Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Stavit felge na auto nije tuning..bez zamjerke..ali slazem se s tobom glupo bi bilo takav auto kitit nepotrebnim..gore sam pisao o frendu koji je Punto kitio 5 godina pa sve otišlo u khurac na kraju...sad imam drugog koji isto radi s Polom..2000 eura samo za spojlere i to bez montaže i lakiranja i tako to...pa lampe...pa felge...auspuh...pa ovo pa ono ...a motor...1,0....upališ klimu i vidi brdo prije tebe...i sad ja njega cimam pa ako oceš izgled i to...nemoj bacat pare i kupi si alfu 159 i imaš sve....+ 90% auta na cesti podereš ko od šale..bilo gdje bilo kad...ali ne to nije to.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma fak sve to, ja kad odem na brod i kad se vratim odo u švabiju po polovnog Evolutiona devetku, stock, znaci tvornicki bez ikakvih prerada a operem svakog selju u gti-u hahah, a usput ima mjesta za zenu i klince i kvalitetan je zauvijek jer je japanac...

:D


2007-mitsubishi-lancer-ev-2_600x0w.jpg




PLUS!!! odličan je za outdoor grow jer ide po svim putevima jednako :D
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Bilo sta vezano za auto-moto sportove je malo skuplji hobi.Ako vec imas zelju da radis nesto ja ti savjetujem da tog saxa fino uredis,kao sto si napisao bez seljackog stylinga.malkice ga ofarbas u originalnu boju i sve ostalo ostavljas original,jedino mozes srediti sjedista.Ako ces stavljati felge neka ne budu tu zbog stylinga,vec zbog stabilnosti.Odradi mu dobru termo i zvucnu izolaciju i sredi motor i ovjes da je sve kako treba i ici ce ti bolje od tih krntija i cirkusa na cesti koji se nazivaju tunningom.I ja sam imao slicne ili iste furke kao ti i sve se to promijenilo kada sam sjeo u neko malo novije auto da provozam i shvatio da od babe djevojku nemogu napraviti nikako.

Sto se evolutiona tice,ambiciozno,mada ne vidim svrhu da se auto koje je savrseno za trke voza po gradskim cestama i do brzinom od 100-180 km/h (mozes razviti brzinu i koci),a napravljeni su da vecom brzinom voze stalno.To je po mom misljenju za malo imucnije.Ako mene pitas ja bih svu tu energiju i novac iskoristio u neke druge stvari,jer znam kako to ide,skupi se gomila tipova na parkingu i pricaju o automobilima,nigdje djevojaka(sta da rade na parkingu? da se dive tim odlicnim masinama od 1000 eura i da slusaju vas kako pricate o filterima?),nigdje novca,samo troskovi i suplje furke.
 
10.12.2013
21
40
18
Komotno bih se raspuk'o da se prvo ovde ne upisem :)

Sto se motorsporta tiče, imam samo jedan savet: Beži što dalje!
To ti je najskuplja zanimacija koja postoji. Znači, ako nemaš baš preterano dubok džep, uvek ćeš nositi iste stvari, nećeš izlaziť u grad, nećeš pušiti vutru, nećeš moći sebi baš ni jedan drugi porok da priuštiš i uvek ćeš imati auto sa bar jednom slabom karikom, poluispravan... Evo 8 sam radio, može baš dosta da se uradi sa malo para, ali brzo dosadi i treba još, a onda stvari krenu da budu skupe (garrett, siemens, cosworth, samco, piper, dbilas, wiseco i slicne gluposti)
Lično sam ispratio gomilu SR, rally i sličnih projekata kroz svoju radnju, izgovarao cifre koje su brojali momci koji su zbog te ljubavi zaboravili da imaju život i van staze. Živim od toga, a vuja mi je zanimacija od uvek :)
Lično sam se sebi zakleo bar 20 puta da izlazim iz motorsporta zauvek, ali svaki put naiđe novi izazov. Sve muke, problemi, pare, razvedeni brakovi i raskinute veze se zaborave kad ti se prvi put zamuti u glavi kad potegne 500+ konja kako treba. To je droga od koje može da se propadne, a ne ovo :)
Radio sam gomilu projekata za svakakve trke i baš ni jednog vlasnika nisam video da se nešto usrećio u tome. I bez obzira na sve, imam svoj trkački auto koji spremam za brdo, jedan od 300hp za svaki dan i od nedavno još jednog neprijatelja kućnog budžeta sa bavrskim pedigreom od tri litre i na traktorako gorivo... I nikad dosta.
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
To je bas previse vozati auto sa 500hp ispod haube kao prvo nema se gdje ni potegnuti osim autoputa :D
sve treba u mjeri recimo za mene je tip top neki bmw 3 coupe sa neki 150-200 konja malo ga našminkati i to je to ;D
BMW je auto sve ostalo su kola :D :D :D

1535549_703526783015091_1957266893_n.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan
10.12.2013
21
40
18
Nije Evo za to, il' ga pusti da dise punim plucima na stazi, ili uzmi sebi 330xd, to je dobar auto za svaki dan. Evo 9 je greh da se ne trka...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Tocno tako... gluposti...

I Lambo ti može bit svakodnevni auto....

Evo je pouzdan jako i još će pouzdaniji biti ako se pazi i čuva, a ne uništava na stazama.

I uostalom, jesam ja negdje reko da neću nikad vozit brzo ili se ić guštat na Grobnik? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pije to puno... Meni je i ovo gofno od 90 konja što imam trenutno teško napojiti... a bilo je i žednijih od njega :icon_lol:
Jbga, nekoć sam govorio da auto ispod 100 konja nije auto. To je samo prijevozno sredstvo :) I sad to tvrdim, al bolje prijevozno sredstvo, nego uvijek prazan tank :rofl:
A kad smo kod spomenutnog stajlinga, nema mi goreg od npr. punta i peugeota 206 sa "suknjicom" od branika i pragova, krilom od boeinga na gepeku i felgama od 17 cola :ludaci_lol:
Moj auto je serijski sa nekim spojlerčićima i ne izgleda neukusno, iako ne zaslužuje to s obzirom na mizeriju pod haubom ;)

E da, zaboravih skoro! Još najgore mi je vidit kad neko ima tako "skockan" auto, a na braniku mu rupa za točit plin :rofl:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Malo budzenja nece da pokvari opsti utisak. Treba imati smisla za sve sto hoces uraditi i ne ocekivati da se to svakome mora svidjati.
Plin se vec uveliko ugradjuje vec u fabrikama jer je jeftiniji em je ekoloskiji od naftnih derivata kojih ionako ponestaje.

290567416.jpg


Ovaj mi se dopada za po sumi :)

Dijelimo ljubav prema terencima, genjo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Auto koji ima sve i netreba nikakvo šminkanje,moja 1,9 jtdm ne troši ništa...iako sam se odavno ispucao sto se vožnje tice ali s ovom ljepoticom 90% auta na cesti vam gleda u dupe...2008 godina je auto koštao me 4200 eu u njmeačkoj + uvoz i rega 5500 na cestu....što se potrošnje tice u 6 na 150 auto pokaziva 7,2l a lokalna smirena vožna 5,2l....kome nije dovoljno divlja ima 3,2 v6 s kojom podere svaki auto na cesti,garantirano uz izuzetak ferarija i sl....djelovi i servis jeftiniji od bilo kojeg francuza,njemaca ili kosookog...ova ima 150KS mogu ga dignut na 180 al nema nikakve potrebe za tim...auto poljeće..



 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ta alfa je pre pre predivan auto ajme majko.... obozavam alfe... smatram da svaki pravi ljubitelj auta mora kad tad imat alfu

samo je tvoja dizel hehe... al vjerujem da vuče, moderni dizeli vuku bolje od benzinaca zbog momenta kad povuče turbina.... al benga je benga meni...

od dizela bi volio imat neku mečku ili bembaru onako 320CDI ili 330XD e to su pile a opet, malo troše....

Jeremy je u top gearu sa Audi a8 4.0tdi napravio 1300km sa punim tankom :D