Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
:thumb:
Lakiranje je lakiranje haha..ja imam problem sa poliranjem,pa mi je lak jako bitan..bar 4 ruke bezbojnog.
Folije su hebene..bezbroj boja i sve je uredno,cisto.
lakiranje je druga prica..ljepljivo,maglovito haha ,maska,kompresor..sprica..dizna ovo ono,ali ja to volim hahah
Nisam niti znao da to toliko volim :)
Zavrsio sam srednju ugostiteljsku...ovo sa lakiranjem je krenulo iz hobija..poliranje,lakiranje...rastavi,sastavi...smirglaj,pa opet smirglaj haha
Radim na dva auta vec godinama..nemam datume ..kada mora biti gotovo.Uzivam u trenutku,pa kada bude ..bit ce
Cisti entuzijazam:)
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Tako i ja druze.. Svasta po malo.. Sam i farbam ponekad ali imam kompresor 50l pa mi tlaka farbati s tim.. Zimske sam sam olakirao

Nego bome ti nabacis laka da ga mos smirglati ,prije poliranja ,3 puta :D

Ja se bavim pomalo lijepljenjem cast folija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ja sam dao Satu Mini Jet ..stvorenu za felge i male povrsine za kompresor od 100l i znas sta.:fuck:razlike izmedju 100l i 50 skoro i nema...malo je i 100l !!
Ali element po element i bude do jaja.
Odlicna stvar su te folije.skupo je kao i lakiranje.
Ja sam racunao ..terenac proguta oko soma eura folije,pa i vise
Tako da sam odustao od folije,ali siva mat folija...crni gloss krov sa tri perle hahah perverzija....ciro moj.
Bezbojni je jeftin...Baza dere novcanik hahah

Edit
Nas Stipe je strucnjak za folije :D
 
Poslednja izmena:

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Ma da je novaca uzeti 100l s dobrim motorom i usisom.. I miran onda.
Jesu skupe. Ali obične boje su ok cijena.
Obljepljivali nedavno auto jedan. Mat crna oko 100kn kvadrat. Ali ima sati ruku :D
Uh siva... Nardo gray... :D
 
27.05.2018
26
112
33
tumblr_oqf5kiunUo1s8kgezo1_1280.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Davnih 90tih.igrom slucaja sam dosao u priliku kupiti ovo cudo od auta.
Vozio sam ga dok je trajala registracija..cc pola godine.Slucajno naletim na yt ,pa evo neka i ova legenda nadje svoje mjesto na nasem forumu.
Nevjerovatno je ustvari to,,da ja tada nisam niti znao da je to turbak hahah mislim znao sam,ali mi to nije nesta previse znacilo...sada bi se hebao za turbinu...mislim da je bio oko 170konja.Nisam googlao,ali bila je to zvijer od 5 metara sa cugom kao nilski konj.
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Davnih 90tih.igrom slucaja sam dosao u priliku kupiti ovo cudo od auta.
Vozio sam ga dok je trajala registracija..cc pola godine.Slucajno naletim na yt ,pa evo neka i ova legenda nadje svoje mjesto na nasem forumu.
Nevjerovatno je ustvari to,,da ja tada nisam niti znao da je to turbak hahah mislim znao sam,ali mi to nije nesta previse znacilo...sada bi se hebao za turbinu...mislim da je bio oko 170konja.Nisam googlao,ali bila je to zvijer od 5 metara sa cugom kao nilski konj.
Uh nostalgija, moj stari ga vozio tamo ratne '92 dovezli ga s ratista.
I moj(citaj od starog) prvi auto.
Mlad tek ni punih 17 g. Mogao osvojiti svijet.
Jedino lose iskustvo s njim je potrosnja,taj je trosio 2 litre cak i kad je ugasen na parkingu, hahhaha
Al jbg tad me nije brinulo jer je cijena goriva bila ni 3 kn.
Ugl. Zvijer od auta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Jesam..nemam bas nekog iskustva,ali mogu reci da sam zadovoljan.
Nisam imao nekakvih velikih problema..prasinu sam rijesio sa vodom i najlonima,ali me malo hebala temperatura cc 15 stupnjeva.
Baza je u dnu garaze susila puno brze nego na drugom kraju,pa me to malo zbunilo..panika haha
Uglavnom sve se ispravi sa vodobrusnim hahah
Mislim da sam naucio dobro smirglati ako nista drugo
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Bome odlicno izgleda.
Uh 15 je malo, ja sam radio jednu foru s reflektorom i bude hebeno.
Uzmes reflektor onaj veliki na stalku i uperis u panel koji farbas i taman ga ugrije.. I samo spricaj.. Nema da se razljeva i fino se susi.

Sad znam zasto toliko bezbojnog :D vodobrusni i deri misko :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pa da..bezbojni i deri haha
Radim sada na jos jednom autu..malo je boja specificna. U bazu idu tri perle.Nije metalik..nego bas baza sa tri perle.Sva sreca temperatura je do jaja.
Ventilaciju sam rijesio hebeno.
Taj reflektor je dobra stvar,ili jednostavno izbjegavati niske temperature.
 

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Uh neka perle :D svaka cast.
Jesi slagao ventilaciju da izvlači van ili?
Ja sam imao fazu kad sam se nabrijavo sloziti komoru od drvene konstrukcije i najlona ali na kraju nista od toga. To kad napravim svoju kucicu i garazu.. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Moram slikati da vidis..imam dva velika koji izvlace i jedan koji ubacuje.Naprave propuh i fino to ide.
garaza ima 40m2...da imam jos dva venta nebi bilo viska,ali ok je ovo.
WEEDetix
Pa zena farba jaja haha :) ...a ja lim.Nisam to radio na Uskrs jer bi se mama odrekla sina,ali nemam taj problem....Nedjelja,Uskrs..Ponedjeljak.
 
Poslednja izmena: