Ukidanje shouta/chata

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ukidanje shouta/chata?

  • Da ukinite shout.

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    26

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Shout/chat je ozgleda mac sa dvije ostrice. Poceli smo sa shoutom da bi ljudi prestali pisati gluposti po forumu. Medjutim sad je prblem sto niko nikad nista ne pise. Vecina dodje nesto odchata i ode. Forum pun ljudi a niko nista ne pise. Prije smo imali problem sto je bilo dosta ljudi koji su pisali sulude postove...Ne znam sad imamo odlican tim moderatora i bice ih jos nadamo se istog kvaliteta tako da je moguce da cemo postici brisanje glupih tema/postova.

Takodje cemo uvesti da novi clanovi mogu postati samo u dva foruma mozda prvih 5 postova. Sve to vodi ukidanju chata...
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Glasao sam za ukidanje shouta jer na forumu stvarno vlada kriza postanja i otvaranja kvalitetnih tema. Ako ukidanje shouta to ne promijeni, onda se stvarno trebamo zapitati - u čemu je problem? :) A ovako i onako - shoutbox se lako ponovno prikači na forum...

S druge strane, shoutbox je i korisna stvar npr. kad netko dođe pa na njemu postavi pitanje, pa netko od prisutnih odgovori te se na taj način izbjegava otvaranje tema na krivom mjestu. Ljudi se zezaju, vlada pozitivna atmosfera...itd...

Hm...možda sam krivo glasovao... pheh...
 

LLC

13.04.2007
25
0
0
35
slažem se sa hepi.krivo si glasao.......ma ne ajmo reć da sam ja novi član i ne mogu reći jer je aktivnost na forumu pala al imate pravo što se tiče toga da se shoutom izbjegavaju neke glupe teme...već postavljane a i shoutom kako je netko već rekao dobijemo odmah odgovore na neka pitanja ........a ne moramo čekati da se netko sjeti možda odgovoriti na naš post
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mislim bice kako admini i moderatori odluce i naravno kako ljudi izglasaju odje. Donjecemo neki pravedan zakljucak. Mozemo otvarati chat svakih pet sest dana po jedan dan da se ljudi mogu ispricat :sun2:
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Naravno, moderatori i admini se pitaju i njihova će biti poslednja...Mada, ja smatram da ne treba ukinuti chat jer nekada ima ljudi pa ne mozeš doći na red da se ispričaš...istina, nekada nema nikoga, ali da li je to dovoljan razlog za ukidanje? Mislim, bolje da postoji chat nego da ga nema...Naravno, glasao sam protiv ukidanja... :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Hepi_žirafons je napisao(la):
...shoutbox je i korisna stvar npr. kad netko dođe pa na njemu postavi pitanje, pa netko od prisutnih odgovori te se na taj način izbjegava otvaranje tema na krivom mjestu. Ljudi se zezaju, vlada pozitivna atmosfera...itd...

Mislim da nema baš veze shout sa time što u zadnje vrijeme malo ljudi posta postove. Po meni shout je dosta koristan zbog ovoga što je hepi naveo i može se reći ili ostaviti koja korisna informacija za koju nije vrijedno otvarati teme i postove...

Možda se ćini da na djelu foruma za uzgajanje pao interes za postanje, ali tamo je ionako sve bitno više manje rečeno.
Iskreno nevidim baš neku pozitivnu stranu ukidanja shouta
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
hm i ja sam u dilemi
s jedne strane kao balkanjerosi volimo neposrednu komunikaciju koju nam shout pruža i na koji dolazimo da potrebnih informacija ili se čisto zezamo
a s druge strane samo visimo na tom shoutu i glupiramo se :)
možda bi bilo dobro da isključimo na par dana i budemo produktivni na nekim temama, i poslje opet uključimo pa iskključimo pa uključimo i tak
glasaću da se ukine s time da se opet uključi za koji dan
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nikada nisam posjecivao ni jedan forum domaci ili strani nebitno
nikada nisam chatovao ali nikada
mislim da je manje tema jer je sve skoro napisano
ima toliko podataka da čak i osoba sa ograničenim intelektualnim sposobnostima
moze da uzgoji kvalitetan dim
ima onih koji su nesigurni i nesposobni ili lijeni pa postaju gluposti
mnogo je ljudi koje interesuje kvantitet umjesto kvalitet
ja zbog toga ne zelim jos da pisem o hydru
jer kada vide da raste duplo brze recimo aeroponicom
svi bi odma kilo headova
kada sam ja pocinjao nije bilo na netu podataka
da sam tada imao vutra.org bilo bi JUPiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !
e posto je ovo jedini forum koji posjecujem i pišem po nekada nesto skoro pametno
ja bi volio da ostane i box čisto radi filinga kada sam daleko od ekipe okružen kravatama
da mogu da otvorim lapa-topa i minam se sa prijateljima koje sam ovđe stekao :)))
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Glasao da . Ali evo da ne budu neki ljuti na me . predlažem da chat radi subotom i nedjeljom a radnim danima ništa ili svakim danom iza 22:00 h a nedjeljom cjeli dan , samo nemam pojma koliko ovo ima smisla jer nema pojma o održavanju i administraciji foruma . Ali ima ih dosta koji, a i ja sam sam dosta puta samo dolazio i naprdivao o nečemu nigdje veze za vutru .Trebalo bi možda nekako ove nove s 0 postova kad bi moglo npr. samo njih izbacit s chata , pa barem neka postave 20 dobrih pitanja u 20 postova , samo da se nekako uključe . Ali ne sad ono s pitanjima puši li se sjeme i da li se može zatrudnjeti s vragom ako gurneš sjemenku kanabisa u ***** i slične gluposti za koje prije mislim da ljudi podjebavaju .
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Glasah da chat ostane!
Više nema arhive..bar je nitko nemože vidjeti...
Zato nevidim problem..ili sam ko ćorava koka??!:costumed-smiley-027

ali mislim da se nekakvav bonton mora poštivati...da da..to svakako!

ovo zadnje sam nasrao..:icon_lol:

P E A C E!:maryjane:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ajd da i ja nesto pametno napisem...nemam neko veliko misljenje o shoutu, tako da me cisto zaboli jel ce i dalje postojati ili ne. sve je pitanje osobne navike. dakako dok su bili neki fini ljudi i dok sam imala neke fine razgovore sa njima shout sam koristila svakodnevno, sada samo pozdravim kad navratim.
Na sva pitanja se moze odgovoriti putem foruma, nitko nije toliko nestrpljiv da ne moze docekati jutro, glupih postova uvijek ce biti sa shoutom ili bez njega, a ako se bas netko skuzi s nekim izmjenit ce messingere ili slicna sranja...

ja sam glasala za ukidanje shouta...samo zato jer ga NEkoristim, pa mi je stvarno svejedno jel je tu ili nije, subjektivno misljenje, ne zamjerajte. :costumed-smiley-027

ako smo zvjeli prije bez njega moci cemo i opet:bis: pitanje navike...a jel navika dobra?:icon_lol:

sorry svi koji misle sada zlo o meni:vb_whip:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja bih takodje htio napomenuti zasto smo mi svi ovdje. Kako smo nasli ovaj forum i ovaj sajt? 95% preko Googla i ostalih...trenutno kada google robot dodje on ne vidi shout vidi samo postove i to 5 postova dnevno...preracuna sve i shvati da odje i nema puno ljudi i da forumu manju ocjenu nego onu koju zasluzuje. Nemam nista protiv shouta super je nekad popricat sa ljudima ali sam primjetio da svi sve manje otvaraju neke dobre topice...nemojte mi reci da nema sto vise da se pise. Svidja mi se ideja da se shout otvara vikendom :---) Brao canne...takodje cjelu ideju o kako shout usporava razvoj foruma je predochio meni preko PM-a Bezze_Sa...njega linchujte :vb_whip:
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ne smije niko dirat Bezze_Sa neka je predložio . evo samo da nadopunim još malo sebe , i kao što Vutragenjo reče nije istina da se nema o čemu pisat , i ako ništa ovi novi bar neka pročitaju većinu foruma pa onda pitaju šta im nije jasno u vezi bilo čega , a već je ovo neko govorio nije u redu da postavljaju pitanja na koja već imaju odgovori znači da nisu ni letimice prešli preko većine topica .A i u pravilnku je valjda tako da se ne postavlja pitanja na koja već imaju odgovore,nikad ga nisam ni pročitao .

Edit : tek sad sam skonto u rezultatima da me nije bilo , valjda nisam clickno glasaj ili jesam pa ove naše strašne veze nisu isporučile . Koliko mi se već puta desilo da pošaljem mail ili evo neki dan slao PP čoek ui ništa nije dobio tek od 3 puta opet sam stavio Da . Samo šta ja znam i nisam ti ja previše za demokraciju nekad bi stvarno bilo bolje da se narod i nepita ,imali smo primjera na ovim prostorima koliko hoćeš uzeo narod stvar u svoje ruke i izdrko . Kako god ispane ne smeta mi , a i ko će znat pada li aktivnost na forumima samo zbog chata , ima tu i toga da je već dosta napisano ,ali i uvijek se ima toga još za napisati pogledajte malo druge neke starije forume vidi UK imaju ih nekoliko a na onom glavnom i dan danas ljudi raspravljaju mnoge stvari o uzgoju .
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Evo ja glasa da se ukine. Nekoristin ga nešto pa me nije ni briga. E sad, onaj chaterski "ja" bi opet tija da ostane opcija shouta, ali ako se nekome chata, pa ima gomila chat programa, pa se lipo priko PM-a dogovori (ili jednostavno se stave podaci o tome koristi li se ICQ ili Yahoo) i onda chataš do besvjesti.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ja sam glasao protiv zatvaranja shouta, cak i da se zatvori, okupljali bi se na nekom IRC kanalu, sto je opet manje sigurnije... Ne mislim da je razlog opadanja broja novih tema shout, jer da njega nema, nebi oviliko puta dnevno pregledavao forum i odgovrarao na teme. Tako je barem u mome slucaju, a mislim da ima jos takvih. Ljudi jednostavno vole tu neku nazovimo neposrednu komunikaciju, i tako se osjecaju ugodnije i 'blize' drugim clanovima. Mislim da je to jako vazan element na ovakvom forumu.

edit: mislim da nije bas u redu od korisnika koji ne koriste shout da glasaju za njegovo zatvaranje, ako vas nije briga, ne glasajte, sjebavate nam statistiku :))
 

Slične teme

Odgovora
0
Pregleda
60K