Twilight & Big Band & Domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav svima!
Evo mene natrag, vratih se iz bolnice... Bilo je gadno bolno, ali sad je super.
Prijasnji grow je ipak propao zbog moje odsutnosti pa pocnimo s novim.

Sjeme:1x fem. Twilight - otporan na bolestine i promjene temperature, indica. Krizanac izmedju Brazillian female i 2xKC606 male, evo slike:

twilight.jpg


1x fem Big Band - ultra-skunk. Krizanac izmedju California Sativa i Bubblegum.Svidio mi se strain jer ima note bubbleguma (okus). Vecinom je sativa. Slika:

BigBandsingleseedcannabis.jpg
strains-323.jpg


Domacica:Evo slike od prijasnjeg indoora, mislim da ce i ove domacice biti iste, ali to se nikad ne zna!

P2230056.jpg


Zemlja:Biokompovit sa svim potrebnim tvarima za prvih mjesec dana rasta. Slika:

sl_biokompovit_01.gif


Prihrana: U Mercatoru sam pronasao Substral za fazu cvatnje koji u sebi sadrzi guano (40kn) i mislim da ce to biti dovoljno za cvatnju. A sto se tice vegetacije, jos od prije imam doma plantellu list. Slike gnojiva:

Balkon-Guano-02.jpg
fotkalistplantellahrslo.jpg


Postupak:Sjemenke su vec na klijanju. Twilight je izbacio klicu i jedna domacica isto tako, Big Band jos nije. Nakon sto ih stavim u 0,5L case od jogurta idu na balkon da od pocetka budu vani. Nakon 3. reda ostrih listova, domacice idu u box (PC Mid tower, 4 CFL 23W 865, tegle 2L-pokus, da vidim kako ce izrasti u malim teglama, radit ce se LST i rezim svijetla odmah na 12/12). Big Band i Twilight idu na skriveni sajt koji je spreman vec 3 tjedna za sadnju. Izmjesat cu kupovnu zemlju sa postojecom na sajtu, dodati stiropor, zastiti ih od biljozdera, a navodnjavat ce se 2x5L kanistrima sistemom kap-po-kap(u poljo apoteci ima cijev gotova s rupicama, samo treba montirati na kanistre; mislio sam u bolnici drpit sistem za infuziju, ali kad sam dobivao infuziju sam bio drogiran narkozom tako da jebi ga).

EDIT: Jos ne smijem dizati teske predmete pa ce slike boxa biti kad budu domacice spremne za ulazak. Box bi trebao podici iz ormara koji se otvara od gore, a ne mogu.
PEACE!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Steta za prijasnji grow, zelim ti srecu u ovom...i nadam se da je sada sve ok s tobom... =)
 
08.07.2010
34
10
0
31
zašto biokompovit?možda znaš nešto šta ja ne znam ali ja ti nikako ne preporučujem biokompovit kao zemlju za to.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Neznam nista posebno o toj zemlji, ali sam ju koristio svaki put i daje mi predobre rezultate. Nemam probleme i drzim se iste zemlje. Kad budem imao vise love bit ce i bolja zemlja, a za sad je ovo i vise nego dobro s obzirom na cijenu. Zasto ne biokompovit??

Moram reci jos nesto u vezi sjemenki, ove koje su kupovne (female) uzasno tesko s obzirom na domacice izbacuju klice. Jucer je izbacila klicu Twilight (neku malu i dalje nista), a Big Band nije opce (sad sam vidio da je sjemenka pukla, ali klice jos nema). Domacice UVIJEK imaju ogromne klice, pa tako danas pogledam sjemenke kad ono sve domacice izbacile 1-2 cm klicu. Zasto je to tako? Nije da me brine, ali me cisto zanima ako netko zna... Ja mislim da debljina sjemenke ima utjecaj na velicinu klice. Ove domace su bile "tigraste" i deblje dok su ove dvije female neke mrsave, jednobojne, male.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Zelim ti brz oporavak i jos bolji zdrastveni napredak.
Pratim grow i samo polako.
Kod mene od 30-tak semenki, raznih velicina, oblika, boja, samo su 5 najvecih, najdebljih zavrsile u grow-u, bilo je jos nekih da su krenule, ali nista vise od pucanja semenki. Daj im jos malo vremena, do 10-tak dana pa sta bude
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
kak se kaže- strpljen spašen...

Ako su domačice proklijale, znaći da će i kupovne, samo je pitanje vremena...temp, vlaga su ok, nemoj ništ mjenjati i bitno je držat VLAŽNOST KONSTANTNU, ali ovo što si rekao za debljinu, mogao bih se složiti oko toga... znalo mi se dogoditi da ove sitne i mršave nikad ne proklijaju a one moje u startu favoriziram da opravdaju to ogromnom klicom, neproklijana sjemenka ne znaći da si fejlao ako sve druge niknu nego da sjemenka nije sazrila..također mislim da seedbankovi ipak malo bolje dehidriraju sjeme, kako bi što duže trajala njima zaliha, jer upravo kombinirajući kupljene/domaće sjeme- uvijek me domačica prešiša..hm

Sretno!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hvala svima za dobre zelje.

Ma za sjeme sam samo onako usput pitao jer me zanima. ne brinem, jer jos nikad nisam imao fail sa sjemenkama. Doci ce one van i prije... :))
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Evo slike sjemenki (proklijalih) samo da ukazem na razliku izmedju kupovne i domace. Slika nije bas dobra, ali se vidi razlika. Ove dvije grdosije su domace, a ove dvije kod kojih se ne vidi klica su fem. kupljene:
Image0026.jpg
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da malo dopisem u dnevnik.
Sjemenke su stavljene u zemlju dana 4.5. (srijeda) i od onda su na balkonu. 2 domacice su izasle iz zemlje(te domacice su skoro pa neunistive, i volim s njima raditi) dok se Twilight i Big Band jos skrivaju.... Posto se vani dosta mijenja temperatura izmedju dana i noci, napravio sam "plastenik" sa plasticnom bocom da ih barem malo zastitim. Nadam se da ce izaci ove dvije zenke bez obzira na glupo prohladno vrijeme.
Slikat mi se jos neda jer su malecke, ali cim uzmu zamah stavljam slike.

Da, i odlucio sam da ce Twilight s jednom domacicom u box posto je 100% indica. Do takvog zakljucka sam dosao jer ako jednu 100% sativu i jednu 100% indicu stavim na sajt, ova sativa bi mogla kasnije zaklanjat sunce indici. Na sajt ide Big Band i domacica.

Peace!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav groweri!

Prvo lose vijesti. Domacice su mi se posusile, vjerojatno je kriva zemlja. Danas sam kupio Terra Magmu i dvije vece tegle, te stavio nove sjemenke na klijanje! Jedno pitanje: da li u Terra Magmu treba stavljati stiropor? Pitam jer pise da ima neke glinene *****rije unutra za drenazu. Iskreno ne bih stavljao stiropor...
Tako da idemo daljeeeeeeee. :)

Dobra vijest je da jedna domacica i big band idu dobro, a na sajt ih nosim u subotu...

Evo, kratki brifing jer se nista spektakularnoga ne desava! A i imam osjecaj da pisem dnevnik samo za sebe...

Pozdrav do sljedeceg javljanja!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Vid' stvarno nitko nista ne pise... XD

A tako je to kad su biljke male...nema se tu puno za komentirati...

Sam odluci hoces li stavljati ili ne...ti jedini mozes procijeniti koliko je prozracna zemlja posto ju mi ne vidimo...

Sretno dalje... =)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
A Terra Magma ko tera magma. Puno o njoj pise i ima svasta unutra, od lave do gline i tako to!
Ajde barem da netko nesto pita!

čiji je taj big band??? jel marka seedsa ona sa K? po slici mi se čini da je.

Da, kannabia! Ako si na to mislio! Dobro sjeme imaju, jedino me twilight razocarao! A bas sam se veselio indici. Do sad ni jednu indicu nisam uzgojio! Ah, jebi ga... Drugi put!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
hoce li biti koja slika ?

OKili-doklili,

sto se tice tempereture, moras se igrati i isprobavati te naci najbolje resenje koje ti pase, barem je kod mene tako bilo.
Ja sam imao cev od aspiratora, dok je nisam skratio na potrebnu duzinu, tj na 1/3, ni temperatura mi nije pala. A kako sam isekao, pala je za 6 stepeni, da sam znao, odmah bi to uradio :)

sve najbolje i pratim
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bit ce bob_sale, ali ne tako skoro... Imah problem s temperaturom i zemljom. Sad sam rijesio temp. i nabavio Terra Magmu, ali dvije koje su trebale ostati u indoor-u nisam uspio spasiti, a dvije koje su izbacene vanka cu obici za vikend posto mi je dosta daleko. Nadam se da su prezivjele, jer sam ih taman bacio na sajt kad ono nevrijeme (ovu subotu).

U boxu su sada 4 domacice na novo posadjene... I cim krenu van, stavljam slike.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Zamolio bih MODERATORE da mi preimenuju dnevnik u "Domacica 12/12 PC" zbog toga sto su Twilight i Big Band te jedna domacica "krepale" tako da nista od outdoora!
Hvala unaprijed!

EDIT: OVO MOŽE U GRAVEYARD