u mom gradu...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
moj grad je jedno prosjecno mjesto u kojem svi sve znaju..ima poprilicno puno ljudi zvanih "malograđana" koji imaju tradicionalnu svijest i koji u mladima vide vlastitu i nasu propast. postoje neke odredjene udruge koje se bave razno raznim aktivnostima ali one se vise bave stavima vezane uz skolstvo i slicno. posto je mali grad i svi sve znaju, a ja pogotvo jer se krecem medju tim ljudima, ima puno "duvaca" starije i mladje dobi te su oni kao takvi oskvrnjeni, izopaceni i u najgorem slucaju narkomani. jako mi smeta sto vidim doslovno djecu (makar i ja spadam medu njih) koja se vikendom opijaju i unistavaju si svoje jos nerazvijeno tijelo. za njih se ne zna, i oni uvijek prolaze kao djeca koja vise na centru s biciklima i promoviraju zdrav zivot. dok se recimo ja, nesmijem pojavit umorna, crvenih ociju i slicno jer sma omdah napljugana ili sto vec ne. planiram osnovat organizaciju koja ce se bavit problemima mladima i moje pitanje..
s kojim bih ja nastupom treba skrenut paznju na "nas đanere" a da mi to sve ne padne u vodu i da li je uopce moguce s obzirom da je to ILEGALNO? :(:smoke18:
stay cool...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Trenutno stanje stvari je takvo da bi to bila borba sa vjetrenjacama.. Bila bi proglasena narkomankom, a tvoj trud da okolina sazna istinu o cannabisu bi protumacili potpuno krivo kao i inace te bi postigla kontra efekt.

Trenutno mi se cini da je najvise sto pojedinac moze uciniti edukacija svoje blize okoline u koju imas povjerenja sireci dokumentarce na tu temu, te eventualno online djelovanjem prosiriti istinu i rastjerati neke demone proslosti koji su iz nepravednih politickih razloga postali sastavni dio rijeci marihuana.

U svakom slucaju mislim da je krucijalno znati prepoznati trenutak kada djelovati, a kada se opustiti i sacuvati zivce jer bi trud bio uzaludan.

Obzirom da na zapadu uvode automate za cannabis, i koristi se sve vise u medicinske svrhe u sve vise zemalja iz kojih smo mi i prepisali zakone, vjerujem da drakonska dogma na tu temu nema dugotrajno i cvrsto uporiste u nasim krajevima. Pogledajte samo primjer zerpa i podvijenog repa.. zbilja ne vidim situaciju gdje ce u nase krajeve doc medicinski korisnik canabisa sa zapada i da ce radi toga biti maltretiran.
No obzirom da su nam na vlasti primati logika nema veliku ulogu u predvidjanju buducnosti. Mozemo se samo nadati da neki od njih vide svijet van svojeg tanjura i casice.
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
svjesna sam te tuzne cinjenice...mogu djelovati na internetu sto se tice uzeg kruga ovog grada, a osobe medju kojima se krecem i kojima vjerujem su "sa mnom u svemu tome". mislila sam uz tu organizaciju koja je u pocetcima nekako uvest i taj dio...barem neka bude neki mali korak..jer ako se budemo skrivali..skirvat cmo se zauvijek kao da jedemo zabranjeno voce...neopisivo mi je zao sto je tako i voljela bi barem malo doprinjet boljitku i borbi
ili cu jednostavno cekat kao i svi drugi pravi trenutak..koji ce doc..ne znam kad :(
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
THC mind je napisao(la):
..jer ako se budemo skrivali..skirvat cmo se zauvijek kao da jedemo zabranjeno voce...

pretežito točna izjava, to i jest zabranjeno voće, ili bolje reć biljka, po svim zakonima je zabranjena, ali, evo jedan tip možda malo OffTopic

damiana - biljka, listovi se puše, laganije od vutre, kažu neki slićan osjećaj, premda mene malo takne.... blablabla, i sad miriše kad je zapališ ko dobra vutra, i svatko koga pitaš reć će da je vutra, ali ti se ne skrivaš, psihološki shvačaš da nema u tome ništa loše
znaći u glavi preslažeš: damiana -> legalno=ok -> mogu pušit gdje hoću...

a također složiš i: vutra -> nelegalno=not ok -> skrijmo se...

prema tome, prvo u glavi moraš presložit da je legalna kako bi drugima to pokazala... jest riskantno, ali malo je onih koji tako rade, ja bar ne, a ti si žena, ni da očeš nemoš imat ****, ali možda imaš šta drugo pa pokreneš revoluciju u mjestu...

sretno
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
uh nisam dugo svratio na forum i moram priznati da sam se ful razveselio kad sam naletio na ovaj post i kad sam vidio da ima nekih koji su voljni stvarno zasukati rukave i poduzeti nešto što nije internet đihad. Zato respect i moja puna podrška.

a sad na tvoje pitanje.

meni se čini da samo zagovaranje da je vutra OK u tvojoj sredini ( u bilo kojoj sredini) nema smisla ako nemaš visoko pozitivan status, ako te ljudi ne glaedaju kao netko tko je pametan i netko tko zna što govori, ako nemaš status osobe kojoj ljudi vjeruju, ako nisi uzor svojoj sredini. Zato mislim da zagovarenja da je trava OK je kontraproduktivno jer sredina neće dobro reagirati.

(stariji) Ljudi su jednostavno tvrdoglavi i ti ne možeš ti biti toliko u pravu koliko oni mogu biti tvrdoglavi. Zato nema smisla im govoriti kako je trava manje opasna kad oni "znaju" koliko je to zlo.

No što ti možeš?
sudeći prema tvom postu pljugeri u tvom gradu su tretirani kao otpadnici, ološ, šljam ... obični narkomani. Sad razmisli koju sliku ljudi u tvojoj sredini imaju o đankijima. Zapiši si na papir najgori stereotip. U mom gradu (a vjerujem i drugdje) đankiji ( bez obzira dal se radi o heroinu ili vutri - neznalicama je svejedno i to je isto) su: kriminalci, đepari, rasadnik bolesti, ljenčine, dileri ...

Prvi cilj vam je pokazati da niste kriminalci, lopovi i ljenčine već da ste korisni i aktivni.

Ono što ti trebaš svojoj sredini pokazati je da ti nisi propala, da si aktivan i vitalan sudionik društva, da možeš pozitivno pridonjeti svojoj sredini - ukratko da si (te) korisni. Moj prijedlog bi bio da se organizirate u udrugu i krenete pokazivati svojoj sredini da ste korisni pa možda čak i da ste vrijedniji svojoj sredini od onog dijela koji vas osuđuje.

Počnite raditi volonterske akcije - uredite neku šumicu da ne bude šikara, počistite livadu od smeća, probajte sakupiti lovu za obnovu dječjeg igrališta ... dakle alat u ruke i krenite mijenjati tmurnu i zapuštenu atmosferu oko sebe.

Kasnije možete probati i promovirati svoju subkulturu - nađite neku zapuštenu zgradu i organizirajte grafitiranje ...

dakle sve u svemu napravite pozitivnu promjenu i osigurajte da svi to vide, da to bude dobro popraćeno.

Nakon što izgradite pozitivan imiđ održavajte ga. Nikad nemojte zaboraviti na to da vi sami pridonosite zajednici.

Paralelno sa time možete početi i baviti se "problemima" - napravite anketu među mladima, pitajte ih koliko često puše, piju, konzumiraju, drogiraju se i to javno pokažite. Kontaktirajte zdravstvene institucije i pitajte ih koliko mladih sa vašeg područja je hospitalizirano zbog alkohola i marihuane i to publicirajte.

Dakle malo po malo prezentirajte informacije svojoj okolini. Malo po malo. Ako ih pokušate uvjeriti iz prve naletiti će te na zid tvrdoglavosti i etiketirati će vas kao muljatore.

Morate shvatiti da njihov stav kako je "trava zlo" nije nastao u jednom danu. Oni su žrtve dugogoišnje porpagande tako da njihov stav ne može nestati agresivnim pristupom već malo po malo i ne uvijek izravno.

Možeš ljudima pokazati statistike da je alkohol veći problem među mladima nego marihuana, no ne možeš im pokazivati statistikama da pljugeri nisu ljenčine, ali im možeš pokazati da su "pljugeri" ( a oni znaju koji su to, jer se sve zna) aktivni ( volontiraju, rade, čiste, daruju svoje slobodno vrijeme zajednici i stvaraju korist društvu), da su kreativni ( izložbe fotografija, grafita, rade filmove ... ) i na kraju bilo bi dobro da pokažeš da je ta tvoja grupa pametna da niste budale ( organizirajte radionice slikanja, kreativnog pisanja, informatike - ovisno o mogućnostima)

Dakle sve u svemu tvoj zadatak je razbijati predrasude ne o travi nego o vama, jer oni preko vas sude i travi.
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
uvau! stavrno nesto konretno i moram priznat da sam ostala zapanjena u veoma dobrom smislu :)
moj prvi korak je organizirat organizaciju koja ce se bavit sviim mlidm problemima a medju ostalim i o travi... i sto se tice same vutre, veoma si me sada inspirirao i obavjesavat cu vas o stanju i napretku

HVALA!
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
evo ti male pomoći oko osnivanja
http://www.uzuvrh.hr/defaulthrv.aspx - stranica ureda za udruge, tamo ćeš naći odgovor na većinu pitanja. Statut iskopaj na netu, hvala bogu ima ih masu.

ali ukratko, statut, zapisnik o osnivanju, popis osnivača, pečat i nešto biljega ( mislim 40 kn) za početa. još treba obaviti dobivanje računa u zavodu za statistiku i otvoriti račun u banci i pravni posao je gotov.

Što se banke tiče raspitaj se jet to još tako. ja sam otvarao u Hypo banci jer oni naplaćuju održavanje računa samo ako ima prometa po njemu dok ostale banke naplaćuju 15 - 20 kn mjesečno.

ako imaš kakvih pitanja baci mi privatnu poruku jer u zadnje vrijeme dosta rijetko zalazim na forum
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
več nekoliko godina i mi sami funkcionišemo kao sajt, ali nismo bili organizacija koja u stvarnosti može pokrenuti ideje, akcije,vase projekte... Počeli smo sa registracijom udruge konačno,počeli smo sa predstavljanjem organizacije u globalnoj cannabis kulturi....
Tu onda može pojedinac sa željom planirati,pokrenuti projekt sa pomoči ostale vutra.org članova... koji če podupreti stav ako je u širem intersu ili doprinosi zajedničkom zalaganju...Naprimer onda se možete javiti za sredstva projekta/konkurs..države,EU,UN,sponzora sa nšom pomoču..... Tako može jedan sam pojedinac lakse širiti svoj glas,ideju..+više se čujemo.. sigurno vas dosta ima slične probleme,osečanja ,ideje...

vutra.organizacija medjunarodna organizacija za promovisanje cannabis cuture na području Balkana..
Za sad prvo,da završimo postupak registracije baš za područje celog Balkana..
:)

napisačemo nesto obširnije uskoro o Vutra organizaciji..
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
Tihojla je napisao(la):
Prvi cilj vam je pokazati da niste kriminalci, lopovi i ljenčine već da ste korisni i aktivni.

Ono što ti trebaš svojoj sredini pokazati je da ti nisi propala, da si aktivan i vitalan sudionik društva, da možeš pozitivno pridonjeti svojoj sredini - ukratko da si (te) korisni. Moj prijedlog bi bio da se organizirate u udrugu i krenete pokazivati svojoj sredini da ste korisni pa možda čak i da ste vrijedniji svojoj sredini od onog dijela koji vas osuđuje.

Počnite raditi volonterske akcije - uredite neku šumicu da ne bude šikara, počistite livadu od smeća, probajte sakupiti lovu za obnovu dječjeg igrališta ... dakle alat u ruke i krenite mijenjati tmurnu i zapuštenu atmosferu oko sebe.

nazalost trava nema veze sa ovim...
ovo vise zvuci i vuce na komunu a ne organizaciju(udrugu)...
ja osobno mislim da se ovim od trave radi preveliku stvar (slona od muhe)...

ovakve aktivnosti kao sto si naveo su ljepe same od sebe, ali nemaju veze sa travom...
ako te ovakve aktivnosti vesele i sipunjavaju ucini ih, i to bi bilo jako odvazno i posebno od tebe...ali u suprotnom, ako ih radis iz drugog interesa nemaju smisla...
sestra i prijatelji su se vukli po ovakvim udrugama i sve u vjetar otislo...iako ih cijenim sto su pokusali...

ja sam rekao da cu poceti sa bliznjima i kad sa njima uspijem idem na veliko...
i nemogu, svaku priliku sa starcima vec par godina koristim za otvorenom pricanju o marihuani, ali presporo napreduje...
oni razumiju i vjeruju mi, da ona nije opasna, i ziv sam primjer da se normalno funkcioira i u skoli i na poslu...ali opet...uvijek zavrsi "radi ti sto oces, ali nama to nije drago"...i ***** ga, njima nije drago...ti ljudi kao da imaju neki unutarnji umjetno stvoreni instikt da to nije dobro, bez posebnog razloga...

zamislite ilegaliziraju jabuke...i sad se pojavi hrpa ljudi na trgu i promoviraju kako su jabuke zdrave, jedu ih neprestano, prezderavaju se, povracaju na kraju od njih, desni i jednjak nastradaju zbog prekomjerne kolicine jabucne kiseline...
kako bi vi sad gledali na te ljude....
o_O :signs053::cool44::icon_confused::punch::wave:

anyway, nemam pojma sto bi trebalo uciniti zato bi bilo bolje da usutim :sick:
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
ovo sto ljudi nerazumiju i nece da prihvate "njima nije drago..." to je sucaj u svim bivsim socijalistickim i komunistickim zemljama... Tako stvari stoje kod vecine starijih ljudi, pa i mojih kod kuce... Moje misljenje je da ce se svjest o vutri i ostalim u hrvatskoj kontroverznim stvarima (homoseksualnost, prostitucija, lake droge....) promjeniti tek kada postepeno pocmu odumirati starije generacije i dolaziti novi narastaji, moja je procjena da za to treba jos nekih 10-15godina...
Ja sam takvu teoriju prije par godina reko svom profesoru iz Sociologije s cime se on slozio i oslobodio me pismenog djela ispita:)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Razmisli logicno.. Da neka skupina ljudi za koju ti je mentalno usadjeno kako je losa pocne skupljat smece po parkovima.. (npr. alkoholicari) jel bi to usitinu promjenilo tvoj stav prema kronicnom alkoholizmu?

E pa za te ljude mi smo kronicni alkoholicari.. jer su u godinama i na stupnju obrazovanja koji im ne dozvoljava da shvate sto je trava uistinu. Jednostavno nisu sposobni razlikovati cannabis od speeda/kokaina/heroina iz razloga sto su po zakonu izjednaceni, a zakon je u njihovim ocima apsolutni sveznajuci bog vladar, jer nisu svjesni da te zakone pisu ljudi koji blage veze o pravom stanju stvari nemaju, pa prepisuju zakone iz zapadnih zemalja, a u zapadnim zemljama glavno pravilo je da ono sta vrhu drstva ne donosi profit ili moze nastetiti njihovim industrijama ne moze biti legalno.

Zato je stevia (biljka 400 puta sladja od secera) ilegalna za komercijalnu upotrebu u SAD iako se u japanu koristi tisucama godina sa pozitivnim zdravstvenim nuspojavama, a umjesto nje u SAD se kriste umjetni zasladjivaci koji su sinteticke kemikalije tipa natren, splenda, sucralose, acesulfame k, saccharin, aspartam itd koje uzrokoju bezbrojne zdravstvene tegobe a izmedju ostaloga nekontrolirano DEBLJANJE!! Paradoksalno ali savrseno istinito i znanstveno dokazano.. jer organizam se od toksicnih kemikalija sititi na nacin da ih izolira iz krovotoka i pohrani u masnu stanicu, i tako da bi sprijecio smrt stvara sve vise i vise energetski nepotrebnih masnih stanica, ali potrebnih da bi izolirao toksine iz krvotoka.
Zapamtite da ova kemija ide u svaki diet coke, diet soda, il bilo kakvo pice koje se reklamira da je bez secera..

Enivjej uduvan sam totalno i skrenuh sa teme.. poanta:
Ledo je generalno u pravu.
Strpljen spasen, a u medjuvremenu energiju ulagati u mladu inteligentnu okolinu koja je sposobna informacije procesirati vlastitim mozgom.
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
slazem se s tim..drago mi je sto sam dobila i "drugu" strano
no...
isti taj zakon, ustavi i sve te gluposti koje vlada donosi(kopira) malogradjani sljede i gledaju kako da isto prevare...nema logike.
svi se oni zale na ovo ili ono...
izgleda da zele vjerovat samo onome sto ima pase
vrlo zalosno
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
pa šta neznate da je vutra još i prije bila prijetlja americi, tj. konoplja!!!

još prije nego su je i osvojili!
Pa od vutre se rade najčvršča užad ikad poznata od bilja, a ameri je nisu odmah imali, tako da su im konkurirali, zbog THC-a su je kasnije sjebali do kraja

ja tvrdim do treba još proć najmanje 30 godina dok se situaija ponegdje omekša, jer kad mi doćemo već u kasnije razdoblje znat ćemo, zato bolje svojim vršnjacima pričajte o vutri, jer oni će vas bar s razumijevanjem slušati, a starci će vas proglasiti luđakom!
nemojte svojoj ekipi prezentirati vurtu kao => amo da se urokamo, nego ljepo im prićajte kad se napušite, pri kraju filma, jer i mi ćemo kad tad doć na "vlast"

zato:
pričajte svima svojima (vršnjacima -+5 godina ) o tome kako je dobra

... izgubih misao ROFL

uglavnom bit je tu!, ako se sjetim šta sam imo reć donapisat ću
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
malo sam si razmisljala..
recimo da ce se to promijenit kad se sadasnja vlast i vlada smijeni tj. odu u penziju
ali onda je velika mogucnost da oni izaberu pojedince iz nove generacije da nastave njihov poso.
ako im je navodno toliko stalo..