Udovica i dvije Zdravke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2020
15
133
28
79
Smisljanje prve recenice je uvijek veselo, pa nek ovo bude jedna vesela prva recenica od mene na ovom forumu! :spliff:
Prva vesela recenica i prvi grow ikada.

Dakle, kako pravila kazu:
Zemlja: Substral, Terra Magma (ona koja se vrti kao preporucena)
Sjeme: White Widow, OG Kush Auto CBD i Dinamed CBD Plus sa Hempatie.
Priprema: Sjemenke u vlazan papir, proklijalo u roku 24 h (neke ulicne domacice nisu proklijale ni nakon 7, al znali smo da ce vjerojatno i biti tako). Zatim u `nursery pots` ilti plasticni rasadnici od nekih xy presadnica. Udovicu sam posadila 12.5., danas (22.5.) je presadena u zemlju.
OG Kush Auto CBD i Dinamed CBD Plus, od sad pa na dalje poznatije pod Zdravka, stavljene u plastiku jucer.
Gnjojivo: Nemam pojma, o tome cu razmisljat kad za to dodje vrijeme. Bit ce neko organsko, to znam.

Udovica presadjena u rupu cca 30x30cm, zasticena od mogucih nametnika mrezicom i posljena oko mrezice, i malo sjena jer brijem na organsko (i da malo poboljsa kamuflazu, zadrzavanje vlage i tak to).

Update stize kad za to dodje vrijeme. Zivi bili!

715B8144-C697-48AA-91F5-DA612E44F9DB.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:
02.05.2020
15
133
28
79
Pogledajte prilog 343048Pogledajte prilog 343050
Update

OG Kush Auto CBD i Dinamed CBD Plus, jedna istrulila, drugu mravi ukrali. Sve mi je jasno, skola za drugi put. Dolaze nove sjemenke ovaj tjedan pa se nadam uspjesnom popravnom.

Udovica je jucer dekapitirana (HST) i vrh je stavljen u vodu da pusti korjenje te da dobijem klona. Dva lista su se malo sasusila pa ne polazem prevelike nade, ali nikad se ne zna. Slika prije i poslje.

Jedini potencijalni problem je sto ju vole mali skakavci. Neki savjet protiv te male gamadi?
Sitni su, svega 1/3 malog nokta. Na fotki se dobro vidi kako se se gozbili.
 

green machine

Aktivan Član
10.06.2012
87
357
53
Panonsko more
Pozz. Ja ne vidim fotke. A protiv skakavaca i drugih kukaca probaj neopitroid prah. Posipas po cijeloj biljci i oko nje. Pa vidi razliku, to bi trebalo zaustavit bilo kakve insekte da se gozbe tvojim curicama.
 
02.05.2020
15
133
28
79
Update ::listomahanje::

Udovica je već 33 dana na životu. Topiranje nije ni osjetila, samo je nastavila rast kao luda.
13.6. Naturen za jačanje biljke (kompulzivna kupnja u Bauhausu, ništa više za dodat)
15.6. Plantela list, 10ml + DIY sredstvo protiv skakavaca + topiranje jednog od vrhova
Nisam htjela topirati oba da vidim dal je ok ovo što sam napravila, pa ako sam sjebala ovaj jedan da bar drugi bude dobar.
Klon s prvog topiranja dobro živi u vodi iako još nije pustio korijen.

DIY sredstvo protiv biblijske pošasti
3-4 češnja češnjaka
šaka mente
žlica chillia
Izblendati i dodati u 700ml hladne vode. Kad zavrije maknut s vatre i pustit poklopljeno preko noći.
Sutradan procijedit i dodat malo deterdženta za suđe. Sve skupa u špricaljku i dobro pošpricat biljku.

Više puta danas sam obišla biljku i nema ni jednog skakutavog kretena. Tako da je valjda dobro.

Dinamed CBD, Dinamed CBD Plus, Orange Juice i Critical +2.0
S obzirom na situaciju s proslim zdravkama nadam se da će s ovima bit više sreće.
I nisam mogla odolit Orange Juicu za probu i jbg tu je pao i poklon Crtitical +2.0 pa nek bude! Pušit će se ovu zimu :thumb:


9.6. Stavljene na klijanje po standardnom procesu navlažene maramice
10.6. proklijale sve osim Criticala koji je proklijao 11.6. kada su i posađene u zemlju (Substral)
13.6. niknule sve osim Crticala koji je niknuo dan kasnije 14.6.
Na fotki su redom Critical, Dinamed CBD, OJ i Dinamed CBD Plus

Udovica hebe mamu. Držim fige da će i ove 4 pratit ritam.
Do čitanja! ::banjahanje::

4 dana nakon prvog topiranja
8C8EFEF9-6B9F-437B-8C3B-49B41F0A802B.JPG

Danas, nakon topiranja jednog vrha
53384C51-B3CD-4520-93B8-B9CAA4DE4E0A.JPG

4 prinove
IMG_8720 2.jpg
 
02.05.2020
15
133
28
79
Long time no read ::lulamira::


Udovica danas slavi 67 dana od klijanja. Do pocetka 7 mj. davala sam joj plantellu list 10ml svakih 7 dana, ali je redovito žutila pri dnu pa sam pojačala na 30ml. Tak da je zadnja 3 puta dohrana bila s 30ml plantelle list. I dalje donji listovi žute i imaju svijetliju boju. Mentor preporučuje Hesi, al šta ako je nešto drugo. Jer nemilo žute donji listovi što se može vidjeti na priloženim fotkama. Gornje dvije su sa zutim listovima, donja odozgo i zadnja u usporedbi s bocom od donata.
Travu s dna ne zelim cupat jer zelim da bude sto manje ocita ako netko naleti.
Inače je skroz kul biljka s topiranih 5 vrhova. Danas visoka 127cm.


639D5251-EEAE-4A02-93CF-BA0EAEF34A2C.JPG

Critical +2.0. posađena 22.6. , danas ima 59cm i do sada 2x plantella list 15ml.
Critical.JPG

Orange Juice posađena 26.6. , danas ima 57cm i do sada 2x plantella list 15ml.

OG.JPG


Dinamed plus i dinamed posadeni 30.6. i danas imaju 53 i 50 cm. Isto plantella list 15ml svakih 7 dana, zadnja 2 tjedna.

Dina.JPG

Meni se čini da ništa od ovih automatika. Jer oni bi skoro trebali bit za branje, a on njih ništa. Dal sam ja zakasnila sa sadenjem u zemlju, ili ih nisam na vrijeme pocela gnojit il koji vrag - ne znam. Al ko zna nek piše jer želim znat u čemu sam fulala. Ak budem imala za pljugu od svakog bit će dobro. I bit će to skupa pljuga.
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Da sam bio na tvom mjestu, kad su billjke pocele zutiti napravio bi flush i smanjio dozu gnovjiva da vidim kako ce odreagirat i ponasat se..
Ako si svako zalijevanje korisitila gnojivo kako kazes 10ml plantele.. nisi trebala.. ne na tako male biljke bez obzira sto su automati prozdrljivi..
Na automate bi iso jedno zaljevanje gnojivo drugo voda dok ne ojacaju da mogu dat duplu dozo gnojiva..(moje misljenje)...

Travu sa dna bi trebala ITEKAKO cupati da biljke prodisu i imaju zraka, usput da ne prenesu nametnike sa tih travki..

Mozes izgurat ove automatike fini do kraja, nemoj bit pesimista... Mozda nece kolicina bit takva kakva je trebala ali ako odradis sve kako treba do kraja cvjetovi ce bit i vise nego dobri, mozda ne u toj kolicini koji bi trebali ali bit ce jer biljoze izgledaju sasvim okej.. ipak su to automati... Na njih trebas posebno paziti jer nemas vremena bez obzira sto su tolerantni na stres,da popravljas greske ako zelis izvuc maksimum iako tvoji izgledaju sasvin okej..

Najbolje da poslusas mentora i vidis sta ti on predlaze s gnojidbom, dal gnojivo ili voda svako drugo, svako ili svako trece i pratis kako se biljke ponasaju..

Nego jesi ti sigurna da su ovo automati kako kazes u chatu? smiley9934
A i ako nisu imas vremena do cca sredine osmog da izrastu u vegi i predju u cvijetanje.. Sve u svemu bit ce i vise nego za pljugu. Stej positiv ! :)
 
02.05.2020
15
133
28
79
Krivo sam napisala, gnojila sam svakih 7 dana a zaljevam svaka 3-4.

Čini se da sam zabrijala i da imam jedan auto i ostale foto.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica
02.05.2020
15
133
28
79
Update !! ilti sreća viđenim :banana_rasta:

Udovica s današnjim danom slavi 90. dan života i 147 cm visine! Kako me nije bilo na sajtu nekih 10ak dana nisam ni ubrala kad je tocno pocela cvjetat, al uzet cu da je u prvom tjednu cvjetanja.
Od sutra krecem s plantelom bloom, prva doza propisano pa cu kasnije pojacavat dozu.
Jako sam ponosna na nju i to što će postati! ::lulamira::

Pogledajte prilog 356600Pogledajte prilog 356602
Pogledajte prilog 356601

Critical +2.0 100cm visoka i mislim da će ona negdje sljedeci tjedan krenut s ozbiljnim cvatom. Plantela se roka kao i do sad, cak ni ne po nekom strogom rasporedu, tipa svakih 7 do 10 dana.


Pogledajte prilog 356603Pogledajte prilog 356604

Orange Juice , 87 cm i sve isto kao i Crtical
Pogledajte prilog 356605Pogledajte prilog 356606

I Dinamedice, 100 i 85 cm sve slatko i na mjestu
Pogledajte prilog 356608
 
02.05.2020
15
133
28
79
Long time no see!

Pismeni dnevnik nije samnom pa ne baratam nekim brojkama, znam da djeca cvjetaju! I to kako!
Od kad su krenule sa cvijetanjem dobivaju po 40ml plantele bloom na par litara vode svaka 4 dana, zadnja dva zalijevanja sam to podigla na 50ml po preporuci mentora.

Miris je toliko jak da se neda opisat!

Da nisam bila napišena kad sam kupovala sjemenje i brijala da sadim automatike sad bi imala ozbiljne biljke, sve kao WW, ali eto. Bit će i od njih par pljugica. Škola za drugu godinu.

Slobodno pišite da ne brijem sama sa sobom :)

Majka udovica za početak IMG_0943.jpg udovica 2.jpg udovica.jpg


Crtical +2.0
c.jpg critical.jpg

Orange Juice
oj2.jpg
oj.jpg

CBD
cbd.jpg
 
02.05.2020
15
133
28
79
One down!

1.10. udovica je pala pod škare.
Nakon svakodnevnih kontrola i skidanja povremenih crnih budova, i tu pričamo o zanemarivoj količini (sve skupa 5 kom. od po 2 cm cca) došlo je vrijeme da se sječe moja prva biljka. ::listomahanje::
Nema se tu šta previše pisat, fotke sve govore.

Slika trihonoma i pistila prije rezanja. Po svemu pročitanom biljka je taman u najboljem tajmingu za rezanje.
Mentorova je naravno bila prva i zadnja koja se slušala :)
U1.jpg

u2.jpg

u3.jpg

u4.jpg
u5.jpg
u6.jpg
u7.jpg


Sljedeci je crtical +2.0

Zadnji put nahranjen 28.9., prateci upute dinafema vrijeme cvijetanja je 45-50 dana, tj. 6-7 tjedana. Po mojoj procjeni on je u 6. tjednu i planiram ga rezat kroz tjedan dana, kad mentor da povrdu naravno >D
Jako se lijepo napunio, hedovi su skroz zbijeni i jako dobro mirise! Za razliku od udovice koja je klala nos.

c1.jpg
c2.jpg
c3.jpg

Do čitanja! ::lulamira::
 
02.05.2020
15
133
28
79
Critical +2.0

Dokrajčen danas. Nakon svakodnevnih provjera i skidanja pljesnjivih cvijetova uspjeli smo dogurat do željenog termina za branje.
Nije pretjerano intenzivnog mirisa, jako je zbijena i lijepog oblika.

Smotala jednu prije nekih 6 dana (nakon 3 dana sušenja par spašenih cvijetova) i totalno speedy efekt! Lupanje srca, pritisak u očima, suha usta nenormalno. Nije bilo ugodno :udarac:
Al zato jučer, nakon par dana u staklenci skroz druga priča. Nikakvih loših efekata, easy dim totalno. Relaksacija i opuštanje. :kafa:

Malo je reci da imam velika ocekivanja od ovoga sto se danas pocelo susit. ::volimj::

Kad sve zbrojim i oduzmem, nekih 15% biljke otišlo je u budj. Ako izdrži sušenje bez budji, bit ću zadovoljna.

C 1.2.jpg C 1.1.jpg C 1.4.jpg C 1.3.jpg
 
02.05.2020
15
133
28
79
This is the end
My only friend , the end


Nakon poludramatičnog uvoda vrijeme je da se završi dnevnik. :wave:


Danas skinute i preostale 3 biljke, OJ, Dinamed Plus CBD i Dinamed CBD.

1.jpg

Dinamed CBD Plus

2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg


Orange Juice (Sativa dominant)

6.jpg
7.jpg 8.jpg


Kao što se i vidi na fotki OJ-a, pljesan je svih poprilično napala. Otpadak je minimalan jer sam svaki bud pregledala i skinula pljesan. Cvijetovi na kojima je bilo više pljesni isli su u water curing, ostatak na regularno sušenje. Ovih dana daju dobro vrijeme pa ne bi trebalo biti problema s tim.
Težinu ne znam jer trenutno nemam vagu, al bit će za mene i ekipu (ponos nakon pohvala ću zadržati za sebe :D).
Dinamed Plus me ugodno iznenadila količinom, mirisom i težinom. OJ isto. Na biljci mi je izgledalo puno manje.

Summa summarum

S obzirom na to da mi je ovo prvi grow, ja sam zadovoljna. Naravno da bi bila sretnija da svega ima više, al tko ne bi?
Čitajući svoj dnevnik mogu samo zaključit da sam s vremena na vrijeme pisala stvari koje sam sama sebi kasnije pobila, tako da je to stvarno super u svrhu učenja.

Ono što je najveća škola je - ne naručuj sjeme napušena! Inače ćes prekasno skužit da nemaš automatike i da si mogla dobit puno veću i puniju biljku da te mozak nije napustio u ključnim trenucima. :clap::
Hvala mom prijatelju i mentoru na svim savjetima, na svakom smirivanju panike i na svemu ostalom ::lulamira::

Ako budem živa i zdrava, bez novih susjeda i s jednakom voljom moje mame da uskoči kad treba bit će novi grow, u kojem ću naravno nadmašit ovaj .:rasta:

Do čitanja ljudi!