u hu hu minijaturica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
daj slikaj možda nije gotovo jer nebi vjerovao ima i jedna metoda koju ameri zovu bruseing ili bending (u prevodu doslovce stisneš stabljiku i presavineš ju lagano tako da ju čak i oštetiš naravno ne i prejako) ako sam to dobro napisao. no shvatit će se o cem se radi i bitno je da se vidi di je biljka pukla , da za klonove ako su ti biljke ušle u flowering oporavak odnosno rooting proces će trajati malo duže .
slike nemoj zaboraviti !
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ja sam tak svoje slomio...privezo da ne pukne do kraja i oporavile su se...bez beda...kasnije sam i procito sto i stoner o toj "tehnici" i primjenio u drugom grow-u na svim previsokim biljkama...nije im nista smetalo...ni u "debelom" cvjetanju....

pozzzz :facesjump:
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41


evo ja sam to ovako napravio, neznam dal se ovako radi ali meni se cini kao da bi moglo uspjet jer se preko noci dok je radilo svijetlo prema njemu pocela izvijat...
htio bi ju opet privezat al me strah da nije prerano pa da ju opet ne s*****
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
stvarno mi se to nije desilo nikada, ali cim kazes da se pocela dizat prema svijetlu ...

mislim da bi se mogla oporaviti...

sretno .
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Vrtlar, kako misliš presaditi te biljke??
Krenuo si ih upeljavati u mrežu, a nisi ih presadio u veće posude. Možda imaš
neku šemu no ipak moram primjetiti :D
Nemoj ih sljedeći put pustiti tako visoko jer samo gubiš na ionako malom prostoru.
Nadam se da je sada sve ok ;-)

Pratim do kraja :vb_wave:

:maryjane:
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ma daj e, brijem da su oba mudonje. pa ce ici najvjerovatnije uskoro na svjezi zrak neka siju sjeme po svijetu dalje.

btw, nije uopce poslije tesko napraviti double potting, samo isfuras okvir na vec postojecu zemlju i napunis i njega zemljom
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ispale obje muske :(

al dobro, znate onu, prvi macici se bacaju u vodu. danas pocinjem novo, ovaj put znam malo vishe toga pa ce u startu bit manje problema, imam uglavnom sliku kako bi to trebalo izgledat. takodjer cu sve ovdje dokumentirati.

slike ovih dvoje mudonja prije rezanja cu stavit navecer.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ne bacaju se u vodu samo tako.
Uzmi fino 8 komada plastičnih flašica od 0,5L, razreži po dužini i na dnu, obljepi
izolirkom da drži, mix zemlje unutra, u zemlju sjeme i čekaj :)

Od tih 8 ćeš imati dvije cure, a onda ih presadi...
Ovo rečeno se odnosi na 12/12 od starta jer su dovoljno razvijene kad pokažu spol...

:maryjane:
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
evo dA ne otvaram novu temu, samo da javim da su temperature opet pale i sad mogu valjda opet pocet bez straha da cu nesto zapalit... 2 biljcice su stavljene u boks i mozete ocekivati foto reportove kako se stvari budu odvijale... :)

pozdrav
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
nisam ni poceo i odmah problemi, sinoc mi se temperatura bila popela na 45!!! stupnjeva... sada je nekako ajde josh normalna, na 37 je, maloprijeje isla i do 35 ali sve je to previshe... molio bih pomoc kako da se rijesim tog problema, dali da stavim i drugi ventilator da ispuhuje ili da maknem one "filtere" za zrak sa zadnje strane boksa jer je ta strana ionako do zida pa nedolazi tamo svijetlo... bacim i neke fotke poslije... malo mi je rano sad, tek sam se probudio...
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
evo i foto update da vidite s kakvim sam stvarima suocen





i sad ako pogledate di gleda kraj boxa vidjet cete da je tamo mrkli mrak kad bi se lampa ugasila... zato pitanje, da li da maknem taj "filter" (vidi na str br 1) jer imam dojam da mi se toplina samo odbija od njega nazad u box... sad sam i promjenio kako pusu ventovi i stavio da oba pusu na van evo, vec mi se popela na 36! :icon_mad: posto mi miris i nije tolki problem kolki bi mi bio da se nesto zapali :icon_biggrin: unaprijed hvala

updejt biljaka nije moguc josh uvjek jer su trenutno male i nish se ne vidi, ova jedna je tek bacila one prve prave listove.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ja bi stavio vent šta puše u zarulju bliže njoj i ovaj što otpuhuje, s time da napraviš jedan zatvoreni prostor od onog što otpuhuje, tipa malo pregradiš tako da kad povuče toplinu da direkt izvlači, a ne da distribuira dalje po boxu, evo slika

inaće svaka čast na boxu i svemu, predobro izgleda i savršeno ukomponiran i funkcionalan
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
odlicno je ovo gaucho, vjerovatno cu radit nesto takvo slicno, hvala na savjetu...

nego, otkacili mi se ventilatori i sad dok ih ne prispojim drzim vrata otvorena, i temperatura je 27 sta je kolko sam shvatio gornja granica idealnog... ali postoji onda mogucnost da maknem one filtere odozada, oce li sta stetit ako prasina uleti ili slicno... znaci sad mi je 27 bez da ventilatori rade... ako ono cudo ostavim otvoreno i s ventilatorima kad bi mi bila oko 27 bi bilo idealno, jedino je to za prasinu ako je problem...

e, a i tesko sada da cu radit nesto u blizini lampe dok je upaljena da se ne s*****, vec prije sljedeceg grow radim ovu preinaku obavezno...

edit: da ne pisem stalo nove postove kad je moj vec zadnji pa ovako... udaljio sam ove filtere na distancu i sad mi je temperatura u box 28 sta je super, ne pamtim kad je bila takva, tako da mislim da cu ipak skinut taj dio... vjerovatno vec sutra pa ce bit i neki foto udate...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
balkane, eto vidiš da je i tebe sjebo, nije box onaj komp na slici, box je ono kamuflažirano sa strane :D
i ja sam se prepao koliko toga stane u tako mali box, pa sam odvrtio na 1 stranu
predobra kamuflaža
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nisam uveličao sliku sorry
pa nije baš kamuflaža
što bi toliko prostora eliminisao,recimo za cd-ove
mislim da bi tu stao i bigtower
i kada se čuje opet je stelt
a ima više mogućnosti za ventilaciju
jednostavno manje problema
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
pa i napravit cu sigurno i jedan sa big tower kucistem samo sta ga ne mogu nabavit a sad i nisam u nekoj materijalnoj situaciji trenutno... btw, moram priznat da kad bi sad ovo iso radit, radio bi ga malo drugacije ipak jer sam neke stvari krivo izracunao... svejedno on i dalje uredno radi i uskoro sljedi i neka fotkica malih bebaca...

hvala na pozitivnim komentarima i sugestijama
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Nisam ovo do sada vidio... Petica za trud! Poslusaj gaucha i rijesit ces temperature. Ja bi jos dodao koju plavu stednu za mixani spektar i punije kifove

Samo naprijed i sretno
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
pitanje: imam neki sjebani produzni i dok sam bi vraco box nakon inspekcije par puta mi se ugasila lampa, negdje 3-4 puta, ali to je sve skupa to paljenje gasenje trajalo minutu. da li i kolko to moze utjecati na fm/m/herm ratio? hvala