Tutankhamon Pyramid Seeds 2x600w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.01.2014
24
32
0
Pozz ekipa,kao sto vam i naslov govori radi se o mojem prvom pokušaju indoora sa 15 komada tutankhamon pyramid seedsa,
čitam ovaj forum već duže vrijeme i puno mi je pomogao pa sam se odlučio otvoriti dnevnik.

Dakle,

Grow ce se odvijati u pregrađenom prostoru jedne veće prostorije,pregrada su sa 2 strane zid i sa jedne strane ormar(sve vec pofarbano bijelom mat bojom)

Proporcije prostora: Š:150 cm
D:250 cm
V:205 cm

Imam 10 posuda od 11 l te 5 od 10 l
Zemlja je florabella + perlit
Ph metar ću naručiti za koji dan
u pregrađenom prostoru je i najobičniji vent iz peveca tek toliko da zrak cirkulira.


Od gnojiva imam

Guanokalong taste improver 1l

Metrop MR1, 1 l
Žarulje su

Superplant HPS 600 W sa crvenim spektrom za cvjetanje

Sylvania Grolux HPS 600 W
Sjeme je danas prije koju min stavljeno na klijanje,posadit cu cim proklija,uskoro ce biti i slika :)

Molim vas da me savjetujete vi koji imate iskustva sa indoorom,gnojenjem itd...

To je to za sada ekipa....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nije li 15 komada mnoga za ispod 600w... to je puno cak i u zemljama gde je legalno uzgajati vutru, bice tu posla al na tebi je, sretan grow

edit: sad sam skontao da su dve lampe, onda ok, al da je puno, puno je i za out, jel to medicinski grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creative

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
15 komada u 10L posudama, sve u 150x250, bit će gužva samo takva... :)
kao što reče Power Seed, malo je mnogo 15 komada pod 1200W, tu je gramaža već 4-znamenkasti broj ako se dobro odradi grow.
no, nije na meni da sudim što je previše, a uostalom, ako je za lijek ili neku drugu plemenitu namjenu onda OK.
sve u svemu, sretno, pratim dok uživam u dimu vlastitog tutankhamona... :p

a kad sam već tu, odmah u startu nekoliko savjeta:

pošto imaš dosta visine, preporučam ti bar 40 dana vege. nakon 10 dana obavezno napravi topping, pa 10 dana kasnije opet (na oba glavna vrha). tutankhamon se i sam po sebi jako razgrana a ovako će još i više. jest da je 10-11 litara na granici za 40 dana vege, možda čak već i premalo, može se izvesti.

kad dođeš u cvjetanje, ne štedi na gnojivu jer ga Tut jako dobro podnosi, a i male su ti posude pa će biljke češće tražiti da ih se zalijeva i gnoji (ja sam imao 12L posude i zalijevao sam svaka 3-4 dana i svaki put sam davao punu dozu Hesi P+, prema kraju i dvostruke doze).

sve u svemu jako zahvalan strain, puno daje i kvaliteta je odlična.

još jednom sretno, i da nam jednom tjedno stavljaš slike!
 
15.01.2014
24
32
0
metalmaniac je napisao(la):
15 komada u 10L posudama, sve u 150x250, bit će gužva samo takva... :)
kao što reče Power Seed, malo je mnogo 15 komada pod 1200W, tu je gramaža već 4-znamenkasti broj ako se dobro odradi grow.
no, nije na meni da sudim što je previše, a uostalom, ako je za lijek ili neku drugu plemenitu namjenu onda OK.
sve u svemu, sretno, pratim dok uživam u dimu vlastitog tutankhamona... :p

a kad sam već tu, odmah u startu nekoliko savjeta:

pošto imaš dosta visine, preporučam ti bar 40 dana vege. nakon 10 dana obavezno napravi topping, pa 10 dana kasnije opet (na oba glavna vrha). tutankhamon se i sam po sebi jako razgrana a ovako će još i više. jest da je 10-11 litara na granici za 40 dana vege, možda čak već i premalo, može se izvesti.

kad dođeš u cvjetanje, ne štedi na gnojivu jer ga Tut jako dobro podnosi, a i male su ti posude pa će biljke češće tražiti da ih se zalijeva i gnoji (ja sam imao 12L posude i zalijevao sam svaka 3-4 dana i svaki put sam davao punu dozu Hesi P+, prema kraju i dvostruke doze).

sve u svemu jako zahvalan strain, puno daje i kvaliteta je odlična.

još jednom sretno, i da nam jednom tjedno stavljaš slike!
Za prostor nije bed mogu ga i prosiriti ili produziti koliko treba samo recite sta bi bilo idealno :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
bolje da smanjiš broj biljaka nego da povećavaš prostor. 150x250 je dosta za 15 komada (svaka dobije 50x50) ali će biti gužva, morati ćeš sve vaditi van da dođeš do onih u sredini.

ako još nisi počeo, bilo bi pametnije da riskiraš još nešto sitno para i uzmeš 20 litara posude pa kreneš sa npr. 8 komada, bez problema možeš dobiti istu količinu kao i sa 15 jer će biljke biti veće i punije. (ako ti je količina cilj, a očito jest kada ideš na tako veliku brojku)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
15.01.2014
24
32
0
bolje da smanjiš broj biljaka nego da povećavaš prostor. 150x250 je dosta za 15 komada (svaka dobije 50x50) ali će biti gužva, morati ćeš sve vaditi van da dođeš do onih u sredini.

ako još nisi počeo, bilo bi pametnije da riskiraš još nešto sitno para i uzmeš 20 litara posude pa kreneš sa npr. 8 komada, bez problema možeš dobiti istu količinu kao i sa 15 jer će biljke biti veće i punije. (ako ti je količina cilj, a očito jest kada ideš na tako veliku brojku)

a šta kažeš na prostor 180 x 270 i na posude od 15 l to mi se cini kao neki kompromis :D ?


Btw u kojem omjeru se mjesaju zemlja i perlit ? sry na double postu


ništa na kraju ce biti 10 biljaka u posudama min 15 l tnx na savjetima iduci put se javim vjerojatno sa slikama :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
9 biljki ispod 600w sa malo kracom vege uz neki dobar reflektor to se cini mogucim sve iznad toga je guzva i tesko da ce 600w svima pravedno podjeliti lumene.
Potovi od 12l sa podmetacima uzimaju 120 cm ako slozis tri komada jedan do drugoga i vec tada je tesko pokriti svjetlom sve tri pa sad racunaj ako ih imas 4 u redu.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
8 komada u 20-25L zemlje,40 dana vege uz topiranje nakon 4-5 reda grana,lagani LST (malo ih proširiti) i imaš kilo headova minimum...To nije zahebancija ;)



@Opa, ja danas glup ko top!!!! evilplant :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
15.01.2014
24
32
0
Ljudi imam mali problem,barem mislim da je mali :) polovina biljki koja je pod sylvanom je nekih 30-40% veca i razvijenija od druge polovine koja je pod lampom sa vise spektra za cvijetanje.Dns sam svima biljkama samo zamjenio mjesta i nadam se da ce to upaliti.sto vi mislite el ce biti ok to tako sam mijenjanjem mjesta i ubuduce?