pusiti travu samnom svakodnevno i nakon tri,cetri mjeseca kada je isla na pregled prolaktin joj je pao na 320 jedinica.Siguran sam da je trava uveliko pomogla da joj se smanji stres,da puno opustenije zivi i ne brine se toliko oko pojedinih stvari.Isto tako sam siguran kako je marihuana uzrok smanjenja prolaktina na 320 jedinica.Ja ne vjerujem u slucajnosti vec u cinjenice kaje pokrepljuju dokazi.Dokaz je beba koja je na putu da postane dio nasih zivota i ljubavi!
Nadam se da ce ova prica pomoci nekome tko ima slicne probleme da barem proba neke druge alternative osim(meni najgorih) tableta.
Hvala i pozdrav!!!
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ako su nuspojave mučnina i nesanica, koje su također veliki stress, onda po zdravoj logici zaključiš da od tih tableturina samo može biti lošije, pa me malo čudi da supruga nije prestala pit te tablete još u početku. Inače su doktori danas u službi farmaceutske industrije koja želi da smo stalno bolesni i da non stop gutamo tablete. Ne svi, ali velika većina. I neka beba bude živa i zdrava i sretna!
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Glavna poanta skoro svih tableta je da djeluju na simptome a ne uzrok (koji je najcesce nas zivotni stil / kvalitet). Tako i ova bromergon terapija je ciljana da smanji razinu prolaktina (koji je posljedica stresa) a ne sam stres. Al da, ima smisla sto kaze triptank, terapija smanjuje proizvod stresa i istovremeno dodaje stres. Ima smisla koliko i pokusaj da popravis probusenu gumu dopumpavanjem zraka umjesto krpanja rupe :D

Kako god prekrasna vijest kolega hazeri, i svakako je treba siriti medju ljudima koji se tako sporo educiraju, al nasrecu sve je vise slicnih vijesti o pozitivnim ucincima cannabisa i uz konzistentnu borbu probit cemo se prije radije nego poslije do legalizacije.
Svu srecu s prinovom vam zelim, al nebi bilo loshe razmisliti o apstinenciji sad tijekom trudnoce...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Nakon devet mjeseci nikakav pomak nego se jos povecao na 1350 jedinica.Nakon toga je jos sest mjeseci pila po preporuci doktora i opet nista,sve je ostalo na 1300,1400 jedinica.
nakon 9 meseci sa rezultatom povecanja doktor je predlozio jos 6, i bio spreman na jos jedan krug... ne mogu to shvatiti
Nakon te dvije ture bromergona i kada su doktori predlozili trecu nismo pristali jer smo smatrali da stvarno nema smisla... i nakon tri,cetri mjeseca kada je isla na pregled prolaktin joj je pao na 320 jedinica.
jel ovo prokomentarisao taj vrli doktor. nadam se da tokom trudnoce ne ide kod istog. samo nek je opustena i laganini nek odrzava trudnocu, sretno i pozdravi dragu
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
nakon 9 meseci sa rezultatom povecanja doktor je predlozio jos 6, i bio spreman na jos jedan krug... ne mogu to shvatiti

jel ovo prokomentarisao taj vrli doktor. nadam se da tokom trudnoce ne ide kod istog. samo nek je opustena i laganini nek odrzava trudnocu, sretno i pozdravi dragu
Ma treci put su predlagali neku zamjensku terapiju ,kao nesto novo iz Slovenije.Zena je promjenila ginekologicu prije nego je saznala za bebu.Jos je ta doktorica rekla "nemojte se cuditi,neke zene bromergon piju tri,cetri godine".Bitno je da je sada sve ok.
Glavna poanta skoro svih tableta je da djeluju na simptome a ne uzrok (koji je najcesce nas zivotni stil / kvalitet). Tako i ova bromergon terapija je ciljana da smanji razinu prolaktina (koji je posljedica stresa) a ne sam stres. Al da, ima smisla sto kaze triptank, terapija smanjuje proizvod stresa i istovremeno dodaje stres. Ima smisla koliko i pokusaj da popravis probusenu gumu dopumpavanjem zraka umjesto krpanja rupe :D

Kako god prekrasna vijest kolega hazeri, i svakako je treba siriti medju ljudima koji se tako sporo educiraju, al nasrecu sve je vise slicnih vijesti o pozitivnim ucincima cannabisa i uz konzistentnu borbu probit cemo se prije radije nego poslije do legalizacije.
Svu srecu s prinovom vam zelim, al nebi bilo loshe razmisliti o apstinenciji sad tijekom trudnoce...
Naravno da apstinira tjekom trudnoce,dobro ne bas ful ali jednom tjedno onako subota,vikend mislim da nije bed.
Ako su nuspojave mučnina i nesanica, koje su također veliki stress, onda po zdravoj logici zaključiš da od tih tableturina samo može biti lošije, pa me malo čudi da supruga nije prestala pit te tablete još u početku. Inače su doktori danas u službi farmaceutske industrije koja želi da smo stalno bolesni i da non stop gutamo tablete. Ne svi, ali velika većina. I neka beba bude živa i zdrava i sretna!
Imas pravo ali kada si ocajan onda na sve pristajes.Slazem se svega sto se farmacije tice.
Hvala svima!!!
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
ne mora da apstinira sve dok bebi ne krenu pluca da se razvijaju,mislim da je to sedmi mesec...Ali svakako proveri ovu informaciju jos jednom,iako mi je to rekao covek koji je doktor...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
ne mora da apstinira sve dok bebi ne krenu pluca da se razvijaju,mislim da je to sedmi mesec...Ali svakako proveri ovu informaciju jos jednom,iako mi je to rekao covek koji je doktor...
Hvala ti.Ma supruga i ja smo ozbiljni,samostalni ljudi sa jasnim stavovima i imamo odgovornost prema zivotu.Sto se tice vutre ja smatram kako nista lose u zivotu nemoze da nam napravi zato jer je to dio nasih zivota.Ali ovo je ipak jedna specificna situacija gdje cemo sve prilagoditi djetetu.Pa bas zato je vutra prava stvar jer svakoga trenutka mozes kontrolirati i nemati problema.Nije to nekakva kemija koja mi rasturi mozak i volju za zivot.Uglavnom hvala ti puno na informaciji,puno mi znaci.Poz i :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Ne razumijem kakva iskustva očekuješ? Da se javi neka mama i kaže "da pušila sam u trudnoći i djeca su mi zdrava, kreativna i pametna"? Moje sve poznanice i frendice koje su teške hašomanke kad su zatrudnile nisu ni pomislile tih 9 mjeseci povući dim, a kamoli zapaliti. Zar zaista smatraš da je u redu potencijalno riskirati djetetovo zdravlje i budućnost jer se ti ne želiš odreći dima na 9 mjeseci? Evo može ti moja stara npr. reći da je pušila cigare ko turčin u cijeloj trudnoći, pa je rodila zdravog sina, ali zar je to zaista mjerilo neko po kojem bi se druge trudnice trebale ravnati? Samo sam imao sreće uz takvu glupaču, zar želiš da i tvoj sin tako misli o tebi za 20-30 godina?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Moja supruga je koristila,nedeljno 2 puta buxnu samnom... i tokom dojenja je i dalje dimila,uglavnom u vecernjimm satima... pred spavanje... elem power je postao temu,pa se tamo ovo moze i nastaviti,ako neko bude raspolozan da prebaci ove postove... stej haj
Edit: publicenemy ne uporedjuj cigarete,otrov... i lek,ako ne zeli dimit postoje razni nacini za konzumaciju... elem,lepo je pitala,lepo dobila odgovor... a sad na svakoj osobi pojedinacno je to da li zeli koristit tokom trudnoce... peace
 

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Moja usporedba je bila zato da pokažem da iskustva korisnika ne moraju biti i zdravstveno/znanstveno ispravna, tj. da se uvijek može naći netko tko je radio sve kako ne treba, a opet je ispalo sve super. Na kraju krajeva nitko od nas ne može znati jeli i kako je i koliko je točno konzumacija naštetila djetetu, a sada svakome na dušu dal je voljan riskirati tuđe zdravlje, a da se mene osobno pita dal bi htio da mi majka konzumira, dok sam joj ja u trbuhu, bez razmišljanja bih rekao NE!
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ja bi rekao,vari kevo i daj dima vamo do mene ;) elem imam 2 dece jedno starije,jedno mladje... nikakvih problema nije bilo,niti njima a ni supruzi... cak je uzela i ulje kad je dobila bolove pred porodjaj kad sam je vodio... imala bolove 15 minuta i njena izjava je... da sam znala da cu ovako lako proci,jos na prvi porodjaj bi uzela ulje... elem,to se desilo mojoj supruzi i svaka joj cast sto je tako hrabra bila,a ja se nisam protivio jer nesto sto godi organizmu,pa i dosta toga leci... ko sam ja da kazem ne... i da,ovo nisam nigde procitao ili ti slusao neke uporedbe,vec licno posmatrao... moje licno iskustvo kao posmatraca... stej haj peace out
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Moja usporedba je bila zato da pokažem da iskustva korisnika ne moraju biti i zdravstveno/znanstveno ispravna, tj. da se uvijek može naći netko tko je radio sve kako ne treba, a opet je ispalo sve super. Na kraju krajeva nitko od nas ne može znati jeli i kako je i koliko je točno konzumacija naštetila djetetu, a sada svakome na dušu dal je voljan riskirati tuđe zdravlje, a da se mene osobno pita dal bi htio da mi majka konzumira, dok sam joj ja u trbuhu, bez razmišljanja bih rekao NE!
Izuzetak ne čini pravilo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and L0oD

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Svako ima pravo na izbor kako,koliko i kada će konzumirati travu.Mojoj ženi i meni je donijela samo dobre stvari u životu i opet kažem da odgovorna osoba koja cijeni život znati će tj.osjetiti da li mu treba ili ne treba trava u određenom trenutku.Moj stav je da je vutra lijek i ne može se usporediti sa duhanom.E sada neko gleda vutru na jedan uži način a ja gledam dosta široko.Da li pušiti u trudnoci?Ako osjećaš da će ti pomoći onda idi za osjećajima i isto tako i suprotno.Samo prati unutarnji glas i sve ok!;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazerica and L0oD

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Sorry dečki ali meni to jednostavno ne štima.
Ako je to u rekreativne svrhe....jednostavno ne podržavam.
Žene se u trudnoći trebaju odreći kako alkohola i cigareta tako i trave.
Drugo su medicinski razlozi,sve osim toga ne podržavam. Sorry
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sve ok.Svatko ima pravo na mišljenje i izbor.Nema potrebe za ispricavanje.:thumb:Ali da je meni netko prije deset godina rekao kako trava pomaže u određenim boljkama nebi vjerovao dok se nisam uvjerio.Za pušenje u trudnoći svatko zna za sebe najbolje i prati osjećaje,pa odrasli smo ljudi.Tko misli tj.osjeca da mu pomaze neka pusi,a tko ne neka ne puši,jednostavno.A kada se nađe netko tko će potvrditi iz vlastitog iskustva kako mu je pomogla ili odmogla tada se da raspravljati.:gled: