Uci na tudjim greskama, ustedi svoj novac.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Znam da naslov deluje kao parola za neku politicku stranku ali nije tako.
Zeleo bih da napravimo mesto gde ce svako moci da napise svoje greske i da drugi nauce iz njih i ustede novac. Da sam ja to na pocetku imao ustedeo bih sigurno oko 100e :)

Za pocetak, zlatno pravilo svega i u svemu "Nemate dovoljno para da bi kupovali jeftine stvari"
Ovo je hobi koji zahteva dosta "zategnutih" elemenata. Ne treba praviti nuklearnu fiziku oko toga ali ne treba ni stedeti na osnvnim elementima.
Sve jeftinije sto uzmete lako mozete zamenuti, jer ima boljih ili zato sto su polovne pa brzo ode nesto po zlu. Kada saberete stvar koju ste uzeli na pocetku i zamenu za istu mogli ste kupiti duplo bolje elemente od postojecih. Retko ko ima novca na bacanje ili da plati sve najbolje od jednom, zato sedi i u glavi sklapaj deo po deo slagalice u skladu sa mogucnoscu.

U komentarima cu navesti neke primere pa neka iskusnija ekipa nastavi, nek je sa srecom i da sto vise vas ustedi i ulozi u znanje :)
:vutra:

Lakmus papir.
Pre bilo kog pokusaja bacanja na ovo s*anje znajte da je to mogao biti novac za vas normalan PH tester koji bi radio mnogo duze i mnogo bolje posao u svojoj nameni.

Zemlja.
Stednja na istoj jednaka je kupovini kartona za krov kuce umesto crepa. Ne kosta mnogo i na njoj ne treba skrtariti jer veoma lako ceo grow ode u propast zbog euro ili 2 razlike.

Hladjenje boxa.
Ja licno, sam kupio 3 wc venta koje sam morao komplet rastaviti i ocistiti da bi licili na nesto a umesto toga sam mogao kupiti sasvim ok axialni vent od 120 koji radi posao najbolje u svojoj nameni.

Cool tube.
Svako ko koristi HID zna koliko to zlo greje i kako ga je hladiti.
Kupio sam stari reflektor koji je zatvoren, da bih onda kupio busilicu da napravim rupe na njemu za cirkulaciju vazduha. Posle toga sam morao uzeti sifon (creva za wc, ona bela savitljiva) koji bih selotepom lepio za WC vent. Rezultat je bio svega 5 stepni nize temperature a za iste novce sam dobio cool tube i aluflex cevi koji je ceo box ohladio za 20 stepeni.

Eto, to su neki primeri pa ako se setim jos necega dodacu, znate kako kazu. "Gde ja stadoh ti produzi" ;) :ajnstajn::gled:
 
Poslednja izmena od urednika:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Kakve ima veze je li regular ili feminizirano sa tim?:crazyd:
Ja bih dodao da kad vas buđ napadne ne čekajte puno. I pored pokušaja čišćenja i spašavanja za 5 dana izgubio 30 - 40 % cvjetova.:(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94