Ubrzan puls

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.01.2010
14
1
0
35
ZNAM da ovo jeste ČESTA pojava, i pri svakoj konzumaciji se moj puls ubrzava, ali poslednji put je moj puls bio toliko ubrzan da sam mislila da završavam na Hitnoj, ili još nešto užasnije :D
elem, puls se ubrzao na ne-znam-ni-ja-koliko. imala sam feeling kao da mi gori celi deo oko srca, i imala sam trip da će srčka jesnostavno izaći iz grudnog koša... merila sam ga samo kad se smanjio, tad je bio 120.
Zanimaju me vaša iskustva u smanjivanju ubrzanog pulsa, i koliko često se vama dešava da vam je puls ubrzan do te mere da vas ometa u uživanju u čarima koje ova biljka pruža.
 
22.01.2010
14
1
0
35
ZNAM da ovo jeste ČESTA pojava, i pri svakoj konzumaciji se moj puls ubrzava, ali poslednji put je moj puls bio toliko ubrzan da sam mislila da završavam na Hitnoj, ili još nešto užasnije :D
elem, puls se ubrzao na ne-znam-ni-ja-koliko. imala sam feeling kao da mi gori celi deo oko srca, i imala sam trip da će srčka jesnostavno izaći iz grudnog koša... merila sam ga samo kad se smanjio, tad je bio 120.
Zanimaju me vaša iskustva u smanjivanju ubrzanog pulsa, i koliko često se vama dešava da vam je puls ubrzan do te mere da vas ometa u uživanju u čarima koje ova biljka pruža.
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Nemam problema s tim... Zbilja zanimljivo kak je to u biti redovna/normalna pojava nakon pusenja..da se ubrza puls a ne da panicaris zbog toga :D... Mislim da je ovo najopasnija stvar u vezi trave XD.... Ako je vjerovati nekom istrazivanju onda je za zdravu osobu 2x opasnije nego sex XD.
 
08.06.2009
48
9
0
35
meni se znalo nesto slicno desavat kad bi pusila sg, vjerojatno je bio sprican il nesto, od sk mi nije tako. legla bi se i tresla i nebi znala jel se smijem ili grcim.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo baš nešto razmišljam i gledam, ja kad se napušim, meni puls je smanjen, mislim slabiji nego inače... Naravno sve to ima veze i sa vrstom biljke, ili još gore ako je prskana nečim... ali ako je prskano, može se osjetiti kroz dim... bar sam ja tako jednom osjetio.... Inače ja redovno svaki dan popijem (takva mi terapija) 50-60mg diazepam (tačnije apaurin)... ali nakon toga padam na obrvu (kad zapalim naravno)...
Sad može biti da je biljka koju si pušila, više sativasta nego indikasta, jer da je imala više "indi" gena u sebi, puls bi ti se smanjio kao i pritisak...
E sad još ostaje varijanta jel prskano bilo? Ja čisto sumnjam, više mislim da si se ti (podsvjesno) nečeg da kažem "prepala" ili uspaničila... sl. paranoji, što kod dobre vuve veoma često se dešava, pogotovo ako ne pušiš dnevno 5g, ako pušiš npr: samo vikendom, onda to je to...
Dobar dim, koji si ružno profurala, mnogo od društva zavisi, gdje se nalaziš kad pušiš?, Da se niste "zavukli" negdje sa autom pa zapalili? To automatski stvara paranoju i normalno je da puls skoči (kao i pristisak) čisto radi same spoznaje, "šta ako naleti neko..." i sl.
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
moguce je da je to taj sativa - indica jaz posto je recimo 90% trave kupljene na ulici indica ili barem indica dominantni cross, pa kad jednom uleti neka sativa i jos ako je jaca moze vjerojatno prepast covjeka taj head high, iako ja isto nisam imao neke probleme s tim.
 
16.04.2010
42
5
0
35
Meni se isto često puta ubrza toliko da mi ne bude dobro, počne mi se vrtiti u glavi i izgubim dah, onda moram sjesti malo, popiti koju čašu vode, zapaliti drugi džoks i onda se smiri sve.
Uvijek mi se od prvog sve pomuti, a tek me drugi ispravi daje mi pravi feeling.
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
...desavalo mi se.....ali mi je u sustini puls bio normalan, nego sam nekako glasno cuo odzvanjanje rada srca u usima....mozda samo malo padne pritisak....posle dugog j.......ne cuje se nista...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
U sustini najvaznije je da dok trcis/vjezbas nenaduvan da imas normalan puls i da nema bola oko srca. A sad ukoliko se javlja redovno kod duvanja to treba pogledati jer za vecinu najvjerovatnije nije nista ali ako si u manjini mozes najebat i stresat se bezveze. Ja savjetujem smanjenje pusenja i pregled kod doktora za svaki slucaj.
 

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
Ubrzani puls je potpuno normalna stvar. Bar kod mene recimo. Ako je dobra trava, gledam da izbegnem zatvoreni prostor da me ne bi uhvatila paranoja. U tom slučaju mi se broj otkucaja popne na milion čoveče. Ili recimo posle dužeg smejanja. A najčešće čini mi se kada se zagledam u nešto, najpre mobilni telefon da otkucam poruku recimo. Samo u jednom trenutku skapiram zabad ono, i u trenutku mi se sloši, a čuka hoće napolje ja mislim... :)
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
Bezze_Sa je napisao(la):
Evo baš nešto razmišljam i gledam, ja kad se napušim, meni puls je smanjen, mislim slabiji nego inače... Naravno sve to ima veze i sa vrstom biljke, ili još gore ako je prskana nečim... ali ako je prskano, može se osjetiti kroz dim... bar sam ja tako jednom osjetio.... Inače ja redovno svaki dan popijem (takva mi terapija) 50-60mg diazepam (tačnije apaurin)... ali nakon toga padam na obrvu (kad zapalim naravno)...
Sad može biti da je biljka koju si pušila, više sativasta nego indikasta, jer da je imala više "indi" gena u sebi, puls bi ti se smanjio kao i pritisak...
E sad još ostaje varijanta jel prskano bilo? Ja čisto sumnjam, više mislim da si se ti (podsvjesno) nečeg da kažem "prepala" ili uspaničila... sl. paranoji, što kod dobre vuve veoma često se dešava, pogotovo ako ne pušiš dnevno 5g, ako pušiš npr: samo vikendom, onda to je to...
Dobar dim, koji si ružno profurala, mnogo od društva zavisi, gdje se nalaziš kad pušiš?, Da se niste "zavukli" negdje sa autom pa zapalili? To automatski stvara paranoju i normalno je da puls skoči (kao i pristisak) čisto radi same spoznaje, "šta ako naleti neko..." i sl.
stari kaj ce tebi apaurini?pa radije zdimi 2 na dan pa si miran al nemoj mjesati.ajd molim te baci to smece.
 

Nikolica

Aktivan Član
19.03.2010
69
4
0
34
Buddha je napisao(la):
Taj rad :D Al nikako ne uspjednem da skontam (vremenski) koliko prodje dok se tako zabuljim,lafo kucam poruku na tel.a ustvari razmisljam o necemu 103-ecem :)

Pa obično prođe samo par sekundi, ali imaš utisak da je prošla večnost. I onda te uhvati neka paranoja, ne daj Bože da to uradiš u kolima gde vas već ima petorica i ne možeš da izađeš iz istih... :D
 
07.11.2009
3
0
0
33
hmm.. jedan od najefikasnijih nachina je zamishljanje... e sad, shta i kako?... trebash se spustit na zemlju tako da zamishljash prizemljavanje-sebe u zraku a potom lagano spushtanje na pod.. -sve zatvorenim ochima naravno.. (;
nakon toga slijedi zamishljanje zraka kako dishesh svaki udisaj prati i koncentriraj se na smanjivanje udisaja, a potom i zamisli srce kako kuca sve sporije i sporije.. jedno bez drugog i trecheg ne funkcionira, pa tako usput i radish vjezhbe kontroliranja disanja i uma.. pochetci meditacije zapravo.. ((;

nadam se da sam bio od koristi..

spread happyness and prosperity! peace. ^^
 

mario_m3

Aktivan Član
10.03.2008
59
4
0
36
Evo da se i ja ubacim u razg, Bio je i kod mene slican slucaj sa tim otkucajima srca. Zapalio sam sam doma jednu frulu, i sve oke nekih 15 min, i onda me pukla ta paranoja, nisam znao kud sa sobom, Bilo je tu svega jos, jednostavno nemozes se smirit. Izavrsio sam na hitnoj, radili EKG, puls je bio oko 150 ugl. diagnoza Extreme Tahicardya. Ja sam njima neznam ni sam sta izbrbljo da sam se preforsiro s vjezbanjem jos je bilo ljeto pa ono... I dao mi je doktor na hitnoj jednu vjezbu za smirivanje zove se VASAVA. znaci ako vidite da je stvarno srce pretjeralo, sjedite smririte se i Ovak ide vjezba. Udahnete jako duboko na nos 2-3 puta i onda 4 put jako udahnete i zadrzite dah sto je duze moguce 10-15 sec.. i onda samo lagano izdahnete opet na nos. Meni je se puls smanjio sa 150 odma poslje prvog pokusaja na nekih 100-110. Ponovite par puta i to je to.. Prejebb stvar za prirodno smanjivanje pulsa. Provjerite!!! ;)
 
27.10.2010
17
0
0
31
Meni je sinoc tako brzo srce lupalo, i jako, da sam pocela i ja da se drmam, desna noga mi se tresla neko vreme. Nisam mogla da pricam ili da se pomeram jer bi se slika jos vise prodrmala, a ovako je isla malo gore-dole, malo levo-desno, uopste nije bilo zanimljivo, odmah sam shvatila da nesto nije kako treba i da jedva cekam da prestane. A osecaj onako kao da sam svesna unutra, ali sam zarobljena, moje telo ne kontrolisem. Dok sam hodala stvarno je bilo high, onako ne osetim svoju tezinu, kao da hodam iznad tla, al' zato sam mogla lako da se srusim ili sapletem, jer sam i popila dosta. Secam se nekih osecaja - jedno vreme sam osetila kako mi oko mozga struji vazduh, kao da mi je glava otvorena, jedno vreme sam osecala kao da mi vibrira glava u velikim krugovima oko usiju. E onda me ostave da lezim na dve stolice (bili smo na zurci, dakle nema veceg blama) i ja kao da krenem da dremam i samo mi se telo trgne, i tako nekoliko puta. Vracala sam se kuci taksijem, najvise me je brinulo da me taksista ne provali jer se okretao i pitao jesam li dobro.
Vrlo je moguce da sam se ja malo unervozila ili uspanicila, jer je tu bio neki tip iz obezbedjenja koji je ulazio i izlazio... Jos sam jako dugo zadrzavala dim, secam se da me je grlo peklo, a smrdelo je na pokvarene ukiseljene virsle, pa mi je bilo i muka.
Hm, pojam o vremenu? Mislim da sam ja tamo ispred tog kluba sedela jedno sat-dva i nisam ni htela da se pomerim osim da odem kuci da spavam. A dok sam spavala, probudim se i imam iluziju da komarac leti oko moje glave i zuji, ali ujednaceno.
Terali su me da disem dublje, da bi sto vise kiseonika otislo u mozak, a ja sam jedino cekala da prestane, tako da se i nisam bas zabavljala, nije mi bilo smesno, a ni tuzno, onako svejedno.