ubuntu muke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
dakle, skinuo sam iso ubuntua (64bit)
mountam imiđ i ugodno se iznenadim kad pise install from windows
pokrenem ja to i rebootam komp i dalje nece...

samo vrti neke brojeve i pise nesto tipa serror ata: connection status changed

u cemu je problem, moze li mi netko pomoci tko ima iskustva s time
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
abit quad gt, q6600, gf7800gtx + 7300gs x2

ma posto je pisalo install from windows ja sam se nadao da se moze i sa imiđa instalirat. Cd ne mogu koristiti jer nemam optiku trenutno..

takodjer, kakva je multimonitor podrska na ubuntuu, konkretno, za 4 monitora :)

ubuntu je ovaj sad najnoviji 8.04 ako se ne varam, verzija za 64bit proc
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Kaže čovjek da nema optiku, kako će onda live verziju isprobat ???
BTW, install CD je live ...

@Weed
Ne znam kako si mislio pokrenuti iz Windowsa, Ubuntu koristi drugi file sistem, potrebna je posebna particija za njega u slučaju da želiš multiboot, ako ne, komplet disk se formatira za linux.

Kakva obmana ? Nema veće obmane od Windowsa ...
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
daklem, postoji opcija "install from windows like any other software", cak se i napravi dual boot samo sto nece bootat, probat cu nabavit optiku pa probat s cd-a.. a filesistem se koliko vidim nije mijenjao na tih 30gb sto asm namjenio linuxu..
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Moze pomocu Partition Magic napraviti particije za linux sa windowsa i posle instalirati Ubuntu opet sa windowsa.

Pozdrav..:icon_mrgreen:
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
dakle eto, nabavih optiku, ubuntu sprzih na cd (najnoviji, 8.04 x64 ako s ene varam)

no, sve mi je isto, pokrenem installer, vrti se ona stangica od ubuntua i onda mi udje u neki loop i pise da nest s hardom ne valja kao... sata link down, hard resseting link, tako nesto..

sad mi pada na pamet da ne prepoznaje sata disk, makar mi je to malo bedasto. Ima li tko kakvo rijsenje ili pametan savjet da udijeli, fakat bi isprobao alternativu al jebad ga kad se neda instalirat, izgubio sam zivaca i zivaca...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Weed Killah je napisao(la):
sad mi pada na pamet da ne prepoznaje sata disk, makar mi je to malo bedasto.
može biti, meni windows neprepoznaje sata disk pri instalaciji pa moram uvijek loudati sa diskete driver.
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
stari moj mislim da bi trebao instalirati ubuntu na chist disk (raw pa pusti da ti ubunto formatira) pa poslije ako zhelish xp instaliraj ga odvojeno.... a moj savjet ti je ako nemash bash previshe iskustva sa linuxom da probash malo sa user friendly OSovima kao što su fedora ili suse...
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Problem oko prepoznavanja diskova moze biti prouzrokovan od AHCI podrske.
Podesi ga na disable u biosu i onda bi hard trebao biti prepoznatljiv.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Instalirao sam linux ubuntu malopre...
mnogo je cudnije...
neznam gde se nalazi opcija da se konektujem na net...
neznam gde mi je particija E od 59gb...
u My compjuteru se nalazi particija C,na kojoj je windows...nalaze se rezac i dvd citac...i nalazi se neki File system od 5gb...
Sve mi je u haosu...
Ako neko vidi ovo nek mi kaze gde je opcija za konekt za net...
pa onda da radim na linuxu dok sam na netu...
ux trebace mi vremena da se naviknem na ubuntu,...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Predivno...Izbrisao sam ubuntu...sad nemogu da ga instaliram...bootujem cd,i trazi mi nesto iz drive A:\\ koji je floopy kod mene...
imam dve opcije,win xp i ubuntu...kad udjem u ubuntu pise choose mode,izaberem normal ili bilo koji drugi i pise wrong path name...
Besan sam mnogo...
Desi bongashu...spashavaj...
 

iDEATH

Aktivan Član
04.05.2008
64
0
0
36
izbrisao si MBR master boot record,ili ti kernel kod linuxa.tu se smestaju podatci o operativnim sistemima i kako da ih boot-uje.kada instaliras win ,onda imas klasican boot manager,a onda kada instaliras linux,automatski iz boot manager-a kernel vadi podatke o win i upisuje u svoj MBR.kada izbrises linux onda se brise i kernel.onda win je samo jedan skup podataka.