Tutankhamon Auto, 600W LED, 1st Grow neiskusnog studenta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
5
43
13
25
sorta: Tutankhamon auto
breeder: Pyramid seeds
THC: 20%

from seed to harvest: 7-8 weeks
yield: 500-550g/m2

Pozdrav vutraši, da se malo prestavim, ja sam student prve godine na tankom buđetu pa probajte ne osuđivat previše moje pothvate. Ovo mi je prvi grow a odnekud se mora početi.
Ja sam eto odlučio početi u svom ormaru. Živim sam u stanu imam veliki ormar a za grow box para nemam pa eto viditi ćemo što će ispasti od svega toga.

Probat ću ugurati 4 biljke u taj ormar u 11Litrene platnene posude.
Zemlja koju ću koristiti je Guanokalong complete mix koja se sastoji od Guanokalong pudera, perlita, baltičkog bijelog treseta, crnog treseta, humusa glistnjaka i svih mikro i makro elemenata
To bi trebalo biti dovoljno nutrijenata za nadam se bar 3 tjedna.

Što se svijetla tiče kupio sam led svijetlo neke lijeve marke (čak ni nema marku) koje je baš za uzgoj biljaka i full apectrum je, ima dva moda, vegge i bloom. Piše da je ekvivalent 600W iako sumnjam al eto ko ništa ovako za moje oko, stvarno jako svijetli. U planu mi je light cycle 24/7 jer želim pružiti što više biljkama kad sam eto na buđetu pa bar svijetla neka bude.

Što se treniranja tiče dvoumim se između LST i ScrOG-a. Imam neki filing da bi iz ScrOG-a moga izvući više ali ne sviđa mi se baš ideja da neću moći pomicati posude.

Odlučio sam se koristiti i Rhizophagus intraradices mikorizu od extreme gardening-a. Za one koji možda nisu upućeni to su korisne gljivice koje u simbiozi s korijenom stvaraju spužvastu masu, u kojoj se skupljaju hrana i voda.

Što se nutrijenata tiče koristit ću samo guanokalong puder (npk 1-10-1) i HESI boost kad krene faza cvijetanja, tako da do cvijetanja oslanjam se na nutrijente iz zemlje.

Evo mislim da je to to što se tiće opčih informacija i moga plana. Sjemenke su spremne i za 5-6 sati idu u zemlju. Prve slike ću poslat kroz par dana čim malo izbiju iz zemlje. Eto poželite mi sreću i nadam se da ćemo se zabavati uz ovaj eksperiment studentskog budget growa.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
poželite mi sreću
Srećno do sjaja u očima.
To nije to.
što se tiće opčih informacija
Bizzzo je napisao smernice kako se vodi dnevnik ali to neki ne primenjuju. Misle da je dovoljna samo objava slika na nedeljnom nivou i neki propratni tekst.
imam veliki ormar
Ja imam box 40x40x120cm. Vidiš li razliku?
Da ne tupim dalje sa citatima...
Mislim da biljkama treba i malo sna, ja bih posle 7 dana skratio režim na 20/4 ili 18/6. Kad bi postavio slike tog panela, možda bi dobio neki info o istom. Pali oba moda od starta. Ventilacija ništa? Filter ništa?
Pogledaj neke završene dnevnike pa će ti biti jasnije kako ga voditi. Svaki update treba da sadrži starost biljke, klimatske uslove u boxu, koliko vode/hrane... Svaki početak je težak, uz pomoć ekipe sa
:vutra:biće ti lakše da savladaš osnove growanja.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nije loš plan, ako ništa drugo vidi se da si nešto pročitao i da imaš nekog predznanja:thumb:.
Fali ti koja slika boxa/ormara, napiši koliko je velik i barem neke informacije što se tiče ventilacije to jest ispuha:)
Dodaj malo još te neke stvari, vidi malo druge dnevnike..i samo hrabro i sretno do kraja:thumb:
I dobro kaže Sjaj očiju daj im barem 4 sata mraka.
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Također se slažem s kolegom koji ima taj sjaj u očima. 4 ili 6 sati mraka ti puno bolje dođu biljci da se odmori. Pođi od sebe prvog, ne mozes funkcionirat 24/7. Treba ti odmor.
Ventilacija?
Baci koju sliku ormara!
Sretno :)
 
05.03.2018
5
43
13
25
Evo me natrag. Sjemenke su napokon u zemlji.
Hvala puno na lijepim željama i korisnim savjetima.

evo da nadopunim neke informacije koje su mi falile u prvom postu.

Ormar je dimenzije 55x80x120
lampa je trenutno na nekih 40cm od biljaka i upaljena je samo na vegge modu. Odlučio sam poslušati vaše savijete i prebacit se na 20/4 režim.
trenutna temeratura je 21°C a vlažnost 54%. kod slijedećeg updatea navest ću i noćnu temperaturu.
što se ventilacije tiče imam ovaj ventilator koji puše 1856 m3/h sto mi ispadne da cijeli zrak iz boxa ispuše za nekih 2 min.
Što se mirisa tiče ne smeta mi a i nemam za filtere pa će vjv. ostat na ovom ventilatoru.

Evo šaljem slike u prilogu, to je za sad to. Sad mi je samo ostalo da polako umirem u iščekivanju.

Svaki savjet je dobrodošao tako da bit će mi drago ako mi pomognete kroz ovaj grow jer znam da mogu jako puno naučiti od vas.
Wish me luck :rasta:

IMG_20210208_182420.jpg IMG_20210208_183807.jpg
IMG_20210208_183753.jpg IMG_20210208_183815.jpg
IMG_20210208_183837.jpg
 
05.03.2018
5
43
13
25
Taman gledam da mi se spustila na 18. Probat ću ugasit ventilator za sad dok ne smislim kako podići temperaturu

Evo uz pomoć fena za kosu uspio podignut temp na 25 i jos se diže. Za sad će pomoć dok ne smislim trajnu soluciju.
 
05.03.2018
5
43
13
25
Dobio sam upit o LED lampi koju koristim ali jos nemogu odgovarat na privatne poruke pa ću tu napisati, uglavnom lampu sam preko njusakala kupio od nekog covjeka za 600kn i doslovno neznam nista o njoj znam samo da je 600W što je njegova rjeć tako da ni to nije sigurno. Znam glupo al jebiga bio sam u zurbi a nidam imao bas puno opcija a ni novaca.
Well, na pevu izgleda dobro al vidjet ćemo kakvi će biti rezultati
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Puno ti je to biljki za taj prostor, previse i to duplo. 2 biljke sasvim dovoljno da imaju po 55x40 i milina. Taj panel nema pojma o 600w snagi. To kinezi napisu kao da mjenja vrijednost hps-a od 600. Ne bi bilo lose izmjeroti stvarnu vrijednost da znas sa cime raspolazes.
1856 m3/h :fuck: i tu si vjerovatno nesto poremetio. Provjeri opet taj podatak , sumnjiv mi je. Kad vec prdim, visina od 120 i nije zavidna posto ne znas koliki razmak ce ti traziti taj panel. Pripazi da drugima ne bi za smetao miris biljke i srecno ti
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Puno ti je to biljki za taj prostor, previse i to duplo. 2 biljke sasvim dovoljno da imaju po 55x40
Ma bit ce to oke. Nece morat dugo vegetirat i dobro. Kod mene je 50x100x160 znaci 20cm kraci, a imam 4 unutra sa skoro 2 mj. vegetacije...Stiskavac je, ali nije strašno.
P.S. ne samo da su 4 biljke, nego su u potovima od 11-12L do 15+L ;)

Sretno i :respect:




EDIT: @dzidzo izvini, nisam taj dio da su automati uopče registrirao.
A sto se tice moje situacije, nije 2 mj. ali 50ak dana. Slike ti sibnem u pm, a i daljne info ako te zanima ili ti je nejasno

P.S. ne samo da su 4 biljke, nego su u potovima od 11-12L do 15+L :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Htio ne htio dugo ili kratko vegetirati nije u njegovoj moci posto su automati :D
Daj prika nesto ti ne stima:upiii: 2 mjeseca vegetacije i stanu ti 4 biljke u prostor 50x100:zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
05.03.2018
5
43
13
25
Bok ekipa, ipričavam se zbo ovako brzog updatea al pošto mi je ovo prvi put želio bi da sve prođe kako treba pa imam par pitanja. Evo u prilogu šaljem trenutno stanje curka. Dana ima je 4. dan otkad su u zemlji.
IMG_20210212_202850.jpg IMG_20210212_192441.jpg IMG_20210212_192436.jpg IMG_20210211_223505.jpg

Pitanja su:
Jel ovo okej stanje za 4. dan rasta?
mislio sam početi koristiti co2 tablete zbog slabe ventilacije u boxu al zanima me vaše mišljenje o tome.
i što se tiče zalijevanja ne znam koliko često bi ih trebao zalijevati u ovom sad stanju i s kojom količinom vode.

temperatura u boxu je između 20 i 25 stupnjeva a vlažnost 40-70%

Unaprijed vam hvala i još jednom se zahvaljujem na svim lijepim željama.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Pozz.. Neznam gdje griješiš,možda puno vode pa ih kolješ,nemam pojma.. U ovoj fazi bi trebao prskati biljke iz šprice al samo po mraku dok spavaju nikak po "danu" jer svjetlo može spaliti listiće kad su puni kapi vode. Druga bitna stvar,na koliko ti je udaljen panel od biljaka? Ovo što ti piše "600"W to ti nije prava snaga panela nego je on stotinjak wata do 150 max!! Po meni za ovaj prostor prevelik broj potova i biljaka,ovo je za max dvije biljke u 11,12L. Također fali ti masa zemlje u svakome potu,zašto? Posuda se iskoristi do maximuma to je jako bitna stavka. Nekak mi se čine izdužene zato pitam zbog udaljenosti panela!! Daj više info pa će bit i više pomoći!! Sretno dalje!! o_O :cool::vozdra:
 
Poslednja izmena: