Tuning [bez seljackog stajlinga]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Nemamo adekvatnu temu za ovo moje pitanje, (mada mislim da ce opa cupa prvi uletiti sa odgovorom što i priželjkujem)

Trebao bi mi uredjaj za mjerenje debljine laka na autu. Po netu sam vidio svasta, a veoma slabo se u tu vrstu posla razumijem, tako da ipak trazim ovdje neke smjernice, jer ce mi to trebati jednokratno. (prodao bih ga nakon upotrebe)

(moze i na PP da ne zagadjujemo temu, a ovaj post da se obrise dok mi se neko ne javi) :)
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
mozda da pitas nekog lakirera
Pa bas jedan mladic sa kojim moj burazer radi u komori za lakiranje auta (preuzeo posao od staroga) treba takvo nesto. Nije za mene licno. Pa se sjetih da me neko uputi, mozda to i ostane kod njih za posao u buduce. Ali ne bi da se zayebu pa da bace pare, jer su tek poceli sa radom, i svaki zayeb im je propast. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ne razumijem se bas u modele i marke tih uredjaja, osim sto sam gledo po americkim i britanskim kanalima o lakiranju i detailingu auta pa su tamo mjerili debljinu.
sjecam da je jedan spomenuo da je platio oko $80 USD i mali radi samo tako.
kolko vidim ni preciznost nije bas previse bitna.... mikron simo tamo ako fula, nikome nista

al pricekaj opu, vjerojatno zna vise o tome
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Fora kod toga je da ljudi pojedini hoce da znaju da li je auto prelakiran. I onda dodju kod njih i zele da plate da se ispita debljina laka na odredjenim mjestima, da bi se utvrdilo, jel kitovan, ili je lak. (u slucaju ako je auto udaren itd.)
Ja to cudo nisam nikada koristio,ali je to alat koji mi fali u setu za poliranje....cini mi se da je u detailingu puno vazniji nego u lakiranju.
Mislim da mu nije glavna svrha dokazati dali je nesta lakirano,ili ne.


edit
ali ok ..dobro ga je imati ..ako vec netko pita za njega.Provozas ga malo po najboljim djelovima i sve 5.Onaj tko je lakirao zna koji su to djelovi hahah
Haubu i ne otvaras :)
 
Poslednja izmena:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ma da, ni meni to nesto nema smisla, ali, valjda je to sad "popularno" kod ovih sto prodaju polovnjake po placevima. Najvise im dolaze likovi bas iz tih razloga (iskren da budem, nisam ni znao da ima tako nesto, dok mi jucer ne rece burazer)
:)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ako te zanima prava istina o autu ..onda se ne gleda debljina laka...gleda se npr.nanjepnica na veznom limu,ili razmak izmedju elemenata koji je poprilicno tesko vratiti ako je ozbiljno lupan.
Gledaju se stokovi..vezni limovi.Nevjerovatno koliko orignalne naljepnice znaju ispricati.
Par gr kita na vratima nista ne znaci.
 
Poslednja izmena: