U Hrvatskoj se otvara prvi Cannabis muzej

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163

Eto, ide..

Edit: molim moderatore da isprave tipfeler u nazivu teme, a po potrebi premjeste temu u drugi podforum ako misle da je potrebno.
 

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Radovi su u zamahu :) Nadam se da ćemo sići u roku. Volio bi da se vrati tema koju sam pokrenuo prije dvije godine, a koja je izbrisana jer sam nehotice pitao za mišljenje kroz anketu. @Vutragenjo jel moguće da se objava/anketa iz moje stare teme makne i ujedno tema vrati kako bi mogao pisati daljnji napredak, briokratske zavrzlame i sl. po pitanju ovoga, ujedno i muzeja? Vjerujem da bi neki rado čitali. Many thnx :)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Da ljudi nauče benefite marihuane, isto kao i lažne priče, koje se vode, protiv istih!
Edukacija neukih, koji misle, da od trave, skačemo kroz prozor i sl. Sve su to sitnice, ali i sve bliže nekoj ilizaciji!
 

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Ekipa, od subote Cannabis muzej u Zagrebu kreće s radom. Groweri, imate cool kviz znanja u šatoru s kojim osvajate popuste. Dutch passion je sendao goodiese koje ćemo dijeliti, no kako smo tvrtka i živimo di živimo, nema sjemenki niti ilegalnog sadržaja. Biljozi koju ćete vidjet u šatoru ne fali nutrijenata, već je takav fenotip, zato se i zove kandža :) Objavu s fejsa prenosim u cijelosti. Svaki support je dobrodošao.

Vrijeme je da se educiramo i sagledamo iznimno bogatu povijest kanabisa. Vrijeme je da maknemo stigmu i rušimo premise. Vrijeme da ukažemo na benefite i upozorimo na loše strane. Vrijeme je da dozvolimo sebi prihvatiti nove činjenice i saznanja zdravstvenih istraživanja. Vrijeme je da Hrvatska dobije najmoderniji kanabis muzej na svijetu!
Otvaramo svoja vrata ove subote od 17h, a na samu subotu radimo do 21. Posebnog eventa neće biti zbog mjera, no Vaša podrška u guranju ove priče znači nam i drugim danima kada radimo od 10-21h. Nešto novo, nešto drugačije. Vidimo se u Petrinjskoj 59 u centru Zagreba!
P.s. svaki follow i share cijenimo
1f49a.png

+385 95 2 420 420 za dodatne informacije

#vrijemeje


5dbc55cf-f58f-42d3-a21f-53db615bdd11.jpg
Screen Shot 2022-01-24 at 06.34.29.png
 

Prilozi

  • Screen Shot 2022-01-24 at 06.34.29.png
    Screen Shot 2022-01-24 at 06.34.29.png
    679,7 KB · Pregleda: 20

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
U sklopu muzeja je cijeli ducan hemps*hr, samo sa dodatkom sadržaja vezanim za muzejsku zbirku, postere i sl. S obzirom da zakon ne priznaje muzej kao takav, moramo od neceg zivjeti, placato zgradu i ekipu koja radi, isto kao muzej prekinutih veza, muzej iluzija, muzej cokolade tako da moramo naplacivati upad. Iznos je 50kn, no karta su rizle oblikovane bas kao muzejska karta. Doslovno. Tak da mozes popusit kartu. Za njih bi na kiosku dao 15-20kn.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
dobra ideja ovo sa kartama rizlama., cestitam! Posjetit cu koji dan, sretno dalje u radu.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Teško je napravit popust, jer sve je fiskalno. Nije 50kn toliko puno, kad uzmeš u obzir, da su rizle oko 15ak kuna. Pošto su prvi u tom smjeru, i to je jeftino!
Zgrada u centru grada itd. Tko je u poslu, zna kolika su davanja.... Samo neka radi, da ljudi nauče benefite cannabisa i mnogo toga, što se lagalo skoro 100 godina!
 

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Dragi ljudi, hvala svima na podrsci, stvarno nam je potrebna! Za sponzorstvo mi smo za. Imamo gore u prostoriji za enteogenu upotrebu cijeli studio za podcaste gdje bismo radili i kvizove izmedju growera i slicno. Meni je i dalje zao sto je cijela tema o nastanku svega ovoga, hempsa, muzeja, poduzetnistva u ovom smjeru obrisana jer je postavljeno pitanje zajednici sto bi voljeli. I dalje bi volio da se ta tema vrati, jer nije namjera iskoristavati ikoga, vec slusati ljude sto zele vidjeti. Pozdrav svima i hvala jos jednom. Mozemo organizirati i nagradnu, rado bi forumu podijelio ulaznice ako postoji mogucnost.
 

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Evo malo vise detalja, otvorenje je proslo super. Biljoza koju imamo je majčica iz nubikana, zovemo ju kandža zbog fenotipa koji malo frče listove, nije da nedostaje nutrijenata. Dajem muzej na raspolaganje cijelom forumu ako imate konstruktivne ideje koje će na znastveno-edukativan način podržati priču. Naravno, zakonski mora odgovarati :) Karte mozete vidjeti u clanku:

 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
odlicno.,jedina zamjerka (iako razumijem zasto) je ta da je besplatan ulaz djelatnicima ministarstava kojima uopce nije stalo do toga , ne razumiju kulturu kanabisa ,ne postuju to niti ce uopce posjetit muzej. Dok oni koji to bi trebali odobriti imaju 3x prosjecnu placu hrvatske te itekako mogu platiti ulaz/njima upravo ste trebali duplo naplacivat a ne besplatno. Ukoliko dode do legalizacije vidjete cete koliko ce oni od Vas uzimati novca.Ispada da onima koji to bojkotiraju dajte besplatno a onima koji podrzavaju naplacujete. Bez zamjerke molim., Kanabis je life style.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
je ta da je besplatan ulaz djelatnicima ministarstava kojima uopce nije stalo do toga , ne razumiju kulturu kanabisa ,ne postuju to niti ce uopce posjetit muzej.
Ja sam to u naslovu(pošto je pod navodnicima) protumačio kao, da je s namjerom dozvoljeno, da vide, da nam vrag iz očiju ne ide van!
Odmah na plače, koliko je čija i čiji je veči itd. Smatram da takve stvari, nemaju veze s Cannabisom i njegovim uzgojem. Niti, da se legalizacijom želimo obogatit, niti mješat politiku, dok još ni nogom u dupe nismo dobili!
Bez uvrede, Tvrle pokušava skupit ekipu i ide u pravom smjeru, a koliko je čija plaća, jbga neki imaju više, neki manje, tako je stoljećima, tako če i biti...
Naslov je poziv, da ministre natera na razmišljanje. Barem sam ga ja tako shvatio (najviše radi gramatičkih znakova)!
Samo, da čitate do kraja, sve je objašnjeno...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220130_064923_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20220130_064923_com.android.chrome.jpg
    231,5 KB · Pregleda: 10
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Muzej super izgleda na slikama. Novo, moderno, tematika savršena.
Ulaznice otkidaju :thumb:
Ako bude prilike, platit cu ulaz samo da ih zapalim :)
Bilo bi mi fora kao suvenir, mozda i neku majicu. Materijal konoplja, logo nenametljiv :D
Osvrt na beplatan ulaz :D
Nema veze, jer kako se ono kaže : Tko puši, dobar je u duši.
Ja bi im još dao i lizalicu uz besplatan ulaz. A policajcima krofnu.
Tvrle,zavidim ti :) Imas posao iz snova. I naravno, neka bude sretan i uspjesan.
::listomahanje::ovdje bi to rekli, Sretan grow :thumb: