Ubrati je ujutro ili uveče?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
babe koje se bave lavandom i ostalim mirisnim,uljavim i sličnim čarobnim ljekoviti, biljem kažu, a govore to stotinama godina, da biljke u podne u sebi imaju najviše snage.sad,jeli ova naša lavanda isto takve volje u podne,ne znam...
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Da znaš deda da si me obradovao one dve od juče danas su pale za slobodu i to oko 15.00 časova,ujutro ih polio otišao i posle posla ih ,,ubio,,..Sad sušenje, pa Vam javim kakvoću itd.
p.s.jednu sam ubio sečenjem umrla je brzo ništa nije osetila ali ova druga će umirati lagano i dugo kao mali Radojica na turskom kocu,za nju nisam imao milosti i sušim je s korenom znači još živi ali joj životni sokovi prestaju lagano kolati kroz nju.Uffff al sam surov.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ej a branje posle kiše,kad su biljke zrele?Molio bih što brže odgovore,jer mi se čini da ću danas još dve ,tri otići i ubiti.Sinoć je kod nas padala kiša jutros sam seo na bajs i otišao do šteka one malo otežale od vode posavijale se ali im nije ništa,ali imam dve tri za koje sam juče rekao da ću ih danas ubrati,sad nisam pametan .Šta me savetujete.Zrelo malo crno semenje,preko pola biljke smedje dlačice,hedovi oformljeni...Ajte da vidimo šta ćemo.
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Ma jebi ga kad ne umem da nalepim sliku a veruj mi na reč niti bih to radio.Razlozi hmmm,zar to nije očigledno.Ali veruj mi onako je kako ti kažem ,semena zrela mala crna,bez mužjaka celo vreme,40%smedjih dlačica.