Turbo folk - (anti)muzika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2009
4
0
0
33
-tekstovi pjesama ako ih tako uopće možemo nazvati,obiluju dječjim rimama,jednostavnim i često nelogičnim rečenicama,te ponekad rijetko upotrebljivanim riječima
-melodija koja prati ovakve tekstove je lako pamtljiva,a zvukom podsjeća na dječji sintisajzer
-najčešći motivi turbo-folk pjesama su : novac,lake žene,skupi auti i pokloni,alkoholna pića i nesretne ljubavi
-ciljana publika ovakih pjesama su široke narodne mase : u prvom redu dijaspora ( neki kažu da nema dijaspore nebi bilo ni turbo folka,zbog nje danas postoji ogroman broj turbo folk pjevača koji svoj kruh upravo zarađuju u dijaspori),u drugom redu to su seljaci (pritom ne misleći na ljude sa sela,nego primitivce koji se tako ponašaju),potom slijedi možda i najveći broj ljudi koji sluša tu muziku a to su tinejdžeri..počevši od onih u osnovim školama pa sve do onih na faxu..tinejdžeri koji tek počinju izlazit u kafiće i koji već izlaze u kafiće primorani su slušati tu muziku,no većina njih se ne buni nego jednostavno obožava tu muziku..
-danas turbo-folk uvelike možemo čuti i u svatovima,pa tako i na narodnim veseljima,iako mu stariji ljudi i nisu baš skolni
-REZULTAT kojeg prouzročuje ova muzika :
-daje nam sliku svijeta onakvog kakvog ne trebamo doživljavati
-sve više cura postaju sponzruše,sve više muškaraca žudi za novcem jer je on "moć" i njime mogu kupiti i skupe aute,i sponzoruše i skupe darove..
-cure pa tako i muškarci sve se više oblače kao turbo-folk zvijezde misleći da je to neka moda danas ( a cure su doslovno gole, i ne izlaze bez kilo šminke na licu),
-u kafićima raste trend uzimanja boca alkoholnih pića (koja su inače jako skupa,no i to pokazuje određenu "moć" i dobrostojeću financijsku situaciju), po kafićima(gdje se pušta turbo-folk) je sve više razbijenih boca,čaša pa tako i glava..
-Ukratko : ova vrsta muzike ruši neke moralne vrijednosti,i sve više ljudi postaje primitivno ( zar težimo k tome da budemo seljaci ???)

BORIMO SE ZA DEKRIMINALIZACIJU,LEGALIZACIJU VUTRE I ANTI TURBO-FOLK KAFIĆE I DRUŠTVO...
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
nisam ni ja obozavatelj.. al decko, nemres se borit protiv toga.. nemoguce je... zaobilazi tu muziku u velikom luku i to je to...
na facebooku ima milijun grupa koje su protiv turbo folka, i sta postizu??? sam se svađaju neki metalci s nekim brđanima, i nikad kraja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VutropuhacSrbija

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ni ja ga ne podnosim ali rezultati koje si ti naveja opčenita je promjena ponašanja društva,pračenje trendova,mode,slušanje folka i ostalog.
Istina,ignoriraj kao ja :)
Ali volim ovu nuspojavu šta su cure skoro gole :))
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Chris Defoe je napisao(la):
ova vrsta muzike ruši neke moralne vrijednosti
to su rekli i za rock i za rave kad su nastajali...no to su crkvene fore.
turbofolk je došao do svojih 5 minuta slave, kao i mnogi drugi stilovi prije.
kad se istroši, doći će nešto novo. za par godina će se tek vidjet što je turbofolk (kad se vrati u seoske krčme)...
ljudi su uvijek povodljivi, žele biti u trendu/modi, pa slušaju sve što sluša "većina"...
mentalitet stada.

"Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja."
Jiddu Krishnamurti.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Šund se prodaje. Turbo folk nije ništa drugo nego balkanska verzija popularne pop(MTV) muzike samo što ovaj popularni pop najčešće ima jaču produkciju ali je jednak kič i smeće.
Cajke imaju vrlo jednostavnu tematiku, nisu misaonoga karaktera i zato je hrpi ljudi lako se približiti tome jer je sve jasno i glasno.
Ukratko jeftina muzika, a mase gutaju jeftino šta god bilo.

Mene osobno smeta što je turbo folk jako narušio imidž folklora okolnih država te također što je riječ folk zauvjek okaljana od turbo folka kao i svastika od nacista.
Ja slušam folklor i moderne interpretacije istoga sa cijeloga balkana i onda kad spomenem nekom da slušam folk svi se odma zgrožavaju jer je prva asocijacija cajka.
 

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
uvijek će biti ljudi koji slušaju ono što je popularno- nažalost cajke su popularne, a sad zašto su popularne, to je pitanje
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
Za rock su rekli da je "vrazija" glazba i kao sto si reko s tim crkvenim forama trejali ljude od nje a time pasivno privalici jos vise ljudi ka rocku.
Po meni turbo folk je toliko popularan radi lake pamtljivosti teksta i "zabavne" melodije evo ja koji to prezirem znam doslovno napamet rijeci od desetak pjesama iako sam to cuo u prolazu samo. Tako nastaju best seleri ljudi kupuju ono s cim se mogu poistovjetit ono u cemu se nalaze, a neshvacaju da nije umjetnost ono sto ti potvrdi ono sto si ti mislio nego ono sto te tjera da proispitas svoje stavove i tako se promjenis na bolje/losije ovisno ko i kako gleda na tu situaciju.
Turbo folk ce opstati dok god se ti isti ljudi koji idu tamo se ne obrazuju i neuvide da to nije adekvatan nacin zabave nego bas kao sto je netko reko pokazivanje "moci" i neki los trenutni trend( i nemislim na one koji idu J*bat te polugole cure i na one koji idu tamo jer nazalost cinjenica je da koji god klub je pustio turbo folk je povecao promet i kolicinu ljudi)
 
07.10.2010
2
0
0
41
Evo ovako....mislim da svako ima pravo na svoje misljenje,ali stvarno jedva cekam da prodje ta cajkaska uforija. Jebote svaki kafic u koji udjem samo cajke....Samo ne mogu vjerovat kak sve te ljude ne zaboli tuka od toliko cajki....mene svaki put zaboli....

greenpower1 slazem se s tobom :)) ipak nije zabacit od tolko cura...
 
27.10.2010
17
0
0
31
Zaobići... Hm... Neizvodljivo. Čak i ako pokušam da ignorišem, okolina pritiska... Naravno, družim se sa ljudima koji slušaju dobru muziku, ali jedva da mogu da se snađem sa ljudima koji mi ne znače ništa, a treba da sarađujemo u nečemu. Gledaju me čudno :S
 
09.11.2010
4
0
0
33
Jo meni je užasno doslovno svako u mojoj jebenoj školi sluša cajke a ja slušam ama baš sve osim cajki one lady babe justina pederka i onih pederkastih amerskih "repera"
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
treba da napravimo bend... :icon_lol:

STOP CAJKAMA... ebote,
primitivci, seljaci, bolest u mozak... svi bi da su mafijaši i voze crne bembure... pa neće te muzika dovest do toga...

kaj se cura tiče, meni se to gadi, polugole curice, jedva napunile 18, a one starije izgledaju tolko jeftino da mi dođe žao kad ju vidim,... majke mi ak joj nebih nešto reko!

obuci gucci i pradu i ****** od mene... iovak sve kaj nosiš izgleda plastično, droljasto i prejeftino... ja sam mizantrop, a na ovakve stvari još više poludim... ljudi su mutavi i opet kažem da puše sve kaj im se stavi pod nos...
Baš gledam mlađe generacije, danas je najnormalnije pjevušiti neku cajku, ne pričam o narodnoj muzici jer to poštujem, ali cajke i ne....
Truju mlade, daju im povoda za prostitucijom, alkoholom i raznim drugim glupostima... djeca se pretvaraju u baje i u prostitutke.. a sve radi tog low budget teksta i još niskokvalitetnije muzike... veliki sam negativac kad je u pitanju turbo folk i ličnosti povezane sa time... Slušaš cajke, ne smetaš mi, budi dobar i ne pravi se glup i bit ćemo si super... samo me ostavi sa komentarima i nadobudnim ponašanjem... ne vozim bmw zato jer ne slušam cajke, to je moj problem... vozim staru kantu i najbolja mi je,

Slušajte kvalitetnu muziku, ne promovirajte niskokvalitetne i malograđanske stvari... pametniji smo od toga...
nemoramo se ubit u alkoholu samo zato jer svira neka "UBER SUPER CAJKA"...

Odvratno, gledam naš noćni klub koji pušta cajke, i to sve curice jedva da imaju po 16 godina, polugole, ne razumijem roditelje kao prvo, kako te puste van tako obučenu i namazanu ko klaun iz mekdonalca.... ja bi doveo reda da mogu, ali nemogu, zato duvam džiks i puca mi kifla... zapalim si za radost... i ne dira me niko... dobri smo si, jea!

poštujem ljude s ovog foruma s kojima sam si dobar i to je to... u životu imam 3 prijatelja i meni dosta...
ja sam čudan ali mislim da sam u pravu i nisam kao drugi, povodljiv i izopačen glupim stvarima... imam svoje mišljenje!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura and Beyond