U p o m o c !!! Napadnuti smo!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
Imam biljku od 215 cm visine, (oko 90 % sativa), koja je u cvetanju vec 2 meseca...
Na svakom listu, sa donje strane, koji nema kristale (znaci, koji ne raste iz cveta), ima NA TONE biljnih vasi, koje imaju belicaste larve, iz kojih rastu braon (smedje) vasi, a kasnije postaju crne, i tada vec mogu da hodaju po biljci... to je neverovatno malo govance, ne znam dal' ima pola milimetra, ma jedna tackica...!
Ortak kaze da ne smemo nisacim da prskamo biljku, jer cemo sjebati ukus (cela je u hedovima)pa ce da povuce hemiju iz insekticida...
Ja ih ubijam prstima, na liscu na gornjim granama, kol'ko mogu, ali ima oko 50 grana, i to maltene nista ne vredi...listovi vremenom dobijaju sve vise i vise belicastih tackica, a nekolicina, prvenstveno na donjim granama, je POTPUNO PO(ZU)(BE)LELA...!!!

e, da... monstrum se nalazi na ZASTAKLJENOJ terasi, koja gleda na zapad, ima mnogo svetla, ali direktnog sunca ima tek od 13:00... zbudzili smo i 5 malih zutih (od 20w), i jednu veliku belu (200w), koje cepaju svih 12 sati neprekidno, od 08:00 do 20:00

- STA DA RADIM...!!!??? POMAGAJTE!!! POLA KILE HEDOVINE JE U OPASNOSTI!!!

ODUZICU(oduzicemo) SE (vrlo kvalitetno :) ) ONOME KO BUDE IMAO RESENJE...!!! - OBECAVAM(o)!!!
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
napravi smjesu koprive i vode - čekaj da to odstoji 1-2 dana i onda s tim poprskaj biljku
prirodno je
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
Vutragenjo je napisao(la):
@MrJa A zasto koprive?

@Masni Mojne nudit ilegalne stvari po forumu pa makar kroz salu.

znam da mi je baba (dok je bila živa) zalivala u vrtu protiv nametnika s koprivom i vodom.
naravno nije travu ali je povrće
 

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
NE NUDIM nista ilegalno, ne brini...
Jer, ovo NIJE nesto sto ima MATERIJALNU VREDNOST, bar NE NOVCANU...!
I ne moze da se pretvori u, a ni shvati kao, nesto NOVCANO !!!
A i ...cvece-cvecu... jel'...?

don't worry, I'm all about legal...?!... :)

E, AKO JA SLUCAJNO NAPISEM NESTO STO NE BI TREBALO, TI SLOBODNO OBRISI, JER TI SI ADMINISTRATOR, SVE JE OK, SAMO NAPISI KAKO I ZASTO... thx

ovo s' koprivom mi dobro zvuci, pa ako se posiljalac nadje u Zemunu, za jedno mesec dana, - (MUNZA KONZE), dacu mu adresu i nek' svrati obavezno, da vidi dal' mu je recept uspeo... a i stavicu fotke, samo da iscimam kameru od nekog...

de da nadjem koprivu sad...? naci cu nekako, valjda...

HVALA SVIMA
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Nažalost meni se sve čini da su ti biljku napali crveni pauci (Spider Mites)
A protiv toga nema velike pomoći osim teške kemije/otrova.

Najbolja opcija ti je link koji ti je dao HazeSeeker iako niti to nemože zaustaviti ove male smradove, samo ih usporiti.

Inače ih indoor po stranim forumima rješavaju s bubamarama i i nekim drugim paucima, tako da ih puste u box pa ih ovi pojedu.
Ali i to djeluje samo dok se mala smeća nisu puno proširila.
 

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
Cini mi se DA NISU ti pauci... Ovi insekti ostavljaju DEPIGMENTIRAN LIST, (kao neku svetliju tackicu) na tom mestu gde se zadrze, s donje strane lista... Odozdo gde je ona glavna zila ima mnogo, kao neke prasine, sivkaste boje; belicasta neka zrnca, koja se ocigledno prenose vetrom, a kace se za donju stranu lista, koja je na tom mestu hrapavija, pa tu mogu lakse da se zakace... kapiram da su to LARVE, dok su jos tako bele... E, onda se one verovatno IZLEGU, pa budu sve tamnije i tamnije - preko svetlo do u tamnu braon, pa na kraju postaju CRNE, i LEPO VIDIM kako OPUSTENO SETAJU po biljci... Znaci, polaganje jaja im vise nije nikakav problem, a vetar im vise nije ni bitan, jer mogu i bez njega...
E sad, fora je u tome sto GDE GOD IMA KRISTALA - NJIH NEMA! Na listovima koji rastu iz hedova, ima toliko smole, i njima to okruzenje toliko ne odgovara, da se na tim listovima LARVE UOPSTE ne kace(belicasta, kao, prasina), a kad i vidim neku odraslu jedinku (znaci, crnu), ona uglavnom SAMO STOJI na jednom mestu, i to uglavnom sa GORNJE STRANE LISTA, al' ne radi nista, i taj list (posto raste iz heda) NEMA NIKAKVU DEPIGMENTACIJU, nista mu ne fali... Kazem, samo na njima samo stoje, jer se po granama, na primer - SETAJU, idu gore-dole...! Uopste mi nije jasno ni kako se nadju na tim zdravim listovima, (kako uspeju da dodju do njih),jer njima THC tol'ko smeta, da ga potpuno zaobilaze...!

- Vidim da administrator ne zna za koprive kao fungicid, jel' to znaci da koprive NISU poznate po tome sto se koriste za ovo, ili...?

E, SAD, DA LI NEKO ZNA...?
- DA LI BILJKA LUCI VISE SMOLE, DA BI SE ODBRANILA OD OVIH GOVANA?
- AKO JESTE, DA LI TO ZNACI DA CE IMATI VISE I THC-a?
- U kakvoj su sprezi KOLICINA SMOLE i KOLICINA THC-a, da li VISE SMOLE znaci VISE i THC-a?
- Da li neko zna jos neku namenu THC-a, pored filtriranja stetnog dela suncevog spektra promenom talasne duzine kroz kristalnu resetku, naseg omiljenog molekula...?

TO ADMIN. PEOPLE...: - OVAJ SAJT JE DO JAJA...!!!

HVALA SVIMA, HVALA I UNAPRED NA SAVETIMA...
 

ja!

24.09.2009
9
0
0
40
Crveni pauk upravo to i radi-napada list oko žilica i ostaju bele tačkice. Ne mora biti crven (ako te zbunjuje naziv), a kažu da su larve ustvari te koje isisavaju sok iz biljke. Mada, bez slike, teško može bilo ko da ti kaže šta je napalo biljke, a i sa njom nije uvek lako.

O bio gnojivima i pesticidima ima negde tema. Potraži, sve je objašnjeno.

Ako nemate sveže koprive (ili neke druge biljke koje vam trebaju) uvek možete iskoristiti sušene, a njih ćete naći u svakom bio butiku ili kod travara. Samo tada umesto, recimo 1kg svežih stavljate 100-150 g suvih.
 

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
NE ZNAM, mozda si u pravu, i ovo mozda IPAK JESU crveni pauci... Najjaca lupa koju imam uvecava oko 5 puta, sto je nedovoljno da bi bilo sta moglo da se vidi, jer kad stvorenje od 200 microna, uvelicas 5 puta - veliko je - 1 mm, opet vidis jedno veliko NISTA...!!!
Ostaje mi da nadjem koprivu sutra na pijaci, i da probam "ja"-ovljev savet... "jaov" savet...?!?! (- Advice from JA) ... E, mr JA, aj' svrati na buksnu, kad budes bio u prolazu...samo me prethodno cimni da ti dam adresu...

THANKS PEOPLE, HVALA VAM ZA SVE...!

POSADIT CU RUZE I IMATI DVIJE KOSNICE (zasadicu hedove i smotacu (najmanje) 2 dobre sprave) ... pa kad se spusim... jao kad se spusim... jao, jao...
 

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
JESU FUCKIN PAUCI...!!!

NISTA nije pomoglo, NIJEDAN JEDINI LEK, ni prirodni, ni vestacki...
jedino da sam imao strpljenja da ih usisam, jer sam u medjuvremenu bio napravio specijalni nastavak za usisivac, kojim je to bilo moguce...
svejedno, na kraju je biljka izgledala kao neki stari, napusteni dvorac, potpuno prekriven paucinom...
kad smo stavili grane na susenje, pauci su poceli da pustaju niti, i da silazeci niz njih, PALE SA BILJKE, uglavnom prema svetlu... slucajno mi je ostala jedna grana na polici, i ujutru su mi stvari na polici bile potpuno prekrivene ovim malim govancicima... HAVARIJA...
 
27.06.2008
21
0
0
45
MasniHedovi je napisao(la):
Imam biljku od 215 cm visine, (oko 90 % sativa), koja je u cvetanju vec 2 meseca...
Na svakom listu, sa donje strane, koji nema kristale (znaci, koji ne raste iz cveta), ima NA TONE biljnih vasi, koje imaju belicaste larve, iz kojih rastu braon (smedje) vasi, a kasnije postaju crne, i tada vec mogu da hodaju po biljci... to je neverovatno malo govance, ne znam dal' ima pola milimetra, ma jedna tackica...!
Ortak kaze da ne smemo nisacim da prskamo biljku, jer cemo sjebati ukus (cela je u hedovima)pa ce da povuce hemiju iz insekticida...
Ja ih ubijam prstima, na liscu na gornjim granama, kol'ko mogu, ali ima oko 50 grana, i to maltene nista ne vredi...listovi vremenom dobijaju sve vise i vise belicastih tackica, a nekolicina, prvenstveno na donjim granama, je POTPUNO PO(ZU)(BE)LELA...!!!

e, da... monstrum se nalazi na ZASTAKLJENOJ terasi, koja gleda na zapad, ima mnogo svetla, ali direktnog sunca ima tek od 13:00... zbudzili smo i 5 malih zutih (od 20w), i jednu veliku belu (200w), koje cepaju svih 12 sati neprekidno, od 08:00 do 20:00

- STA DA RADIM...!!!??? POMAGAJTE!!! POLA KILE HEDOVINE JE U OPASNOSTI!!!

ODUZICU(oduzicemo) SE (vrlo kvalitetno :) ) ONOME KO BUDE IMAO RESENJE...!!! - OBECAVAM(o)!!!

Druze otidji na Hidroponikin sajt tamo imas sigurno resenje a posto si iz BG jos bi bilo bolje da odes direkno kod njih. I ja sam tako resio isti problem kao i kod tebe.
 
26.11.2009
22
2
0
35
MRZIM PAUKOVEEEE!!! Danas mi je niknula biljkica, svega pola cm od zemlje... i vidim ja nešto se miče unutra.... crveni pauci i nekakvi crvići mali... Ako mi itko može odgovorit: od kud to dolazi???

Posadio sam u teglu i držao to u svojoj sobi (temp i vlaga idealni) pod štednom žaruljom (bilo je oblačno). Zemlja je bila več odavno otvorena (50l) i stajala u špajzi. Da li je moguće da su se nakotili u zemlji ili su mogli doć i na neki drugi način? hvala
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nije tolko bitno kako su došli ...sad je bitno da ih otjeraš ili još bolje ... jbg ubiješ!
Inače majtse privlači visoka temperatura i niska vlaga ... ako su tvoji uvjeti takvi onda bi to trebalo promjeniti i tretirati biljku sa prirodnim sredstvima protiv nametnika . Evo ja neču puno kenjat već ću ti dati link pa ti prouči.
Gnojiva i pesticidi
Deficiti
Neem Oil
Ove dvije -tri teme bi trealo dobro proučiti ..Da bi znali srezat problem u startu . Jer ako s jednom npr. majtsi prošire i polegnu jajašca svuda po bijci ...onda si doslovno u jajima ... :)
 
26.11.2009
22
2
0
35
Haze, hvala ti na linkovima, puno su mi pomogli. Probat ću prskat čajem od preslice, ali sam razmišljao i o tome da presadim biljke u drugu posudu sa čistom zemljom jer još nema jajašaca po samoj biljci nego samo u zemlji. Da li su možda još premlade za presađivanje i da li bi doživjele prevelik šok? (bebe imaju samo 3 dana)
 
26.11.2009
22
2
0
35
Vidim da više nema postova na ovoj temi, nadam se da su svi našli što su tražili među Haze-ovim linkovima.
Samo sam htio reči da ovaj čaj od preslice stvarno POMAŽE :D. Paukova više nema.
U međuvremenu sam biljke presadio u zasebne posude s novom zemljom i sad sve funkcionira savršeno.

Ako nekog zanima kako to sada izgleda neka prati link u potpisu.