u šta saditi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.01.2010
1
0
1
37
zdravo, kako bi mogao postići najbolju i najtočniju ph vrijednost zemlje crnice pomješanu s pjeskom i stiropolom i vermikulitom??

koje ste vi omjere stavljali za outdoor sadnju

i još jedno pitanje, dali je bolje saditi u najlonsku vreću koja je u zemlji ili u "saksiju" od cca 20/30 litara na zemlji. imam neki osjećaj da je ovako mobilnije i u slučaju kad bi nedaj Bože zagustilo, lakše ih premjestio ili uništio???

i još jedno pitanje, dali da kokošije đubre mješam s zemljom ili da ga samo bubam na dno posude/vreće/rupe....

tražim sajt, žuri mi se da pripremim zemlju i potencijalne lokacije za bilje svoje buduće...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ovako, šta se tiče vanjskog sađenja reći ću ti kako sam ja odradio, ali nemoraš se toga držati!
nisam puno komplicirao a dobio sam odlične rezultate, uzeo sam posude za cvijeće (ništa preveliko) najobičnije one srednje,
ubacio sam u svaku po jednu sjemenku i čekao rezultate izlazka, one koje su proklijale te sam ostavio one koje su umrle bacio sam.
Kada su narasle cca 40cm (ne govorim točnu visinu), presadio sam ih u zemlju. Znači iskopaš rupe u zemlji otprilike dubine kolika je posuda u kojoj su ti biljke, samo prebaciš iz posude cijelu biljku skupa sa zemljom, zemlja se fino drži za korjen. i ubaciš u zemlju negdje na polju, i zakopaš. Kod mene je bila situacija bila da nemoram pripremati zemlju u koju sadim. Uglavnom u tegle sam stavio zemlju za cvijeće, malo stiropora i to je to.
Kad ih prebaciš van na otvoreno vidjet ćeš rezultate, ako sve odradiš kako treba biljka će sama rasti kako treba, tu i tamo sam ju posipao umjetnim gnojivom, ALI JAKO JAKO MALO, da ti ne pojede biljku, zalijevao sam vodom običnom, tu i tamo sam također otopio par kuglica gnojiva u vodi, ostavio da odstoji i zalio time, moja preporuka je da ostaviš vodu da odstoji prije zalivanja ako je moguće..

a moje rezultate možeš vidjeti ovdje:
https://forums.vutra.org/threads/5640-outdoor-2009-malo-slika
 
14.01.2010
1
0
1
37
heh, super ti je sajt! kako si zadovoljan s sajtom u polju kukuruza. kod mene isto takvih polja ima pa mi je i to jedna od opcija. baš ispod kuće :D :D :D
uglavnom okolo po forumima svi bruje o zemlji i vodi kao glavnim elementima. dobro i sunce je tu, al' na ova dva treba pozornost obratiti....
pa sad čovjek izgubljen nezna ili sumnja sam u sebe, ... a uzgaja korov :) :) :) :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
zadovoljan sam odlično jer je to obradiva zemlja i nemoram ništa kemijati da bih dobio dobar urod, svake godine se zemlja obrađuje po par puta, i to jako jako utječe na rast biljke, tu i tamo ja dodam neke svoje dodatke, uglavnom iskustvo i praksa rade svoje, kaj ti znači da sve znaš kada nisi posadio ni jednu biljku,,,,.... uglavnom, najbolje ti je da posadiš i sam ćeš vidjeti kaj je najbolje za biljku, naravno prvi grow ti možda neće bit bajan ali i to nemora ništa značiti, samo polako kreni, čitaj malo forum i vidjet ćeš da nije teško saditi outdoor,

ja sam dosta stvari našao ovdje i puno su pomogle.... ako imaš kakva pitanja samo pitaj ekipa će ti rado pomoći, i ja također!
 
14.01.2010
1
0
1
37
eto s jedna strane je autocesta, s druge strane je polje, s treće strane je potočić/kanal....
eventualni problem je ovaj putić koji vodi praktički nigdje, može voditi na dno ovog polja ili do autoceste a tamo stvarno nema šta raditi...

mogao bi zasaditi ili na rubu polja u kukuruzu ili u tom šipražju,,,,
šta se još može saditi ovih dana, ja predpostavljam da će biti kukuruz, odnosno nadam se :)
zašto je on palio to "divlje" bilje ???

eto pa dajte svoje mišljenje
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Bjež' od kukuruza,'si puko!!!
Kukuruz nije nešto što se samo posije i zdravo! Ima tu gnojenja,kultiviranja,prskanja-svakakvih radova.Jedino u tom šipražju,ali to ti nije baš sigurno mjesto jer je obrađena površina u blizini,a to znaći da ti kad tad netko može nabasat na bilje.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Što će ti stiropol? Stiropol se ne stavlja u zemlju. Stavlja se perlit. To dvoje nije isto.
Iskopaj rupu, dodaj 2/3 kupovne zemlje i ostatak pomiješaj s običnom zemljom.
S tim možeš dobiti super biljke. Keep it simple.
Peace
Boz :sun2:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Mnogo mi je to blizu ljudi , i proveri ti gde je to nigde :)
 
14.01.2010
1
0
1
37
nalazi se na vrh brda koje je onako malo nakrenjeno prema jugu. također je sve tamo malo pomalo zaraslo u nekakvo trnje koje pika kad se hoda kroz njega...
ali to što me brine što s jedne strane tog brda su ostali srušeni trupci koji su tu prezimili i vjerovatno će netko prije ili kasnije doći po njih.... oni nisu odmah uz to nego su s druge strane i vrlo teško bi moglo se doći fizički do njih (biljaka)

idem sutra u potragu za još lokacija. najbolje bi bilo kada bi našao SRUŠENU KUĆU! pa da stavim to sa strane jednog zida iza kojeg se ništa nevidi...
a ovo mi se sviđa što je navrh brda i sa svih strana su "prepreke" koje se mogu i nemogu premostiti....
i da blizu mi je voda :))) i nisam "sumnjiv" kad idem gore do vikendice radi staraca i ostalih....
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Mozda sam promasio temu,a nema moderatora da obrise post (pisao sam tamo na temi ZEMLJISTE),pa cu da pitam ovjde....ako ne treba ovdje da bude,neka moderatori obrisu post....

Imam jedno pitanje ako slucajno ne budem u mogucnosti da sredim sve kako sam planirao....ako ne sredim sajt (ne iskopam odgovarajucu rupu,zemlju ne nabavim i sve to),malo samo onako okrcim korov i to,i uzmem nekih 10-20 sjemenki i stavim sve zajedno u rupu od nekih par cm,da li mogu ocekivati ista da tu izraste,ako neko ima iskustva sa takvim growom da mi kaze ??? Naravno,takodje mi je bilo u glavi da ih par uzmem pa polako da proklija jedna po jedna u vati pa u casu da ih stavim dok malu izrastu,i onda u zemlju,ali ne znam da li cu imati gdje to sve sredit....ali ako uspiem to da malo odrastu u casi,da li bi prezivjele da ih onda presadim u neku manju rupu(od par cm) te koje proklijaju ?? Zemljiste je onako,kao neki sumarak blizu vode (rijecnog korita),mislim da bi ima fino sunca preko dana,ne znam tacno,ali mozda nekih 5 sati direktne svjetlosti na to mjesto gdje bi isao grow.....
 

som

31.03.2010
3
0
0
45
pozdrav
dosla mi ideja ali ne znam ima li smisla
mislim posaditi outdoor u kantama od 27 litara. kako nemam mogucnost da biljke drzim u kuci dok se ne razviju moram sjeme direktno van u kante.
kako bi ih maksimalno zastitio planiram napraviti ovo- sa unutarnje strane kante pricvrstiti drvene letve koje bi isle okomito od dna kante pa do nekih 30 - 40 cm iznad kante. stavo bi 8 takvih letvi. onda bi prozirni najlon omotao oko tih letvi da dobijem neki valjkasti produžetak kante. na vrh bi stavio bijelu mrezu za komarce. radi prozracnosti. a ionako sunce ne ide direktno odozgora.
tako bi biljke bile zasticene od kojekakvih nametnika, a mraza ovdje nema.
site je takav da bez straha mogu to napraviti. nece nitko vidjeti.

i zanima me jel 27 litara dovoljno da se korjen razvije maksimalno koliko moze. receno je negdje da korjen ide u sirinu koliko je i biljka siroka, a to je s kantama nemoguce izvesti
 
14.01.2010
1
0
1
37
mislim da vutra ima "mrkvast" korijen tako da ti je bitnije da ti je posuda dublja nego širja
 
21.02.2010
0
0
0
40
šta se tiče zaštite od puževa i skakavaca i inih-stavite dvi do po popušene cigarete u pola litre vode jedan dan pa poprskajte po biljci-djeluje sto posto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.